Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Madzia ja tez mam z bioplastu i tez musialam przyciac troche, bo byl dlugi jak nie wiem, nawet ciezko bylo wlozyc przez ta dlugosc... A wiesz ze mi tez cos kiedys jakby peklo?:P jak wkladalam kolczyka do nosa... pisalam tutaj chyba... to bylo z 3 tygodnie temu ;) Ale teraz juz mam zagojone (sama sie dziwie ze tak szybko i bezproblemowo ) martyncia: nikt cie tutaj nie krytykuje, tylko faktycznie jest to troche dziwne... ok - odkazic mozesz, mozesz miec tez HIGIENICZNE warunki w domu, ale nie sterylne... zeby bylo sterylnie, potrzebujesz autoklaw, a watpie ze masz cos takiego w domu. Uwierz mi, w salonie piercingu nie mozna zakazic sie wirusem hiv, poniewaz tam tez uzywaja jednorazowych wenflonow, wsystko 100% sterylnie i higienicznie w rekawiczkach, ze specjalnymi srodkami czyszczacymi, odkazajacymi. No chyba ze idziesz do jakiegos gównianego studia, bo takie tez bywaja... U mnie w miescie jest jeden salon tatoo, ale jest tam tak brudno i wogole ze az strach wejsc;/ Ale w porzadnym salonie masz 100% dobrze wykonanej roboty. I czasami lepiej wydac troche kasy i miec ok zamiast pozniej bron Boze sie meczyc... (oczywiscie nie sugeruje ze z Toba tak bedzie)... I na forum nie chcemy klotni, staramy sie pomagac sobie nawzajem i rozmawiamy o kolczykach, takze nie mozesz miec Fruti za zle ze wyrazila swoja opinie, ktora z reszta jest zgodna z prawda ! ... i zgadzam sie z Martusia, skad moglas wiedziec ile wziasc skóry i jak gleboko wbic? Mam tylko nadzieje ze nie bedziesz miec klopotow z kolczykiem. Pozdrawiam ;) aniulaa1: nie da sie wyprostowac... Jedyne co mozesz zrobic to wyjac kolczyka, poczekac az sie zagoi i przebic jeszcze raz, tylko prosto ;) Bo w zaden sposob nie da sie wyprostowac kolczyka.... Van ja wierze ze Ci sie uda;) nie ma bata, jak nie teraz to za jakis czas ale sie uda. Zobaczysz :P ale sie rozpisalam, chyba zasniecie jak to bedziecie czytac hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMy bo nochalek sie szybko goi :) to takie miejsce gdzie dziurka nie jest drażniona tak jak np pepek bo sie trzeba schylac i no dobra cyrkulacja powietrza bo nie zakrywasz ubraniami ani nic takiego :)) ja teraz w ogóle nie czuje kolczyka w nosie :) jest superowo :) Jenyy ja też bym sobie w zyciu igły nie wbiła. chyba bym umarła. Jak widze igłe to juz jestem chora :( hehea co dopiero do brzucha o bosheee chyba bym sobie flaki przebiła brrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syśśśka
ja przebijałam sobie pępek dwa razy:] a przebijała mi koleżanka w toalecie w szkole:D:D ale wszystko było czyste i przemyte wodą utlenioną... za pierwszym razem koleżanka wzięła mi za dużo skóry i do tego krzywo!!!! no to ja po dwóch dniach to wyciągłam... poczekałam kilka dni aż sie troche zagoi i wczoraj przebiłam jeszcze raz:P o dziwo w ogóle mnie nie boli!! moge sie swobodnie ruszac:D za pierwszym razem miałam z tym problemy..... i co najważniejsze wszystko mi sie ładnie goi... żadna wydzielina nie cieknie... i jest super:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syssska blee nie dobrze mi... trzeba bylo przemyc woda z kibla... :D szkoda gadac :/ to juz wole wersje ze sie w domu przebijalo :P :/ Madzia wiem wiem :D Ale wczesniej tyle sie naczytalam ze nos sie babrze itd, teraz jak juz sama to przezylam to wiem ze to nie prawda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyncia
wiec dostalam od cioci ze szpitala plyn do odkazania... wlalam do szklanki ktora wczesniej jeszce umylam,i opukalam tym plynem pozniej wlalam do tej szklanki troche wiecej wrzucilam tam kolczyka i jeszcze igle tam wymoczylam. pozniej przemylam wacikiem namoczonym tym plynem pepek namalowalam dwie kropki zeby wiedziec gdzie wbic i gdzie ma wyjsc igla... polozylam sie na lozku i wbilam weflon... dokladnie nie wiedzialam jak to wyjdzie czy prosto czy dobrze skory wzielam ale wyszlo idealnie i bardzo mi sie podoba:) ja tez nie mialam zamiaru z nikim sie kloic... ale tak wyszlo:( powiedzcie mi tylko jak dlugo powinnam smarowac tribioticiem??;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaaa miii
hej:) Mam kolczyka w pępku od prawie dwoch tygodni:) przebijalam u kosmetyczki, samo przeklucie prawie nie bolalo, potem tez nie wiele czulam. Zaplacilam 40 zł za przekłucie i 120 za kolczyk bo był srebrny i ogolnie sliczny:) Teraz nawet nie zle mi sie goi i wogole nie czuje juz bolu. Tylko od dwoch dni pod gorna dziurka jest taki jakby strupek, czy to moze byc cos zlego?? powiedzcie od czego zdarza sie migracja kolczyka?? odpowiedzcie prosze:P Pozdroffka=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marilyn666
Jak można zakładać na świeże przekłucie kolczyk srebrny;-/ach te głupie kosmetyczki,za kasę wszystko wpakują do tego pępka nawet nieodpowiedni kolczyk.Przecież srebro jest ciężkie i nie nadaje się na świeżą ranę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikadze xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikadze xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikadze XD
No własnie ja też tego nie rozumiem... Dziewczyny najpierw radze wam poczytać coś o piercingu, a dopiero potem iść do (NAJLEPIEJ !!!!!!) studia piercingu i tatuażu. Widać, że kosmetyczka nie ma żadnego pojęcia na temat przekłuwania pepka. P.S. Wiecie ile zajmuje przeczytanie tego forum :) ? jestem z wami tak naprawde od poczatku, tylko osobiscie wole czytac i dowiadywac sie od was niż walić jakies glupoty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaaa miii
Ale ta kosmetyczka byla doswiadczona bo wiele osob u niej przebijalo pepek, a kolczyk jest z czystego srebra, a gdzies czytalam ze to najlepiej. Chodzi mi teraz tylko o ten taki jakby strupek, powiedzcie czy to cos zlego i o od czego robi sie migracja kolczyka?? plz o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyncia tribioticiem nie smaruj dluzej niz tydzien (radzilabym nawet tylko 3-4 dni a pozniej przerwac), bo w koncu to tez jest antybiotyk, a jak wiadomo to tez mozna \'przedawkowac\' :P I raczej staraj sie go uzywac tylko wtedy kiedy cos sie dzieje niedobrego, ropieje, jest czerwone lub cos w tym stylu ... Jesli jest ok, to podziwiam :/ a prosilabym cie jeszcze, jakbys dala rady to zrob fotke i wklej ok? chcialabym zobaczyc ;) malaa miii strupek jest rzecza normalna, po prostu wymocz go sola fizjologiczna, ale bron boze nie rozdrapuj ! strupkami nie ma co sie pzejmowac, jest to normalne ;) Marilyn666 ma racje, srebro sie nie nadaje zaraz po przeklociu... Kup kolczyk z tytanu ! kamikadze gdybym miala czytac to forum od poczatku to by chyba tydzien minal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikadze XD
TRochę długo sie to czyta, nie powiem ale fajnie się wasze posty czyta ;] A tak nawiasem to jestem w takiej samej sytuacji jak Van... Tylko, że mi zostało do 18-stki rok mniej niz jej... staram się już o zgode od listopada i nic.. ;/ ZeRoo... Zastanawiam się, czy nie zrobić tego bez ich zgody w piasecznie... ech trudne to życie jest , ale każdy błąd uczy czegoś nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyncia nie pozjadałam wszystkim rozumów (do tego jeszcze mi daleko) ale mówię, jak jest. Rób jak chcesz twoja sprawa. Ja mam do tego inne podejscie i już, bo wiem, że dobrze mam zrobione i nie martwię się, że coś będzie nie tak. madzia no to dobrze :) ja tego z bioplastu nie podcięłam, bo dla mnie długość jest dobra, miałam dłuższego :D łatwo poszło Ci wkładanie? Mi idzie cięzko bo ten kolczyk jest taki mały, że ślizga mi się w rękach i nie mogę włożyć :> Też nie czuję kolczyka w nosie, ani trochę, a kiedyś normalnie nie wyobrażałam sobie jak Ci ludzie co mają tu kolczyka oddychają smarczą itd :P Madzia ale wiesz, że przebijając sobie pepek to jak coś się źle złapie za skóre to można sobie tam głębiej wbić tą igłę..? Brrr... Amy a mi właśnie lepiej dłuższy włożyć, ten facet w salonie też powiedział, że dłuższe lepiej sie wsadzają. Hm nie wiem.. może to od nosa zależy :> Jej... wam obu coś zawsze pępknie jak nie w brzychu to nosie ;) Amy dzięki wiesz no... za obronę :D jesteś moim sprzymieżeńcem hehe :) jak się nosek goi? Syśśśśka w szkolnej toalecie? HAHAHAHHAH :D:D:D o żesz kurwa. :D szkoda, ze nie w krzakach gdzieś, albo w autobusie albo nie wiem! TRAGEDIA!! jeszcze w kiblu tyle zarazków!!!!!!!! ;/ POWODZENIA zyczę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyncia nie pozjadałam wszystkim rozumów (do tego jeszcze mi daleko) ale mówię, jak jest. Rób jak chcesz twoja sprawa. Ja mam do tego inne podejscie i już, bo wiem, że dobrze mam zrobione i nie martwię się, że coś będzie nie tak. madzia no to dobrze :) ja tego z bioplastu nie podcięłam, bo dla mnie długość jest dobra, miałam dłuższego :D łatwo poszło Ci wkładanie? Mi idzie cięzko bo ten kolczyk jest taki mały, że ślizga mi się w rękach i nie mogę włożyć :> Też nie czuję kolczyka w nosie, ani trochę, a kiedyś normalnie nie wyobrażałam sobie jak Ci ludzie co mają tu kolczyka oddychają smarczą itd :P Madzia ale wiesz, że przebijając sobie pepek to jak coś się źle złapie za skóre to można sobie tam głębiej wbić tą igłę..? Brrr... Amy a mi właśnie lepiej dłuższy włożyć, ten facet w salonie też powiedział, że dłuższe lepiej sie wsadzają. Hm nie wiem.. może to od nosa zależy :> Jej... wam obu coś zawsze pępknie jak nie w brzychu to nosie ;) Amy dzięki wiesz no... za obronę :D jesteś moim sprzymieżeńcem hehe :) jak się nosek goi? Syśśśśka w szkolnej toalecie? HAHAHAHHAH :D:D:D o żesz kurwa. :D szkoda, ze nie w krzakach gdzieś, albo w autobusie albo nie wiem! TRAGEDIA!! jeszcze w kiblu tyle zarazków!!!!!!!! ;/ POWODZENIA zyczę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolczyk w pępku jest Ok
Przebiłam sobie pępek w lipcu 2007 roku. Bolało mnie tylko w chwili przekłuwania, a potem był tylko wrażliwy na dotyk, ale po tygodniu już było całkiem Ok ;) Przemywałam sobie taką wodą (z solą chyba) taką francuską - bo kolczyka przebijałam we Francji. Kosztowało to tylko 50 euro, ale w Polsce moja koleżanka przebijała i zapłaciła jedyne 100 zł. Bardzo się bałam i denerwowałam, ale nie żałuję i serdecznie polecam :D goiło się dosyć długo - jakieś pół roku, ale nic nie bolało. Tylko jedna uwaga! Nie wyciągajcie kolczyka ze stali chirurgicznej najlepiej przez miesiąc lub dwa :p Mam nadzieję, że Wam jakoś pomogłam. Pozdrawiam i się nie bójcie, nie ma czego :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marilyn666
malaa mi srebro można założyć pózniej bo najlepiej goją się kolczyki ze sztangą z bioplastu i tytanu,jak się ma kolczyk z tych tworzyw to szansa na migrację albo nie przyjęcie się kolczyka jest najmniejsza.Nie mówię że ci się od razu coś stanie od srebra ale ktoś kto przekłuwa powinien wiedzieć co się zakłada i co się najlepiej goi.Teraz przemywaj solą ale ja na twoim miejscu zmieniłabym kolczyk na czas gojenia na jakiś lżejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marilyn666
A co do strupka to jest normalny objaw i nic się nie dzieje,zawsze się coś sączy i osadza na kolczyku,to brzydko wygląda,można to usunąć ale najpierw trzeba to zmoczyć i delikatnie usunąć z kolca najlepiej patyczkiem kosmetycznym.A co do migracji to nie ma reguły,nawet dobrze przekłucia się czasem nie przyjmują...ale bioplast zmniejsza ryzyko migracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marilyn666
A co do strupka to jest normalny objaw i nic się nie dzieje,zawsze się coś sączy i osadza na kolczyku,to brzydko wygląda,można to usunąć ale najpierw trzeba to zmoczyć i delikatnie usunąć z kolca najlepiej patyczkiem kosmetycznym.A co do migracji to nie ma reguły,nawet dobrze przekłucia się czasem nie przyjmują...ale bioplast zmniejsza ryzyko migracji,a to że kosmetyczka przekłuwała wielu ludzi nie znaczy że jest dobra,ja bym patrzyła przede wszystkim na to jakiego sprzętu używa(najlepiej jednorazowego)albo ewentualnie sterylizowanego i jakie kolczyki wkłada,bo jak włoży jakikolwiek który się spodoba klientowi a nie jest odpowiedni do przekłucia to zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamikadze xD
DBANIE O PRZEKŁUTE MIEJSCE : najpierw przemyś sola fizjologiczną a potem octeniseptem mam do was takie pytanko : co to jest ten octenisept... ? :)_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyncia
amy09: jasne moge zrobic zdj;) tylko powiedz mi jak mam je tu wklejc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matronaek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matronaek
tydzien temu przebilam pepek:) od dwuch dni zaczelka leciec mi z niego jakas kremowa maź :( czy to cos niedobrego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamcia-umcia
Może ci pomoge... :) Wszystko jest tak jak powinno być. Ta "kremowa maź" jak ja nazwalas, jest limfa. To jest normalny etap gojenia. Powinnaś przemywać solą fizjologiczną, ona z pewnościa ci sie przyda. Przy większych problemach możesz użyć tribiotiku. Nie przejmuj się więc,. bo nic złego się nie dzieje :) Mam nadzieje, że twój pępek się szybko zagoji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusia3012
mi kuzynka mówi żeby se zrobiła kolczyka ale ja cały czas nie jestem pewna ;( co mam robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fruti nie ma za co, po prostu jak wiem ze ktos ma racje to pojde za nim nawet do piekla zeby bronic, a zwlaszcza ze cie \'znam\' juz troche :D A nosek mozna powiedziec ze sie juz zagoil... nic, doslownie nic sie nie dzieje, nie boli i nawet wyglada jak zagojony jak go wyjme;) i ja wlasnie musialam przyciac bo byl za dlugi i tak wywiniety ze to bylo niemozliwe zeby wlozyc... Z pepkiem tez juz ok hehe :D Ty chyba tez juz raczej problemow nie masz? :> Wlasnie w toalecie to chyba nawet w powietrzu sa zarazki, zwlaszcza szkolnej, która zazwyczaj nie grzeszy czystoscia :P kamikadze Octenisept jest to antyseptyk do dezynfekcji ran ;) ale cany dokladnej nie znam... martyncia wejdz na to : http://imageshack.us/ i tam zaladój swoje zdjecie a pozniej nacisnij \'host it\' (ja mam po angielsku, ale kiedys w polsce jak wlanczalam ta strone to bylo po polsku, ale w kazdym razie nacisnij guziczek pod tym:P ) jak sie juz zrobi to kliknij na ta fotke i pozniej skopiuj linka i wklej tutaj;) mysle ze sobie poradzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo jaa ale byka zrobilam:P oczywiscie 'zaladuj' przez U otwarte:P hehe dawno sie w polskiej szkole nie bylo :/ :P .... patusia3012 my ci nie pomozemy, musisz sama wiedziec czy chcesz tego kolczyka. matronek dokladnie tak jak napisala klamcia-umcia ta kremowa maz to limfa, jest to normalna rzecz. Ale jestem happy, moi dziadkowie dzisiaj przylecieli do mnie na swieta :D na tydzien tylko, ale zawsze cos :/ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fruti przez pierwsze 2 minuty obczajałam w ktora strone go wpychac a potem jak juz wszedł w srodku to juz sam sie dopchał, ja jednak narazie tez nie przycinam bo dobrze mi sie ułozył w nosie i go nie widac ani nie czuc :) hehe wiem ze mozna cos przebic w brzuchu, dlatego ja bym nigdy kolezance nie dała przebic, za chiny ludowe :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×