Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość Gosiaczek213
JA sobie przepiłam kolczyka w pepku okolo 3 tygodnie temu....podczas przebicia nie powiem ze nie boklało bo bolało ale nie tak strasznie jak myslałam tylko tak jak przy przekuwaniu ucha. Mi się juz praktycznei zagoil tylko należy go kilka razy dziennie przemywac wodą utleniona i spirytusem.....i:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariunia gubin
kocham kolczyki.... tylko boje sie czy mój pępek przetrwa moje wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciac93
ja mam kolczyk w pępku od tygodnia, wszystko jest w porządku, ropa nie leci, nie boli - nic się nie dzieje. Koleżanka mi przekuwała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt
a ja mam kolczyk juz ponad 3miesiące... wszystko było ok ale niedawno zaczeło mi ropieć i powstał nadole taki pęcherzyk. ehh myje cześto sola fizjologiczną . boje się ze to moze być zakarzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt
a ja mam kolczyk juz ponad 3miesiące... wszystko było ok ale niedawno zaczeło mi ropieć i powstał nadole taki pęcherzyk. ehh myje cześto sola fizjologiczną . boje się ze to moze być zakarzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt
a ja mam kolczyk juz ponad 3miesiące... wszystko było ok ale niedawno zaczeło mi ropieć i powstał nadole taki pęcherzyk. ehh myje cześto sola fizjologiczną . boje się ze to moze być zakarzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt
możecie mi powiedzieć co dokłądnie robi Octenisept ? i czy mozna kupic to w aptece bez recepty? aaa i jeszcze jedno gdzie można kupić sobie ze stali hirugicznej kolczyk bez zadnych oczek kolorowych. ? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edysiunia: jak już masz zamiar sobie przebic pępek to na pewno nie u tej koleżanki! jak mozna sobie przebic agrafką i nosic ją w pępku...? no nie rozumiem :O przeciez są specjalne kolczyki przeciez i tylk takie powinno sie wkładac do pępka.A taka ografkę to bez problemu możesz zachaczyc i wyrwac ze skóry :O no i sie nie dziwie jak koleżance ropieje skoro wybrała taki sposób przekłuwania i taki \"rodzaj\" kolczyka... DiianEkk . xD : ja radziłabym poczekac jeszcze ze 2 lata :) masz jeszcze dużo czasu :D natt: nie ma co sie przejmowac tym \"bąblem\" :D kilka dziewczyn miało go( w tym ja) ;) dobrze ze przemywasz solą fizjologiczną,ale też nie przesadzaj z tym myciem,bo rozmiękczysz kanał...3 razy dziennie powinno starczyc :) Octeniseptu też używam i jestem bardzo zadowolona.Kupisz go w aptece bez recepty,kosztuje ok 23zł. \"Przeznaczony jest do odkażania i pielęgnacji ran,łączy funkcje odkażające i oczyszczające zakażone rany z martwych tkanek i wydzieliny,przez co wpływa korzystnie na proces gojenia,posiada działanie bakteriobójcze\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt
dzięki za odpowiedz :). uspokoiłaś mnie. a gdzie moge kupić ze stali chirugicznej kolczyk u jubilera? nie mam pojecia chce są takie lecznicze kolczyki. bo nie chce kupowac jakies podruby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariunia gubin
ej co powoduje tribiotic ? bo używam go już trzech dni i nic nie działa :( :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keorina
ale mam problem................. miałam stal chirurgiczna misiac, zaczęło migrować. po prostu i jeszcze przez górną kulke było coraz mniej skóry, wsadziłam tytan i mnie boli gdy wstaje, takie lekkie ukłucie ;( co robic? czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAldsd
mam juz doyc waszych tematów bo mi cały czas leca na moją pooczte co mam zrobic zeby ch nie dostawac tak mnie to wkurza ze codzinnie musze kasowac z 50 wiadmosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edysiunia
Ale ja mam maleńki problem.. bo mam tylko 13 lat.. i nie wiem czy ktokolwiek mi przkuł pępek.. bo mieszkam w małym mieście i w naszych salonach kosmetycznych nie przekłuwaja pepkow... przekuła bym sobie sama.. ale się boję...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edysiunia
Ehm.. tylko ze ja niebardzo mam gdzie przekłuc ten kolczyk.. bo mieszkam w małym miescie i w naszych salonach kosmetycznych nie przebijają pępków... a ja mam 13 lat.. to musze miec chyba zgode rodzicow.. a mi nie pozwolą... A ja chce mniec kolczyk bo to jest cool dlatego bede miała go po krjomu:* tylko mam problem... bo na wakacje jade do włoszech do Francji do anglii i do irlandii i tam raczej bede pływac i wszystko się wyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaks
Witam:) Ja kolczyk w pępku mam od 28 lutego:D W wakacje skończę 16 lat wiec chyba za młoda nie jestem:D ale teraz w mojej szkole nawet 13 latki maja kolczyki ;/ fakt troche za mlode;/ Robiła mi kolezanka igłą i też najpierw przykładała lód aby zmrozić i aby tak nie bolalo:) Najgorsze jest przy wkładaniu kolczyka za pierwszym razem;) Powiem szczerze;/ ze nie zagoilo mi sie do tej pory mimo tego ze przemywam spirytusem i od czasu do czasu smaruje tribiotickiem:) Heh..wczoraj miałam lekki przypał bo mama dopiero zauwazyla;d ukrywałam:D Tata wiedzial juz wczesniej i nie mowil nic:) a mama troche pokrzyczala i kazala wyjac;) Rozpłakałam sie powiedziałam ze zabardzo mnie bolalo ale jednak wyjelam..;/ dzisiaj rano przyszla i powiedziala ze moge wlozyc skoro tak cierpialam:)):P I teraz juz mam:D na legalu hehe;) Zadowolona jestem bardzo;) i polecam:P ale musiicie byc pewne ze chcecie;) Bo potem jest blizna;/ w razie jakichkolwiek pytan piszcie na maila;) chętnie odpowiem:) Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusp
hej. mam pytanko. po swietach zrobilam sobie kolczyk, oczywiscie u kosmetyczki.jak widac juz troche go mam:) malo mi sie ropilo i juz nawet nie mam zaczerwienienia wokol kolczyka i praktyczne juz nie boli,ale mam pytanie. czy to normalnie jak leci krew z ropa, no nawet ta krew taka wodnista jest,ipowstaja male skrzepy. teraz wyjelam kolczyk i wlasnie tak sie stalo:/ moze to od nadmiernego zginania sie?jak dlugo bedzie mi sie jescze goil? dzieki z gory z odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natus1232
hej. mam pytanko. po swietach zrobilam sobie kolczyk, oczywiscie u kosmetyczki.jak widac juz troche go mam:) malo mi sie ropilo i juz nawet nie mam zaczerwienienia wokol kolczyka i praktyczne juz nie boli,ale mam pytanie. czy to normalnie jak leci krew z ropa?? teraz wyjelam kolczyk i wlasnie tak sie stalo:/ moze to od nadmiernego zginania sie?jak dlugo bedzie mi sie jescze goil? dzieki z gory z odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natus1232
hej mam pytanie. po swietach zrobilam u kosmetyczki kolczyk. wiec juz troche go mam:) nie ropi mi sie za bardzo i zaczerwienienie nawet juz zeszlo ale... wyjelam niedawno kolczyk i zaczela leciec krew,taka rozcieczona jak woda, albo ropa...czy to jest normalne?? moze to bylo spowodowane nadmiernymi sklonami?? nie wiem ale troche sie niepokoje:/ ile moze kolczyk sie goic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt
nie denerwowałabym się . przemywałabym sola fizjologiczna, bo spirytus i woda utleniona tylko pograsza sytuacje. i na brzeg dziurki posmarowac tribioticem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natus: po świetach wielkanocnych tak?? po pierwsze to jeżeli leci Ci ropa to kolczyka nie powinnas wyjmowac wogóle!! kolczyk można wyjąc dopiero gdy widzisz ze jest już podgojone..przemywaj solą fizjologiczną i możesz tez kilka dni tribioticem smarowac ..(patyczkiem do uszu posmaruj pręcik kolczyka i ruszaj w góre i w dół zeby masc dostała sie do środka) Możesz też kupic octenisept,kosztuje 23zł,ale ma rewelacyjne działanie ;) Edysiunia: to może zapytaj rodziców o zgode...skoro jak masz zrobic sobie bez zgody i w wakacje maja zauważyc to tylko popsujesz wakacje i sobie i im...a tak na marginesie to też bym sobie na takie wakacje wyjechała :D heh... pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku... ten post o agrafce to przeczytalam pare razy i mna wstrząsnelo!! normalnie !!!!!!!!! Jak mozna w ogole przebic agrafka? a co dopiero nosic ją zamiast kolczyka!! MASAKRA A ... i nie pamietam kto to pisal ze przemywa woda utlenioną. Trzeba przemywac solą fizjologiczną, jest lepsza bo nie wysusza skory. Pozdr0 dla tych co zawsze ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krolnk
Hej Dziewczyny! Ostatnio byłam w aptece, chciałam kupić sobie sól fizjologiczną i zaczęłam rozmawiać z farmaceutką a ona powiedziała, że na kolczyk w pępku broń Boże używać soli fizjologicznej ani też spirytusu salicylowego bo to tylko pogarsza sprawę. Stwierdziła, że najlepiej samemu zrobić sobie taki roztwór spirytusu takiego prawdziwego z wodą żeby zrobić z niego mniej więcej 70% (sam spirytus ma ok 90%) i tym przemywać. Co wy na to? z tego co pamiętam nikt z Was nie wyswał takiego pomysłu. Warto zaryzykować? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt
Krolnk: ja bym nie ryzykowała. Wiesz może ta farmaceutka nie jest dobrze wyszkolona i słyszała od kogoś takie rzeczy. Moja mam jest pielegniarką i sama mi mówiła, że solą fizjologiczną najlepiej, tym lekiem również się stosuje na zatkany nos i takie tam xD. ... Napisałam że miałam pęcherzyk koło kolczyka na dole. pomału znika więc jestem dobrej myśli :). ale jeśli będzie się tak wolno goić to chyba nie będe mogła kąpać nad jeziorkiem. moze kupie sobie ten oce coś tam za 23zł ;]. Pozdrawiam was dziewczyny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia pp
hmm... to ja juz nie wiem przemywac mozna sola fizjologiczna , woda utleniona czy tym spirytusem ... prawie kazdy mowi inaczej :P:P az sie myli ... hehe :):) pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt
Andzia pp: WIESZ MOIM ZDANIEM NAJBEZPIECZNIEJ WODA FIZJOLOGICZNA! W SPIRYTUSIE I WODZIE UTLENIONE SĄ TAM NAPEWNO JAKIEŚ PŁYNY KTORE ODKAŻAJĄ... JAK BEDZIESZ MIALA RANE OTWARTĄ TO SOBIE POLEJ WODA UTLENIONA ZOBACZ CO BY SIE STAŁO Z TWOJĄ DZIURKĄ. O SPIRYTUSIE JUŻ NIC NIE MÓWIE! SÓL FIZJOLIGICZNA mówiąc szczerze prawie nic nie ma w większości 90% procent to woda :) albo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczka17
Hejcia mam pytanko chcialabym sobie przebic pepek w tym tygodniu ale sie boje ze bedzie mi ropialo a 23 czerwca wyjezdzam nad morze i boje sie ze mi sie nie zagoi to tego czasu.Jade nad morze srodziemne a tam strasznie slona jest woda.Mam jeszcze jedno pytanie strasznie ropieje mi pepek jak nosze spodnie z paskami beda jakies problemy po przebiciu? nie ide do zadnej kosmetycznki tylko kolezanka bedzie mi przebijala czy mam sobie teraz przebic pepek czy poczekac az przyjade z nad morza? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczka17
Hejcia mam pytanko chcialabym sobie przebic pepek w tym tygodniu ale sie boje ze bedzie mi ropialo a 23 czerwca wyjezdzam nad morze i boje sie ze mi sie nie zagoi to tego czasu.Jade nad morze srodziemne a tam strasznie slona jest woda.Mam jeszcze jedno pytanie strasznie ropieje mi pepek jak nosze spodnie z paskami beda jakies problemy po przebiciu? nie ide do zadnej kosmetycznki tylko kolezanka bedzie mi przebijala czy mam sobie teraz przebic pepek czy poczekac az przyjade z nad morza? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczka17
Hejcia mam pytanko chcialabym sobie przebic pepek w tym tygodniu ale sie boje ze bedzie mi ropialo a 23 czerwca wyjezdzam nad morze i boje sie ze mi sie nie zagoi to tego czasu.Jade nad morze srodziemne a tam strasznie slona jest woda.Mam jeszcze jedno pytanie strasznie ropieje mi pepek jak nosze spodnie z paskami beda jakies problemy po przebiciu? nie ide do zadnej kosmetycznki tylko kolezanka bedzie mi przebijala czy mam sobie teraz przebic pepek czy poczekac az przyjade z nad morza? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×