Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość Monika64
Witam wszystkich trenujących.Mam pytanie –jaki orbitrek lepszy i wytrzymalszy ,czy gdy koło zamachowe jak najcięższe , czyli to ma być 7,9 czy 20 kilogramowe ,a może obritrek magnetyczny? I jakiej firmy polecacie.Proszę o radę, bardzo pilne. Pozdrawiam Monika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie ćwiczące, te aktualne i te przyszłe:) Mam pytanie. Jeżdżę sobie na moim sprzęciku tak już prawie rok, i zastanawia mnie jedna rzecz. Według licznika robię 30 km w 40 minut. Licznik chyba jest dobry, od zawsze tak działał. Czy to jest realne??? Przecież to prawie to samo jakbym jechała na rowerze, a nie ma szans na rowerze przejechać 30 kilosów w 40 min! W takim układzie bardziej opłacałoby mi się jeździć na rowerze do pracy niż autobusem, bo mam do pracy 30 km, autobus jedzie 45 min, więc rowerem byłabym szybciej?! Czy licznik w moim orbitreku jest wiarygodny? Pytanie może dziwne, ale na pewno ciekawe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monsiu
Lauro Diaz, ja mam orbitrek od 10 dni i robię w godzinę około 8-9 km w tempie właśnie 8 km/h 40 minut jazdy to około 5 km-wg mojego licznika. Nie biegnę zbyt szybko,ale i niezbyt wolno,taki sobie trucht na obciążeniu nr 3 na 10 możliwych. 30 km w 40 min to bardzo dużo,samochód tyle jedzie w średnim tempie:) ja z kolei mam pytanie o kalorie, bo mój licznik pokazuje tylko kilojoule.Jak robię 2000 kilodżuli, to ile to jest kalorii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-) chcialam sie z wami podzielic moimi osiagnieciami:-) trenuje wytrwale od konca pazdziernika, nie stosuje specjalnej diety, stram sie rozsadnie odrzywiac a i niekiedy zdarzy mi sie co nieco zamaszkiecic:-) schudlam dwa kilo, i przede wszystkim ubylo mnie w obwodzie, spodnie leca z pupy tak ze bez paska sie nie da rady:-D cialo zrobilo sie duuuzo jedrniejsze, balsamowanie sie stallo sie teraz czysta przyjemnoscia:-) nie poprzestalam jednak na samym orbitreku, od jakis czterech tygodni dolozylam cwiczenia z cindy crawford, cwicze 45 min orbi i 40 min workaut do ksztaltowania sylwetki, czuje sie swietnie zwlaszcza ze czesci ciala \"wracaja na swoje miejsca\" hihi ubrania leza znacznie lepiej, Bécia, swietne osiagniecia, gratuluje!!! pozdrawiam wszystkich cwiczacych i odwiedzajacych:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluekiss
hejka. czytam Was i czytam ijuż od dawna jestem nastawioa na kupno orbitreka. po prostu musze ruszyc d... :/. ale ja nie o tym. wiele z Was pisało i dobrze sie wypowiadało o kettlerach i chyba najbardziej na niego jestem nastawiona. ale te w sklepach internetowych są cholernie drogie a widziałam w makro i w realu ketler verso co prawda różne ale w granicach 1000zł ale z kołem 12,5. pytanie do Was. czy znacie coś pożądnego (jak kettler)w granicach 1000zł z kołem zamachowym min 12kg ??? bo tego kettlera w marketach co widziałam już nie ma , na necie też nie a nie chce czekać niewiadomo ile jak sie pojawia znowu lub nie. doradzcie ! tylko nie piszcie mi że takie zeczy to tylko w erze ;). pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100280ag
bluekiss - widziałam kettlery o których mówisz w tym tyg. w makro i w realu (kielce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluekiss
no to musze sie przejsc jeszcze raz ale ja najblizesz do czewy bo jeszcze dalej czytam wypowiedzi i jednak kettler jest górą w wypowiedziaqch. naprawde dobre to forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaC
Witam Was. Wlasnie sie napalilam na orbitreka :) przeczytalam wszystkie wypowiedzi ktore umieszczaliscie. Z tego co widze to wazna jest waga kola zamachowego dlatego mysle o modelu Thorn 4145 ktory ma 12,5 kg. Czy mozna ten sprzet kupic gdzies w Wawie w sklepie? czy tylko przez internet? czy warto taki kupowac? w sumie to bedzie moj pierwszy raz z takim sprzetem i nie chce duzo wydawac bo jeszcze mi sie nie spodoba wiec szkoda kasy. Jak nie ten to jaki polecacie? mam 171cm wzrostu i waze cos kolo 78 kg. Wiec jednak troche waze dlatego chyba lepiej ciezsze kolo bo lekkie to sie zlamie pode mna :) Czekam na wasze opinie i trzymam kciuki za dalsze sukcesy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cappi
witam Was wszystkich! jestem tu nowa,niedawno odkryłam to forum,gdy zakupiłam sobie orbitreka i szukałam porad dotyczących ćwiczeń. korzystając z okazji, że już tu jestem, też dołączam się do grona zwolenników orbitreka. uważam,że jest to wspaniałe urządzenie. ćwiczę na nim od rzech tygodni i anaprawdę widzę już efekty. może centymetr pokazuje takie same wartości,ale ciało mam zdecydowanie jędrniejsze.nawet pośladki już się uniosły:) ćwiczę na orbitreku od poniedziałku do soboty po 40-50min,w niedzielę robię przerwę. oprócz tego zapisałam się na aerobik i chodę 2 razy w tygodniu. wcześniej nie byłam aktywna,nie uprawiałam żadnego sportu,tylko od czasu do czasu pływałam,ale kondycję miałąm fatalną. natomiast teraz nawet psychicznie czuję się lepiej:) zachęcam wszystkich do ruchu,szczególnie korzystanie z orbitreka! orbitrek najlepszym przyjacielem kobiety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaC
Witam. Wlasnie zlazlam cala spocona z mojego nowego orbitreka. Udalo mi sie 10 minut i nie moge oddychac :) jutro postaram sie dluzej :) pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ckaka
Witam wszystkie miłośniczki orbitreka! Własnie przymierzam sie do zakupu takiego własnie urządzenia bo mam"troche" tłuszczyku do spalenia , znalazłam taki model i pisze z pytaniem co o nim sadzicie. Chce kupic coś porządnego ale w cenie do 1000 zł . http://www.allegro.pl/item280744502_orbitrek_magnetyczny_iron_body_7135_dotykowy_panel.html Bardzo prosze o rade!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100280ag
Witaj Ckaka. Ja również zmierzam kupić orbitreka w podobnej cenie i po godzinach spędzonych na necie zdecydowałam się na supermarketową wersję Kettlera-w realu za 999zł.Ten co podajesz z opisu niby fajny,ale z tego co czytałam to mógłby mieć cięższe koło zamachwe- tu 7kg, a np.w kettlerze 12kg. Życzę udanego wyboru. Daj znać na co się zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ckaka:) jesli masz tyle pieniązkow to przejdz sie po sklepach sportowych, jesli masz taka mozliwosc:) ale wybrany przez Ciebie sprzęt jest ok. jak ja szukałam swojego to przeglądałam modele z większym kołem zamachowym, bo na takich sie po prostu lepiej cwiczy. ja swoj sprzet kupilam na allegro, bo innej mozliwosci nie mialam. od sierpnia zeszlego roku cwicze codziennie i nie wyobrazam sobie dnia bez orbitka:) ja mam taki sprzęt http://allegro.pl/item283502744_wielki_orbitrek_elektromagnetyczny_buffalo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 100280ag: gdzie widziałaś tego orbitrek kettler ? Ja się zdecydowałąm i w weekend pojechałąm do reala . Na Ursynowie okazało się , że jest tylko z ekspozycji i może być 10% zniżki ale jest niekompletny , nie ma instrukcji i może się rozpaść. Na magazynie mieli owszem ale okazało się ,że nie kettler 200 tylko 100. :( Pojechałam do Janek i był też tylko z ekspozycji ale pedały rozklekotane :( Pan powiedział ,że tylko 3 sklepy w Polsce dostały Szczecin ,Janki, Ursynów. Więc jeżeli możesz podaj namiary gdzie widziałaś ??? Jak już podjełam decyzję to nie ma. Wydaje mi się ,że kettler jest ok bo jest niemiecki a nie made in china :) ale skoro nie ma będę zmuszona kupić thorna na allegro chyba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100280ag
gosta - mówiłam o realu w Kielcach. Ja też jeszcze nie kupiłam, bo nie ma mi go teraz kto poskręcać. Powiedzieli mi ,że mają je jeszcze na magazynie i nie muszę się śpieszyć, bo najszybciej rozchodzą się te tanie, droższe nie są zbyt często kupowane.. Planowałam zakup za 1-max.2tygodnie,ale w takim razie chyba się pośpieszę. A właściwie czym różni się kettler verso 200 od 100. Verso 100 widziałam w makro po ok 1100 (w realu jest na 100% verso 200).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100280ag
Gosta, zmobilizowałaś mnie i dziś się wybrałam do reala. Kupiłam! I rzeczywiście okazało się, że oprócz egzemplarza na ekspozycji była jedna sztuka. Widziałam go zapakowanego- to na pewno verso 200. Jutro mi go przywiozą. Cieszę się bardzo tylko nie mogę sobie wydarować, że nie skorzystałam z tej promocji w czasie weekendu - byłoby stówę taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na eksozycji był 200 ale z magazynu Pan przywiózł 100 i sam był zdziwiony. Różnica znikoma ale jest. Jakieś inne parametry mierzy i ma max ob 110kg a verso 200 chyba 130kg. Byłam w weekend bo była promaocja ze dawali talony za każde wydane 100zł 10zł. W makro też wiadziałm verso 100 za 1190zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluekiss
Kurde dziewczynki ja tez chcialam tego orbitreka o któym piszecie ale u na w realu w czewioe tez tylko z wystawy a w makro juz nie wiem ktory verso był ale napewno był droższy. może jeszcze przywiozą te kettlery bo uważam że one są bardz dobre na tą ceme a jesze jak piszecie że nie made in china tylko niemiecka produkcja to tym bardzie. pozdrawiam. i dajcie znac jakb yscie znalazy takiego na necie gdzies :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cappi
ja mam pytanko jeszcze. ile należ przejechać km qw ciągu godziny,by efektywnie spalać kalorie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monsiu
kettlery z makro i reala są produkowane w Chinach,a nie w Niemczech.Dlatego są dużo tańsze.To iformacja od sprzedawcy z GoSport-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpka_e
hej wląsnie zastanawiam sie nad kupnem orbitreka szukałam juz tyle na ten temat i juz głupieje od tego :/ mam pytanie czy ma ktos orbitreka domyos z decatchlonu ? czy jest to dobry sprzet czy lepiej pokusic sie cenowo i kupic na allegro tylko pozniej moze byc duzy problem z gwarancja i odsylaniem takiego duzego sprzetu . niech mi ktps doradzi bo mozna zeswirowac od tych ofert!!!!! pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia Becia
Kochane dziewczynki, widzę że pytacie i pytacie a odpowiedzi na Wasze pytania są na tym forum, trzeba tylko wszystko od a do z przeczytać a to zajmie sporo czasu. Ze mnie żaden specjalista, sama ćwiczę na Thornie od 10.XI ale wynalazłam w necie takie oto wiadomości: System oprou: Występują 2 rodzaje systemów oporu: magnetyczny i elektromagnetyczny. Pierwszy system eliminuje wszelkie drgania i dźwięki. Magnesy rozmieszczone są wokół koła zamachowego - im większe oddziaływanie tym większy opór. W drugim odległość magnesów od koła zamachowego regulowana jest poprzez siłowniki elektryczne. Zwiększa to funkcjonalność orbitreka, gdyż pozwala to na korzystanie z funkcji tematycznych np. "jazda po górach", oraz tworzenie indywidualnych programów użytkownika zwiększających efektywność ćwiczenia. Pomiar pulsu: Aktualny puls wyświetlany jest na ekranie komputera. Pomiar przeprowadzany jest za pomocą klipsa bądź czujników umieszczonych w rękawiczkach. Regulacja obciążenia: Opór można rególować na 2 sposoby: ręcznie bądź elektronicznie. Elektroniczna rególacja pozwala na bardzo płynną zmianę oporu nawet podczas jazdy. Koło zamachowe: Koło zamachowe ma ogromny wpływ na jakość jazdy. Im kołojest cięższe tym jazda jest płynniejsza. Szerokie podstawy pod stopy: Chronią przed zsuwaniem się stóp z podstaw co może prowadzić do kontuzji. Jakie mięśnie pracują: Mięśnie praujące podczas ćwiczenia to mięśnie ud, pośladków, łydek, klatki piersiowej. Fajne forum jest na stronie http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99363 też trzeba poczytać, naprawdę kopalnia wiedzy. A u mnie malutkie sukcesiki. Wczoraj odwiedzili mnie rodzice (mieszkają w tej samej miejscowości ale jakoś zawsze im nie po dodze) i jak zobaczyli Thona to się załamali "jak można wstawiać takie sprzęy do pokoju" ale gorycz krytyki osłodziła mi moja wieczorna waga - 72,5 czyli od 10.XI do dziś poszłooooooo 4,5 kilo. Nie wiem jak będzie ze świętami, oj nie wiem. Buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100280ag
Becia Becia - 4,5 kg! Gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gicia
hjka! mam zamir zafundować sbie to cudo na gwiazdke. nie mam zielonego pojęcia jaki jest dobry, jaka firma, nawet gdie ego mam szukać. mam tylko 2 tylko tydzień aby go kpić bo pżniej wyjeżdżam.z allegro nie zdążą mi przysłać a w okolicy opola nie znam sklepów z takim sprzętem. może Wy mi coś doradzicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia Becia
Gicia, z allegro - jak kurierem to przyślą szybko. Ja dziś kupiłam a za 2 dni miałam sprzęt w domu tylko że teraz czas przedświateczny... . Kurier zawsze dzwoni i ustala czas dostawy. Buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ehidna
Witam, przeczytalam wasze wypowiedzi odnosnie orbitrekow, wynikow cwiczen i wszelkich porad...Najpiekniejsze w tym wszystkim jest to ze wszyscy wzajemnie sie wspieraja w tych trudnych momentach...doradzaja co zrobic by osiagnac swoj cel...Chcialabym do was dolaczyc...Planuje zakup orbitreka : ORBITREK MAGNETYCZNY THORN 4145 KOŁO 12,5 KG. Z tego co doczytalam sie w waszych postach..powinien to byc dobry zakup..nie chce meczyc ciagle powtarzajacymi sie pytaniami "a kiedy widac efekty''; ''jak powinnam cwiczyc'' itp chcialabym prosic o wsparcie...bo czytajac was az chce sie osiagac zamierzony cel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiula26
witam, także wpadłam tu przypadkowo - od wczoraj jestem posiadaczką orbitreka(pod choinką znalazłam :D) fajny sprzęcik i mam nadz ze uda mi się zrzucić pare kilo bo to moj cel- boję sie tylko że nie wytrwam w postanowieniu codzinnych ćwiczeń - na początek niestety tylko troche bo z kondychą lichutko. Co do samego sprzętu mam nadz ze troche pochodzi- jest używany kupiony za niewielkie pieniądze ale porządny - magnetyczny z przelicznikiem spalanych kalorii wg wagi-wzrostu-wieku Trzymajcie kciuki- latem chcę wskoczyć w dwuczęściowy kostium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Chcialabym zakupic orbitreka. Ale mam pewien dylemat. Ktory jest lepszy i tak naprawde, jaka jest roznica miedzy orbitrekiem magnetycznym a elektromagnetycznym. Zalezy mi, by byl bardzo cichy, bo zamierzam cwiczyc wieczorami kiedy moj maly synek spi ;-) Z gory dziekuje za wszystkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×