Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

a Ty Dzamusia słyszałaś kiedykolwiek o interpunkcji?? I bez przesady z tym żałowaniem i mocnym przemyśleniem sprawy, bo to tylko kolczyk, który zawsze można wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patineczkaaa
hej ja mam 13 lat i chce sobie przekłuc pępek .. oczywiście zastanawiam sie czy to boli ? nie wiem w co wierzyc niektorzy mowia ze tak inni ze nie ale tego bólu sie tak nie boje boje sie ze o cos zchacze i wyrwe skore razem z kolczykiem pomozcie . jak mozecie dajciee mi sposob na obmywanie tego miejsca i nazwy jakis dobrych masci papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALKa17
hej Laski:-) Mam pytanie przebiłam sobie nie dawno pepek i nie wiem kiedy moge isc do solarium moge isc teraz?? czy musze poczekac jakis czas jeszcze??? pozdrawiam:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna17
ALKA17 ja przebiłam pępek w tamtym tygodniu i już bułam w solarium.narazie mi się nic nie robi goi się dobrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia15
siemka;* mam 15 lat i chce sobie zrobic kolczyka sama. kupilam zwyklego banana za 7 zl i masc tribiotic....boje sie ze bedzie sie paskudzic...jak i czym najlepiej odkazić igłę? i czym znieczulic? czekam na odp;* pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patineczkaaa
a nie wiecie jak przekonać mame na przebicie pępka doradźcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamcia>> a Ciebie powoli nie wkurzają te infantylne problemy?? Lubię tu zaglądać, ale ostatnio wyć się chce czytając o tych wszystkich \"problemach\". I jeszcze ciągle i te same pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAMCIA no taki sklad w kinie to rzeczywiście fajny :) bo z chłopakami zawsze jest śmiesznie chociaż czasami zachowują się jakby chodzili do przedszkola ;) Z tymi sms-ami dobry pomysł jak Ci brakuje słow \"kocham Cie\", \"jesteś cudowna\", \"jesteś naj\" mogę Ci popisać a Ty mi bo ja tego już hoho od roku chyba nie widzialam na oczy. Ja mu ciągle piszę, jaki Ty kochany, cudowny a on zamiast się cieszyć to narzeka, że za dużo mu piszę :| Dzisiaj odbyłam z nim poważną rozmowę (oczywiście cześniej się poklociliśmy :D) o pisaniu smsów :P nio i obiecał, że jak będę w Niemczech (już w środę) to będzie mi pisał ;) trzymam go za słowo. Widzisz Ci faceci są tacy jakby wcale nas nie kochali a tak naprawdę to chyba nas kochają nie? :P A tak nawiasem mowiąc to ze swoim to się co 2 dzień kłocę dosłownie o pierdoły, że np to jest żółte a nie niebieskie :-) LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocurek, tak wkurzaja mnie dlatego nie odpowiadam :D Fruti ja mam dokładnie tak samo! O byle drobiazg sie kłucimy, a do smsów nawet jednego nie widział na oczy chyba :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saxofonistka
Anusia 15 -> KRZYŻYK NA DROGE!!! Banan za 7 zeta Do tego tribiotyk... Idź do specjalisty a o prawie nic nie bedziesz sie musiała bać! Banan musi być ale z TYTANU! Tribiotyk to antybiotyk, dopiero przy ZAPALENIU z niego skorzystaj! Na razie wystarczy sól fizjologiczna lub Polodina R. Pozdrawiam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d......
czesc :)doslownie ponad 2 mies temu kolezanka przekuwala mi kol pepku:)wszystko było w jak najlepszym porzadku:)nic mi sie nie paprze:).....a ci w tych studiach tatoo i piercingu oni wiedza o tym tyle co ja ....bużka pozdro kolczyk jest suuuppppppper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d... Jestes na prawde zalosna, myslisz, ze kogo sie nazywa specjalistą ? oczywiste, ze PIERCERA, ale to własnie przez takie idiotki jak Ty inne dziewczyny myslą, ze lepsza jest kosmetyczka lub kolezanka ;/ Ciekawa jestem czy kolezanka, u której robiłas miała autoklaw i inne niezbedne rzeczy do przekłucia.. ? Nie wiem jak takie nic nie wiedzące dzieci sie rodzą.. kocurek ja ze swoim 2 lata i sie kłucimy równo :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuulkaaaa
Mam 15 lat i chce sobie zrobić kolczyka w pępku,już sobie go kupiłam i nawet mam igłę i koleżanka ma mi przebijać ale nie wiem czy to boli czy nie...i nie wiem co mam teraz zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--->DO Anulkaa i innych idiotek Szkoda wam 100 zł żeby wam to zrobili profesjonaliści?! Co takie wasze głupie koleżaneczki mogą wiedzieć o przekłuwaniu pępka! W studiach pracują specialiści którzy się na tym znają! wiedzą w którym miejscu przebić ile skóry wziąść! Co wy myślicie że brzuch to uchu?! To nie jest tak chop siup jak sobie tych pustych głowach wyobrażacie! ;/ kur.. ju.ż nie mogę takich glupot cztać bo krew mnie zalewa! A zresztą rob! Wisi mi to co będziesz miała ze swoim brzuchem, zamiast ładnie wyglądać to będziesz odstraszała nim ludzi. Uff... wyżyłam się , ale jak widzę takie posty to wrrr... Kamcia a ja jestem ze swoim tak 3 latka z półroczną przerwą ;) i na początku związku to wiadomo cacy bo chłopak się stara a poźniej jak ma Cię w garści już to...No wiadomo, ani smsków, ani się ni stara. Dziewczynom zawsze jakoś bardziej zależy niż im tak mi się wydaje :) A ja jutro wyjeżdzam już się z nim pożegnałam buzi buzi te sprawy :P naszczęście się nie pokłóciliśmy ;) ale jeszcze nie koniec dnia więc może się wszystko zmienić hyhy (tfu-tfu odpukać!) Straszny kocur 8 lat i się nie pokłocić...wow to może nie jesteście konfliktowymi ludźmi :) my mamy uparte charakterki i żadne nie ustąpi :) ja baran on lew i się tak kłocimy hehe. Ale tak wam szczerze powiem, że czasami to lubię się pokłoić :D Może jeszcze później tutaj zajrzę ale jak nie to już wam wszystkim życzę udanych wakacji i słonecznych! :) ja wcaram za 2 tyg :-) piszczcie mało :P Buziaczki:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chii
Bez przesady z tym nie idzcie do kosmetyczki tylko do specjalisty... jejku bez przesady ;/ ja robiłam kolczyk w pępku u koleżanki i żyje i przed 4 godzinami zrobiła mi w chrząstce i tez żyje ;/ wiec nie piernicznie o specjalistach bo płacicie niezłe sumy a ja tylko 30zł + piwo :) wieć wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patineczkaaa
ej no sluchajcie dzisiaj moja kolzezanka sobie przeklula pepek i mowi ze nic nie bolalo a ja ide jutro zobaczymy jak bedzie i napewno napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak super chii tylko jak Ci zjebie pepek to powodzenia ,a co do ceny ,to wole zaplacic te 120 niz dac 30 + piwo, i zeby mi sie cos zjebalo, albo jakas choroba wdała ( wątpie zeby kosmetyczka czy kolezanka dysponowały autoklawem ) Fruti ja ryba mój chłopak skorpion :D wiec jest ogniscie, ale czasem podroczyc sie mozna ;);) Udanego wyjazdu :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chii
Mam kolczyk około roku i nic sie nie dzieje nie wiem czemu takie uprzedzone jesteście ? Ja sie konsultowałam z kosmetyczką i powiedziała ze mam bardzo dobrze przekłute ;) ale każdy robi jak chce i ja to sznuje ;) Pozdrawiam PROSZĘ O POMOC ZAGINĄŁ CZŁOWIEK: http://83.3.122.130/pomocy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czitaaa
hejaa.. ja mam kolczyk w pępkuu jakis 3 tydzien.. i wszystko jest okk.. przekułam go u kosmetyczki koszt jakies 70 zł z kolczykiem.. wprawdzie nie było to zupelnie bezbolesne bo zabolało jak przekuwała i jak wkładała kolczykk.ale jesli masz w uszach to w pępku nie powinnaś się bać.. znajdz kosmetyczke sprawdzoną u której twoje znajome juz wczesniej robilyy tak jak ja bylam z kilkoma kumpelami i zadna nie nazekalaze zle czy coss.. wiedzialam ze ona jest juz wprawiona i nie spieprzy mi nicc.. jesli robisz u kosmetyczki niech ona da swoj kolczyk bo jesli to robi dobrze powiinna miec kolczyki juz wysterylizowanee..! pierwszy tydzien bolało.. teraz leci mi taka wydzielina podobna do ropy,ale to nie jest ropaa przypomina jakies gluty.. ale to w bardzo malych ilosciach.. goi sie bardzo dobrze i juz nie bolii.. ja normalnie sie kapiee i wiem ze moim kolezanka sie tak samo goiłoo i jest GIT.. nie zaluje tego co zrobilamm..teraz przemywam wodą utlenioną po każdej kąpieli i gdy widze ze cos sie nazbierało.. i smaruje maścią tribiotic.. myslalam ze bedzie gorzejj w pierwszych dniach nawet chcialam go wyjacc.. ale nie zrobilam tego i dobrzee.. zrob sobie kolczykk.. przemywaj woda i smaruj massciaa.. aha i ruszaj kolczykiem delikatnie w miare mozliwosci by nee bolalo zeby ci sie nie przyklejał do pępka..pozdrawiamm..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuulkaaaa
mam już przebitego kolczyka w pępku dziś przebiła mi koleżanka tylko troszkę bolało ja przebijałam igłą....ładnie to wygląda i mi sie strasznie podoba....myślałam ze będzie gorzej ale jest oki...teraz tylko troszkę boli ale jak go dotykam i tyle...jest gitttt:):)ale przebicie na początku bolało ale teraz już nie:):)...jest dobrze:D:D pozdrawiam:*:*;];]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko, to co tu czytam jest po prostu straszne... :o Ja przekłuwalam pepek w studiu i wiem ze potrzeba wiedzy aby zrobic to dobrze. Nie jakąś tam zwykla igłą, byle jak! To musi byc specjalna igla, musi byc dobrze wyznaczone miejsce, przekłucie \"po łuku\" a nie prosto no i kolczyk ze stali chirurgicznej a nie badziew za 7 zł :o Gdy moja corka bedzie chciala przekluc pepek, z pewnościa zaprowadze ją do profesjonalistów - nie pozwole by szukala gdzies po kolezankach kogos kto podejmie sie to zrobic :o Wszystkim rozsądnym, świezo zakolczykowanym polecam maśc nagietkową na codzien, a w przypadku gdy cos sie paskudzi - tribiotic. Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaD_women
Ja właśnie z 3 godizn temu przkeułam pempek .Zrobiłam to u kosmetyczni ijestem bardzo zadowolona,mało blało coś w rodzaju uszczypniecie iwcael to tak nie boli ,nie wiem może puuziniej zacznie ale jka narazie jest dobrze:* Jetsem bardzo zadowolona ;] :D i oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXpaulistaXx
wgłębienie pępka jest takim miejscem,w którym brud ma idealne warunki do zbierania sie,tym bardziej po przekłuciu nalezy zadbac o zachowanie perfekcyjnej higieny tego miejsca. Pępek goi sie dosyc długo, poniewaz jest on jakby "zawiasem" Twojego ciała, czyli bywa poddawany częstemu ruchowi i narazony jest na równie częste tarcie ubrań. Leczenie trwa zwykle 3-4 miesiace,ale moze tez przedłuzyc sie nawet do 12 miesiecy.Różnice pomiedzy wyleczonym a nie wyleczonym pepkiem wyznacza ilość zaczerwienienia wokół przekłutego miejsca.Wiadomo,im wiecej i dalej,tym gorzej. Czas gojenia zależy od wielu czynników:zdrowia,wagi,diety,noszonych ubrań,wykonywanego zawodu i co najwazniejsze od tego, jak bedziesz dbac o swój nowy skarb;-)Przez pierwsze 4-5 dni Twój pępek będzie wyglądał bardzo dobrze, po tym czasie bedzie sie tworzyc zaczerwienienie wokół przekłutego miejsca.Wtedy też zaczynają zaskorupiać sie wokół kolczyka martwe komórki krwi..Miejsce to zacznie wydzielać małe ilości mlecznego płynu.Ni9e jest to oznaką infekcji,lecz znak,ze Twoje ciało próbuje zabliźnić nowopowstała rane wokół obcego przedmiotu.Jesli wydzielina bedzie żółta lub jesli bedziesz odczuwać jakikolwiek ból,ewentualnie zauważysz nadmierne zaczerwienienie,moga to być symptomy infekcji.Idz wtedy do kosmetyczki która wykonywała piercing lub zwróć sie do lekarza.Po 6-8 tygodniach powinno byc widoczne jedynie male zaczerwienienie.Pępek nie jest w pełni wyleczony,dopoki widać zaczerwienienie.Nie wolno więc zaprzestać czyszczenia do czasu zupełnego wygojenia.Pamietaj,ze jesli zaniechasz higieny,mozesz doprowadzic do zakazniea. Nie baw sie kolczykiem i nie dotykaj go brudnymi rękoma!!!Rane dotykaj tylko podczas czyszczenia.Przed zabiegiem czyszczenia dokładnie umyj rece,najlepiej mydłem antybakteryjnym. Do czyszczenia rany uzyj soli fizjologicznej,która jest dostepna w aptekach. Czyśc codziennie przekłute miejsce pod prysznicem.Namocz cvzysta pałeczke(np.taka do czyszczenia uszu)w roztworze soli fizjologicznej i czysc rane wraz z okolica wokół niej tak,aby wszystkie zaschniete wydzieliny samoczynnie odpadły.W czasie czyszczenia poruszaj kolczykiem upewniając sie że nie ma tam żadnych zaschnietych wydzielin.Nie zrywaj strupka,rozmiękcz go i wyczyść!!!Proces czyszczenia mozesz przeprowadzic takze mydłem antybakteryjnym.Po oczyszczeniu zmyj pepek czysta,chłodna,najlepiej przegotowaną woda i wytrzyj dokładnie z zachowanie szczególnej ostrozności w jednorazowy,papieroy ręcznik(w ręczniku codziennego uzytku mogą znajdować sie bakterie) podczas całego okresu gojenia nie zazywaj kąpieli w basenach,jeziorach ani zadnych innych publicznych kąpieliskach!! czyśc przekłute miejsce po ćwiczeniach lub innych czynnościach,przy których duzo sie pocisz,poniewaz pot działa jak kwas i moze pogorszyc stan rany. Nie podnos kolczyka do góry aby go zobaczyc,to podrazni rane.Jest inny sposób.Jesli chcesz sie zobaczyc,pooglądaj sie w lustrze. nie uzywaj do czyszczenia zadnego alkoholu(np.w dezodorancie) ani spirytusu,poniewaz to zniszczy komórki tkanki skórnej. w okresie leczenia nie nos obcisłych bluzek ani spodni nie wieszaj zadnych łańcuszków ani innych niepotrzebnych ozdób,dopóki nie skończy sie okres gojenia,moga one rozszarpać rane a przez to opóźnix,juz i tak długi okres gojenia. POZDRAWIAM!!! Dziewczyny piercing jest super!tylko trzeba go wykonywać u profesjonalisty;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś po tej wypowiedzi jeszcze zapyta jak dbać o przekłute miejsce to ja już nie widzę nadziei dla tego forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKeJtA *
Kurde ja chce sobie zrobić kolczyk w pępku ale stara nie chce mi na to pozwolić..więc pomyślałam sobie że zrobi mi go koleżanka a mama się nawet nie skapnie... Co o tym myślicie..? Może mi to przekłuć kumpela..? Jak myślicie kapnie się o tym mama..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marilyn666
Ja mam kolczyk w pępku i znam się nieco na piercingu bo się tym interesuję.Nie radze przekłuwać latem bo nie wolno się kąpać w rzekach,basenach itp miesiąc a najlepiej 2 miesiące po przekłuciu.No samo wbicie igły mało boli bo to sekunda,najbardziej bolą szczypce zaciskane na pępku i wkładanie kolczyka,potem boli kilka miesięcy,najgorzej jak się niechcący ruszy kolczyk,wtedy może zaboleć...no i po przekłuciu boli przy schylaniu się.No i co do kolczyka-TYTAN i tylko tytan,ewentualnie bioplast,stal chirurgiczna jest tańsza ale dobre studia piercingu już jej nie stosują bo zawiera nikiel i może uczulać a chyba nikt nie chce mieć reakcji alergicznej,od tytanu się nic nie może stać,dopeiro po wygojeniu można założyć srebro,ale najlepiej nie wyjmowac kolczyka przez pół roku lub dłużej.Można przemywać solą fizjologiczną,smarować Tribiotikiem,nawet zwykła wodą utlenioną,pomagają też okłady z szałwi lub rumianku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×