Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość tez sie zastanawialam
ale oni maja dzieciaka a Ty chyba nie wiesz ile sie na niego dostaje benefitow... Niektorym bardziej oplaca sie pracowac mniej albo wcale bo wtedy wiecej dostaja od panstwa... Ciekawe kiedy to sie skonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmm
no wlasnie jak z tym jest ja napisalam kwote z p60 tylko ze zaczelam prace od wrzesnia 2006 a do kwietnia 2007 skonczyl sie rok podatkowy.teraz chyba logiczne ze bede miala wiecej bo przepracuje cale 12 mies a nie 7 mies.za tamten rok to byla kwota 6400 natomiast teraz to bedzie ok 9600(800f miesiecznie)czy w takim razie bede zwracac kase a moze po przekroczeniu 6000 poprostu tam zadzwonic i powiedziec ze napewno zarobie wiecej.moze mial ktos taki sam dylemat dziwie sie tylko ze oni sami nie obliczaja sredniej na rok skoro podalam date podjecia pracy i godziny pracy prosze o pomoc i dodam ze gdy wypelnialam te papiery nie bylo wzmianki zeby napisac przyblizona kwote zarobkow za caly rok tylko wyraznie p60 lub ostatna kwote z peyslipa!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hullsa
niektórzy to tutaj zaczynają pierdolić bzdury. przy 15 tys nie dostajesz żadnych dodatkowych benefitów tylko chb(72f/mc) i ctc(ok 50/tydz), bo wtc to już się nie łapiesz. a chb i ctc należy się na każde dziecko ( drugi benefit do zarobków aż 58000), więc nie mówcie, że ktoś kto ma dziecko tego nie pobiera!! a wy ile macie na rodzinki - wszyscy mają po 60 tysięcy??? tutaj nie ma raju benefitowego i nie wymyślajcie takich rzeczy, bo zjedzie jeszcze więcej łudzących się takimi tekstami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hullsa
zapomniałam napisać, że te dwa benefity dostajesz czy pracuje jedna czy dwie osoby - bez znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabert
"Niektorym bardziej oplaca sie pracowac mniej albo wcale bo wtedy wiecej dostaja od panstwa... " Co za bzdura??? Nigdy nie będzie ci się opłacało pracować mniej a już nie mówiąc w ogólę!!!!! już się nie martw benefity są tak wymyslone, że nic nie pokryje ci twojej pracy... chyba że masz 10 dzieci . no to już fakt na 10 dzieci zasiłki z Child benefit i z Child Tax Credit oraz na bank z Working Tax Credit przy takiej gromadzie. Przy jednym lub dwójce dzieci ( gdzie większość z Polaków taki model prezentuje) zawsze się opłaca bardziej pracować. widzę, że jakaś zgorzkniała jesteś, myślisz że te rodziny tyle pieniędzy wyciągają z zasiłow???, a to nie prawda. widać ,że się nie orientujesz i jeszcze im zazdrościsz chyba , co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi7
Czesc!! Jestem w kropce i ktoras z Was moze mi pomoze. Mianowicie mam pytanie dotyczace Maternity Allowance. Jestem w 30tym tyg ciazy i w zeszlym tygodniu dostalam pismo ze przyznane mi jest ten dodatek maciezynski od 25.11 br, wyplata na konto bedzie cotygodniowa i zazwyczaj ok piatku ale trzeba czekac jeszcze na pismo kiedy te wplaty sie zaczna ... Moje pytanie brzmi jak dlugo bede musiala czekac? Moze ktoras z Was byla juz w takiej sytuacji? Mam takie parcie oczywiscie z powodu zblizajacych sie swiat Bozego Narodzenia, zebym czasami tych pieniazkow nie dostala po swietach :/ Dodam jeszcze, ze mieszkam na polnocy Anglii niedaleko Newcastle, a urzad przyzanajacy tego typu zasilek jest w Sanderland. Z gory dziekuje za odp PS.: Moj nr GG: 7460411 lub e-mail emila_z@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkaaaa
dziewczyny jak przepisac child benefit na partnera? ja wyjezdzam do Polski i chce aby on poieral i mi wysylal. Czy ja musze miec jakis udział przy zmianie osoby?ile trwa ta procedura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etttie
Ja mam 16 tys na rok i dostalam benefity.Child tax mam 150 tygodniowo ,a tax credit tylko 4,50 no i oczywiscie child benefit, wiec nie pierdolcie glupot,ze sie przy 15 tys nic nie dostanie!!!!!!!! A NIBY W IMIE CZEGO MAM NIE SKORZYSTAC????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty gadasz glupoty
working tax credit jesli jestes samotna osoba dostajesz jesli zarabiasz max 11700 na rok. A jesli jestes z partnerem to ok 16 tys (nie wiem dokladnie ile) Ale oczywiscie jesli masz jeszcze dziecko to wtedy ta granica sie zmienia. A poza tym nie garaczkuj sie tak bo Ci sie cos stanie zlego - tamta osoba nie napisala ze nic nie dostanie jesli ma sie 15 tysiecy. Przeczytaj jeszcze raz posta uwaznie i dopiero pozniej sie rzucaj ja ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi7
Moja sprawa juz nieaktualna (chodzilo o maternity allowance) =) Wlasnie dostalam przelew na konto =)) Chcialabym jednak zwrocic uwage rodzinom, a raczej kobietom z dziecmi ktore dolaczaja do swoich partnerow pracujacych na wyspach aby nie liczyli od razu na benefity typu Working Tax Credit i Child Tax Credit. Jest to sprawa bardzo istotna moim zdaniem poniewaz rodzinie z dwojka dzieci ciezko sie utrzymac z jednej pensji i bez tych benefitow, a czeka sie na nie ostatnio 3 MIESIACE !!!!!! Jedyne rozwiazanie to oszczednosci ok 2tys £, ktore po tym okresie 3 msc-y bedzie zwrocony ale i tak w postaci czeku do realizacji po 5ciu dniach dopiero !!!!! Ah i jeszcze jedno- przy skladaniu formularzy o te benefity musi byc National Insurance Number obojga rodzicow!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam sobie
emi7---chciala bym czekać 3m-ce.My czekamy już ponad 3 i jeszcze poczekamy.Czytając różne fora odnosnie życia w UK wiem,że ludzie na te benefity czekaja od 6 do 8m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi7
8-miesiecy czekac na te benefity to juz przegiecie !!! Jedno jest pewne, ze w takich sytauacjach cierpi cala rodzina, a przede wszystkim dzieci. Pojawiaja sie wtedy nerwy i niepotrzebne sprzeczki :( Mam nadzieje, ze ktorys rodzic przeczyta te nasze gadu-gadu i dokladniej przemysli oraz zaplanuje przeprowadzke do Anglii ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przetlumaczcie mi to prosze
15:25 przetlumaczcie mi to prosze New Tenancy Allocation Policy Details of the draft proposed Tenancy Allocation Policy for housing in Plymouth This policy is currently under consultation. The consultation ends on Sunday 14 December 2007. If you have any comments or queries regarding the policy, please contact the Choice Based Lettings Project Team using the contact details provided on this page. Alternatively you may wish to complete the feedback form in the documents table below and return to the Choice Based Lettings Project Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinaa
pomozcie mieszkam z moim chłopakiem i synkiem juz od roku w angli staralismy sie o zasiłki dostalismy tylko child benefit a pozniej working tax credits a nie dostalismy child tax credits co teraz mamy zrobic on sam pracuje ja siedze z małym w domu jest ciezko pomozecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askaaaaa0901
nie dostaliscie ale jakis powod musi byc np to ze nie masz national insurance number opisz dokladniej wszystko jaki jest powod ile macie dochodu na rok itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askaaaaa0901
sadze ze dostalas jakis list i napisali z jakiego powodu wam nie przysluguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinaa
ja mam numer NIN zrobiłam bo oni sami mnie na niego wysłali moj chłopak w tamtym roku zarobił kolo 8000 i na dodatek tego wszystkiego pomylil moj numer NIN wogole to nie jest moj numer dostali go z jop center i nie wiem co teraz moze to własnie przez to w piate sprobujemy tam do nich zadzwonic zeby zmienic moj numer .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jego łapy../
alina zadzwon tam i sie dowiedz popros tlumacza tak najlepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos pomoze
chcialabym wiedziec czy kobieta, ktora zyla w zwiazku partnerskim i ma z niego dziecko w przypadku smierci partnera cos otrzyma, jakakolwiek pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aliny
powinnas dostac child,skoro working dostalas. przy dochodzie 8000 to na 1000%. Dziewczyny prosze odpowiedzcie mi,wyjechalam na poł roku z anglii i zrezygnowalam z zasiłków. został mi tylko child benefit. czy musze go przepisac na partnera? jemu nic nie chcą powiedziec,bo to jest na mnie.ja juz jestem w Polsce i nie mam jak tam zadzwonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aliny
– czekanie na decyzję Na decyzję o przyznaniu Tax Credits czeka się do sześciu tygodni. Jeśli w tym czasie nie dostaniesz odpowiedzi, skontaktuj się z helpline (tel. 0845 300 3900) i zapytaj, co wstrzymuje twoją aplikację. Decyzję o przyznaniu ci (lub nie) Tax Credits dostaniesz listem. Znajdzie się w nim informacja, czy i w jakiej wysokości będziesz otrzymywać świadczenia. – odwołanie Jeśli twoja aplikacja zostanie rozpatrzona odmownie, a ty uważasz, że Tax Credits ci się należą, masz prawo w ciągu miesiąca odwołać się od decyzji urzędu. Odwołanie złóż na formularzu Tax Credits appeal form, który znajdziesz na stronie www.hmrc.gov.uk/leaflets/appeal_form_from_wtc_ap.pdf . Jeśli odwołanie zostanie rozpatrzone negatywnie, sprawa trafi przed trybunał Appeals Service

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aliny
O bezpłatną pomoc w złożeniu odwołania możesz zwrócić się do Community Legal Service. Zadzwoń pod numer 0845 345 4345 lub zajrzyj na stronę www.clsdirect.org.uk , żeby znaleźć najbliższe biuro CLS i sprawdzić, czy kwalifikujesz się do darmowej porady. Możesz też poprosić o pomoc CAB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alinaa... jak juz ktoś wyżej pisał, na decyzji powinien byc podany powód, dla którego nie przyznali Ci ctc. Masz cos takiego? Jesli nie to zadzwoń tam, poproś tłumacza i zapytaj co jest grane. Przy takich dochodach powinnaś dostać bez problemu. A co do NIN to na decyzjach zawsze jest inny, oni uzywają jakigoś swojego tymczasowego, zaczyna się to od 00....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos pomoze
ponawiam prosbe o udzielenie informacji co dzieje sie w sytuacji kiedy matka zostaje sama po smierci ojca. jaka pomoc jej przysluguje. jesli ktos wie to bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinaa
dziekuje wam za wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinaa
dzwonilismy tam i oni maja taki bałagan ze byli zdziwieni ze my nie dostalismy child tax credits dopiero teraz znowu wysla nam papiery i na nowo wszystko wypełnianie i czekanie znowu ze dwa miesiace bedziemy czekac na odpowiedz ale wrescie moze cos dadza dziekuje wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×