Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość iviarzenie...
no ok 9-10 miesiecy szukal...przerabane ale juz ok....a z turkiem kiedys chodzilam jakos ok ponad rok...fajnie bylo ale....za duza odleglosc ciezko z ulozeniem zycia ciezko z podjeciem decyzjii co do mieszkamia czy tu czy tam i teraz tylko sie przyjaznimy...nie rozumiem wiec ludzi ktorzy z gory zakladaja ze takie zwiazki sa toksyczne i ze turek tylko na poczatku jest dobry a potem ubezwlasnowalnia kobiete,ja tak nie mialam....czesto jezdze tam i nigdy mi sie nic zlego nie stalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
wow, ponad rok na odleglosc? ojejku rzeczywiscie ile tak mozna:(ja tak nie chce.... ale wie ze tez ciezko mi bedzie go sprowadzic do polski i potem na poczatku tez bedzie ciezko nam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
a twój gruzin tyle czasu szukal pracy i co? co robil zanim ja znalazl? ty go utrzymywalas? mnie na to nie bedzie stac napewno:(( nie wiem co rozbic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iviarzenie...
kochana ja go nie musialam utrzymywac bo to nie moj partner tylko kolega ktorego sciagnelam...teraz sie spotykamy ale narazie to nic powaznego....a z czego sie utrzymywal....stalej pracy nie mial....na czarno robil toche na budowie troche ze znajomymi mu pomoglismy...mieszkal u kolegi wiec spoko bylo...jakos czas przelecial....fakt ze nie mowgl sobie na wiele pozwolic ale kazdy wiedzial jaka ma sytuacje i pomagalismy jak moglismy tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny poczytajcie link jaki podał InżynierNocny on najbardziej zna sprawę myślę, bo sam pochodzi z Turcji. O ile mi wiadomo Twój przyjaciel nie będzie mógł pozostać legalnie w Polsce dłużej niż 3 miesiące jeśli nie znajdzie wystarczającego powodu : praca, studia. Napisz więcej informacji na mojego maila podanego obok nicku albo na moje gg : 554901 postaram się pomóc w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
Agnes napisalam ci maila:) bede wdzieczna za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazzee..
jak to jest z tym ramadanem..czytalam przed chwilką ze w czasie ramadanu nie tylko trzeba zapomniec o seksie ale nawet nie mozna dotykac kobiety...i teraz nie wiem juz co z tym moim turkiem i jego ..niby wielka religijnoscia'' bo fakt faktem seksu nie mamy...i jescze dlugo miec nie bedziemy dopoki sie nie przekonam w 100 % do niego, ale dotykac dotyka...tak samo z jedzeniem...czytalam ze dopiero po zmroku mozna pic i jesc a tymczasem mi napisala przed chwilka ze idzie robic cos do jedzenia..kurde ..jak to z tym ramadanem jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sevgilim.
agnes252 : z gory dziekuje za informacje :) InzynierNocny: 90mb za duzo.. zeby przeslac mailem :(..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do jazzee: Mężczyzna muzułmanin powinien unikać kontaktu z kobieta która nie jest jego zona, oraz dotykać tych które są dla niego mahram (kobiety, które może wg islamskiego prawa poslubić) nie tylko w czasie Ramadan. Natomiast co do pytania, to my muzułmanie pościmy od wschodu do zachodu słońca, a więc skoro piszesz swój post w godzinach wieczornych i usłyszałaś od przyjaciela że zaczyna robić sobie jedzenie właśnie, to nie oznacza to że nie pości. Może u niego nastała już pora \"iftar\"(posiłek który je się po zakończeniu dziennego postu). Podaje link do książki on-line w tamacie jaki Cię interesuje: http://www.fundacjamevlana.pl/files/POST%20W%20RAMADANIE.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwa
nie wszyscy Turcy sa az tak bardzo religijni i nie kazdy scisle przestrzega ramadanu... tak jak u nas nie kazdy katolik co niedziele idzie do kosciola... tam jest tak samo kazdy jest muzulmaninem ale w praktyce to roznie wyglada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dotykania... Niezalezny od czasu, obcje kobiety & meczyni nie dotykaja sie, nie trzymaja reki podczas powitanie. Nie powiem ze kazdy Muzulmanin w Turcji tego zasady znaja albo trzymaja, ale Twoj facet z sczacunku Ramadanu, probuje nie zlamiec zasady. O Ramadanu... Ramadan to 3. misiac w kalendarze Muzulmanskim w wgrupie znany jako \"3 misiacy\" tzn Redzeb, Szaban i Ramadan. W Hadisie (zdania naszego Proroka (Pokoj z Nim)) istnieje ze Redzeb to misiac Allaha, Szaban to misiac naszego Proroka (PzN) i Ramadan to misiac umma Naszego Proroka (PzN) tzn misiac Muzulmaniny. Ramadan jest bardzo wazny da Muzulmaniny. W Ramadanie Swiety Koran zaczynal sie zostac wysylany do Hz. Muhammeda (PzN). Jescze w tym misiacu post jest obowiazkowy dla Muzulmaniny. Normalnie, Muzulmanin dostaje nagrody na dobrosc 10 razy albo wiecej, podczas Ramadan, 700 razy albo wiecej. Tzn w tym misiace modlitwy sa wartosciowsze. Czym jest Post? W Koranie co oznacza w jezyku Polskim, Allah nam tak nakazuje: \"O wy, którzy wierzycie! Jest wam przepisany post, tak jak zostal przepisany tym, którzy byli przed wami - byc moze, wy bedziecie bogobojni - na okreslona liczbe dni. A temu z was, kto jest chory albo w podrózy, to na pewna liczbe innych dni. A na tych, którzy moga to uczynic, ciazy obowiazek wykupu - zywienie biedaka. A jeszcze lepiej dla tego, kto dobrowolnie czyni dobro. Post jest dla was dobrem, jesli chcecie wiedziec\" (Sura Bakara, 2/183-184) Z tym widzimy ze post byl obowiazkowy nie tylko terazniejszy Muzulmanow, tez ludzi przed nami. Jak to sie posci? Podczas postu, tzn od \"imsak\" do \"iftar\" (np. o 16/9/2008 imsak o 03:53, iftar o 18:58) nalezy nie jesc & pic & palec & sex. Tzn, czlowiek kompromisuje od takie przejmnosci dla Allaha. To jest widoczna strona postu. Nalezy nie tylko poscic z brzuchem, z innym organy tez. Np, podczas postu, jezyk nie musi powiedziec klamstwo albo wulgarnosc. To post jezyku. Podczas postu, oczy nie musi ogladac ciala obcji ludzi. To post oczy. Podczas postu, uszy nie musi sluchac plotka i inny slowy ktore nie wolno. To post uchy. Podczas post, nogi nie musi ruszac do miejsce gdzie nie wolno isc. To post stopy. Podczas postu, reki nie musi dotykac gdzie nie wolno. To post reki. Jesli czlowiek posci i patrze gdziekolwiek ma na ochote, slucha plotki, idzie do zle miejsce... Allah niczego nie potrzebuje, i nie potrzebuje glodnosc takiego czlowieka. Bez hipokryzja bardzo latwo mozna sie poscic. Bo nikt nie widzi, nie ma dowod ze my poscimy jesli nie powiemy. Ale np. jesli ktos sie pomodli, ludzi widza ze on sie pomodli. Albo inny. Wiec, Allah nie okreslil nagrody postu. Skoro Allah nie okreslil, to widac ze bardzo bardzo wartosciowy czynosc. Wiecej o poscie, mozecie poczytac http://www.fundacjamevlana.pl/files/POST%20W %20RAMADANIE.pdf Poprawka: Siostra Agnes252 napisal \"mahram\" a to ma byc \"namahram\". Mahram tzn blisko ludzi jak mama siostra albo ciocia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona dla zuchwalych
nie posrajcie się z tymi waszymi religiami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazzee..
ja wiem jedno ze takiego inteligentnego...innego w dobrym sensie...i tajemniczego zarzem..nie ppoznalam wczesniej..... ...jak ti jest z wyznawaniem uczuć....mój turek dzis w czasei rozmowy pare razy powiedział..ze nie znam go,,,ze jest niebezpieczny..ze on bardzi trudni akceptuje ludzi..ehh nie wiem co myslec o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ciekawe
...podciagam bo temat ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iviarzenie...
mnie tez ciekawi:)tylko dzis cos tu cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smart Group
Hello, We are looking for person who knows Turkish (it's a big plus if graduated from Turkology) and English as office manager. Interested people, please send email to info@kcmp.pl Thanks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppuppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iviarzenie...
hmmm....co tu tak cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iviarzenie...
uuuuu i jeszcze troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iviarzenie...
jest co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iviarzenie...
obecnie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×