Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość Askim89
Pan Prezes napisał wprost - to lubie ;) Tylko, wiecie, jeśli chodzi o polaków, każdy chce seksu, zresztą myślałam o tym i mówic o turku że każdy zły to jakby o polaku że każdy alkoholik. Nie ma co debatować, On chce tak jak brat, który mieszka tutaj o 13 lat, ma żonę i syna. I on zawsze w Polska, do Turcji tylko na 13 dni na wakacje. Nie wiem co myśleć... On tutaj ma swoją firmę, dobrze mu się powodzi, pomaga rodzicom finansową, wiem ile zarabia, gdzie mieszka, mam teraz poznać jego bratową czyli tą polkę. Coś mi się wydaję, że on bardziej polski-turek. Do Turcji wracać nie chce, jego rodzina mówiła, że jak on w Polsce, to musi mieć żona polka. No więc on tak chce. Po tygodniu jego rodzina wiedziała o mnie i wszyscy chcą mnie poznać. Wiecie, chyba mu ufam, niech ludzie gadają... trudno. Tylko własnie moją rodziną nie stać na Rutkowskiego ... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayisha
Czyli co, mam rozumieć, ze Twoj Turek odrzucił Islam, nie modli się i żyje jak tu w pl czyli praktycznie bez religii? Radzę Ci bądź ostrożna, bo teraz to została tylko jego kultura i mentalność Turka. A potrafią być bardzo zazdrośni o byle co i potrafia uderzyc o byle co, krzyczeć bardzo nieprzyjemne rzeczy, zawsze robią to po turecku, jak zacznie cmokac to już oznaka, że jest bardzo wściekły o coś. Czy to dobry material dla męża? Odpowiedz sobie sama, bo ja go nie znam. Dla mnie, jeśli ja bym miała związać sie z kimś takim to kompletnie nie taka osoba, ale ja patrzę z innej perspektywy, z perspektywy muzulmanki. Ja oczekuję od męza tego co w jego obowiazkach i staram się dać to co w moich obowiązkach, Owszem, życie nigdy nie jest tylko różowe i zdarzają sie spięcia, ale najfajniejsze sa jednak momenty w których się godzimy, a jakies niesnaski trwają kilka minut. Żadne z nas by chyba nie usnęlo wiedząc, że się na siebie gniewamy. Ponadto hmm, nie wiem może to juz kwestia przyzwyczajenia, nie wyobrażam sobie, po związku z kims takim jak Ahmed, że mogłabym byc z jakimś Polakiem czy facetem innej narodowości, który pije, pali, nie ma szacunku do mnie w tak prozaicznych sprawach jak sprzatanie, nie lubie myc okien wiec mąż to robi, nie dlatego, ze powiedziałam, nie lubie, nie będę ect. Ja daję mu coś, np. taki drobiazg jak "salam, Monika i will be at 11 pm today i want meet with my bro", I told "ok" no problem, następnym razem gdy ja cos chcę jest również żaden problem. Acha i dla innych juz z gory odpowiadam, mieskzamy w bardzo fajnej dzielnicy, gdzie nie ma obawy, że cos mi sie stanie i najzwyczajniej w świecie nikt mnie nie pilnuje, wychodzę sama, bo jak to Ahmed stwierdził, ufa mi i wie, że moja religia jest tak głeboka, że nie musi mnie pilnowac jak Egipcjanek, które tylko czesto czyhają na wyjście męża do pracy żeby wymknąć się z domu, niestety do facetów. Ja zawsze mówię gdzie i z kim ide, on mówi mi i takie życie jest fajne. Nie wiem Kobietko przemyśl sobie to, bo widzę, ze Tobie się podoba to, ze on taki zeuropelizowany, ale czy to dobre dla Ciebie, ja nie sądze, moge się mylic ale na dobrego kandydata na meża mi nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayisha
Ps. za bycie dobrą żoną muzułmanina i dobrą muzułmanka są hasanaty w niebie i prezenty na ziemi. Nigdy nie spodziewałabym się takiego prezentu ale dostałam nowe mieszkanie, większe na świetnym osiedlu bo kiedys powiedziałam, ze będąc w grcji mieszkałam w hotelu gdzie wszystkie podłogi były wyłozone marmurem i tak mi sie to podobalo, no to własnie ekipa kladzie mi marmur na podłogę, mam sobie wybrac kolor ścian. Hmm, na 2 osoby + rottweiler czy potrzebujemy aż tak dużego mieszkania? No ale żaden problem, za 2 lata może będzie ciut większa rodzinka więc się jednak przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Askim89
Poczekaj, poczekaj to znaczy, że Ty dostałaś mieszkanie za bycie dobrą żoną? :D No nieźle ;) Raczej nie znam się jeśli chodzi o islam, nie wiem, jaki on może być za rok czy pół roku ... Hm... Rozmawialiśmy na ten temat, że ja na dyskoteke dzisiaj sama z koleżankami, on też idzie i koniec, wkurzyłam się i zaczęłam kłamać - że urodziny koleżanki i same kobiety, żeby mi ufal, bo ja jemu ufam i jestem tylko jego, żaden inny męźczyzna mnie nie interesuje. Ok, zrozumiał, ale jak będzie mnie kochał to ja sama nigdzie, bo on bardzo zazdrosny. Doczepił się do zdjęć na facebooku, które mam z sylwestra z przyjaciółmi i tam jest kolega, i pyta się kto to, ja mówię kolega, a on czy na pewno? Trochę się boję ... Tylko teraz jak się z tego wykręcić? Może za jakiś czas mu powiem, że rodzina tego nie akceptuje ... Zresztą mama mi powiedział, że jeśli on faktycznie dobry i nic mi nie zrobi to polak na ulicy może mi krzywdę zrobić, bo polacy nie lubią jak polka z obcokrajowcem. Nie wiem co robić, ale wczoraj mi powiedział że ja myślę że on zły bo islam, a on tak wierzy w allaha ale nie oznacza, że on zły. Udało mi się wczoraj też porozmawiać na temat samotnego wychodzenia gdzieś .. zgodził się, ale bez facetów, to znaczy że jak będe rozmawiała z jakimś facetem i on to będzie widział to mi łeb upieprzy? (sorka za takie wyrażenie). Mam obawy, boję się. Chyba bym wolała porozmawiać z tą jego bratową jak to wygląda... Ale nie wiadomo czy będzie okazja. Aha i jeszcze mi się pyta, co ja zrobię jak moja mama powie, że nie wolno mi z nim się spotykać, to ja powiedziałam że nie wiem, a on że w takim razie nic z tego nie będzie ... Czyli ja nic nie będę chciała, on odejdzie. Ale sprawa jest jasna, on będzie zawsze tutaj żył, nie chce wracać do Turcji. Musze się z tym przespać trochę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayisha
Moj mąż ma czasami gesty :D Ale to prawda z tym mieszkaniem, większe 200 m. od morza i 10 m. od parku :D Wiesz co, dobrze radzę, prześpij sie z tym, bo on już zaczyna wariować z takimi pytaniami, podejrzeniami, później będzie tylko gorzej. Natomiast tekst, ze Ci "leb up.." za rozmowę z mężczyzną, nie uciekaj póki możesz, bo jeszcze jakiś męzczyzna nieświadom zapyta Cię o godzinę i będziesz miala problemy. W ogóle co to za straszenie pobiciem? Mój mąż zawsze mowi na takich facetow, ze to nie mężczyźni a tchórze, bo prawdziwy muzulmanin męzczyzna wie co robić żeby żona byla dobra, kochająca, uczciwa i zapewniam Cię, to nie sa szantaże, krzy ki, bicia, w ogóle moj mąż nie akceptuje krzyczenia żadnej ze stron a co dopiero bicia. Jak mam zły humor to pyta co się stalo, powiem mu, ale zawsze na spokojnie, nieraz mam zly humor bo mam (bo mi sie okres zbliża0, najzwyczajniej w świecie potrafi mnie przytulic, pocałować i już zycie nabiera kolorow. Nigdy, przenigdy nie użył przemocy wobec mnie, raz o coś się zenerwoala w pracy i nakrzyczał na mnie, raz jeden, wyszłam bez slowa, zaraz były przeprosiny, przytulanko i stwierdzenie "ja jestem głupi jak nie wiem, to moja wina, wiem, wybacz mi moją głupotę" a szczerze, ten nakrzyczenie to było, że coś powiedzialam i on nic obraźliwego nie powiedział tylko jedno zdanie podniesionym głosem "why you make me sad, why?" i o to mial do siebie pretensje, że jak mógł tak sie zachowac wobec mnie, zreszta w jego rodzinie nie syszalam nigdy żadnych kłotni, raczej ciągle żarty czy nabijanie się z kogos z rodziny ale to tylko dla żartów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayisha
Nie zauważyłam jednego, jak chcesz być z nim, co Ci odradzam, to zapomnij o dyskotekach z kolezankami, to normalne. ogole wszelkie dyskoteki itp. sa haram (zabronione) w Islamie. A czy Ty wiesz co będzie jak on się dowie, że kłamiesz? Poza tym związek nie opiera się na kłamstwach, tylko na dojrzalej dyskusji. Nie obraź się, ja jestem przeciwko, Ty nie masz pojęcia o Islamie, on z tego co widze nie jest religijny za to trzyma swoje tureckie tradycje i swoją mentalność. Niby mieszka w pl a jak to mój mąz mowi, "część i Arabów i Turków, potrzebuje służących a nie żon" i tak by mi w tym wypadku podpadalo pod to, niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Askim89
No niestety ... Zresztą wychodząc ode mnie rano (niby przypadkowo) ale jednak zostawil na fotelu 50 zł, pokazywał mi zdjęcia to mogło byc tego przyczyna i mu wypadły pieniądze, ale jak za wspólną noc mi tak zostawił 50 zł? Bez jaj ... Mam podejrzenia że to dupek, ale cóż .. Uczymy sie życia na swoich błędach ... Prawda? Zadzwoniłam i mu powiedziałam o tym, a on nie ma problemu oddam mu jak się spotkamy. Hm .. Czuję że jestem naiwna... I tak jak piszesz, lepiej skończyć to. Zresztą nie można być z kimś i się go bać. Prawda? Dziękuję Ci, aha i słyszałam, że kobiety traktują jak szmaty ... Więc jest przykład, ale mogę się mylić. Trudno - powtarzam, człowiek uczy się życia na błędach jakie popełnia ...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1968kinga
Askim wczoraj weszlam na You Tube i znalazlam film,ktory uwazam ze powinnas obejrzec.Szukaj tytulu kobieta w Islamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm pisalas, ze seksu nie bylo, a teraz, ze byl... a moze prowo robisz? generalnie nie masz szans na polaka po turku, po wlochu. tu nie chodzi o Islam. choc wiadomo, jak zadajes sie z muslimem, to godzisz sie na bicie itp. po prostu polacy czuja obrzydzenie do kobiet pieprzonych przez inne rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Askim-piszesz wczesniej,że seksu nie ma a teraz,że rano wychodził od ciebie -czyli sypiasz z nim tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayisha
No to jak było z tą nocą? Bo jak był seks zapomnij o slubie. Owszem czlowiek uczy sie na własnych błedach, ale idź od niego jak najdalej. Nie, nie można być z kimś kogo sie boisz. Małżeństwo w Islamie to szacunek Twoj do męża i męża do Ciebie, zaufanie to jak wszędzie, milość, dużo czułości, Arabowie uwielbiaja jak sie ich traktuje jak dzieci i pogłaszcze po główce, przytuli, pocałuje tak bez niczego, ciesza się jak dzieci wtedy. Niewiele im trzeba dać by byli szczesliwi a oddadza to x 1000. Tylko trzeba trafić na naprawdę bogobojnego i religijnego muzułmanina a nie na kogoś kto ma w dowód wpisane "religia - Islam" i na tym jego religia sie kończy. Nic nie wart taki człowiek. No i naprawdę jeśli chcesz związać się z muzułmaninem, powinnaś poznać tą religię i zasady w niej panujące, bo ja nie wiem czy to zaakceptujesz czy nie. W internecie jest przekład Kor'anu Bielawskiego, możesz zacząć czytać a za te pieniążki kup sobie jakąś fajną książkę. Na początek mogę Ci polecić "Jezus Prorok Islamu", pomoże Ci to zrozumieć wiele rzeczy. I uwierz mi wreszcie, ze u muzułmanów nie ma statusu GF, albo jesteś narzeczoną i za kilka miesięcy chcecie ślub (narzeczony Cie oczywiście do ślubu nie dotyka, nie caluje, nie obmacuje) albo jesteś (nie obraź się) kobietą do towarzystwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bulas
W moim bloku jest dziewczyna która miała męża turasa.Z 7 lat mieszkał u niej ale już nie mieszka.Rok temu zostawił ją z czwórką dzieci i znalazł sobie inną frajerkę.Kto teraz weźmie 32 letnią kobitę z czwórką dzieci ? Tak to jest z turkami,albańcami,kurdami i innymi muzułmańcami !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no turki rzucaja te kobiety, ale ich, to sie godza na zdrady. do burdeliku o dla nich norma. Askim - ty chyba, prowo jeblas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Askim89
Sprawa wyjaśniona, wypadło mu. To fakt. U mnie jest można powiedziec dobra sytuacja, bo nikt oprócz moich przyjaciółek nie wie, że ja z turkiem, zresztą widzą mnie z nim tam gdzie on mieszka, a nie gdzie ja mieszkam. Był u mnie kilka razy to fakt, ale nikt go nie widział. I ja z nim u mnie w mieście nie chodziła. Przemyślałam, postanowiłam. To nie dla mnie! Szukam wrażeń? chyba tak, hm... półtora miesiąca to trwało w końcu doczekał się tego co chciał, był seks. Ale on dalej mówi do mnie pięknie, jak nie odbieram tel to się martwi, ze już go nie chce. Czy to taka gra? On chce dzieci, ślub ale za dwa lata. Bo ja tak powiedziałam, ze tak bym chciała mieć dzieci. On się ze wszystkim ze mną zgadza. Robi tak, jak ja chce... Kurde czuje się źle. bardzo źle... Dzisiaj jestem z nim umówiona, przyjedzie do mnie i mu powiem, że to nie ma sensu i tyle. chyba mnie nie zabije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Askim89
wiecie nie można oceniać ... każdy turek zły, to tak jakby powiedzieć że każdy polak to alkoholik, albo ćpun ... (coś w tym jest - taka prawda). Wiem też (jestem tego pewna), że moja rodzina tego nie zaakceptuje. W życiu. To bez sensu, wiecie może on i dobry, lubię go. Ale po co ryzykować? Jestem tak zdołowana, ze wpakowałam się w takie gówno, że płakać mi się chcę. Dzięki, że nikt mnie tu nie obraża ... (czytałam posty Pana Prezesa wcześniej ... ) Więc zaznaczam po raz kolejny, zycia uczymy sie na własnych błędach i to był mój błąd życiowy, ale ile jeszcze takich będzie .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exturka
mam jke dzieci z ex turkiem malzenstwo 5 lat po 4 latach dowiedzialam sie zde ma 4 ke dzieci a ostatnie zrobil swojej ukochanej gdy ja przyjechalam do turcji zawrzec malzenstwo rodzina mnie uwielbiala i wszystko ukrywala......przez 2 lata bylo dobrze opiekowal sie nami i nagle beccc wysylala duze ilosci piniedzy do turcji a jak sie dowiedzialam hehe niewinnie dostalam sms-a od jego ex zonki w turcji ze maja male dzieci i mam go zostawic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadi
wszystko jest mozliwe..otoz mam w rodzinie dziewczyni ktora ma meza turka i zyje im sie super ...moze miala szczescie on chodzi z nia do kosciola szanuje jej wyznanie jak i ona szanuje jego lecz on nie wierzy w nic maja 2 dzieci ktore zabiera do kosciola itd... male ale jest takie ze niema ona prawa sama wyjezdzac do domu tu do polski bez niego z dziecmi jak chce sama to jeszcze pojdzie na to ale tez nie zabardzo ale z dziecmi niema takiej opcji ...osobiscie ja bym sie nie wiazala z turkami czy innymi takimi poniewaz za duzo sie napatrzylam na to wszystko mieszkalam z turkami przez sciane ktory tlukl zone czy swoja kobiete wieczne awantury ...coz on jest twoim panem jesli ci to bedzie odpowiadac?? no ale nie mozna wszystkich mierzyc jedna miara bo wyjatki zdazaja sie jak wszedzie ...... to jest twoja decyzja i nikt ci nie moze poweidziec co masz robic sama musisz przemyslec czy jestes w stanie sie tak poswiecic i czy wart jest tego...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayisha
askim89 chyba dobra decyzja, a co do jego blagania to oni tak maja, zapewniam Cię, ze dlugo będziesz jeszcze miala "odwiedziny", telefony, sms-y (najlepiej od razu zmień numer, błagania o powrót, słodkie słówka i bla, bla. Ale moim zdaniem podjęłaś sluszną decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Askim89
Dzisiaj ... Dałam sobie spokój. Wypiliśmy herbatę jak ludzie i pożegnaliśmy się. Nie pisałam chyba tego wcześniej, ale on jest pół Kurdem, pół Turkiem. On wiedział, że to będzie koniec. W sumie słuchajcie całej bajki. Poznaliśmy się na dyskotece, widzieliśmy się tam wiele razy, bo on często tam jest i ja też z przyjaciółkami. Chyba przez pół roku, mijaliśmy się bez słowa, kilka razy zagadał ale ja go spławiłam. W końcu dałam mu szansę. on to dzisiaj mi mówił, że on upatrzył sobie mnie od dawna, że on widział że ja inna i nigdy nie tańczyłam z innym facetami. Że ja długo nie chciałam seksu i że on to szanuje i że on chce mieć taką żonę za rok. I Opowiadał mi o islamie, że Allah patrzy i jak żona w Turcji zdradzi on zabić, a jak żona się całuje z innym i on widzi to bić musi, bo tak karze mu wiara! Następnie ... on szanuje moją wiarę i nie chce żebym przechodziła na islam i że jak my w Polsce i my razem i ja zdradzić, to on odchodzi, nie bije. Nigdy nie uderzył w swoim życiu. Że jemu jest przykro, bo ja nie chce tylko seksu i on mnie za to kocha, ciągle myśli o mnie, wczoraj był na imprezie i ja z koleżankami też, w osobnych klubach, ciągle pisaliśmy smsy, on mi pozwolił iść, więc poszłam, wiedział gdzie jestem i ciągle się meldowałam. On ufa mnie, ale nie polskim facetom. Zaczynam się bać. Zresztą prosił, żebym poczytała o tym, i się zastanowiła, on w Turcji życ nie chce, aha i do meczetu nie chodzi, bo on nie bardzo wiara, ale Allaha ma sercu - nie rozumiem tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exturka
powiem bardzo prosto i rzeczowo..... Mój ez byl turkiem ale z religia Islam mial tyle co ja z Islamska jadl produkty z wieprzowiny ktore mu gotowalam nie byl praktykujacym ale tyle mowil jaki to allah dobry nie przestrzegal ramadanu ja sie nie wglebialam skoro nie wiedzialam i on nie mowil chodzil ze mna na katolickie msze itd itp..... to e wyrzadzil ogromna rzywde potrafi zrobic polak niemiec anglik itd........ kto pozna religie islamksa nie z you tube gdzie wiekszasc tlumaczone jest zle... kolego podajacy link kobieta ktora pozwala sie nagrac na video nago bo widac jje piersi ona nie jest muzulmanka sa muzulmanie którzy wykorzystuja ta religie zabijaja i mowia w imie allaha mowie to prostym jezykiem ...to nie sa wierzacy zrozumcie jestem katoliczka nie mzienie religi dopoki nie uznam ze tego chce baa nawet nie jestem praktykujaco katoliczka.... ta raeligia ma w sobie cos pieknego kto studiowal koran Nparawde nie ma ani jednego wersu aby bic i klamac kobiety... nie ma wiem tylko ze w arabi saudyjskiej sa pratyki sprzed tysiace lat i tam trzeba sie troszke obawiac.....poznajcie poczytajcie to romowa nie na jeden post you tube chce przekazac jak najgorsze informacje dlatego ze islam jest ostatnia religia ma najweicej zwolennikow jest religia czysta i piekna....ja sama nie moge jej pojac bo grzesze osobiscie ale jesli uda mi sie wygrac z nalogiem kto wie............ nie pytajcie na forach najomych od znajomych zapytajcie takiego praktykujacego wierzacego muzulmanina obaczycie ze taki wierzacy ma wiecej szacunku dla kobiety niz nasi rodacy...trzeba ja poznac naprawde osobiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exturka
moja klawiatura bardzo sie psuuje wybaczcie zeby napisac poprawnie mjusze sprawdzic za kazdym razem slowo i docianac klawisz 3-5 razy.....te laptopy kurdisi sa bardziej wierzacy z reguly niz turkowie bylam w turcji i bylam w rejonie gdzie mieszkaja sami Kurdisi tam prawie kazda kobieta chodzila zakryta schylala widok na widok mezczyzny natomiast w turci bikini be jakis okryc hallo o czym my mowimy turcja dzieli sie na 2 zakatki wiec jesli kurdich mamy doczynienia z innym pojecia i jesli turek tez.... tez zaley od jego rodziny czy jest konserwatywna czy bardziej nwoczesna itp pytajcie dziewczyny o siostry ich sposb zycia codziennego bo co jego siostra kuzynka musi zrobic ty jako zona tez to bedziesz musiala zrobic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayisha
askim89, Allaha ma w sercu? Jakby miał to by był sunnita a tym samym wiedzial jakie ma obowiazki względem Allah Talla a obowiazkiem jego jest chodzic minimum co piątek do Meczetu i w święta, modlić się 5 razy dziennie i wiedziec o której godzinie. Jakbys jeszcze wpadla na (oby nie) pomysl spotykania sie z nim, to go zapytaj dlaczego sie nie modli, poza tym o czym ja tu piszę, skoro on po dyskotekach chodzi, a ja o modlitwie. Dyskoteki są haram więc jak może miec Allaha w sercu a chodzic po dyskotekach? ) wiary i stawiam na alewitę, choc jako pół Kurd powinien mieć więcej wiary. Ps. on nie wie, że jemu nie wolno seksu przedmałżeńskiego uprawiac? Dziewczyno nie wierz w te jego bajki, ze Ci pozwoli odejść w razie czegoś, oni jak cos jest nie po ich mysli to wpierw sa do rany przyłóż a potem jak to nie skutkuje to wpadaja w agresję. Ogólnie podsumowując to Twoje życie i Twoje sumienie, ale ja nie widze sensu dalszego spotykania się z nim, bo wymieniłam już chyba w róznych moich postach 1000 powodów. Daj znac od czasu do czasu co tasm u Ciebie, bo będe ciekawa jaka będzie twoja dalsza droga. Ja życzyłabym Tobie abyś wyciągnęła wnioski z tej lekcji, skonczyła z nim, poczytala trochę o Islamie, w polskich Meczetach anleżących do Polskiej Ligii Muzułmańskiej często sa lekcje o Islamie dla kobiet, może kiedyś zaczniesz tam chodzić, hmmm, może kiedys staniesz się moją siostra w Islamie, ale to juz Twój wybór, ja niczego nie narzucam, tak sobie tylko mysle, jakby było fajnie jakbyś poznala prawdziwa drogę i cudownego męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exturka
Ayisha chcialabym kiedys z toba porozmawiac na prive :)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exturka
i moja corka ma tak na imie jak ty w nicku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayisha
exturka, masz calkowitą rację. Dzisiaj nawet ogladalam 1 z 13 cześci filmiku gdzie jakies wyrwane konteksty z Kor'anu byly przeinaczane, ze w ogóle mozna zabijać siebie i innych dla Allaha. Prawda jest taka, że nie można. Mamy szanować każdego czlowieka na ziemi (my muzułmanie - sunnici), nieważne czy to chrzescijanin czy Żyd czy w nic nie wierzy czy wierzy w jeszcze cos innego jak np. świątynia szczorow w Indiach. Mamy prawo do zabicia tylko w 2 przypadkach (jesli osoba trzecia zagraza życiu naszemu lub komus z naszej rodziny). Jeśli to dla nas lepsze możemy wtedy się wyrzec (tylko słownie, nie z serca) Allaha i wiary w Islam, ciągle w myslach mówiąc Szahadę, kobiea może nawet ściągnąć hijab i tak chodzić. Kiedy był rozpad Jugoslawii, ta część muzułmańska, tam byl horror, mordowali muzułmanów, wtedy kobiety mówiły, ze sa chrzescijankami, chodziły ubrane jak chrzescijanki z odkrytymi wlosami. Ale to tylko dla ich bezpieczesnistwa (Allah blees her). Możemy także, jesli np. żyjemy w kraju niemuzułmańskim kupować mięso od ludów Księgi, czyli chrześcijan i Żydow, przez nich zabitych i możemy je spozywać. Zawsze się mówi oczywiście Bismillah. No sie rozpędzilam a to chyba nie temat dialog chrześcijańsko-muzulmański :)) W kazdym razie dobry muzulmanin szanuje każdego czlowieka i nie jest terrorystą, bo jako terrosrysta samobójca jedyna nagrodę ajka dostanie po samobójstwie (ktore jest zabronione) będzie może poklask innych fanatykow tu na ziemi, od Allah nagrody nie będzie napewno. Kończę już. Wa alaykum salam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayisha
exturka, a tak samo pisze się jej imię jak moje w nicku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exturka
inaczej ale wymawia sie chyba tak samo Aisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×