Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość olus__97
hej mam sobie zrobic kolczyk w pępku ale strasznie się boje mam 11 lat mama mi pozwala i wogule ale no strasznie ale to strasznie się boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiaa17
olus_97: 11 lat? do której klasy chodzisz, 4 podstawówki? nie za mało jak na kolczyka w pępku???! gdybyś naprawde chciała go sobie zrobic to już byś go miała(jeżeli masz zgode rodziców)! a piszesz tak jakby ktoś Ci kazał go sobie zrobic ;) Zastanów się najpierw czy 11 lat to odpowiedni wiek na kolczyk w pępku... moim zdaniem:NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiaa17
Dziewczynki mam takie pytanie dotyczące mojej dziurki...no więc z dziurki leci mi i limfa i ropka tak troszke ale lecizaczerwienione jest tylko minimalnie i tak sie zastanawiam czy dobrym pomysłem by było posmarowac tribioticem zeby się troszkę podgoiło czy tylko samą solą przemywac? a smarowałyście może kiedyś jakąs inną maścią? pozdrawiam ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve0303
olus_97: moim zdaniem jesteś jeszcze za młoda na teg typu przyjemności;/ W ogóle pozazdrościć tak wyluzowanej mamy;P Ja mam 14 lat i mi nie pozwala:(( Jedna z dziewczyn na forum mi powiedziala jeszcze jakis czas temu, że moja skóra się rozciąga i powinnam jeszcze poczekać. Moim zdaniem to samo dotyczy ciebie:)) Pozdrawiam i buziam teraz sama w końcu zrozumiałam, że na to zawsze jest czas;P))**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eve: Nie zupełnie!! moi rodzice sienie nie zgodzili nic nie wiedzieli że ja mam kolczyka w pępku ja jak pisałam wcześniej postawiłam ich przed faktem dokonanym a oni pogadali pogadali i przestali. A jak chcesz mieć kol w pępku to powiedz i że to będzie prezent na urodziny albo na imieniny powiedz że to nie jest wcale takie straszne że nie maja się co obawiać... (wydaje mi sie że już wcześniej mówiła to jakaś dziewczyna) Fruti: no ładny jest pewnie czerwony ale ja i tak nie zmienię zdanie że najładniejszy jest niebieski;) olus_97: Czy Ci się coś w głowie powaliło??? ty masz dopiero 11 lat i chcesz mieć kol w pępku?? Ja się dziwie że twoja mama się zgodziła!! Nie potrafię sobie wyobrazić że twoja mama mówi tak po prostu \"Tak\" Twoja mama jest nie poważna że się zgodziła!! Dziewczyno ja Ci mówię poczekaj jeszcze parę lat z ty kolczykiem... To jest szokujące że rodzice pozwalają takim młodym dziewczyną na kolczyki w pępku!! ;/... Buziaczek dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXxMeFiStOxXx
Olus_97: jestes rzeczywiscie za mloda na zrobienie kolczyka, dziwie sie ze twoi rodzice wogole zgodzili sie na takie cos, ja przebijalam pepek w wieku 16 lat i to rodzice nie chcieli mi pozwolic, na szczescie przekonala ich moja siostra ktora jest kosmetyczka. W tak mlodym wieku istnieje duze ryzyko odrzucenia kolczyka. martusiaa17: Tribiotic nie jest dobrym rozwiazaniem poniewaz on dodatkowo natluszcza ranke i po nim ona sie brzydko paprze, najlepszym rozwiazaniem jest sol fizjologiczna albo przemywanie dziurki przegotowana woda z rumiankiem. mala mi: srebrny kolczyk wcale nie jest zlym rozwiazaniem, jest on o wiele lepszy od bazarowych swiecidelek, czy tez wbrew powszechnemu przekonaniu od stali chirurgicznej. Co do Waszego przekonania: nie zawsze warto przekluwac pepek w salonach, niektore kosmetyczki robia to o wiele dokladniej niz pircenerzy. Wasze przekonanie jest bledne, gdyz jedna osoba sie zawiodla przebijajac pepek u kosmetyczki, ale to prawdzobodobnie nie wynikalo z jej braku kompetencji a braku odpowiedniej pielegnacji pepka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzzia001
Ja robie sobie kolczyk w pepku [mam 15 lat, moj tata sie nie chcial zgodzic pol roku, ale udalo sie juz ] na poczatku kwietniaa ;] podoba mi sie strasznie i w ogole zajeb**cie, ale mam pytania: 1. jak czeste jest zakazenie? [i w ogole czy to jest baardzo powazne itd] po 2. czy przekuwanie jest za pomoca igly? i potem osoba przekuwajaca wklada kolczyk? 3. czy ktos zna jakis dobry salon w POZNANIU gdzie mozna przekuc pepek [i nos, bo moja kumpela robi w nosie.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam przebijałam pępek u kosmetyczki i jestem zadowolona, prościutko ładnie i już zagojone :) wszystko bez większych problemów, nos też przebijałam w takim salonie gdzie są profesjonalni fryzjerzy i ci co przekłuwają, podejrzewam że dziewczyna która przekłuwała mi nos ( specjalnym pistolecikiem do nosa) nie miała o tym większego pojęcia bo co też dużo trzeba umieć oprócz tego żeby pod dobyrm kątem przekłuwać. No ale co tammm. Ważne że czysto i sterylnie. Zresztą nawet gdybym chciała to nie miałąbym za bardzo wielkich możłiwości ze zrobieniem piercingu w moim mieście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzzzia001 Bo pierwsze to jeżeli przekłuwają pępek to rzekłuwają tam również język, nos itd. nie ma żadnego podziału. Po drugie robi się to igłą z welflonem i pricer bo przebiciu wkłada kolczyk (to troszkę nieprzyjemne uczucie i może boleć) zakażenie może być jak salon jest niesterylny i nie ma zachowanych zasad higieny w miejscu pracy. Piercer powinien przy Tobie wyjąc nową igłę z opakowania, zalożyć nowe rękawiczki, i pójść wysterylizować kolczyk do specialnej maszyny. Jeżeli wchodzisz do jakiegoś pomieszczenia to widać czy jest czyste. Jak jest syf to uciekaj gdzie pieprz rośnie. Po 3 nie mieszkam w poznaniu więc Ci nie pomogę, ale google chyba istnieja i w nich możesz wyzukać salon piercingu i tatuaży. Olus_97 twoja mamusia widze taka mądra jak i ty. Nic tylko pogratulować! A rób sobie gdzie chcesz twoja sprawa dla mnie to możesz sobie w czole zrobić. Idź dziecko do piaskownicy. ilona22 no oczywiście niebieski rządzi!! :D normalnie forum o kolczykach w nosie i osoby które tam pisza mnie ZAŁAMUJĄ!!!!!!!!!! SCIANA! :D eve0303 to ja Ci napisałam, o tym , że ciągle rośniesz :P rodzice mają predyspozycje do robienia dziury w całym. ODrazu coś się stanie odpadnie pępek. i boże kochany :P ehhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzzia001
Hii dziekii ;] z tym salonem to sie pytam, bo wolalabym do jakiegos sprawdzonego czy cos :) zeby na bank bylo ok. Moja kumpela robila sobie bez znieczulenia rok temu w Swarzedzu czy gdzies, i wszytsko jej sie babraloo i wyjela i ma teraz straszna blizne, bo miala duzo 'rozwalonego'.. Moze jeszcze jedno pytanie: bez znieczulenia lepiej, czy z? Bo szczerze mowiac, ja bez to tak nie robie :) ale czy jest w tym jakas roznica.. i znieczulenie jest mascia ? i Ponoc ze znieczueniem boli tylko jak mocna uszczypniecie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXxMeFiStOxXx
Lepiej bez znieczulenia bo gdy piercer daje Ci znieczulenie to zabieg traci cała sterylnosc! A wogole przebijanie pepka prawie nie boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve0303
Fruti: dokładnie ja wiem , że Ty;)) Moja mama stwierdziła, że jesteś bardzo mądra, ale przesłodzone;PP Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eve0303 no fakt Fruti jest niezła :):):) Moja mama nie widziała forum i się nie wypowiadała :)Wiadomo że każdy rodzic jest inny. Moja mama się zgodziła chociaż nie wiem kiedy pójdziemy w końcu do tego salonu zrobić tego kolczyka :) Dawno mnie tu nie było. Muszę trochę nadgonić :) Forum idzie jak burza fakt. Buziaki dziewczyny ;*** :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eve0303 jak to ja bardzo mądra? :D a skad Twoja mama mnie zna ?:> Ale nie no dziękuję za komplement ;p mądra nie jestem poprostu trochę czytałam na te tematy przed zrobieniem sobie kolczyka i tak wiem :) zawsze jak coś chcę/ mam zamiar kupić zrobić to najpierw dużo czytam na ten temat z różnych źródel. madzzzia001 nie radzę brać nieczulenia i piszę to już po raz setny a dlaczego? Bo to nie jest taki straszny ból, którego nie daje się wytrzymać. Naprawdę bardziej to boli szczepienie niż to, a ból zęba do tego już nie można w ogole porównywać.To nie boli aż tak bardzo ponieważ cały zabieg trwa ok 10sek. sygnał o bólu nie zdąży dojść do mózgu. Pozatym kiedy weźmiesz znieczulenie , a ono przejdzie po 2 godzinach, to będziesz ból odczuwała 3 razy mocniej niż powinnaś. W moim salonie w ogole nie było czegoś takiego jak znieczulenie. A to naprawdę dobry salon w cenntrym warszawy, dużo znanych osób tam sie tatuowało i kolczykowało, więc wiem co mówię. jednym słowem ŻADNYCH ZNIECZULEŃ! Sanderkasss moja mama to nie wie, że ja piszę na jakimś forum bo co ją to :P Ale najważniejsze, że się zgodziła! :-} teraz to już tylko czekać, aż będziesz miała kolczyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhuu.... Nie bylo mnie kilka dni i tyle nowych osób tu widze :P i tyle postów... kiedy ja to przeczytam :/ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxemilciaxxx
Ja mam kolczyk w pępku zrobiłam go sobie (25.03.2008)wczoraj i to nic nie bolalo przekłucie kosztowało 20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez przestrzegam przed znieczuleniem, ja mialam i nie widzialam zadnej roznicy a tylko problem mialam z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hello11256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hello1791
hej ;]] ja mam kolczyk w pepku od miesiaca i chcialabym teraz isc do solarium ale nie wiem czy dziurka nie zacznie mi sie od tego chrzanic bo jeszcze sie nie zagoila... doradzcie ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikadze xD
xxxemilciaxxx : Jak to przekułaś pępek za 20 zł. ? Pierwszy raz słysze taka kwote za przeklucie czego kolwiek. Nawet jedna dziurka w uchu wyszła mi drozej... Z tego co widzę to mogłaś być u kosmetyczki, ale moge się tylko domyślać heh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzzia001
to lepiej bez znieczulenia czy z? bo ja nie chce, zeby mnie jakos super bolalo, bo odlece tam chyba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzzia001
i czy po znieczuleniu sie 'babrze' dziurka czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Van
xxxemilciaxxx... za 20 zł?? To gdzie Ty to zrobiłaś ??!! ja bym nigdy tak sobie nie dała przebić... bo to na pewno nie jest profesjonalnie wykonana robota... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzzia001 oczywiscie ze lepiej BEZ znieczulenia. To wcale nie boli, jest to tylko uklucie igly... Z reszta jesli masz znieczulenie to cala sterylnosc idzie sie je**c.... czesto slyszalam ze niektore dziewczyny mialy przez tydzien siny pepek wlasnie przez znieczulenie, jak to dokladnie jest to nie wiem. Ale ja osobiscie odradzam... A duzej róznicy nie ma ze znieczuleniem czy bez bo ból jest minimalny, jesli wogóle mozna to nazwac bólem... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klauducha
hey znaczy u mnie w miescie przekłocie pepka kosztuje 50 zl kolczyk tak 20 ... ja osobiscie przekolam sobie sama :P:P i jest oki potem poszłam do kosmetyczki zapytałam czy nie ejst za wysoko wkołam go głeboko i mam mam tez nadzieje ze zagoi sie szybko jak narazie mam go 2 dzien i tylko spuchlo i boli kosmetyczka powiedziała zebym przemywała . i juz przemywam spirytusem i gaziki naklejam zeby nie zaczepiac o nic .. zrob sobie fajna sprawa :):* i nie wiem czy sama czy nie mi jak narazie nic j=nie jest jak dobrze poprzemywasz wszystko to sama mozez pyknac i jest oki a co niekorzy mowia zebys nie robila to nie słuchaj rob to co ci sie podoba :)::P i co jescze ci powiem to bolec boli najgorzej z włozeniem kolczyka bo tkanki szybko zarstaja jak tylko igłe wyjmiesz ale idzie przezyc .wiec :):) tylko złap dobrze i duzo skury to i tak sie obkurczy pozniej pozdrawiam buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikadze xD
Klauducha: Na twoim miejscu w życiu nie przebiłabym sobie sama pępka. Wolałabym wydać kase, niż potem się zamartwiać czy może coś zchrzaniłam przy robocie. Z tego co widze to mało wiesz na ten temat. Może tak: Ja też nie wiem wielu rzeczy o przebijaniu pępka, ale po to są takie forum by dowiadywać sie o nich, a dopiero potem isc go przebić. Spirytusem wydaje mi się, że nie powinnaś przemywać bo to strasznie wysusza skóre. Nawet nie wiem jak ta pierdola mogła ci to powiedzieć żebyś tego używała. Sorry, ale tak mi się wydaje. A po drugie jeśli nie jesteś pircerem, czy chociażby nie zajmujesz się przekłuwaniem od dawna to skąd wiesz jak to zrobić>? I mam takie pytanko, czy przemyłaś czymś przed tym jak wkłułaś igłe>? Klauducha moim zdaniem nie powinnaś zaklejać gazikiem, bo skóra w tym miejscu nie ma jak oddychać, i to może spowolnić proces gojenia. HeHE tkanki szybko zarastają :) Jak na moje oko to skóra po prostu się szybko zbiega i to wszystko....Skóra ci się raczej nie obkurczy, bo przecież najpierw przebijasz , a potem w razie czego ci to puchnie, ale i po tym wraca do początku i opuchlizna zchodzi.Dlatego nie wiem jak to się może obkurczyć :/ Z jednym mogę się z tobą zgodzić, a mianowicie nie powinnyśmy patrzec na innych, tylko robić to co chcemy. Jeśli podoba się nam kolczyk w pępku i chcemy go zrobić, to na co czekamy :) Nie powinnyśmy słuchać tych, co mówią, żebyśmy sobie zrobimy skoro nie chcemy. Osobiście znam taką jedną, która wpłynęła w taki sposób na inną dziewczynę w klasie i teraz dziewczyna się męczy z tym kolcem... Mam nadzieje, że wiesz iż przekuty pępek goi się od 2 do nawet 6 miesięcy. Mimo wszystko i tak mam nadzieje, że szybko ci się zagoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikadze xD
Klauducha: Na twoim miejscu w życiu nie przebiłabym sobie sama pępka. Wolałabym wydać kase, niż potem się zamartwiać czy może coś zchrzaniłam przy robocie. Z tego co widze to mało wiesz na ten temat. Może tak: Ja też nie wiem wielu rzeczy o przebijaniu pępka, ale po to są takie forum by dowiadywać sie o nich, a dopiero potem isc go przebić. Spirytusem wydaje mi się, że nie powinnaś przemywać bo to strasznie wysusza skóre. Nawet nie wiem jak ta pierdola mogła ci to powiedzieć żebyś tego używała. Sorry, ale tak mi się wydaje. A po drugie jeśli nie jesteś pircerem, czy chociażby nie zajmujesz się przekłuwaniem od dawna to skąd wiesz jak to zrobić>? I mam takie pytanko, czy przemyłaś czymś przed tym jak wkłułaś igłe>? Klauducha moim zdaniem nie powinnaś zaklejać gazikiem, bo skóra w tym miejscu nie ma jak oddychać, i to może spowolnić proces gojenia. HeHE tkanki szybko zarastają :) Jak na moje oko to skóra po prostu się szybko zbiega i to wszystko....Skóra ci się raczej nie obkurczy, bo przecież najpierw przebijasz , a potem w razie czego ci to puchnie, ale i po tym wraca do początku i opuchlizna zchodzi.Dlatego nie wiem jak to się może obkurczyć :/ Z jednym mogę się z tobą zgodzić, a mianowicie nie powinnyśmy patrzec na innych, tylko robić to co chcemy. Jeśli podoba się nam kolczyk w pępku i chcemy go zrobić, to na co czekamy :) Nie powinnyśmy słuchać tych, co mówią, żebyśmy sobie zrobimy skoro nie chcemy. Osobiście znam taką jedną, która wpłynęła w taki sposób na inną dziewczynę w klasie i teraz dziewczyna się męczy z tym kolcem... Mam nadzieje, że wiesz iż przekuty pępek goi się od 2 do nawet 6 miesięcy. Mimo wszystko i tak mam nadzieje, że szybko ci się zagoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikadze xD
Klauducha: Na twoim miejscu w życiu nie przebiłabym sobie sama pępka. Wolałabym wydać kase, niż potem się zamartwiać czy może coś zchrzaniłam przy robocie. Z tego co widze to mało wiesz na ten temat. Może tak: Ja też nie wiem wielu rzeczy o przebijaniu pępka, ale po to są takie forum by dowiadywać sie o nich, a dopiero potem isc go przebić. Spirytusem wydaje mi się, że nie powinnaś przemywać bo to strasznie wysusza skóre. Nawet nie wiem jak ta pierdola mogła ci to powiedzieć żebyś tego używała. Sorry, ale tak mi się wydaje. A po drugie jeśli nie jesteś pircerem, czy chociażby nie zajmujesz się przekłuwaniem od dawna to skąd wiesz jak to zrobić>? I mam takie pytanko, czy przemyłaś czymś przed tym jak wkłułaś igłe>? Klauducha moim zdaniem nie powinnaś zaklejać gazikiem, bo skóra w tym miejscu nie ma jak oddychać, i to może spowolnić proces gojenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×