Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość will7775
W takim razie dziewczyny ile można używać ten octenisept? I drugie pytanie: czy skoro na pięciu 5ml ampułeczkach (30 groszy sztuka) jest napisane polpharma, Inj.Natr.Chlor.Isoton to jest to sól fizjologiczna? Bo nie jestem pewna? Czy któraś z Was to używała i czy pomogło jej to w gojeniu? Z góry dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
will7775 tak, to jest sól:P przemywaj nia 2-3 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sympatyczna007 witamy w gronie przebitych pepków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiiaaa**
O jak dawno nie pisałam. Ale czasu nie było. A co do mojego pępuszka. Dalej ropieje. ;( I przemywam go 4 razy dziennie. I zamiast mniej ropieć. To ropieje bardziej. ;( Welcome To My Life...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość will7775
Amy napisałaś już tyle postów że Ci wierzę :D Przemywam tą solą i w sumie nic się nie dzieje - robię to tak profilaktycznie :) Pewnie objawy przekłucia pojawią się za tydzień :) Dziwi mnie tylko że ta sól fizjologiczna wygląda zupełnie jak zwykła woda i pachnie jak woda - nie wiem skąd u niej te lecznicze działania skoro to tylko trochę soli rozpuszczonej w wodzie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie to tak na oko nie odróżnisz zwyklej wody od soli fizj... Ale jest najlepsza do przemywania. (pomijajac oczywiscie te droższe srodki ) gojenie kolca w pepku jest dluugie i czesto sa rózne niespodzianki, tazke musisz byc przygotowana na wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie to tak na oko nie idróznisz zwyklej wody od soli fizj... Ale jest najlepsza do przemywania. (pomijajac oczywiscie te droższe srodki ) gojenie kolca w pepku jest dluugie i czesto sa rózne niespodzianki, tazke musisz byc przygotowana na wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość will7775
Heh, modlę się żeby było jak najmniej tych niespodzianek :) Jakby co będę zwracać się z pomocą - w końcu tutaj same ekspertki :D Dzięki i pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keroina
3 tyg mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie strasznie goraco... dzisiaj po raz pierwszy opalalam sie z kolczykiem ; ) Nie wchodzilam jeszcze do morza, ale jutro juz wejde... Kolca mam juz ponad 6 miesiecy i w sumie moge powiedziec ze juz sie zagoil... Powinno byc ok:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki:)chciałabym schudnąć troche z 2kg,i poćwiczyc mięśnie brzuch:)nie zaszkodzi to dziurce jak będę ćwiczyć brzuszki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroina: wielkie przepraszam za tamtego posta... amy: niby już masz tyle kolczyka a jednak jest taki opór,nie? no to fajnie masz jak już pogoda na opalanie u Ciebie :D ja dzis jeździłam na rowerze troche,ale zawiewało tak ze jechac nie mogłam :P tak wogóle to fruti maturki teraz pisze i kurde nie ma czasu pewnie zaglądac tu do nas..hehe ;) sympatyczka:zalezy jak tam twój pępek się miewa ;) a ile masz kolczyka bo napisałas ze niedawno robiony,czyli kiedy?:D jeżeli nie boli i nic nie leci to chyba pocwiczyc możesz,ale z umiarem ;] jeju,jak ja bym chciała się tak zmobilizowac do robienia brzuszków :) ostatnio 1 kg mi doszło,a już było tak pięknie...hehehe ;) dobRanoc ;) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sympatyczna jesli cie nie boli pepek i nie jest \'swierzo\' przekluty to mysle ze mozesz pocwiczyc ; ) Hehe na rowerze tez dzisiaj jezdzilam... i to duuuzo :P Trzymamy kciuki oczywiscie za Fruti , mam nadzieje ze jak sie to wszystko skonczy to sie znowu tutaj pojawi ; ) ehh ja tez musze sie wziasc za brzuszki, bo tragedia... W sumie to szczupla jestem (chcialabym nawet troche przytyć) ale mój brzuch raczej plaski nie jest :P moze od jutra mi przyjdzie jakas wena, jutro zaczynam sie pluskac w morzu xD a potem brzuszki (lol, postanowienia prawie jak noworoczne ;p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiuniia
siemka!;p własnie chce sobie zobic kolczyk w pępku;] razem z koleżanką która już miała ale wyjęła i teraz żaluje;[ dlugo sie nad tym nie zastanawialysmy ;D;D ale boje się że nie będzie się goiło;p a poza tym boje sie by rodzice nie zobaczyli;/;/ mam pytanie dla doświadczonych.... ile można nosic kolczyk żeby możnabyło wyjąc i żeby sie zagoiło??? i czy potem jest blizna??? ;/;/ poZdrawiam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość will7775
Po przekłuciu powinno się nie zmieniać kolczyka przez następne 3-6 miesięcy ale mało kto aż tyle wytrzymuje ;P Co do blizny - to zależy. Jeśli wyjmiesz krótko po przekłuciu np jak minie parę miesięcy to zarośnie i będzie maleńka blizna. Ale jak masz kilka lat taki kolczyk to raczej nie zarośnie a zostanie dziurka - przynajmniej tak słyszałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgusia *
boże..nie wiem co robić..;( doradźcie mi prosze..;( przy dziurce mam wielką gulkę...czerwoną..czasami mi leci krew lub ropa..;( jestem kompletnie rozbita na części..;( ;( załamana na maxa..co mam robić..?? ;( proszę o szybką odp..;(;( błagam ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maslanka
Pomóżcie.. zrobilam sobie kolczyk w pępku. Przeklucie troszke bolało ale dalo sie wytrzymac.. Przebilam dwa dni temu.. leci mi taka wydzielina chocby ropa.. czerwone mam naokolo ranki.. Boli troszke przy przeciaganiu kolczyka.. nie wiem czym mam to przemywac.. mojej kolezane nie leciala ropa :( a mi leci.. okropnie to wyglaada.. co ja mam robic? przy kazdym wlozeniu kolczyka wyplywa mi cala ta wydzielina.. wtedy boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość will7775
Olgusia: słyszałam że dziewczyny mając taką kulkę przypalały ją spirytusem, może też spróbuj :) Poza tym smarowały tribiotkiem i trochę to pomogło chyba :) Maslanka: Absolutnie nie wolno wyjmować kolczyka przy przemywaniu!!! Po przekłuciu on musi być conajmniej miesiąc a nawet 6 miesięcy w ciele!!! Jak będziesz go tak wyjmować przy każdym przemywaniu to nigdy się nie zagoi i jeszcze wedrze się jakieś zakażenie! Wydzielina która leci jest normalna przy gojeniu. I musisz rozróżniać czy to ropa czy może martwe komórki. Jak to drugie to dobrze- normalna reakcja organizmu i wystarczy przemywać np octeniseptem lub solą fizjologiczną. Ale jeśli to ropa (kolor żółto-zielonkawy) i będzie się utrzymywać długo to koniecznie idź do lekarza bo może to jakieś uczulenie! Porady powtarzam w sumie po wcześniejszych doświadczonych użytkowniczkach tego forum, więc myślę że są dobre :) Pozdrawiam wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiuniia
acha.... czyli np jesli bede miala przez dwa mesiące to myślisz ze zarośnie i nie będzie blizny? tego najbardziej się boję ;/;/ odpisz ktoś :(:(:( !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiuniia:ty chcesz zrobic kolczyka na 2 miesiace czy co?no jak przebijasz pępek to chyba po to żeby tego kolczyka miec,a nie żeby go wyjmowac... Maslanka: przy przemywaniu nie wyjmujesz kolczyka tylko sączysz patyczek do uszu w soli fizjologicznej(bo mam nadzieje ze solą przemywasz) i oczyszczasz pręcik i ruszasz kolczykiem w góre i w dół...jeżeli leci Ci przeźroczysto-biała maź to nie masz się czym martwic,bo to limfa ;) normalny objaw gojenia pępka. Olgusia:masz ją przy górnej czy dolnej dziurce? i ta krew i ropa z dzirki leci tak? jeżeli przy dolnej to masz tak jak ja kiedyś :P tylko ze ten bąbel nic mnie nie bolał i nie był jakiś tam wieeeelki :P ja przemywałam solą fizjologiczną i powiem Ci ze juz sie wkurzałam bo ta ropa+krew to coś okropnego :O kupiłam octenisept i pook 1 tyg używania z pępka nie leci NIC! :D kup a bedziesz zadowolona :) naprawde ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
will : widze ze się szybko uczysz ;) ty tu juz też jak ekspertka :D pozdrawiam ;);*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiuniia
nieee.... ja chce go miec tylko chodzi mi o to ze ja mam wrażliwą skóre na ciała obce i jak bedzie mi sie papralo i okażę sie ze nie mogę go mieć to chce wiedziec czy mi sie zagoi i nie bedę miec blizny?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość will7775
Martusia17 - ja tylko korzystam z Waszych cennych rad i powtarzam je innym którzy (tak jak ja wcześniej) teraz ich potrzebują :D Przeczytałam wiele forów o tej tematyce zanim poszłam przekłuć żeby rozwiać wszelkie wątpliwości i wiedzieć jak postępować w razie problemów z gojeniem :) Dlatego teraz ani trochę nie żałuję mojego kolca i strasznie się cieszę że się jednak zdecydowałam dołączyć do Waszego zacnego grona :D Również gorąco pozdrawiam :* Asiuniia: jeśli masz wrazliwą skórę to tak jak dziewczyny pisały wcześniej - najlepiej gdyby Twój kolczyk był zrobiony z tytanuG23 - wtedy komplikacji nie powinno być aż tak wielkich i przy regularnym przemywaniu i dbaniu o kolca nie powinno się nic paprać... A nawet jakby coś było nie tak - to nie jest powód żebyś kolca wyjęła na zawsze :) Jak już chciałaś zrobić to noś go nieco dłużej :) No ale jeśli się okaże że już nic nie pomaga no to wtedy będzie trzeba wyjąć na stałe - myślę że ślad wtedy zostanie - ale minimalny i niewidoczny z daleka :) Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maslanka
No ale jak bym nie wyciagala to mi sie to suszy i mam naokolo ranki zaschnieta tą wydzieline.. juz mnie nie boli tak jak wczoraj.. ale nadal to leci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misTHia
Ja mojego kolczyka mam już 2 miesiące,niedawno probowalam zmienic kolczyk,ale co sie okazalo nie umiem odkrecic gornej kuleczki . wkladalam w to tak duzo sily ze palce mnie bolaly ale nic...powiedzcie co mam zrobic aby sie dalo odkrecic.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulineczka_Biala
dziewczyny help:( z gornej dziurki jak wysowam precik wystaja mi jakies flaki, leci z nich krew, sa czerwone i wygladaja jak skrzepy... jak jeszcze bardziej chce wysunac precik szybko wychodza wydajac obrzydliwy dzwiek... sa male i wyszedl mi jeden koloru limfy... wyjelam kolczyk, jak naciusnelam od dolu to widac kawalek takiego czerwonego paskudztwa, chcialam to przebic ale kolczyk wchodzi w to ale leci tylko trochekrwi a nie chce sie przebic...wyjelam kolczyk, przemylam sola i one troche sie rozmiekczaly i ciagnely jak ropa... FUU!!! ;( wtedy szybko przemylam rumiankiem i nasmarowalam trybiotykiem i wlozylam kolczyk... ;( Help co mam robic help!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maslanka
Moze krecisz nie w tą strone co trzeba? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marilyn666
Misthia załóż gumowe rękawice i spróbuj odkręcić,to sprawdzony przeze mnie sposób xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×