Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Pamietam jak czytalam pewne niemieckie forum. Wypowiadali sie tam Niemcy i Turcy, jeden Turek, jak pisal, namawial innych do integracji, bo przeciez wielkie mozliwosci rozwoju, nauka za darmo, stypendia, kariera, sam siebie podawal za przyklad ze mozna. Rzucili sie na niego jego ziomki, najpierw wyzywali go po niemiecku, ze Niemcom dupy lize, ze powinien sie wstydzic, ze nie jest dla nich Turkiem, pozniej zaczeli pisac po turecku, Niemcy wylaczyli sie z rozmowy, po prostu ich zatkalo, a chlopak po prostu zrejterowal i czymychnal. Tzn przestal odpisywac, Niemcy prosili go by wrocil, ale on sie chyba jednak przestraszyl jakichs grozb, sporo o sobie napisal, gdzie sie uczyl i gdzie pracuje, dostal nauczke od swoich ograniczonych ziomkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
"Turcy w Niemczech w wieku, zdaje sie, 21. lat muzsa zdecydowac sie na jedno obywatelstwo, bo Niemcy nie uznaja obywatelstw podwojnych. Nie powinno sie ich nazywac *Turkami*. Juz predzej *niemieckimi Turkami*." No tak ale mamy też Turków w innych krajach. Mamy tez takich co dopiero tu przyjechali. Czy to nie są Turcy? Ja rozumiem że Ty bronisz tych "dobrych" w Turcji. Ale nie każ nam teraz do każdego z osobna wymyślać inne określenie. Niesprawiedliwe dla nich? Trudno świat taki jest. O Polakach tez nie jedno się mówi i musimy się z tym pogodzić i swoim przykładem pokazywać że jest inaczej. Jak zaczniemy teraz tworzyć kategorie to znajdzie się jakaś idiotka która stwierdzi że jej się nie kwalifikuje "A kto im na to pozwala jak nie wlasnie dziewczyny, lub nasze prawo?" No dokładnie. Dlatego należy ludzi uświadamiać, przestrzegać żeby to prawo zaostrzać zamiast liberalizować w imię tolerancji i multi-kulti. Bo fan anitki ma rację. Politycy sami się boją bo jak coś na nich powiedzą to od razu "śmierć polityczna" i kryto ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Zuzanna- kłamiesz. Na jakiej podstawie wyciągasz wnioski, że w krajach muzułmańskich występuję hipokryzja, dwulicowość i pozoranctwo? To te nagetywne cechy mają wspólnego z islamem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fan Anitki, to jest wlasnie problem, ze Turcy mieszkajacy w Niemczech bardzo czesto wrecz nienawidza Niemcow, kultury, jezyka, nie chca sie integrowac itd. Jednak milosc do socjalki zwycieza, a Niemcy przymykaja na to oko. Nawet w najbardziej liberalnej z muzulmanskich krajow Turcji to by nie przeszlo. Spoleczenstwo by takiego przybysza zadziobalo. Albo by sie przystosowal, albo wywiezliby go na taczkach. Szkoda, ze my tak nie umiemy, choc podejrzewam, ze juz niedlugo sie nauczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobrze Zuzanno ze jestes rozsadna i nie dalas sie tesciom ponizyc w jakikolwiek sposob, chron swoja autonomie. Sa dziewczyny ktore jadac na pierwsze odwiedziny zakladaja chusty, czarne spodnice do kostek, swetry z dlugimi rekawami ... i wychodza na idiotki, bo tesciowa, elegancko, prosto od fryzjera, bez chusty, przewiewne ciuchy i ze zdziwieniem patrzy na taka idiotke, ktora musiala z zacofanej polskiej wiochy przyjechac, gdzie jeszcze 18 wiek panuje :) A wszystko w ramach lizusostwa. Potem sie dziwi jedna z druga ze tesciowa kaze jej codziennie przychodzic i szorowac gary i podlogi, i taka durnota robi to, u wlasnej matki byla ksiezniczka a u tesciowej pomywaczka i sluzaca w ramach zle pojetego "dostosowania sie ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fan Anitki, to jest wlasnie problem, ze Turcy mieszkajacy w Niemczech bardzo czesto wrecz nienawidza Niemcow, kultury, jezyka, nie chca sie integrowac itd. Jednak milosc do socjalki zwycieza, a Niemcy przymykaja na to oko. Nawet w najbardziej liberalnej z muzulmanskich krajow Turcji to by nie przeszlo. Spoleczenstwo by takiego przybysza zadziobalo. Albo by sie przystosowal, albo wywiezliby go na taczkach. Szkoda, ze my tak nie umiemy, choc podejrzewam, ze juz niedlugo sie nauczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
fan anitki sprecyzuj pytanie do czego się odnosisz. Chodzi Ci o te nauki o tym jak kłamać kobietom? Bo mi nie chodziło o "podstęp" dla chrześcijan. Chodzi mi o te nauki jak kłamać kobiecie nawet muzułmance "dla jej dobra" (kobieta jest istotą nierozumną więc wszystko jest dla jej dobra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
"Klamstwo w islamie to ciezki grzech." Sprecyzuj jeszcze komu. To wtedy Cie poprę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Według etyki chrześcijańskiej kłamstwo jest grzechem: w islamskim prawie i teologii, używanie taqiyya przeciwko niewierzącym jest uznawane jako cnota i powinność religijna." Przeczytaj jestcte raz linki, napislam dokladnie odwrotnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prince of Time, jakim sposobem uznalas, ze klame? Naprawde uwazasz, ze kazdy muzulmanin stosuje sie do nakazow Koranu? Kazdy chrzescijanin stosuje sie do 10 przykazan? :) Chcesz zyc w takim przekonaniu Twoj wybor ;) Ja nie lubie zakladac rozowych okularow. Linki, probuje Ci wytlumaczyc, ze Turcy z kazdego kraju maja troche inna mentalnosc. W Turcji nie zyja sami dobrzy Turcy, tak samo jak nie ma samych zlych i od poczatku o tym mowie. Fan Anitki, dokladnie to tak wyglada :( Niestety czesto trafiaja do rodzin konserwatywnych, po powrocie z Turcji zachwycaja sie kultura turecka i *skromnoscia* tamtejszych kobiet, plujac na polskie, *niemoralne* dzewczyny. Ten zachwyt moze trwac calkiem sporo, potem przychodzi obudzenie, niestety czesto za pozno. W Polsce bylo jakis czas temu glosno o dziewczynie, ktora prawdopodobnie zabil maz (zdaje sie Afganczyk). Dziewczyna miala z nim dzieci i wracala do niego za kazdym razem, mimo ze ja bil i zamykal w domu. Az w koncu zabil. Niestety to nie jest odosobniony przypadek. Kobiet, ktore na wlasne zyczenie pakuja sie w naprawde powazne tarapaty jest mnostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linki, dla muzulmanina klamstwo to grzech. Jednym z najciezszych grzechow w islamie jest plotkowanie (bo rowniez podchodzi pod klamstwo) i powie Ci to kazdy muzulmanin. Inna sprawa, ze Turcy uwielbiaja plotkowac. Tak jak wspominalam: islam swoje, muzulmanie swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Cóż widzę, że wile osób tutaj piszę nieprawdę- pakując do jednego wora wszystkich muzułmanów. Nie wiem czemu wszyscy - nawet nieświadomie - uznają Muzułmanin == terrorysta / ekstermista / bandyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Zuzanno proszę wytłumacz mi, dlaczego piszesz że we wszystkie kraje muzułmańskie cechują się hipokryzją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
fan anitki Wybacz nie rozumiem o co Ci chodzi :( Tak kłamstwo u chrześcijan to grzech obojętnie komu kłamiemy (chrześcijaninowi, buddyście, hinduiście, muzułmaninowi) kłamstwo to kłamstwo. U muzułmanów kłamstwo dla chrześcijanina czy żyda (czytaj niewierzącego) jest zalecana dla osiagnięcia celu i to nie jest grzech. Czy ja napisałam gdzieś inaczej? Nie rozumiem Twojego pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten co zabil byl Pakistanczykiem, osierocila troje albo czworo dzieci, ten balwan jak go aresztowali to byl zdumiony, bo przeciez tylko wlasna zone zabil (zmuszal ja wczesniej do prostytucji), jej dzieci wychowuje babcia, czesto byla w talk show, opowiadala, przestrzegala, ale do idiotek nic nie dojdzie, chora milosc, wlezie mordercy i kata do lozka, zacmienie jakies ? nie wiem jak to nazwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzilo mi o to ze szukalas jakichs stron o klamstwach dozwolonych dla muslimow, chyba to ja cie nie zrozumialam, przepraszam za zamieszanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
"Linki, dla muzulmanina klamstwo to grzech" Kłamstwo dla muzułmanina wobec muzułmanina - może. Wobec niewierzących kłamstwo jest zalecane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
"Spoleczenstwo by takiego przybysza zadziobalo. Albo by sie przystosowal, albo wywiezliby go na taczkach. Szkoda, ze my tak nie umiemy, choc podejrzewam, ze juz niedlugo sie nauczymy." Tak? To przypominam Ci, że w 1942roku muzułmańscy Persowie uratowali 120.00 polskich uchodźców- w tym kobiety i dzieci, przyjmując i troszcząc się o nich dobrowolnie, mimo róznic kulturowych i religijnych. Za PRLu Iran znowu wyciągnął pomocną dłoń do Polaków- przyjmował ich i dawai im prace- i żaden Pers nie indoktrynował Polaka na islam. Proszę nie pisz bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
"Chodzilo mi o to ze szukalas jakichs stron o klamstwach dozwolonych dla muslimow, chyba to ja cie nie zrozumialam, przepraszam za zamieszanie" O nie nie nie :) Ani nie znalazłam ani nie szukałam. :) Faktycznie nigdy nie trafiłam na to aby gdziekolwiek było przyzwolenie aby muzułmanin mógł kłamać muzułmaninowi. Jedyny wyjątek to kłamstwo wobec kobiet muzułmańskich ale to są specyficzne sytuacje typu "wyglądasz pięknie" ale oni tego nie nazywają kłamstwem i to jest w imię "dobra kobiety". Zresztą kobiecie to można w końcu to istota nierozumna bo krwawi ;]. Ja pierdziele. Wiecie że jeden mężczyzna jest tyle wart co dwie kobiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prince of Time, najpierw Ty mi pokaz w ktorym miejscu uzylam slowa *kazdy muzulmanin*, *kazdy kraj muzulmanski* :) Wiekszosc znajomych mi Turkow i Turczynek przyklada ogromne znaczenie do tego co mowia ludzie i zyja na zewnatrz inaczej, w czterech scianach jest co innego. Alkoholizm w Turcji jest ogromnym problemem, ale na ulicy nigdy nie zobaczysz pijanego czlowieka, wszyscy pija po cichu, na zewnatrz udajac przykladnych obywateli. Jeszcze innym przykladem hipokryzji tamtejszych spoleczenstw jest to, ze gdy zobaczy sie na ulicy mezczyzne, ktory uderzy kobiete (zone / siostre) to nikt sie nie odezwie. Nie wiem na ile znasz muzulmanskie spoleczenstwo i czy jestes w stanie zgadnac, co by sie dzialo, gdyby mezczyzna pocalowal na ulicy kobiete ;) Agresja istnieje, ale wszyscy wola udawac, ze tego nie widza. Natomiast publiczne okazywanie czulosci i milosci jest tepione. To nie jest wg Ciebie zaklamanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
Zuzanna : manipulujesz.....piszemy o konkretnych określonych zachowaniach oraz cechach mentalnych mężczyzn Tureckich.Czym to skutkuje w relacjach z naiwnymi w zasadzie Polkami..i dochodzimy do konsensusu że przepaść cywilizacyjna jest do zasypania za sto lat... Po za tym,biorąc pod uwagę obecną sytuację w europejskim i światowym islamie należ przyjąć postawę obrony przed kolonizacją europy środkowej prze muzułmańską ,,piątą kolumnę,, by nie dopuścić do takiej sytuacji jak własnie we Francji. Nie zgadzam się tym bardziej że wiem do czego nawołują imamowie i jakich metod zawłaszczania Europy nauczają..... W związku z tym nie udawaj że nie rozumiesz o co chodzi tutaj obecnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za PRLu Iran znowu wyciągnął pomocną dłoń do Polaków- przyjmował ich i dawai im prace xxxxxxxxxxxxxxx Pozajaczkowalo ci sie, nie Iran lecz Irak, i nie dawal tylko podpisali umowe, znam kilku mezczyzn ktorzy tam pracowali, w przeliczeniu na zlotowki to byly kokosy, na dolary smiech na sali. Obopojna korzysc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prince of Time, masz strasznie wyidealizowany obraz muzulmanow :) Moze 60 lat temu zachowywali sie tak jak wyczytalas w ksiazkach od historii. Kazdy Turek Ci powie, ze Osmanie napadali na kraje, zeby je ratowac spod opresji chrzescijanstwa, a tamtejsze ludy witaly je z otwartymi rekami i przyjmowaly ich reguly ze szczesciem na twarzy i w ten sposob powstalo Imperium Osmanskie. Do tego powiedza Ci, ze zaden zolnierz osmanski nie zabil nigdy kobiety, dziecka, lub starca. Ja w bajki nie wierze. Tym bardziej, ze widze co sie wokol mnie dzieje. Linki, nigdzie w Koranie nie jest powiedziane, ze mozna klamac innowiercy ;) Jeszcze jedno sprostowanie: mezczyzna nie jest warty tyle co dwie kobiety. W szariacie (w sadzie) zeznanie jednego mezczyzny jest warte tyle co zeznania dwoch kobiet. Szariat tlumaczy to tym, ze kobiety sa bardziej emocjonalne, mezczyzni rozsadniejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Zuzanno czyli piszesz o Turkach, a nie o Arabach. Znam bardzo dobrze muzułmańskie społeczeństwo- dlatego też uważam, że to w jaki sposób generalizujesz jest krzywdzące i nie sprawiedliwe. Wiesz, jaką opinię my Polacy wyrobiliśmy sobie za granicą?Oczywiscie uwazamy sie za lepszych, w radiu mowia, jak to polscy pracownicy sa solidni pracujac w Anglii. A tymczasem menele jezdza do francji krasc "bo tam prawie ochrony nie ma". Inni w 10 os. mieszkaja w jednym w norze w Holandii. Codziennie chleja, szczaja jak worki pod murem. Dochodzi do tego, ze holendrzy nie chca wynajmowac polakom mieszkan. Wstyd mi czasem za "naszych" emigrantow. Ale czy wszyscy sa tacy? Nie byloby nam milo, gdyby nas z europy wygonili. No i przypominam Ci lekcję z historii- że to właśnie muzułmanie uratowali ponad 120tys polskich uchodzców- zrobili to bez przymusu i bez interesownie, mimo różnic kulturowych i religijnych Trochę obiektywizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i w zamian studenci z Iraku przyjezdzali do Pl studiowac za darmoche, wlacznie z akademikiem i wyzywieniem, wiec cos za cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten od Sobieskiego, juz w pierwszym poscie na poprzedniej stronie powiedzialam o co chodzi: nie wszyscy sa tacy sami, nie kazdy zwiazek jest nieudany, nie kazdy Turek leje ile wlezie i zamyka w domu. Reszty nie skomentuje, szczegolnie tej o manipulacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Zuzanno - kiedy Imperium Osmańskie ruszyło na Polskę, no kto nam pomógł? Kto? Muzułmańska Persja ruszyła nam na pomoc- i to bez żadnych umów. Nigdy w dziejach historii nie mieliśmy takiego sojusznika jak islamskich persów. A i jeszcze coś- to właśnie oni nauczyli prymitywnych Europejczyków- higieny, liczenia i kultury. Nie zachwycam się muzułmanami, staram się być obiektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prince of Time, wlasnie tym sie roznimy. Ty siedzisz w historii, ja w dniu dzisiejszym. Nie uzylam zadnego slowa, ani sformulowania, ktore swiadczyloby o generalizowaniu, bo generalizowania staram sie wystrzegac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
fan anitki- ehhh bredzisz. Przecież to polscy absolwenci wyższych uczelni wyjechali do pracy do Iranu- za PRLu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Zuzanno- byłem w Iranie w 2012r przez 4tyg. I to nie był pierwszy raz, kiedy odwiedziłem Persję:). Jest to jeden z bardziej tolerancyjnych religijnie krajów jakie znam- mimo powszechnej propagandy. Piszesz, że może 60 lat temu byli inni. Tak? To dlaczego do dzisiaj dbają o nasze chrześcijańskie cmentarze? Dlaczego, u nich w Iranie Żydzi mogą iść przez ulicę w swoich "fryzurkach", stawiać synagogi, chrześcijanie mają tam swoje kościoły i mimo że Islam jest dominującą religią, nikt nikogo tam nie dyskryminuje? No?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×