Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Mam rozmowe 28 listopada w jobcenter!!!!!!! wczoraj pismo dostałam!!!! ja mam tez 2 dzieci i mąz zarabia 13000.i też nie mam pojęcia ile nam sie tak dokładnie nalezy na dzieci.WTC-złozylismy na jednej formie razem z CT.ale z WTC jeszcze zadnego info.A co do Nin to poza niezbednymi dokumentami potrzebnymi do rozmowy -pisza jeszcze cos o zasw.o nie karalności z policji.Czy któraś też z Was coś takiego miała??? jak to zdobyć???? przez Ambasade??? jak mozecie to doradzie.bo czasu mam nie wiele na skompletowaniu dokumentów.Bo to już w tym miesiącu!!!!! ciesze sie że tak szybko mam odpowiedz z jobcenter! pozdrawiam serdecznie i czekam na wiadomośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia-a tak sie martwilas ze bedziesz dlugo czekac na wezwanie do jobcentre.tylko ze na dzien interview musisz teraz troche poczekac.ale ta swiadomosc ze juz cos sie dzieje w sprawie jest i tak pocieszajaca.wiem cos o tym bo tez siedze jak na szpilkach czekajac na rozwoj sytuacji. jak ja dostalam pismo z jobcentre to byla dolaczona kartka z wypisanymi dokumentami ktore ewentualnie wymagaja i \"odfajkowane\" sa te ktore ja mam zabrac ze soba.czyli paszport i inny dokument tozsamosci jesli mam,akt urodzenia i potwierdzenie zamieszkania.sprawdz dokladniej,moze to potwierdzenie z policji nie jest potrzebne. aha i dzwonilismy do jobcentre bo ja jeszcze nie mam zadnego papierka potwierdzajacego moje zamieszkanie,pani powiedziala ze moze byc na meza(nazwisko wkoncu to samo) i dodala jeszcze ze w sumie ten list ktory oni mi wyslali ma jakis adres i moje nazwisko i skoro ja go otrzymalam(co jest logiczne bo sie zglaszam w wyznaczonym terminie) to tez jest jakby potwierdzenie pobytu. a jak juz jestem prz tym temacie - wszystkie papierki w domu sa na meza i chcielismy zalatwic zeby mnie gdzies dopisac.jak popytalismy to sie okazalo ze w niektorych agencjach za dopisanie kogos do umowy najmu biora oplate(okolo 40 poundow).nam siew niedlugo umowa z agencja konczy i bedziemy podpisywac prywatnie z landlordem i owszem mozna mnie odrazu dopisac ale nie wszedzie sa honorowane prywatne umowy(w banku np nie uznaja tego za potwierdzenie zamieszkania z obawy ze to ktos znajomy mogl mi wypisac a ja mieszkam zupelnie gdzie indziej). ale w britishgas jest to do zalatwienia bezproblemowo-wystarczy zadzwonic i wtedy mozna DOPISAC kogos do rachunku albo wejsc na strone www i tam tez mozna to zrobic tylko wtedy nie da rady dopisac ale PRZEPISAC troche sie rozpisalam nie na temat ale moze akurat komus sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki eternity!!!! sprawdziłam przed chwilą mam zabrać 3 dokumenty.paszport lub dowód i list potwierdzający adres.jeszcze coś takiego jak Rental agreement(w tłumaczeniu czynsz porozumienia) nie do końca wiem co maja na myśli....I faktycznie jest na piśmie do zabrania odfajkowane dokumenty! uffff to mnie pocieszyłaś.U mnie tez jest wszystko na męża-na mnie własnie miał być gaz ale coś nasi landlordowie zapomnieli to załatwić i niestety nie mam.Więc wezme tak jak radzisz ten list który przysłali i ewentualnie coś co jest na męża.Tak jak piszesz nazwisko to samo.W razie czego wezme akt małżeństwa.... A Ty na kiedy masz rozmowe w jobcentre???? dziekuje Ci ślicznie!!! za rade.pozdrawiam i czekam na wiadomość.Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
mnie na rozmowie w sprawie NIN wystarczył tylko paszport. Oczywiście dużo było zaznaczonych, ale bylo napisane ze jedno z nich.Nie wiem dlaczego u was tyle wymagają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia-ten rental agreement to nie jest przypadkiem umowa wynajecia mieszkania? ja mam rozmowe juz w poniedzialek 6 nov. pozniej napisze jak bylo. a z dokumentow zabiore rachunek za gaz i umowe najmu.sa na meza ale w europejskim akcie urodzenia jest notka o zawarciu zwiazku malzenskiego z nazwiskiem partnera ale polski akt malzenstwa tez mam to tez zabiore.lepiej wziac wiecej papierkow-nie przedzwigne sie ale moga sie przydac. a z tym potwierdzeniem zamieszkania lepiej sobie cos zalatwic.teraz do jobcentre nie jest az tak potrzebne ale lepiej miec na zas.i nie czekaj na landlordow-sami zadzwoncie do gazowni albo sprobujcie przez strone www tak jak my to zrobilismy Agatka-u mnie na pismie jest duzo wypisanych dokumentow,odfajkowane do zabrania ze soba jest 4 ale na gorze strony jest napisane: you have agreed to bring the FOLLOWING items to the interview.czyli mam przyniesc NASTEPUJACE dokumenty , czyli te zaznaczone. a z drugiej strony to wcale duzo nie wazy,a jak sie czeka na ten tax juz tyle czasu to sie chce dmuchac na zimne -bierze sie wszystkie dokumenty ktore moga sie przydac zeby znow nie czytac kolejnego pisma ze jeszcze czegos potrzebuja. przynajmniej ja tak mam.nie wiem , zboczenie jakies czy cus?.... ;-) pozdrowionka dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eternity!!!! faktycznie to moze być umowa najmu mieszkania.jest na męża-ale to nic zabiore.czyli dowód,list potwierdzajacy adres i akt małżeństwa bo aktu urodzenia swojego nir mam tylko dzieci.Pewnie lepiej mieć więcej papierów.żeby znów nie wymyslili ze czegos brakuje.No to kochana trzymam kciuki za Twoją rozmowe!!!! i koniecznie daj znać jak poszło....pozdrowionka.Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny, mam takie pytanko: zeby dostac benefit child, tzreba miec NIN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam ninu,ale benefit jest na męża.Ale podobno możesz złożyc Ty to z child benefit umówią Cię na rozmowe o NIN. i wyrobią Ci i bedziesz go mieć. Pozdrwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bzybzy
czy ten facet z housing benefit wpadł z nienacka i czy zawsze przychodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa12345
Zasiłki należą się głównie osobom z niskim dochodem (lub szukającym pracy), mającym dzieci, chorym bądź niepełnosprawnym, 60 latkom i starszym, osobom osieroconym, kobietom w ciąży lub które niedawno urodziły. Wszelkie zasiłki dostępne w UK należą się mieszkającym na stałe w UK. Jeżeli dopiero niedawno wyemigrowałeś do UK, możesz miec trudności z otrzymaniem jakiegokolwiek zasiłku; to czy możesz się o nie starać zależeć będzie od twojego statusu emigracyjnego. Każda decyzja o przyznanie zasilku jest rozpatrywana indywidualnie. Generalnie council kieruje się zasadą że jeżeli masz zbywalne środki dzięki którym możesz się sam utrzymać to nie przysługuje ci pomoc. Wszelkie podane tu informacje są tylko ogólną informacją na temat dostępnych zasiłków i dofinansowań w UK. Dla indywidualnego rozpatrzenia sprawy prpopnujemy skontaktować się z najbliższym Citizens Advice Bureau bądź zajrzeć na strony związane z tematem gdzie znajdziecie bardziej szczegółowe informacje (english only): Benefits in England >>> Benefits, tax credits and other support >>> Department for Work and Pensions >>> HM Revenue & Customs >>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa12345
ZASIŁKI Z DEPARTMENT FOR WORK AND PENSIONS Statutory Sick Pay (SSP) SSP jest wypłacane pracownikom niezdolnym do pracy z powodu choroby. SSP jest wypłacane przez pracodawcę pzrez maksymalnie 28 tygodni. Aby otrzymać SSP musisz mieć podpisany kontrakt/umowę o pracę z pracodawcą. Aby otrzymać SSP musisz być w wieku 16 – 65 lat, być chorym pzrez conajmniej 4 dni z rzędu (włączając weekend bądź święta) – to tak zwany Period of Incapacity for Work, i zarabiać średnio £82 gross (before tax and NI) a week (Lower Earnings Limit for National Insurance Contributions). SSP wypłacane jest dziennie, i płacone jest za dni które normalnie byś pracował, tak zwane Qualifying Days (QDs). Jeśli twoje średnie zarobki brutto wynoszą £82.00 tygodniowo, standardowa stawka SSP to £68.20. Pracodawca może się nie zgodzić na wypłacenie SSP jeśli powiadomisz go o chorobie po więcej niz 7 dniach od zachorowania. Statutory Maternity Pay (SMP) Statutory Maternity Pay możesz otrzymać jeśli pracowałaś dla tego samego pracowadcy conajmniej 26 tygodni, w momencie kiedy jesteś 15 tygodni przed datą porodu. To oznacza, że musiałaś pracować dla tego samego pracodawcy podczas ciąży. Powinnnaś również zarabiać tygodniowo conajmniej minimalną tygodniową stawkę. SMP jest wypłacane przez pracowadcę przez okres maksymalnie 26 tygodni. Maternity Allowance Maternity Allowance (MA) to zasiłek dla kobiet, które pracowały ale nie zarabiały odpowiednio dużo aby kwalifikować się do Statutory Maternity Pay. Możesz otzrymać MA jeśli pracujesz albo przestałaś pracować aby mieć dziecko. Musisz mieć przepracowane conajmniej 26 tygodni, w okresie 66 tygodni przed datą porodu. Nie musi to być ciągłe zatrudnienie i może to być jeden lub więcej pracodawców. Możesz starać się o MA pod warunkiem ze zarabiałaś conajmniej £30.00 średnio tygodniowo, pracując na umowie jako pracownik lub jako samo-zatrudniony. Maternity Allowance nie zależy od składek wpłacanych na ubezpieczenie (national insurance contributions). Wypłacana kwota to albo 90% twoich średnich zarobków albo £106.00 tygodniowo, ktorakolwiek będzie mniejsza. Możesz dostać dodatkową kwotę dla swojego męża czy partnera który wychowuje z tobą dziecko/dzieci, pod warunkiem że ta osoba ma odpowiednio niski dochod. O MA możesz starać się od 26 tygodnia ciąży, i wypłacany jest przez okres maksymalnie 26 tygodni; najwcześniej można go dostać 11 tyg przed porodem, najpóźniej zaraz po urodzeniu. National Insurance Number jest wymagany do starania się o Maternity Allowance. Incapacity Benefit Incapacity Benefit (IB) to zasiłek o który możesz się starać jeśli nie kwalifikujesz się ani do Statutory Maternity Pay ani do Maternity Allowance (np. jeśli wogóle nie pracowałaś). Wysokość tego zasiłku zależeć będzie od twojego stopnia zaawansowania ciąży i czy byłoby zagrożenie dla ciąży jeśli byś pracowała. Incapacity Benefit jest oparty na twoich składkach na ubezpieczenie (national insurance contributions). Możesz starać się o Incapacity Benefit na 6 tygodni przed urodzeniem dziecka, i do 14 dni po jego urodzeniu. Jeśli nie pracujesz, albo nie przepracowałaś odpowiedniego okresu żeby się kwalifikować do Maternity Allowance, i nie zapłaciłaś odpowiedniej ilości składek na ubezpieczenie aby dostać Incapacity Benefit, możesz się starać o Income Support na 11 tygodni przed urodzeniem dziecka, i do 15 dni po jego urodzeniu. Maternity Grant z Social Fund Jeśli ty i twoj partner otrzymujece zasiłki lub tax credits ponieważ wasz dochód jest odpowiednio niski, możecie kwalifikować się do otrzymania maternity grant z Social Fund jako pomoc w kosztach związanych z nowonarodzonym dzieckiem. Nie ważne na co wydasz otrzymany grant - grant jest bezzwrotny i jest to stała kwota £500.00. O grant można się starać na 11 tygodni przed urodzeniem dziecka aż do 3 miesięcy po jego urodzeniu. Child Benefit Child Benefit to zasiłek do którego kwalifikujesz się zaraz po urodzeniu dziecka. Jest to zasiłek wolny od podatku i wypłacany 90% rodzinom w UK. Nie jest wymagane płacenie skladek na ubezpieczenie (national insurance contributions) i dochod nie jest brany pod uwagę. CB wypłacany jest na dziecko do 16 roku życia lub do 19 jeśli dalej się uczy. CB może również otrzymać nie-biologiczny rodzic. I dziecko i rodzic muszą mieszkać w UK. Child Benefit wynosi £17.00 tygodniowo na najstarsze dziecko, £11.40 na każde następne. Możesz się starać o Child Benefit na 3 miesiące wstecz. Income Support Jeśli masz niski dochód możesz starać się o pomoc w dofinansowaniu do twoich wydatków, czynszu czy Council Tax. Income Support to zasiłek wypłacany osobom którym dosłownie nie starcza na życie. Twój tygodniowy dochód musi być poniżej pewnego poziomu i musisz być w grupie osób które mogą otrzymać zasiłek bez konieczności szukania pracy. Income Support nie zależy od składek na ubezpieczenie (national insurance contributions) ale żeby się o niego starać musisz mieć National Insurance number. Council Tax Benefit Council Tax Benefit to zasiłek dla osób z odpowiednio niskim dochodem, który jest dofinansowaniem do Council Tax. Płacony jest przez lokalne władze i, jeśli się kwalifikujesz, twój rachunek za Council Tax będzie zredukowany. Upewnij się czy płacisz odpowiednią kwotę za Council Tax, bo na przykład w sytuacji jeśli mieszkasz sam możesz otrzymać zniżkę, albo jeśli jesteś niepełnosprawny. Jeśli jesteś studenem,uczysz się i mieszkasz z drugą osoba (partnerem bądź kimś innym) możesz kwalifikować się do Council Tax Benefit. Housing Benefit Housing Benefit (HB) to zasiłek dla osób o niskim dochodzie; jest to dofinansowanie do czynszu. Możesz się o niego starać jeśli pobierasz inne zasiłki, pracujesz na pół etatu, albo na cały etat ale masz niski dochód. Nie możesz dostać HB jako dofinansowanie do mortgage’u czy pożyczki na dom. Housing Benefit nie ma nic wspólnego z Council Tax. Aby otrzymać HB musisz byc lokatorem i placić czynsz, nie ważne czy twoim landlordem jest council, czy prywatny landlord. Możesz również starać się o HB jeśli wynajmujesz pokój w hostelu lub jeśli dzielisz mieszkanie czy dom z innymi. HB możesz uzyskać tylko jeśli jesteś odpowiedzialny za płacenie czynszu, albo mieszkasz z partnerem który jest za to odpowiedzialny. Aby otrzymać HB twój kapitał nie może przekraczać £16,000 (oszczędności, ziemia, posiadłość, etc.) Jobseeker’s Allowance Jobseeker’s Allowance (JSA) to zasiłek dla bezrobotnych. Aby orzymac JSA musisz być zdolnym do pracy, udowodnić że aktywnie szukac pracy i musisz mieć podpisaną umowe z Jobcentre tzw.Jobseeker’s Agreement. W Irlandi Północnej umowę podpisuje się z Social Security Agency. Jobseeker’s Agreement to dokument, który musisz podpisywać conajmniej co 2 tyg, żeby Jocbentre mogło na bierząco sprawdzać czy nadal spelniasz warunki do otrzymywania JSA i czy nie potrzebujesz pomocy w szukaniu pracy. Jobcentre może cię kiedykolwiek wezwać jeśli będą uważać że twoje okoliczności się zmieniły lub jeśli nie dotrzymasz warunków Jobseeker’s Ageement. Jeśli to się potwierdzi JSA może zostać zmniejszone lub całkowicie zawieszone. Istnieją 2 rodzaje JSA: contribution-based (non-means-tested) Jobseeker's Allowance i income-based (means-tested) Jobseeker's Allowance. Jobcentre decyduje o tym które tobie się należy. - contribution-based Jobseeker’s Allowance Pod uwagę brane są składki na ubezpieczenie (national insurance contributions) i okres w którym były płacone. Jeżeli pracujesz na pół etatu lub masz dorywczą pracę, będzie to miało wpływ na wysokość należnej ci sumy. Allowance wyplacany jest maksymalnie przez 6 miesięcy. Potem możesz starać się o income-based Jobseeker's Allowance, w zalezności od twojego dochodu i posiadanego kapitału. Wypłacana kwota może byc inna w zależności od indywidualnych okoliczności. Na dzień dzisiejszy stawki tygodniowe wyglądają tak: - dla osób pozniej 18 lat: £33.85 - dla osoób ponziej 25 lat: £44.50 - dla osób 25 lat i wiecej: £56.20 - income-based Jobseeker’s Allowance O ten możesz się starać jesli nie masz wystarczającej ilości opłaconych skladek. Możesz również otrzymać ten rodzaj zasiłku dodatkowo do contribution-based, jeśli mieszkasz z partnerem lub ze względu na inne okoliczności. (opieka nad niepełnosprawnym, koszty utrzymania domu). To czy ci się należy i ile zależy od twojego dochodu i posiadanego kapitału. Zasiłek nalezy się każdemu kto nie pracujesz wcale, lub pracuje mniej niż 16 godzin tygodniowo; nie nalezy się tym ktorzy się uczą ale mogą się o niego starać studiujący part-time. Jeśli mieszkasz z partnerem i dostajesz income based JSA, twoj partner musi albo nie pracować wcale albo pracować mniej niz 24h tygodniowo. Kwota wypłacana zależy od twoich dochodów, kapitału i ndywidualnych okolicznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa12345
. Płacony jest przez lokalne władze i, jeśli się kwalifikujesz, twój rachunek za Council Tax będzie zredukowany. Upewnij się czy płacisz odpowiednią kwotę za Council Tax, bo na przykład w sytuacji jeśli mieszkasz sam możesz otrzymać zniżkę, albo jeśli jesteś niepełnosprawny. Jeśli jesteś studenem,uczysz się i mieszkasz z drugą osoba (partnerem bądź kimś innym) możesz kwalifikować się do Council Tax Benefit. Housing Benefit Housing Benefit (HB) to zasiłek dla osób o niskim dochodzie; jest to dofinansowanie do czynszu. Możesz się o niego starać jeśli pobierasz inne zasiłki, pracujesz na pół etatu, albo na cały etat ale masz niski dochód. Nie możesz dostać HB jako dofinansowanie do mortgage’u czy pożyczki na dom. Housing Benefit nie ma nic wspólnego z Council Tax. Aby otrzymać HB musisz byc lokatorem i placić czynsz, nie ważne czy twoim landlordem jest council, czy prywatny landlord. Możesz również starać się o HB jeśli wynajmujesz pokój w hostelu lub jeśli dzielisz mieszkanie czy dom z innymi. HB możesz uzyskać tylko jeśli jesteś odpowiedzialny za płacenie czynszu, albo mieszkasz z partnerem który jest za to odpowiedzialny. Aby otrzymać HB twój kapitał nie może przekraczać £16,000 (oszczędności, ziemia, posiadłość, etc.) Jobseeker’s Allowance Jobseeker’s Allowance (JSA) to zasiłek dla bezrobotnych. Aby orzymac JSA musisz być zdolnym do pracy, udowodnić że aktywnie szukac pracy i musisz mieć podpisaną umowe z Jobcentre tzw.Jobseeker’s Agreement. W Irlandi Północnej umowę podpisuje się z Social Security Agency. Jobseeker’s Agreement to dokument, który musisz podpisywać conajmniej co 2 tyg, żeby Jocbentre mogło na bierząco sprawdzać czy nadal spelniasz warunki do otrzymywania JSA i czy nie potrzebujesz pomocy w szukaniu pracy. Jobcentre może cię kiedykolwiek wezwać jeśli będą uważać że twoje okoliczności się zmieniły lub jeśli nie dotrzymasz warunków Jobseeker’s Ageement. Jeśli to się potwierdzi JSA może zostać zmniejszone lub całkowicie zawieszone. Istnieją 2 rodzaje JSA: contribution-based (non-means-tested) Jobseeker's Allowance i income-based (means-tested) Jobseeker's Allowance. Jobcentre decyduje o tym które tobie się należy. - contribution-based Jobseeker’s Allowance Pod uwagę brane są składki na ubezpieczenie (national insurance contributions) i okres w którym były płacone. Jeżeli pracujesz na pół etatu lub masz dorywczą pracę, będzie to miało wpływ na wysokość należnej ci sumy. Allowance wyplacany jest maksymalnie przez 6 miesięcy. Potem możesz starać się o income-based Jobseeker's Allowance, w zalezności od twojego dochodu i posiadanego kapitału. Wypłacana kwota może byc inna w zależności od indywidualnych okoliczności. Na dzień dzisiejszy stawki tygodniowe wyglądają tak: - dla osób pozniej 18 lat: £33.85 - dla osoób ponziej 25 lat: £44.50 - dla osób 25 lat i wiecej: £56.20 - income-based Jobseeker’s Allowance O ten możesz się starać jesli nie masz wystarczającej ilości opłaconych skladek. Możesz również otrzymać ten rodzaj zasiłku dodatkowo do contribution-based, jeśli mieszkasz z partnerem lub ze względu na inne okoliczności. (opieka nad niepełnosprawnym, koszty utrzymania domu). To czy ci się należy i ile zależy od twojego dochodu i posiadanego kapitału. Zasiłek nalezy się każdemu kto nie pracujesz wcale, lub pracuje mniej niż 16 godzin tygodniowo; nie nalezy się tym ktorzy się uczą ale mogą się o niego starać studiujący part-time. Jeśli mieszkasz z partnerem i dostajesz income based JSA, twoj partner musi albo nie pracować wcale albo pracować mniej niz 24h tygodniowo. Kwota wypłacana zależy od twoich dochodów, kapitału i ndywidualnych okolicznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa12345
ZASIŁKI Z HM REVENUE & CUSTOMS Tax Credits to zasiłki wypłacane przez HM Revenue & Customs, zwykle wypłacane rocznie, od kwietnia do kwietnia, ale kwota wypłacana może się zmienić jeśli twoje okoliczności się zmienią w ciągu tego roku, np. w rodzinie pojawi się kolejne dziecko. Jeśli żyjesz w związku z inną osobą podanie należy składać wspólnie z żoną/mężem. Maksymalny okres starania się o Tax Credit wstecz to 3 miesiące. Child Tax Credit jest dostępny dla osób które mają na utrzymaniu dziecko, i których dochód nie przekracza określonej kwoty. Wszystkie rodziny z rocznym przychodem nie większym niz £58,000 (£66,000 jeśli masz dziecko poniżej roku życia) lub mniej kwalifikują się do Child Tax Credit. Kwota którą dostaniesz zależy od ilości dzieci w rodzinie i od tego czy są w pełni sprawne. Child Tax Credit jest dostępny niezależnie od tego czy pracujesz i płacony jest głównemu członkowi rodziny, zwykle przelewem na konto. Working Tax Credit to dodatek do twoich zarobków jeśli twój dochód jest odpowiednio niski. Dodatkowa kwota jest wypłacana osobom niepełnosprawnym, pracującym 16 godzin lub więcej tygodniowo, lub tym które płącą za opiekę nad dzieckiem/dziećmi. Co ważne, do otrzymania WTC nie trzeba mieć dzieci. Kwota wypłacana jest bezpośrednio na konto. Jeśli mieszkasz poza UK, możesz również się kwalifikowac do WTC. Do obliczenia kwoty brane pod uwage są zarobki i średnia liczba godzin przepracowywanych w tygodniu (twoje i partnera), inne zasiłki ktore pobierasz, liczba i wiek dzieci w rodzinie, tygodniowa kwota którą wydajesz na opiekę nad dzieckiem/dziecmi. Aby się zakwalifikowac wystarczy wypelnić odpowiedni formularz online na stronie HM Revenue & Customs lub skontaktowac się z HMRC osobiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na goraco, po pierwsze,nawiazujac do wypowiedzi ewy-child benefit mozna otrzymywac nawet jesli dziecko nie przebywa wraz z rodzicem starajacym sie w UK.ale trzeba miec sensowne wytlumaczenie dlaczego dziecko tu nie mieszka.np moja znajoma dostala mimo tego ze jej nastoletni juz sym mieszka nadal w Polsce i wystarczylo wytlumaczenie ze chce on skonczyc edukacje w Polsce i ewentualnie wtedy tu zamieszka. ze slyszenia tez wiem o duzej ilosci osob ktore pobieraja CB na dzieci ktore zostaly w kraju np z matka(nie wszyscy sie decyduja na zamieszkanie tutaj cala rodzina) co do innych benefitow to rzeczywiscie takie sa przepisy i wymogi ale moze i sa jakies luki i furtki jak w przypadku CB,ale ja wiem tylko o tej sytuacji z CB bo dopiero sama sie ucze wszystkiego o wszystkim :-) mialam napisac jak bylo na interview w sprawie NIN no wiec calkiem normalnie.troche mialam stresa bo nie wiedzialam jak to wyglada i jak bardzo beda chcieli mnie \"przemaglowac\" trzeba miec ze soba to pismo ktore sie dostalo z jobcentre-to jest potwierdzenie ze ma sie appointment papierow i papierkow troche ze soba zabralam a pani skorzystala tylko z mojego dowodu,umowy najmu mieszkania i aktu malzenstwa(po polsku) bo umowa jest na meza. w paszport nawet nie chciala zagladac,akt urodznenia tez lezal sobie spokojnie z boku,cale spotkanie trwalo raptem 10 minut,wypelnila formularz,dala mi potwierdzenie ze bylam i staram sie o NIN podziekowala i pozegnala sie. to tyle ale nie sugerujcie sie tym ze ode mnie chciala tylko te papierki ktore wymienilam-moze to zalezy od urzednika.moze inna zajrzalaby do wszystkiego co ze soba przytargalam. tak wiec lepiej miec wszystko co sie da przy sobie aaa no i dodala ze to potrwa od 3 do 4 tygodni i powiadomia mnie poczta o przyznaniu numeru tylko zapomnialam zapytac czy jak dostane ten numer to mam sama powiadomic tych od taxu czy to juz jobcentre wysle.bo w sumie to ci od taxu wyslali prosbe do jobcentre o wyrobienie mi numeru. moze ktoras z was wie??????mam zadzwonic ze mam numer czy oni sami sie powiadomia? no to chyba wsio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!!! eternity!!!! dzieki ze opisałaś jak było na rozmowie.Faktycznie nie wyląda to tak grożnie!!! no to masz już to z głowy.wiesz ja słyszałam ze mozesz numer dostac wczesniej niz 3-4tyg.Poniewaz urzednicy chcą załatwić wszystko do konca grudnia! więc moze kase jeszcze przed świetami bedziesz mieć.Czego Ci życze!!! u mnie niewiem czy zdążą.....bo ja 28 na rozmowe...ale moze sie uda.Słyszałam,ze jobcentre informuje tax o Twoim numerze nadanym.choć można również zadzwonić.Jak bede na rozmowie to się dokładnie dowiem!!I oczywiście dam Ci znać.Pozdrawiam ciepło.Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
eternity zadzwon do wtc i podaj swoj nin,inaczej sie nie doczekasz. zawsze ty informujesz o wszelkich zmianach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
wiecie co ja musiałam mieć na rozmowieo NIN dokładnie wszystko co miałam odfajkowane mało tego prosili o rzeczy których miałam nie zabierać ale na wszelki wypadek zabrałam. A do taxu trzeba samemu zadzwonić bo oni maja taki bałagan. A NIN miałam 6 dni po rozmowie w domu pocztą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
ewa niezłą stronę znalazłaś, rzeczywiście wylicza dokładny zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa12345
cieszę się że tak jest jak piszesz agatkaaa102 te które maja tax mogą sprawdzić sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
składalismy papiery w kwietniu, rozmowa 9 października a kasa 29 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
faktycznie fajna później sprawdzę czy faktycznie dobrze wylicza na moim przykładzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
ale czekajcie!!!! a jakie kwoty ona podaje ogólnie na rok czyli od minionego kwietnia??? czy od daty liczenia do końca roku??? Chociaz powinno być na cały rok co nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
NIE WIEM :( MI SIĘ NIE ZGADZA ANI TAK ANI TAK :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa12345
kwota podana jest roczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
ale i tak sie nie zgadza przynajmniej mi sie nie zgadza :) :( :) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa12345
masz więcej czy mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.C
Witam wszystkich.Mam pytanie,zalatwiajac zasilek child benefit musialam im wyslac dokumenty,zasilek juz nam przyznano pieniadze tez juz wplynely na konto jakies 2 tygodnie temu,ale do tej pory nie odeslali nam dokumentow.Wyslalismy akt urodzenia dziecka,dowod meza i paszport dziecka najbardziej martwie sie o ten dowod i paszport bo to sa ich jedyne dokumenty a bywaja potrzebne.I jeszcze jedno czy formularz na tax credit otrzymam w Ravenue?Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
dużo więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×