Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość cicegim (dawna bebegim)
znajomo brzmi ze religia jest na pokaz: tak samo w polsce jak i turcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, tak sobie czytam i powiem nie ma reguły, czy Turek wierzący czy nie, bo wiara do zdrady w zasadzie nie ma tu znaczenia. Ja mam znajomego Turka (podkreślam tylko znajomego, którego z mężem poznaliśmy podczas jednego z urlopów i tak jakoś z sympatii utrzymujemy z nim kontakt do dziś, bo to skarbnica wiedzy, jeżeli chodzi o wakacje i dobre hotele w Turcji), który jest wierzący, żonaty (żona nosi chustę), mają dwoje małych dzieci, on jest niewiele po 30 roku życia i zdradza, że głowa mała. Nie ma znaczenia, czy to Turczynka czy Europejka, czy kobieta innej narodowości. Turek ten obecnie bez skrępowania obnosi się ze swoją turecką kochanką na fb. Kochanka w zasadzie także nie kryje się publicznie z tym, że sypia z żonatym dzieciatym Turkiem, ba nawet z nim pomieszkuje, gdy ten opuszcza rodzinne gniazdo i ochoczo upublicznia ich wspólne czułe zdjęcia na fb, co jemu wcale nie przeszkadza. Jest także o swojego kochanka bardzo zazdrosna. Kiedyś przypadkiem Turczynka - kochanka znalazła gdzieś mojego mejla na jego poczcie i nie znając angielskiego, nie wiedząc o czym piszę, z zazdrości zwyzywała mnie po turecku, że głowa mała :-).A rozmowa dotyczyła tylko jednego z hoteli, bo to menadżer jest. Kiedyś na nasze pytanie, czy kocha żonę, Turek odpowiedział, że bardzo, a na pytanie, to dlaczego zdradza, odpowiada bo lubi seks i piękne kobiety :-). Sam o żonę jest baaardzo zazdrosny. Zawsze po pracy do niej jak i do dzieci wraca, dbając o to, żeby prawda nie wyszła na jaw. Żona oczywiście jest z tych mniej wyzwolonych i nie ma fb ;-). Z kolei tureccy mężczyźni stoją za sobą murem i żaden żadnego nie wsypie, nawet z rodziny. To tak ku przestrodze dziewczyny. Turek naprawdę lubi i potrafi oczarować. Kiedyś w żartach pytaliśmy go z mężem, w jaki sposób podrywa kobiety. Więc wygląda to tak, że jak już sobie upatrzy "ofiarę", to nie spuszcza z niej wzroku, a jak ta chwyci i zaczyna się uśmiechać, to zagaduje. Przyznał, że z turystkami jest najłatwiej, ale Turczynki też są naiwne, nie mniej jednak twierdzi, że wszystkie szanuje. Ale jak zagaduje? Mój mąż jak usłyszał, to stwierdził, że się musi wiele nauczyć :-). Jak usłyszałam, to się wcale nie dziwię, że kobiety, a w szczególności turystki, tak szybko się zakochują. Jeden z tekstów, to np. kocham cię bardziej, niż ziaren piasku na plaży, albo jesteś tak piękna, że chcę się z tobą zestarzeć. Któraś słyszała? :-) Uważajcie. Oni zawsze wracają do żon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Customer
Miałam już więcej niczego nie pisać na tym forum, ale Twój wpis Sylwia spowodował, że zmieniłam zdanie,i myślę, że powinnam to napisać ku przestrodze tych Kobiet, które wybiorą się do tureckich kurortów na wakacje, zwłaszcza, gdy będzie to ich PIERWSZY pobyt w kraju muzułmańskim. Matkę tej dziewczyny poznałam 2 lata temu przez moją koleżankę , która jest psychiatrą. Zaznaczam, że zapytałam , czy mogę to opisać,ku przestrodze dla innych na forum, oczywiście w sposób,który uniemożliwi identyfikację. Po namyśle,zgodziła się, ta kobieta pomimo wsztsko stoi na ziemi. Razem ze swoją 24-letnią córką, która akurat wtedy skończyła studia, pojechały na wakacje do Turcji. Ta dziewczyna była bardzo ładna, taka mała blondyneczka, na ostatnich zdjęciach wyglądała jak dziecko. W hotelu, w którym były "bardzo troskliwie zajął się nimi" menager service tego hotelu, bardzo miły i przyjacielski człowiek. Był sporo starszy od tej dziewczyny. Zabiegał o znajomość, był pomocny we wszystkim, swoje przerwy w pracy poświęcał na to, aby swoim prywatnym samochodem pokazać im ciekawe zakątki , do których turyści zazwyczaj nie docierają. Mówił, że jest samotnym wdowcem, a jego żona zmarła przy porodzie. Matka nie zauważyła niczego niepokojącego, mieszkała z córką w pokoju, ta promieniała i była szczęśliwa. Wróciły do Polski i od tej pory ta dziewczyna zachowywała się dziwnie. Zaczęły przychodzić gigantyczne rachunki za połączenia o kierunku +90.., czyli Turcja. Z matką rozmawiać nie chciała, nie podjęła pracy we wrześniu , tylko pojechała znowu do Turcji. Wróciła, podobno nie było z nią kontaktu, psychiatra nie mógł pomóc. Ale w końcu powiedziała, kogo tak bardzo kocha, że nie może bez niego żyć, ze to był jej pierwszy mężczyzna, była dziewicą. Ten czlowiek nie chciał rozmawiać z matką, był bardzo niegrzeczny i nieprzyjemny. Pewnego dnia rano znalazła ją sztywną- powiesiła się. Sekcja wykazała, że była w 3 miesiącu ciąży. Na telefonie komórkowym była ostatnia wiadomość od niego "I don"t call to whores". Nie uszło mu to na sucho /prawnie oczywiście nic mu zrobić nie było można/, w tym hotelu wprowadzono bezwzględny zakaz dla personelu zaczepania klientek pod sankcją utraty pracy. To mój ostatni wpis na tym forum - podtrzymuje to, co gdzieś kiedyś tu napisałam, że turcy to goryle i nic dobrego nie przyniosą nikomu/ zwłaszcza kobietom/ kontakty z nimi, aby takie kontakty utrzymywać trzeba się z nimi wychować, spędzić w tym środowisku sporo czasu, żeby zrozumieć jak to działa, jak oni rozumują . Moja "Idolka" z tego forum powinna docenić, że i tak miała sporo szczęścia. Proszę osoby, które ewntualnie skomentują ten wpis, o nie szarganie pamięci tej dziewczyny, bo być może przeczyta to również jej matka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie twierdzę, że wszyscy Turcy są tacy sami, nie wolno generalizować, ale tym z kurortów, zwłaszcza pracujących w hotelach nie wierzyłabym nigdy, ale to nigdy. Jeżeli zaczyna się relacje z obsługą, trzeba być świadomym konsekwencji. Oni w większości są przyjezdni, kończy się sezon i wracają do domu, do rodzin. Od 7 lat spędzam wakacje w Turcji, więc wiele widziałam. Nawet Turczynki mają swoje zdanie o tureckich facetach. Ta która mnie wyzwała po turecku, napisała wprost "że mam sobie znaleźć swojego kutasa, bo ten jest jej i w chwili obecnej zaspokaja ją". Turek mnie później przepraszał. Z całym szacunkiem, ale to dziwny kraj i mentalność ludzi. Kraj doskonały jedynie na 2 - tygodniowe wakacje, czasem 2 razy do roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
sylwia ten turek jest genialny :D masakra. ja sie dziwie tylko 2 rzeczom: dlaczego jego zona sie noe rozwiedzie z nim? druga kwestia odnosnie facebooka: zona jego moze nie miec facebooka. ale ich wspolni znajomi na bank maja. i on mimo wszystko upublicznia te zdjeciz? hmmmm. takiego to ja bym za**** powiesilaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz ja nie wiem, czy on ma na fb wspólnych znajomych. Też tego nie rozumiem. Może część zdjęć upublicznia tylko niektórym osobom, a część rodzinie. Może to taka mentalność. Tak, Turek jest niezły i jak pierwszy raz to usłyszałam, to mi się włos na głowie zjeżył. Teraz, jak przejrzałam to forum to mnie nic nie dziwi. Mój umysł jest zbyt mały, żeby to pojąć. A tekst, że wszystkie kobiety kocha i szanuje też mnie rozwalił. W sumie co miał nam powiedzieć. Utrzymuję z nim kontakt tylko dlatego, że pomaga nam fajnie spędzić wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicegim (dawna bebegim)
Masz rację, mi takie rzeczy też nie chcą mieścić się w głowię i dobrze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mi się jeszcze przypomniało, jak ten Turek przy drinku mówił, w zasadzie to się chyba chwalił, że dla niego nie ma znaczenia, czy kobieta jest wolna, czy zamężna, grunt, że na wakacje przyjechała bez faceta. Dla niego, żeby uprawiać seks z inną kobietą, jego małżeństwo nie jest problemem. Mąż mi dziś jeszcze przypomniał o paru tekstach na podryw, jak mu powiedziałam o tym forum: było to coś jak:" zobaczyłem cię raz i śniłaś mi się całą noc, co ty mi zrobiłaś, że nie mogę o tobie zapomnieć, jak nawet tak perfidne: chcę abyś była moją żoną, chcę mieć z tobą dzieci, nie opuszczaj mnie nigdy, będę cię kochał do śmierci, jestem tylko twój, moje serce bije tylko dla ciebie, dla ciebie jestem w stanie wszystko porzucić. W związku z tym kobieta, która pragnie miłości, bo jej nie zaznała, albo została kiedyś skrzywdzona, to łyknie. Nie ma siły. I choćby starała się nawet myśleć racjonalnie, to w pewnym momencie zwątpi w to co jest prawdą, a co kłamstwem.Tak uważam. Poza tym o jakiej miłości mowa, kiedy facet po jednym góra trzech dniach mówi kocham cię i tęsknię za tobą. Dziewczyny, nie to że ja się wymądrzam, tak mam męża, polskiego męża i nigdy nie padłam ofiarą takiego Turka, czy innego faceta, bo na wakacje jeżdżę zawsze z mężem, ale naprawdę wiele już widziałam i wiele słyszałam i po prostu żal jest mi nas kobiet.Poza tym nawet jeżeli w hotelu jest zakaz umawiania się personelu z gośćmi, to w zasadzie jest to martwa zasada, bo i tak do takich spotkań poza hotelem dochodzi, co osobiście widziałam. Proszę miejcie się na baczności i zachowajcie zdrowy rozsądek. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicecooper
do Sylwia111222: Dobry wieczór: Kiedy przeczytałam Twój ostatni post, to mam wrażenie, ze koło nas siedziałaś i słyszałaś, co mówił do mnie ten "Mój Turek". Człowiek rzeczywiście zatraca poczucie rzeczywistości, ale potem jest tylko ból, upokorzenie , pretensja do samej siebie, psychotropy i psychoterapeuta. Ale tam na miejscu, nie sposób, nie wierzyć , że to nieprawda. Dziękuję, że to napisałaś, być może którąś dziewczynę, czy kobietę, to przed czymś uchroni. Czy ten Wasz turecki znajomy nie ma świadomości, że te kobiety krzywdzi, że one cierpią przez niego, czy nie ma z tego powodu wyrzutów sumienia, że one wierzą w to, co on mówi i liczą na coś więcej, a może informuje je, że ma żonę, i i będzie je kochał "przez cały turnus", co robi, gdy one po powrocie do kraju nadal szukają z nim kontaktu. Ja nie potrafię do tej pory sobie wybaczyć, że tak się dałam nabrać. Jeszcze raz dzięki za te wpisy. Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alice, bo to są stałe, niezmienne od lat teksty, krążące w każdej części turystycznej Turcji. A kobieta, niestety lubi piękne słowa... przykro mi, że Ciebie to spotkało. Ja mam tego Turka wśród znajomych na fb i co rusz tam widzę nowe znajomości z cudzoziemkami, ale czy i na ile bliskie sa to relacje, nie wiem. W sumie mnie to nie obchodzi. W jego zdjęcia z kochanką mam wgląd na co dzień. Wiem, że na pewno do niektórych dzwoni na komórkę, długo z nimi rozmawia, mówi że kocha, że tęskni. W zasadzie też trochę w ten biznes inwestuje. Nie wiem ile kosztuje w Turcji połączenie z komórki tureckiej na komórkę polską , wiem ile kosztuje to u nas w przeciwnym kierunku i są to spore pieniądze. Nie wiem, ja tego nie rozumiem, jestem na to chyba za głupia.Trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie znam się,ale....
Nie przeczytałam całego tematu z pół nocy by to zajęło.Nie wiem czy chodzi tutaj tylko o turków z Turcji, tych z krajów zachodnich, czy w ogóle arabów.Kurde dziewczyny mieszkam z Holandii 5 lat długo mieszkałam, na dzielnicy tureckiej, powiem wam jedno-oni razem z murzynami i innymi marokańcami i im podobni to największe ścierwo tego świata.Większość nie pracuje,część ma swoje warzywniaki, sklepy, piekarnie i przede wszystkim kebaby, ja jeżdżąc środkami komnikacji do pracy nie widziałam ani jednego w ubraniu roboczym,albo pod teczką.Siedzą na socjalach, bachory trzaskają a wożą się furami,że hoho tajemnicą poliszynela jest,że zajmują się gangsterką i wiadomo jakimi dziedzinami.O,której godzinie bym nie wracała z pracy, zawsze pełno ich na ulicach i w każdym rogu stoja oparci o ściany, ja nie wiem wystają na tych chodnikach jak dziwki.Są wiecznie napaleni, komentują, wołają, zaczepiają, zaznaczam,że nie jestem blondynką-a te to dopiero mają przerąbane.Najlepsze jest to,że jest mnóstwo kurwidołków, gdzie schodzą się polki, beżowi i jest jedna wielka rozpusta.Co wy myślicie,że szyku zadacie jak się z turkiem prześpicie-błąd, wszyscy sie z Polek śmieją, mają najgorszą opinię już chyba w europie i na świecie. Są zakłamani tak,że głowa boli, wielce się domagają tego mięsa halal, ich baby noszą chusty,a jednocześnie to najwięksi kur....rze, to jest hipokryzja brać z religi to co m pasuje a odrzucać niewygodna resztę,żeby móc sobie podupczyć.Wszyscy chodzą jednakowo ubrani, gejowskie torebki na bok czapka z burberry- brązowa kratka jest nieodzowna, co 2 ją ma, no i ciuszki z lacosty.Nie wiem kim bardziej gardzę tymi co tylko z nimi śpią czy tymi co się z nimi hajtają.Czy wy wiecie,że dla ich rodziny po ślubie będziecie niczym nawet jak przejdziecie na tą dziką religię?Oni będą marzyli o prawdziwej turczynce muzłumance i będą go namawiać i szukać mu żony.Od dawna się interesuję tym tematem, obejżcie sobie stronę ,,nie wierzcie muzłumanom'', kultowy jak dla mnie Euroislam, na youtube była islamistka wypowiada się ten temat, obejrzcie sobie co się dzieje we Francji, Angli-przecież to jest dzicz.Turcja dlatego udaje taką nowoczesną bo się chce wepchać do UE żeby móc dalej i swobodnie rozsadzać te szatańskie nasienie po europie, a mimo,że nie są w UE zobaczcie ile ich wszystkich jest, to ile będzie potem? To,że zapładniają białe kobiety jest dla nich chwalebne.Kurde,żeby jakiegoś portugalca, włocha, hiszpana, francuza, do wyboru do koloru,ale na litość boską musicie się na beżowych bezmyślnie rzucać?Oni są już tak wychowani i w genach to mają od pokoleń,że nie mają żadnych uczuć!!!Co chwila zabójstwa honorowe wszędzie, anglia, europa , kanada, i to zawsze ojciec z bratem albo wujkiem zabijają krew ze swojej krwi.A laski co tymi dziadami się puszczają jeszcze dumne chodzą i powiedzą Ci ,,ale mój Ahmed jest inny!'' każda tak mówi, każda jedna,tylko pamiętajcie,że muzłumanin ma prawo kłamać niemuzłumanowi-dla dobra islamu lub o sobie, a co najważniejsze ma prawo kłamać w miłości kobiecie! Sam immam dzieci od małego naucza,że można, także wasi ukochani mają podwójne a nawet potrójne prawo was okłamywać-w miłości, dla dobra islamu bo będzie nowa owieczka, o sobie i dlatego,że nie jesteście muzłumankami-no to nawet 4 prawa wyszły.To,że jednej na 1000 czy 10 000 się uda, albo wam się udaje na ten moment niewiele znaczy w obliczu tego jak to normalnie wygląda.Z bliższego i dalszego otoczenia znajomi znajomych itd. w cholere jest przypadków gdzie dopóki siedzieli w europie było ok, jak pojechali do jego kraju, zabrał jej dokumenty i koniec, jeden pojechał za dziewczyną do polski ją zabić bo go zostawiła, jeden pojechał do rodziny wrócił odmieniony i zaczął żonę bić.Tylko oni mają prawo się wami znudzić wy nie macie prawa ich zostawić, mam znajomą,która boi sie odejść od swojego bo ktoś jej dał z jego rodziny do zrozumienia,że może coś jej zrobić.Róbcie co chcecie, ja się więcej udzielać nie będę tylko mam do was prośbę, jak się nie opamiętacie mimo wszystko to nie sprowadzajcie tego dziadostwa do naszego pięknego kraju, jak wrócę mam nadzieję, na ulicy nie widywać czarnych gęb!Co was tak do nich ciągnie bo czarne oczka mają, i dużą opaloną kuśkę?Tojest dowód na to,że baby myślą macicą, z kuli niej się zaczną uczyć języka i przejść na dziką religię oraz posłusznie będą wykonywać polecenia pana.Jednak seks ma wielką moc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie znam się,ale....
Jeszcze mi się przypomniało,że tu siedzi mnóstwo innych, irańczycy, irakijczycy, libańczycy, marokanczycy i pewnie jakieś pakole i im podobni, oczywiście większość z nich siedzi tu nielegalnie albo właśnie za pomocą głupich polek wyrabiają sobie papiery (jak jesteś z członkiem unii europejskiej masz prawo tu przebywać).Na dodatek moje znajome, co się bujają z różnej maści muslimami,co chwila donoszą,że jakiś tam kolega szuka dziewczyny-polki- ciekawe dlaczego.Bo polka jest idealna do związków bez zobowiązań, ugotuje, posprząta, lodzika zrobi-o tym każdy wie.Fajnie mieć babę na tymczasie co Cie obsłuży jak sułtana, bo kto z nimi będzie tak o? Ich kobiety w chustach, no i dziewicami muszą być, holenderka by się nie zniżyła do takiego poziomu zeby mieszkać i obsługiwać muslima, z czarną też nie będzie.No to kto został? Poleczki, i oni mogą się odkuć na ślub odkładać mając jednocześnie w mieszkaniu full serwis.Polki najbardziej się tu upadlają,masakra.Dlatego żadnej takiej szanować nigdy nie będę, powinni w Polsce taką stronę założyć gdzie będą wrzucane fotki lasek co sie prują z nimi,żeby każdy facet miał wybór czy chce potem taką na żonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie znam się,ale....
Aha i pisząc,że na ślub odkładają miałam na myśli ślub z muslimską kobietą, a nie tą z którą mieszka żeby było jasno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziurawa majtasy
http://pokazywarka.pl/rdryad/ http://www.kujawy.com.pl/kumbria/ http://imgur.com/a/izbvk http://youtu.be/1HNY-T_rvIY http://youtu.be/cwV5xYDe74k www.religiapokoju.blox.pl/ www.euroislam.pl/ Paki skrót nabyte obrazliwe konotacje w 1960 roku, kiedy uzywany przez brytyjskich tabloidów w odniesieniu do przedmiotów bylych panstw kolonii w sposób uwlaczajacy i rasistowskich. W nowoczesnej brytyjskiej uzytkowania "Paki" jest zazwyczaj uzywane w uwlaczajacy sposób jak etykiety dla wszystkich z Azji Poludniowej, w tym Indian, Afganczyków i Bangladeszu. W mniejszym stopniu, okreslenie zostalo zastosowane jako rasowe slur wobec Arabów i innych bliskowschodnich wygladajacych grup, które moga przypominac Poludniowej Azji. Podczas emigrantów wielu latach 60 byly równiez nazwany jako "czarny" do dalszego segregrate je od bialej spolecznosci. Niektórzy twierdza, ze taki podzial nadal istnieje w czesciach Anglii. W ostatnich czasach nastapila tendencja przez drugiego i trzeciego pokolenia brytyjskich Pakistanczyków odzyskac slowo, tak, ze moze on byc stosowany w mlodej brytyjskiej spolecznosci pakistanskiej, ale nie przez osoby z zewnatrz, w tym Indian i Bangladeszu. ciapaty (obrazliwie) {m.} Paki (offensive) {rzecz.} kilka przykladow pakusow(brudasow,ciapoli jak kto woli,oraz szkaradnych polczyn) http://pokazywarka.pl/rdryad/ polecam film pt. Obca / Die Fremde (2010) teraz cos romantycznego o naszych gwiazdeczkach dailymotion.com/video/xh17oj_darling-i-lowe-ju-1-3_lifest yle Jezdza do Turcji szkaradne Polki Przezyc milosna przygode z ksiazki. Prosza "klam mi" jak Eurythmics I dostaja niedrogo farmazon szybki. exodus na wyspy moze jestem niekumaty dlaczego Polki tam daja d**y tym ciapatym http://youtu.be/m1O1IEMJcO4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyhy
nela88 jest w ciąży z tym ciapatym śmieciem, idiotka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyhy
a miałaś od niego odejść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scum muslim kebap
Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung przeprowadził badanie opinii publicznej aby dowiedzieć się, co Niemcy myślą o muzułmanach. Rezultaty tego sondażu są „katastrofalne, jak pisze FAZ. Respondenci zostali zapytani, które z 21 przedstawionych tez są najbliższe ich opiniom. 83% uważa, że islam równa się łamaniu praw kobiet, 77% jest zdania że w islamie każde zdanie zapisane w Koranie traktuje się dosłownie. 70% kojarzy islam z religijnym fanatyzmem i radykalizmem. Znacząca większość Niemców uważa, że islam jest gotowy do przemocy (64%) i nienawiści (60%) jak też do wzmożonej działalności misjonarskiej (56%) i walki o władzę (56%). Tylko 13% respondentów kojarzy islam z miłością do sąsiadów, 12% z działalnością charytatywną a tylko 7% z otwartością i tolerancją. Rezultaty tego sondażu nie różnią się znacznie od rezultatów podobnego badania przeprowadzonego w 2006r., kiedy to muzułmanie na całym świecie zareagowali gniewem na publikację karykatur Mahometa przez duński dziennik „Jyllands-Posten. Bardzo wysoki poziom braku zaufania do islamu w społeczeństwie niemieckim jest odzwierciedlony w kolejnych odpowiedziach na pytania sondażu. Na przykład, w 2006 roku, 55% respondentów odpowiedziało „tak na następujące pytanie: „Czy myślisz że w przyszłości będziemy mieli do czynienia z poważnym konfliktem między chrześcijańską zachodnią kulturą, a muzułmańską kulturą arabską? Obecnie 44% zapytanych nadal tak uważa. Z sondażu z 2006 roku wynika, że 25% jest zdania, iż ten konflikt już się wydarza. Kolejne pytanie dotyczyło terminu „zderzenie cywilizacji. W 2006 46% Niemców było przekonanych, że zderzenie cywilizacji już się zaczęło. W 2010 ta liczba urosła do 58%, a w 2012 spadła do 43%. Ci , którzy nadal uważają że zderzenie cywilizacji już się zaczęło, reprezentują większość, ponieważ na powyższe pytanie tylko 34% odpowiedziało negatywnie. 36% niemieckich respondentów uważa, że chrześcijaństwo i islam mogą koegzystować pokojowo. 53% myśli, że w najbliższej przyszłości będziemy mieli do czynienia z poważnym konfliktem między przedstawicielami tych dwóch religii. Jednocześnie populacja niemiecka nie uważa muzułmanów za agresywnych. Oto kolejne pytanie z sondażu: Czy myślisz, że wszyscy muzułmanie i islam same w sobie są zagrożeniem, czy też zagrożenie stanowią tylko islamscy radykałowie?. 74% Niemców uważa, że zagrożenie stanowią radykałowie islamscy a nie islam sam w sobie. Tylko 19% jest zdania, że islam sam w sobie jest zagrożeniem. Niemieccy respondenci ustosunkowują się bardzo pesymistycznie do zagadnienia stosunków między muzułmanami a niemuzułmanami w ich kraju. 48% odpowiedziało „tak na następujące pytanie: „Czy myślisz, że w relacjach z muzułmanami w Niemczech stosunki będą jeszcze bardziej napięte w najbliższej przyszłości i czy powinniśmy się tego obawiać?. Tylko 29% uważa, że nie ma takiego zagrożenia. Większość Niemców nie popiera polityki przyznawania specjalnych przywilejów muzułmanom i zgody na ich próby wprowadzania cenzury. Tylko 27% jest zdania, że aby żyć w pokojowych stosunkach należy unikać wszystkiego, co mogłoby obrazić albo sprowokować muzułmanów. 52% jest zdecydowanie przeciwko takiej postawie. W odpowiedzi na następujące stwierdzenie: „Nawet jeśli jest to tylko sprawa osobistej decyzji, nie lubię widoku kobiet noszących chusty na głowie, 47% respondentów się zgodziło, a 34% nie. Kiedy ich zapytano, czy zgadzają się ze stwierdzeniem, że „islam i chrześcijaństwo są sobie równe, 64% odpowiedziało negatywnie i tylko 22% zgodziło się z tą tezą. Jednocześnie 47% nie zgadza się z tym, że muzułmanie stanowią część Niemiec. Optymizm także pojawił się w sondażu. W 2004 roku tylko 24% Niemców miało przyjaciół wśród muzułmanów, w 2012 ta liczba wzrosła do 38%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicecooper
Simit: a o jaką branżę pytasz, nadto czy chodzi ci o takie firmy, w których faktycznie pracują Turcy i zarządzają nimi Turcy tu na miejscu, czy np. o spółki, gdzie udziałowcami są obywatele Turcji, a zatrudniani są Polacy, czy może o file na terenie Polski przedsiębiorstw tureckich z siedzibą w Turcji - nie chcę być wścibska , ale czy pytasz tak ogólnie, czy , np. z punktu widzenia możliwości znalezienia pracy dla obywatela Turcji, wiedząc bliżej o co chodzi, łatwiej precyzyjnie odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poruszona
Customer wiem że postanowiłaś więcej na tym forum nie pisać, ale to co przeczytałam poraziło mnie. Czytałam wiele historii jacy to Turcy czy muzułmanie potrafią być „wspaniali dla swoich „lubych i nikt mi nie wmówi, że to są tacy sami ludzie jak my Europejczycy. Śmiać mi się chce o tych max 3-letnich szczęśliwych związkach. Szkoda że tych wieloletnich (co najmniej od 7 lat w górę) szczęśliwych jest tak mało. Ale jakim trzeba być bydlakiem żeby doprowadzić dziewczynę do takiego kroku. Dziewczynę, która kończy studia, cały świat stoi przed nią otworem, teraz dopiero zaczyna życie i o bólu największy je kończy. Ja nie wiem co oni w sobie takiego mają, na bank są świetnymi manipulantami i potrafią omotać innych ale to do jakiego stopnia, to to mnie przeraża. Jeszcze chwila i zacznę wierzyć w jakieś hipnozy. Bardzo współczuję matce. No bo co ta dziewczyna była winna. To że się zakochała? Ostatnio czytałam naukowe podejście o dialogu pomiędzy muzułmanami a chrześcijanami. I tam moją uwagę autorka zwróciła na coś z czego wcześniej nie zdawałam sobie sprawy. Oni nie są nauczeni krytycznego myślenia. Od dziecka są uczeni że musi być tak jak zostało im to nakazane i to jest właśnie przez islam. Przecież Koranu naucza się od dziecka i nie uczy się ich podważania jego praw (w wielu krajach uczy się dzieci na pamięć nie mówiąc nawet co to znaczy). Nie jest tajemnicą że Koranu się nie interpretuje tylko przyjmuje jego prawa za prawdziwe (i proszę mi tutaj głupot nie klepać bo „wasz wam powiedział inaczej w to że powiedział wierzę, ale nie wierzę że tak myśli bo to jest w nim w środku). Skoro od dziecka nie są uczeni krytycznego myślenia to kiedy dorosną przenosi się to na inne życiowe dziedziny. To co mówi matka, ojciec jest święte, to co mówi rodzina jest święte, to co mówi Iman jest święte, to co mówią obyczaje jest święte i już. Dlatego z nimi nie ma dialogu. Podobno jedynym krajem który zmienił sposób nauczania w szkołach jest Tunezja. Ale do czego zmierzam. Wkurza mnie że to nas się prosi o tolerancję i nie wrzucanie wszystkich do jednego wora. Oni sami potrafią tymi tekstami do nas się zwracać, ale jeśli by ich o tolerancję poprosić to już jest inna sprawa. Wtedy to mają wiele argumentów przeciw. Oczywiście jest to ironia bo zwykle argumenty są dwa: „bo to godzi w moją religię i argument siły. I pewnie znajdzie się jeden muzułmanin wyjątek ale ja dla wyjątku nie dam się omamić. I drogie kobietki. Kochacie ich, ja wiem, ale jedźcie sobie do nich do ich krajów i tam żyjcie i nie ściągajcie ich tutaj. Ja nie chcę bać się wyjść na ulicę we własnym kraju. Nie chcę słuchać seksualnych tekstów uderzających w moją godność. Nie chcę chować się ze swoją wiarą i nie chcę ciągle być nazywana rasistką i nietolerancyjną osobą tylko dlatego, że będę bronić swoich europejskich praw. Może i teraz ktoś się śmieje czytając to, ale tak pewnie swego czasu śmieli się Niemcy, Holandia, Dania, Francja, Szwecja czy Wielka Brytania. A teraz walczą o swoją tożsamość i do śmiechu im nie jest. Może Turcy wg niektórych są europejscy i nowocześni. Pewnie są, ale dla mnie na własnych zasadach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicecooper Chodzi mi o większe firmy prowadzone przez Turków w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kedicim
Beko, Grundig, Etox, Tofa, Koska, Rodi, Mavi Jeans, ETI. No i kilka biur podróży np. w Warszawie. Szukasz pracy dla swojego chłopaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polki
Juz za tydzien Wigilia, jak przezyjecie ja z ciapkami, co z kim podzielicie sie oplatkie,napewno z nim nie,katolig to dla nich 1 wrog, gdzie wasze swieta, tradycja przekazywana z Pokolenia na pokolenie nasza Polska, z kim pospiewacie koledy, jaki to magiczny urok Swiat Bozego Narodzenia, zal mi was biedoty, ktora odda swoja wiare Boga i tradycje za ciepka, ale glowa do gory zostal wam RAMADAN,ja pierdole ale z was debilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiewaj kolędy, dziel sie opłatkiem, celebruj święta a od muzułmanów poprostu sie odwal:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trex45
Dobry Turek, to martwy Turek, a wszystkie Polki zadajace się z nimi to Tureckie suki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×