Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość JONAGORET
Dzięki Daszeńka za informacje.Ćwiczę 5-10 min dziennie,robiąc to wolno.Ale mam chyba kłopot z lędżwiowym odcinkiem kręgosłupa.Po ćwiczeniach odczuwam lekki ból szczególnie po położeniu się do łóżka.Boję się,że bedę musiała zrezygnować z tych ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daszeńka11
cześć Madzorka niestety plan diety kosztuje, za 1m-c 49 zł , jest ułożony na każdy dzień , można go samemu trochę modernizować ( są podane warianty zamienne). Nie chodzi tylko żeby mieścić się w jakimś przedziale kalorii. jest tak ułożony żeby było odpowiednio białek , węglowodanów i tłuszczu. Uważam , że warto. Za darmo można poczytać jakieś ogólne informacje , są różne artykuły. Zajrzyj na stronę, plany diety nie musisz kupować. Kiedyś kupiłam w klubie fitnes niby dietę ( były to ogólne wytyczne co jeść, żeby schudną) od instruktorki która oficjalnie układała diety ( wszystkie koleżanki dostały takie same wskazówki a niby dieta miała być dopasowana do gustów indywidualnych). Owszem schudłam , ale włosy wychodziły mi garściami a nie mam ich za dużo. I nie tylko mnie. Plan diety witali wydrukowałam sobie i mam zamiar skorzystać z niego jeszcze raz. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daszeńka11
do Jonagoret byłam dzisiaj u ortopedy ze swoimi zdjęciami kręgosłupa ( powiedział, że niewielkie, to czemu tak boli i czemu jestem taka sztywna !) Dał skierowanie do lekarza rehabilitanta ( o tem potem) i powiedział ( bo pytałam) czy moge ćwiczyć na rowerku eleptycznym. Powiedział , że tak ale z umiarem. Poprzedni powiedział : jak boli brać leki przeciw bólowe i ćwiczyć. Zawsze tak robiłam. To tyle na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mi ma ma mi mi ma
Mam od już jakiś 2 lat polecam szczególnie zimą aby utrzymać kondycje do lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapracowana
Hej!! Witam ponownie. Pisałam do Was kiedyś ale niestety nikt mi nie odp :( Wiecie gdzie można w jakimś sklepie pod Warszawą kupić orbitreka tak max za 500-600 zł? Mogą być też okolice Radomia. Proszę o info. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was wszystkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LALUTKA82
Moje Panie rok temu kupilam z moim obecnym mezem orbitreka ktory przez dlugi czas sluzyl jako mebel i wieszak w duzym pokoju. ostatnio zorientowalam sie ze przybylo mi nadto kilogramow i tydzien temu przeprosilam wiec \\\"wieszak\\\" i zaczelam na nim intensywnie trenowac. moj trening to 40 min przy obciazeniu 3 (nie za duzo nie za malo). musze nadmienic ze pomimo moich wielu kilogramow, nie wiem dokladnie ilu bo w obawie przed zawalem nie wchodze od 2 lat na wage, mam bardzo dobra kondycje. Z moich wskazowek chce doradzic kolezankom ze dla mnie najwiekszym miernikiem tuszy sa ubrania, nie ma co sie dolowac waga. postanowilam sobie ze przy obecnym treningu jesli beda jakies efekty to na wage wejde ok konca stycznia. jesli bede wazyla wtedy ponizej 80kg (168cm) to chyba umre z radosci. jesli chodzi o kolo zamachowe , to model mojego orbitreka york x510 posiada 5kg. nie uwazam zeby te parametry byly zle. Orbitrek jest cichutki nie musze zagluszac go zadna muzyka. chetnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczace mojego modelu- jestem z niego bardzo zadowolona. postaram sie na bierzaco informowac o swoich osiagach:) chcialabym latem wejsc w sukienki w ktore nie miescilam sie przez ostatnie 2 lata. dla mnie satysfakcjonujaca waga bedzie 70kg ale nie obraze sie jesli bedzie mniej. mam dosc mocna budowe ciala i nigdy nie bede jak modelka, ale raczej daze do figury jennifer lopez albo beyonce:) pozdrawiam wszystkie orbitrekowiczki i zycze wam i sobie powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was:-) widze, ze nas coraz wiecej! zapalonych orbitrekowiczek:-) ja mialam trzydniowa przerwe, bo sie przeziebilam ale od poniedzialku znow wskoczylam na przyzadzik, od poniedz dolaczylam tez streching, tak 10 min, na wage nie wchodze, tak jak obiecalam:-P a co zauwazylam to, ze moje cialo jedrniejsze sie zrobilo:-D ja wiem ze na wieksze efekty trzeba poczekac, dlatego wytrwale a do celu!! spijcie dobrze:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JONAGORET
Dzięki Daszeńka,pocieszyłaś mnie.Bo widzisz ja jak tylko pierwszy raz weszłam na orbitreka to od razu go pokochałam.Wczoraj ćwiczyłam,ale tylko 10 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehjo ;) Mam tradycyjny problem z wyborem orbitreka, ale cóż... Jaki (tzn jakie parametry) byłby najodpowiedniejszy dla osoby o wzroście 162 (powiedzmy ;p)cm, wadze koło 50. Chciałabym trochę ukształtować sylwetkę, zrobić coś z mięśniami itp, itd... Czy koło 5kg byłoby dla mnie dobre, czy za małe? Jakie Wy macie koła i jak się sprawują? ;> Szczególnie chodzi mi właśnie o te 5kg, bo wszędzie piszą, że na takim ruchy są niepłynne itp, itd..a jak jest w rzeczywistości? I co to jest \'wewnętrzny system magnetyczny\'? ;> Z góry dziękuję za odp i przepraszam za zagmatwanie pytania :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszytskich, widze ze temat znów \"ożył\" :) To dobrze ja cwicze na robitreku jak mam czas, zauważyłam pewną niekonsekwencję w moich cwiczeniach więc urozmaicam sobie jeszcze skakanką... Liwusia, fakt zawsze myslalam ze powinno się wazyc rano. A ostatnio przeczytalam, ze najbliżasza prawdy jest waga taka: ważyc się parę dni z rzędu WIECZOREM min 2h po ost posiłku i dopiero wyciągnąc z tego srednią. Troche skomplikowane ale gdzies to wyczytałam. hehe jakbym chciala się tak ważyc to bym się załamała, wiadomo przecież ze człowiek waży więcej wieczorem, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia Becia
A ja mimo solennie składanych sobie obietnic ważę się niemal codziennie i co? Po równo 2-tygodniowych treningach 30-minutowych (w tym jeden 45-minutowy) jak ważyłam 66 tak ważę 67 cha cha cha, szlak z takim odchudzaniem :-)). Moja koleżanka powiedziała mi że nieważne ile się waży, ważne żeby się chudło w oczach a moje oczy jak były grube, tak niestety są :-)). Mogę sobie wiele obiecywać, schować wagę a i tak to nic nie da, waga wzywa i wzywa... . Dośc żartów dziewczynki. dziś po raz pierwszy od 2 tygodni nie ćwiczyłam bo byłam cały dzień w pracy i jestem do rana, tak więc prosta przyczyna - brak orbitreka . Korzystając z tego że dziś wolne - zjadłam sobie na stresa batonika z biedronki (z nadzieniem adwokata - pyyyyycha) i w ogóle sobie myślę że duch we mnie mały, ciało duże a wolałabym odwrotnie. Dziewczyny która ma Thorna, nie umiem wprowadzić paramertów do licznika, pomocy.Buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny,dawno nie pisałam.Słuchajcie,byłam dzisiaj u mojej fryzjerki i na mój widok aż zaniemówiła!!!!Widziała mnie trzy tygodnie temu i dzisiaj stwierdziła ,że dużo schudłam przez ten czas.Na moje oko ubyło mi może od października ze trzy kilo.Ido tego jeszcze od ładnych paru dni nie mam sił na ćwiczenia(nie przespane noce bo mam dzieci chore na zap. oskrzeli).No ale podbudowała mnie na duszy jak nie wiem co.Co muszę stwierdzić, to ciałko zrobiło mi się jędrne,dupka trafiła na dawno zapomniane przez nią miejsce,na udach jest sporo mniej celulitu(choć dalej są grubaśne)i zarysowały się obojczyki.Może dożo ciała mi nie ubyło,ale zaczynam się sobie podobać.Oj niech tylko dzieci wyzdrowieją to wracam do codziennego treningu.Pozdrawiam wszystkie orbitrekowiczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia Becia
Zaczynam mieć chyba mały kryzys a to nic dobrego.Już przestaje mi się podobać to orbitrekowe zniewolenie, zwłaszcza jak efektów nie widać, bo i skąd po paru dniach :-(. Ale spokojnie, muszę wziąć się w garść. Stan mojego konta przypomina mi że nie czas na łzy - zainwestowałam w orbi i w neoprenki więc do roboty. Gorzej że na czas świąt trzeba będzie upchnąć gdzieś maszynę żeby nie szpeciła dużego pokoju a ćwiczyć trzeba. Już słyszę dziamgolenie męża :-((. Waga bez zmian, ale nic to. Dziś -przysięgam - zrobię ostatni pomiar a potem za 2 tygodnie. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alllo! Chciałam się przypomnieć ;) koleżance pomóc nie chcecie, czy to może mój post jest niewidoczny? ;p ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamimi
Witam! Od roku jestem szczesliwa mama ale nieszczesliwa kobieta ze wzgledu na figure po ciazy. Mam smaczka na orbitreka lecz nie mam zamiaru wydac na niego wiecej niz 500 zl.Myslicie ze to realne? Jesli macie orbitreka kupionego w tej cenie i oczywiscie jestescie zadowoleni z niego bylabym wdzieczna za polecenie mi na ktore modele zwrocic uwage. Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich Orbitrekowcow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badyllek1993
Witam drogie Panie!! Jestem chyba tutaj jedynym chłopakiem... Mam do was, jako znawców orbitreków pytanie. Chce sprawić moim rodzicom prezent pod choinkę. Planuję kupić właśnie orbitreka. Ponieważ iż finansowo mocno nie stoję to czy da się kupić coś dobrego w cenie do 300 zł? Na allegro.pl jest kilka ciekawych przedmiotów. Między innymi ten : http://allegro.pl/item271453973_3w1_nowy_solidny_orbitrek_move_vf_800_od_ss_w_wa.html Proszę o szybką odpowiedz i ewentualne porady dotyczące mojego problemu... Serdecznie pozdrawiam i dziękuję... Badyllek1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was:-D Mar_Tuska,mamamimi,badyllek1993 chetnie bym wam doradzila ale nie za bardzo wiem jak bo sama dostalam mojego orbiego, mam nadzieje, ze zagladnie tu ktos z doswiadczeniem i wam pomoze:-)sama mam magnetycznego firmy Hammer, jestem zadowolona...:-D Becia Becia ja cie za slowo trzymam!! sama sie naprawde nie waze tak czesto i lepiej to na mnie wplywa, u mnie miesiac minie wiec male efekty sa, ze poprostu wszystko jakies takie mniej \"napiete\" na mnie jest:-D dobrze wiem jak ciezko sie zmotywowac zwlaszcza jak efekty daja na siebie czekac.....-( ale przyjda!!! ewka30 zdrowia twoim maluchom zycze i obys szybko do treningu powrocila! gratuluje tez osiagniec:-D u mnie podobnie, pupa sie fajniejsza robi i cialo sie jedrniejsze zrobilo, a to dopiero poczatek!! u mnie sprawa wyglada tak: 50-55 min orbi,od paru dni obciazenie 2 w porywach 3:-) pozniej brzuszki (3x20) a pozniej na zakonczenie streching ok 10 min, w trakcie wypijam poltorej litry wody i na zakonczenie treningu jestem mokra jak ch....a:-P w lutym jade do polski (mamy spotkanie naszej klasy ze szkoly podstawowej (!) i chcialabym znow czuc sie dobrze sama z soba) ale ja sie dzisiaj rozpisalam:-) trzymam za nas kciuki!! za nasza wytrwalosc!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mar_Tuśka Jeśli chodzi o Twoje pytanie to co mogę Ci poradzić , jak już wcześniej wspomniałam ja posiadam York x510 własnie z 5 kg kołem i jest dla mnie idealny- pełna płynność. mój model ma regulowaną długość rączek, więc można go dostosowac do osób z różnym wzrostem. Nie mam porownania jak sie cwiczy na kołach o wiekszej masie, ale zapewniam ze moj jest dla mnie idealny. musze nadmienic ze moja waga z Twoja jest nieporownywalnie wieksza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia Becia
Ja nie jestem ekspertem w orbitrekach, sama mam go od 2 tygodni, ale powiem tak: koło zmachowe powinno być jak najcięższe - wtedy jest lepsza płynność i opór zamachu właśnie, choć widzę że ci, co mają koła 5 kg też nie narzekają. Zalecam kupić w sklepie tam gdzie się mieszka, bo w razie czego -odpada problem z ewentualnym serwisem. Ja sama kupiłam na allegro i już się boję co będzie jak coś w nim padnie, a koszty wysyłki drogie i pakować trzeba i wiadomo. Teraz kupiłabym już w sklepie. Warto przejść się do makro czy Tesco czy geanta choć z tym bywa różnie bo co tanie to zazwyczaj nie do końca fajne.Oczywiście najlepszy magnetyczny - i nie ma dwóch zdań. fajne forum o orbitrekach jest też na www.vitalia.pl, zachęcam do przeczytania, tam jest dużo wiadomości. A tak naprawdę to każdy z nas ma inny model i trudno komukolwiek coś doradzać. Buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli, że jeśli zdecyduję się na koło 5kilo, to strasznie żałować nie będę? ;P Dzięki Wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia Becia
Myślę że nie, człowiek pakuje kasę a tak naprawdę potem nie korzysta z tych bajerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmura66
Ja mam orbitreka od 12.10.2007, ćwiczę codziennie (miałam może z 5 dni przerwy) i jestem załamana!!! Waga nawet nie drgnęła, jest nawet więcej niż przed rozpoczęciem ćwiczeń. Może faktycznie ciało stało się bardziej zbite, jędrniejsze, ale dalej ciężko mi się wbić w spodnie sprzed ciąży. Mam 163 cm wzrostu ważę 62 kg, moja wymarzona waga to 55 kg. Ćwiczę na obciążeniu 2 przez 45 min, jem normalnie. Co robić poradźcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia Becia
Nic nie robic. Chm...to znaczy - robić swoje,dalej ćwiczyć, nie płakać. Przygadał kocioł garnkowi, bo ja też tak kuźwa mam, że waga zamiast w dół - w górę leci, ale mam nadzieję że to przejściowe. Leoni, a Ty gdzieś wyemigrowała? Moja siostra mieszka w USA, jak miała przyjechać do Polski to cha cha cha pół roku chodiła na siłownię i jadła slim a jak przyjechała to wszystkich aż zamurowało taka z niej laseczka była (i nadal jest). Więc oby do lutego... Buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was wszystkich cieplo:-D Becia ale mnie domotywowalas :-P:-D sama mieszkam w niemczech, kolo stuttgratu, wyjechalam tu na studia i mialam zamiar wrocic... ale jak to nieraz bywa... niemca nigdy nie chcialam a teraz mam :-D pisze prace magisterska i pracuje jako tlumacz wiec praca siedzaca... Becia ja dzis stanelam na wadze!!! i.... mam 2,5 kg mniej od wagi wyjsciowej!(dokladniej od teg jak po zaczeciu treningu przytylam kilo:-( dlatego trzymaj sie postanowien, a ja jak sama napisalas.. oby do lutego... haha wpadlam tez na te strone co podalas , tez chcetnie poczytam:-) chmura66 nie poddawaj sie, ja trenuje ok miesiaca i waga tez stala jak zamurowana i nawet kilo przytylam, a dzis niesamowicie sie ucieszylam! kazdy organizm jest inny i reaguje inaczej, badz wytrwala, a i co jeszcze czytalam, ze naprawde b. wazne jest podczas treningu picie wody, ja wypijam 1,5 litra, cwicze tak kolo 18 godz i oczywiscie nic nie jem pozniej, jeszcze cos czytalam o tym strechingu, ze modeluje ladnie sylwetke i pomaga zapobiegac ew. kontuzjom i ksztaltuje te nasze miesnie, wydluza je, znakomcie dziala na rownowage, jak i rowniez sparwaia ze cialo jest zwinne i elastyczne, bardzo was zachecam!!! pozdrawiam was cieplo i jak zawsze trzymam za nas kciuki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitneska22
JONAGORET Jesli masz jakies pytania co do Twojego orbiego to pisz.Mam tez orbitreka firmy Domyos.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORBI ja mam identyczny.Używany od półtora miesiąca i nie ma na co w nim narzekać. Polecam.Właśnie wróciłam z Karpacza z trzydniowego balu barbórkowego.Dwie noce przetańczyłam bez zadyszki i zakwasów w nogach.Kondycja po orbitreku nie do porównania z zeszłym rokiem.Choć obżarstwo było porządne to mam nadzieję ,że spaliłam choć trochę kalorii w tańcu. A od jutra trening. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia Becia
A ja wczoraj zakasowałam 50 minut i mogłabym więcej :-)) ale mi się nie chciało. Tak naprawdę to chyba więcej bym nie mogła :-(. Wody nie piję bo jakoś mi nie wchodzi ale za to tylko jak zejdę z orbitreka to wciągam 2 szklanice gorącej herbaty z cytryną. Waga chyba bez zmian. To znaczy - nie wiem, bo zgodnie z obietnicą wskakuję na nią za 2 tygodnie. Buziaki dl wytrwałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAMEL
Cześc kupiłam orbiteka na allegro miało byc wszystko super ale niestety licznik pokazuje same zera . macie może pomysł co moze byc nie tak? a jeśli nie to napiszcie ile kilometrów mogę zrobić przez 15 min i ile średnio spalić kalorii .PRZY NAJMNIEJSZYM OBCIąRZENIU . Z GóRY BZRDZO DZIęKUJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy najmniejszym obciążeniu wydaje mi się ,że ok.50kal. i koło 5km.Ja przez 30 min. na trójce robię ok. 10 km. i spalam 170 kal.Sprawdź, może nie wciskasz przycisku start na liczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×