Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość wildcat
w zadnym wypadku nie wybierajcie kolczykow ze stali hirurgicznej poeniwaz one uczulaja! najlepsza to przekloc jest PTFE, BIOPLAST LUB TYTAN NAJLEPIEJ G23! odniosnie przemywania powiem tyle, ze najlepiej przemywac to woda z sola, zadna woda utleniona bo to tylko zatyke dziorke i podraznia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktos nie jest uczulony na stal chirurgiczną to moze kupowac i bez problemu nosic ( np ja :D:D :P) Tam gdzie sie przekluwa chyba nigdy Ci nie dają czegos, tylko mówią , co trzeba kupic do przemywania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bodzioogirl
siemka wszystkim :D:D od paru tygodni zastanawiam sie nad kolczykiem w pepku :D bym bardzo chciala, tylko czy moge go zrobic na wakacje? bede mogla sie kapac mimo nie zagojonego kolczyka czy nie? prosze doradzcie mi...pozdrowionka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bodzioogirl
*mimo nie zagojonej rany..:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qrchiiid
Kurcze, Marta wiesz co? Chyba masz rację, tribiotyk powinno się chyba stosować tylko w ostateczności. Ja przedwczoraj przekułam pępek i rano i wieczorem {po przemyciu solą fizjologiczną} smaruję tribiotykiem. Wszystko było piękne czyste i wogóle ideał, a teraz zaczęło mnie pobolewać i się leciutko czerwieni od góry. Kurcze...co mam robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novica
ej mam pytanko potem jak bende przemywac rumiankiem to jaki mam kupic i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novica
no tak..ale boshe myslalam ze trzeba jakis specjalny albo cos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoRI_13
ja mam kolczyk w pępku i mnie cic cie bolało szybko sie zagoiło ja przemywałam spirytusem kosmetycznym troche szczypało nie radze przemywac woda utlenionna poniewaz ona zatyka dziurke i nie pozwala sie jej goic ja tylko pierwszy raz po przekuciu przemyłam woda utleniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam przemywam pitnym i nic nie szczypie, czyli dobrze, bo gdyby szczypalo to znaczy, ze cos sie dzieje ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saxofonistka
Pitnym można i od środka dezynfekowac xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata 89
Dam dobra rade - kosmetyczka która pozwala na przyniesienie własnego kolczyka to zła kosmetyczka ... Kolczyk powinien byc wykonany ze stali chirurgicznej lub tytanu ,a co najważniejsze powinnas go otrzymać w studio lub u kosmetyczki sterylnie zapakowanego (poprostu w folijce ).Nic dziwnego ze dziewczyną paprze sie rana ,skoro kolczyk nie był sterylny a pewnie w dodatku jeszcze cieżki ,z jakims wisiorkiem .To też jest bład ...Początkowy kolczyk powinien byc jak najlżejszy , czyli zwykły przysłowiowy banan .Nie zbyt miłe by było pociagniecie za jakis wisiorek przyczepiony do kolczyka jak rana sie jeszzce nie zagoiła :P Ja płaciłam 80 zł , kolczyk sama otwierałam , przemywałam utlenioną woda .Aha ..i przez pierwsze dwa tygodnie kolczyk trzeba nisic pod plastrek , nie opalać i nie moczyc w zabrudzonej wodzie (jeziora stawy itp .)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Rana\" musi , ze tak powiem \"oddychać\" :P Plaster nadaje sie na jakies 2 pierwsze dni , a nie dwa tygodnie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja przekłuwałam pępek, a było to jakieś 7 lat temu to niczym nie przemywałam, ani nie smarowałam i zagoił się bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i prawidłowo ja juz teraz przemywam zazwyczaj przed zmianą na inny kolczyk no i po basenie.. :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SteruS
ja mam kolczyk w pępku juz z 3 tygi nie boli troszke sie parze ale woda utleniona to zalagodzi ;p przebijalam u pani w salonie kosmetycznym ktora zajmuje sie tez tatuazami jestem bardzo zadowolona nie boli nic tylko przeklucie bolalo i zginanie w pierwszych dniach kolczyki sa naprawde slodkie i jak chcesz to rob teraz bo podczas ciazy trzeba go wyjac ;/ ja mam jeszcze w nosku i tez b. dobrze sie prezentuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łoo ale się pośmiałam z tej wypowiedzi mam 2 dzień kolczyk i już ładniej est zagojony :P Kamcia i jak byłaś na basenie?:) Ja idę w poniedzialek w chłopakiem bo ma być ładna pogoda podobno ale to wyjdzie w praniu bo codzinnie mowią co innego w pogodzie ;) No i moje kolczyki jeszcze nie doszły a czekam na nie i czekam...ach ta nasza Poczta Polska. A jak tam Wakacje? gdzie jedziecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kometa57
Ja wlasnie 2 dni temu sobie przebilam pepek.Troszke bolalo jak przebijala mi kosmetyczka ale teraz tylko troszke.Po przebiciu ciagle mi krew leciala.ja placilam 90 zl.ale kosmetyczka od razu zakladalam kolczyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saxofonistka
Teraz takie jajco wyszło ze pepek po kilku tygodniach mi sie ładnie w miare goi, ale cos mi sie z uchem stało a raczej z jedną z dziurek - boli jak cholera i ropieje... Wniosek - PRZESZŁO MI Z BRZUCHA!!! BUAHAHAHAHAHA xDDDDDDDDDDDD ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fruti a powiem Ci tak, ze idealnie :D Zadnych czerwonych sladow itp .. ;] Bossko :D a w wakacje w sierpniu jade do rodzinki w gorach :D A Ty ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 11lipca do Niemiec do dziadkow :] Kurde poszła bym dzisiaj na basenik z Miśkiem ale się z nim pokłociłam i nici z tego wyjdą ;) ale może za to uda nam się wieczorem pójsc do kina tylko najpierw musi się on odobrazić hehe. Jak ja nie lubię się z nim kłocić. To jest męka on może być na mnie tydzień obrażony i się nie odzywać a ja to muszę znosić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dawno mnie tu nie było :) wakacje, chłopcy hehe noo po prostu korzystam i zapominam o bożym świecie (i o forum). Poza tym pochwalić sie chciałam :) nie wiem czy jest czym, ale dzisiaj jest mój debiut tzn przebiłam kumpeli pępek :) lepiej nie będę tego opisywać... Zresztą ostatnio zastanawiałam się nad kupnem specjalnych szczypcy ;D Saxofonistka też tak miałam, pępek był good to ucho tak bolało, że w nocy spać nie mogłam :( ale przeszło (przemywałam rumiankiem) Buziaczki i miłych wakacji :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamaa
Njgorszą głupotką jest przekłuwanie pępka na wiosne ! Nie wolno go wystawiać na słońce, dlatego powinno się robić go jesieniom, przez zime się ładnie wygoi i na lato idealnie będzie wyglądał. Mnie nie bolało przekłucie ani troche, nie miałam też potem, żadnych problemów typu ropienie itd. I najlepsze są kolczyki z tytanu !! Srebro i złoto odpada odrazu bo opóźnia gojenie, stal chirurgiczna w zasadzie moze być, ale też jest bardziej alergiczna niż tytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama gucio prawda ja już po tygodniu moglam wystawiać go na słońce. Wystawiałam i nic się nie działo! Kąpać się też można tylko wiadomo nie po tygodniu ale już po ponad miesiącu spokojnie. Wiec nie gadaj głupot.a moje 2 kolczyczki już doszły przed chwilą są śliczne.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saxofonistka
Kociaczek15 -> wczoraj było TRAGICZNIE, dwie dziurki miałam przebijane jak byłam malutka to juz są ok, ale te dwie sprzed kilku miesięcy... Wyjęłam kolczyki a tam ropa i krew!!! Z powrotem włożyłam wieczorem, ale to była droga przez męke... ;/ idę poszukać rumianku... znaczy w kuchni a nie na łące ;p buźka =o*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe to u Was sie przezuca na uszy hehe u mnie oki :p Fruti jak bedziesz widziala te kolczyki w necie to daj linka to zobaczymy :D :) Ja swoje kupowałam nie przez internet tylko w sklepach typu apart, albo we Francji z kolczykami :D Pozdro dla Was i miłych wakacji :D W koncu to czas szalenstw ( i kaca hehe) prawda :PP Buzka :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One są na abaddonie :) kolczyki do pępka nr 15 taki wiszący i 28 A naprawdę w rzeczywistości są jeszcze ładniejsze niż na ryskunku :) zapłacilam tanio a mam ładne kolczyczki przynajmniej mi się podobają :) Byłam wczoraj w Boju Briget (yy nie wiem jak to się pisze ale wiadomo chyba o co chodzi:P) i tam takie niezbyt specialne te kolczyki 98 zł :| w ogole w Boju mają drogie kolczyki i łańcuszki i wszystko. Słuchajcie a co zrobić z nowo nabytym kolczykiem? :) jak go zdezynfekować? I mam kolczyk już miesiąc ...tak mnie korci żeby go zmienić ale poczekać jeszcze? jak radzicie? Bo ta skórka przy górnej dziurce nie jest jeszcze koloru skóry tylko lekko zaczerwieniona. Proszę o rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saxofonistka
Moim skromnym zdaniem jeszcze bym troche poczekala... ;/ Ale nie bój żaby, moja sąsiadka-ryzykantka zmieniła po 3 dniach... Nie pytaj co jej sie z tym robiło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naYna
aa wielkie stwarzanie troche przeklocie boli ale pozniej tak cieszysz sie z tego kolczyka ze nie zalujesz naprawde :D ja niczym nie smarowalam i nie przemywalam zagoilo sie super i wszystko bylo ladne ;d pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×