Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

ja Wam powiem tak: kupiłam orbitreka w auchanie za jakieś 300zł. Wszedzie gdzie czytałam o orbitrekach to mowili że takie tanie sa do d... no ale ja nie mogę sobie pozwolic na orbitreka za 2000zł i kupiłam za 300zł. mam go już miesiąc, cwiczę codziennie po około 30 min i jak narazie maszyna \"żyje\". jedynie co to ze 2 razy musiałam mu 2 śrubki dokręcic co są przy rączkach. dodam jeszcze że mój jest mechaniczny, czyli na pasku, a to z tego względu, że orbitreka porównałam przy kupnie do zwykłego rowerka stacjonarnego mechanicznego i magnetycznego. mechaniczny jest trochę głośniejszy ale na magnetycznym nie dało się jechac bo co chwilę coś go hamowało, zacinał się. i nie prawdą jest że pasek w mechanicznym się przetrze, tzn kieeeeeedyś napewno, ale koleżanka ma rowerek mechaniczny już jakieś 2 lata, jeździ na nim codziennie i intensywnie a pasek dalej jest ten sam... co do cwiczenia mięśni na orbitreku to praktycznie cwiczy wszystkie mięśnie, ale to tez zależy od przykładania się do cwiczeń;) najmocniej czuc na nim łydki i uda ale na brzuch tez dobrze robi. ja żeby stracic trochę brzuszka kupiłam sobie taki pas grzejący :D ubieram pas, wchodzę na orbitreka i juz po jakiś 5 minutach brzuch mam cały mokry z potu, a tak na marginesie to bez cwiczeń to się nie pociłam przy tym pasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszeki
To znowu ja:) ćwiczę prawie codziennie (max 1 dzień przerwy w tyg) i przebiegam w 1 godz. 20 km, na obciążeniu 3, spalam 350-400 kal. Nie chciałam raczej chudnąć (158 cm i 48 waga) ale nabrać kondycji. Rezultaty po 3 tyg.: 1. pupa poszła do góry:) 2. na udach widać już że ćwiczę, ładnie zauważalne mięśnie, 3. na "bicepsach" też widać:) 4. waga aktualna 47 kg 5. obwód ud się zmniejszył o 2 cm! 6. wszyscy mi mówią, że super wyglądam:))) a już napewno nie na mamę 2 córek:) I o to chodziło!!! pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszeki
mam tylko pytanie o puls. Mam 34 lata więc z jakim powinnam ćwiczyć? Pilnuję, żeby nie przekraczał 135. Mój mąż szaleje: ćwiczy do 1 godz na obciążeniu max!!! i spala do 1500 kal. Ale orbitrek pierwsza klasa - mamy Yorka x301 Bałam się że minie nam zapał a okazało się że niesamowicie polubiliśmy wspólne ćwiczenie! Bo ćwiczymy każde po ok. 1,5 godz. dziennie: 1 godz. orbitrek, potem ławeczka i brzuszki, potem ciężarki i jedziemy z rączkami a potem jeszcze ew. podciąganie na drążku:))) normalnie prawie siłownia:) pozdrawiam! aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszeki twój puls to 140 i wtedy dopiero tracisz kalorie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forum.orbitek.com.pl
Polecam zaglądnąc na forum: http://forum.orbitrek.com.pl wiele ciekawych informacji pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ćwiczę na orbitreku w domu. Dawniej ćwiczyłam na siłowni ale teraz nie bardzo mam na to czas. Wykorzystuję więc każdy wolny moment w domu. Początkowo nie miałam zamiaru kupowania sprzętu, ćwiczyłam brzuszki itp. ale szybko zorientowałam się, że zaczynam tracić to co wypracowałam na siłowni. Znajomy polecił mi sklep internetowy i tam kupiłam mój orbitrek - www.sklep-presto.pl/product-pol-8192-Orbitrek-magnetyczny-Olpran-7146-BK.html. Jestem z niego bardzo zadowolona. Pracuje cicho, nic się nie rozkręca ani nie luzuje. Ćwiczę ok. 30 minut dziennie, czuję się świetnie a dzięki ruchom rąk na drążkach utrzymuję wcięcie w talii (pracują skośne mięśnie brzucha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waffel
strasznie drogi ten orbitrek, moze poprosze kogos na naspolke.pl zeby mi pozyczyl albo oddal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula22
Witam. A ja miałam bym prośbę do jakiejś miłej duszyczki żeby zaproponowała mi sprawdzony orbitrek magnetyczny najlepiej z kołem większym niż 5 kilo w przedziale pienięznym od 600 do 900 złotych. Będe wdzięczna za wszystkie propozycje. Uwierzcie mi że szukałam ich już, ale .....:((((((( szkoda gadać, buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! To właśnie ta strona zainspirowała mnie do ćwiczeń na tym cudeńku. I dlatego co jakiś czas daje buziaka mojemu orbisiowi ;). http://www.fitness-sport.pl/catalog/product_info.php/products_id/928 to mój sprzęt, któremu zawdzięczam od lutego 6-cio kg spadek wagi, ale tu nie musiałam dużo tracić bo przy 170cm ważę 58kg jeszcze 3 i będzie ok. Natomiast największy sukces to talia 12cm biodra 5cm i uda po 4cm. Kondycja wspaniała. Thorn 706 jest elektromagnetyczny i jest naprawdę cichy. Ma wiele programów w tym do samodzielnego ustawiania obciążeń. Naprawdę polecam tę formę ćwiczeń, ma ona wiele zalet, najważniejszą jest to że nie trzeba się \"stroić\" do siłowni ;) Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula22
Kaziula dziękuję bardzo fajna ta Twoja stronka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awiselka
Witam, Czy posiada ktor orbitrek marki e-strider typ BE6910?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga.42
DO ASIULI 22 - JA WŁASNIENIEDAWNO KUPIŁAM ORBITREK ZA NIECAŁE 900 ZŁ W DECATHLOMIE. JEST BARDZO CICHY, WŁASCIWIE WCALE GO NIE SŁYCHAĆ PODCZAS ĆWICZENIA. MA 8 POZIOMÓW , NIC SIĘ W NIM NIE ROZKRĘCA I NIE LUZUJĄ ŚRUBKI.ZAŁĄCZONAN JEST DOKŁADNA INSTRUKCJA ZŁOŻENIA I DOKŁADNIE TYLE ŚRUBEK, PODKŁADEK I NAKRĘTEK ILE POTRZEBA. PO ZŁOŻENIU GO WEDŁUG INSTRUKCJI NIE ZOSTAŁA ANI JEDNA.JEŻELI KTOŚ CHCE TO Z DEKATLONU PRZYŚLĄ KOGOŚ KTO TO ZŁOŻY .MA LICZNIK SPALANIA KALORII,ILOŚĆ PRZEJECHANYCH KM ITD. POLECAM GO .JEST TO TA FIRMA Z DECATLONU - DOMYOS.iga 42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga.42
DO ASIULI 22 - JA WŁASNIENIEDAWNO KUPIŁAM ORBITREK ZA NIECAŁE 900 ZŁ W DECATHLOMIE. JEST BARDZO CICHY, WŁASCIWIE WCALE GO NIE SŁYCHAĆ PODCZAS ĆWICZENIA. MA 8 POZIOMÓW , NIC SIĘ W NIM NIE ROZKRĘCA I NIE LUZUJĄ ŚRUBKI.ZAŁĄCZONAN JEST DOKŁADNA INSTRUKCJA ZŁOŻENIA I DOKŁADNIE TYLE ŚRUBEK, PODKŁADEK I NAKRĘTEK ILE POTRZEBA. PO ZŁOŻENIU GO WEDŁUG INSTRUKCJI NIE ZOSTAŁA ANI JEDNA.JEŻELI KTOŚ CHCE TO Z DEKATLONU PRZYŚLĄ KOGOŚ KTO TO ZŁOŻY .MA LICZNIK SPALANIA KALORII,ILOŚĆ PRZEJECHANYCH KM ITD. POLECAM GO .JEST TO TA FIRMA Z DECATLONU - DOMYOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KosureK
Witam! Ma do was pytanie. Moim problemem jest spalenie tkanki tłuszczowej w dolnych partiach ciała (uda, pośladki). Ogólnie mam umięśnione nogi, aczkolwiek zależy mi na tym, by spalić zbędny tłuszcz, nie powiększając znacznie mięśni. Czy uważacie, ze Orbitrek magnetyczny będzie dobrym rozwiązaniem? jeśli tak, to z jaką intensywnością mam ćwiczyć i z jakim obciążeniem? Z góry dziękuję za pomoc :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula22
Do KosureK Z tego co czytałam na forum to żeby spalać tłuszcz trzeba ćwiczyć na orbitreku an małych poziomach , przy dużych podobno dostaję się mięśni:( Do Iga:))))) Dziękuję Ci Słonko za radę:) Ja już wybrałam swojego orbitreka Thorn KH- 706:) i złożone zamówionko teraz tylko czekam aż przyjdzie i zabieram się za " spalanie":) Całusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Mam do Was pytanie. Posiadam orbitreka, kupilam magnetycznego na allegro jakies pol roku temu. Mam go chyba na najmniejszych obrotach, bo przy skrecaniu nie udalo mi sie wlozyc jakiegos dynksa i dlatego nie moge ustawiac obciazenia... Nie wytrzymuje na nim dluzej niz 7-8 min, tak mnie nogi bola. Czy to normalne, czy np. mam po prostu jeszcze taka wage, ze obciazam na nim jednak stawy? Bardzo bede wdzieczna za jakies wskazowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy
Ja po dwóch intensywnych tygodniach ćwiczeń w domu, w tym 15-minutowej rozgrzewki na orbitreku, schudłam 1kg, w pasie mam 8 cm mniej, pupa poszła do góry. Ciało jest zdecydowanie bardziej jędrne. Widać już zarys mięśni. Jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka1234
witam czy ktos ma orbitreka firmy BUFFALO? jesli tak to ktorą wersje i jak sie sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich. Od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką orbitreka rogerblack. Bardzo długo się zastanawaiałam nad tym, jaki orbik wybrać. Początkowo nie chciałam wydawać na niego zbyt dużo kasy, bo nie byłam pewna, czy nie będzie to mój słomiany zapał. Przez przypadek natrafiłam na ten model i jestem z niego bardzo zadowolona. Zapłaciłam za niego 500 zł. Jest elektromagnetyczny (sterowany komputerkiem). Jest naprawdę WIELKI. Waży 49kg!! Kupując zastnawiałam się jak większość nad kołem zamachowym. Ten ma 6kg i musze przyznać, że jest w sam raz nawet jak na moje gabaryty ( ważę prawie 90kg!! ). Na początku bałam się że będzie się chwiał lub nie będę efektywnie na nim ćwiczyć, ale jak sie odpowednio ustawi trasy i obciążenie to naprawde można się spocić. Szczerze polecam wszystkim ten model orbitreka. W razie jakichkolwiek pytań to z chęcią odpowiem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich. Od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką orbitreka rogerblack. Bardzo długo się zastanawaiałam nad tym, jaki orbik wybrać. Początkowo nie chciałam wydawać na niego zbyt dużo kasy, bo nie byłam pewna, czy nie będzie to mój słomiany zapał. Przez przypadek natrafiłam na ten model i jestem z niego bardzo zadowolona. Zapłaciłam za niego 500 zł. Jest elektromagnetyczny (sterowany komputerkiem). Jest naprawdę WIELKI. Waży 49kg!! Kupując zastnawiałam się jak większość nad kołem zamachowym. Ten ma 6kg i musze przyznać, że jest w sam raz nawet jak na moje gabaryty ( ważę prawie 90kg!! ). Na początku bałam się że będzie się chwiał lub nie będę efektywnie na nim ćwiczyć, ale jak sie odpowednio ustawi trasy i obciążenie to naprawde można się spocić. Szczerze polecam wszystkim ten model orbitreka. W razie jakichkolwiek pytań to z chęcią odpowiem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka1234
kurcze nikt nie posiada orbiego firmy buffalo? wydają sie solidne ale czy takie są. mam ochote ktoregos kupic ale troche sie boje ze sie rozpadnie wiec moze ktos mi poradzi? prosze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majczka1234
dareczka86 wlasnie obejzalam sobie go i ma troszke za male kolo bo 6 kg,a ja wolala bym najmniej z 10 kg,czy z kolem 6 kg jazda na nim jest plynna bo ponoc im mniejsze kolo tym gorszy ruch, a powiedzcie mi bo jest orbi za mniejszą cene tyle ze z dwoma niewielkimi peknieciami na obudowie kola,czy bedą one mialy wplyw na prace orbiteka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim kupiłam tego orbitreka to chwile na nim jeździłam żeby go sprawdzić. Jazda jest bardzo płynna mimo, że jestem spora kluseczką. Jeździ się bardzo płynnie zarówno na najmniejszy obciążeniu jak i na największym. Obciążenie też zmienia się bardzo płynnie, wszystko jest na prawde świetne!!. Jazda na nim to prawdziwa przyjemność. Co do tego modelu nie musisz sie obawiać, że koło 6kg to za mało. Ile ważysz jeśli moge wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majczka1234
ja waze 65 kg przy wzr 170 i z najbidniej chciala bym zrzucic 5 a potem juz to utrzymac, bo co schudne to znow tyje i mam nadzieje ze orbitek mi pomoze,wczesniej chodzilam na aerobik i na silownie ale teraz dzieci mi nie pozwalaja wiec musze cwiczyc w domu,schudlam juz 10 kg ale te 5 co jeszcze chce to doslownie katorga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak: z tego co piszesz jesteś raczej szczupłą osobą o kobiecych kształtach i uważam, że nie musisz już chudnąć. Ale jak wiadomo nie same cyfry sie liczą a samopoczucie we własnym ciele ;) Na różnych forach czytałam że firma BUFFALO jest jedną z porządniejszych i droższych. Pytanie tylko, czy chcesz wydawać tyle kasy na dość drogi sprzęt, który być może będzie tylko chilowym kaprysem i posłuży ci tylko miesiąc czy2 a później stanie sie wieszakiem? Spróbowałabym na Twoim miejscu z nieco tańszymi modelami, żeby choć sprawdzić, czy na pewno będziesz z niego kożystać, a później, np za pół roku, rok szarpnąć się na coś konkretniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak: z tego co piszesz jesteś raczej szczupłą osobą o kobiecych kształtach i uważam, że nie musisz już chudnąć. Ale jak wiadomo nie same cyfry sie liczą a samopoczucie we własnym ciele ;) Na różnych forach czytałam że firma BUFFALO jest jedną z porządniejszych i droższych. Pytanie tylko, czy chcesz wydawać tyle kasy na dość drogi sprzęt, który być może będzie tylko chilowym kaprysem i posłuży ci tylko miesiąc czy2 a później stanie sie wieszakiem? Spróbowałabym na Twoim miejscu z nieco tańszymi modelami, żeby choć sprawdzić, czy na pewno będziesz z niego kożystać, a później, np za pół roku, rok szarpnąć się na coś konkretniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Issia
Witam Czytam i czytam i nie wiem co wybrać Zastanawiałam się nad kupnem używanego orbitreka Sporo sprzętu sprowadzonego z Niemiec jest sprzedawane na allegro Tylko czy nie jest to sprzęt dość mocno eksploatowany, pochodzący z siłowni? Może ktoś się orientuje lub już kupił używany i podzieli się swoją opinią. Jakie firmy produkujące orbitreki maja serwisy pogwarancyjne? Z tego co wyczytałam to chyba Kettler i York. Może ktoś sięorientuje w temacie bo wolałabym jednak kupić coś co ewentualnie będę miała gdzie naprawić. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowe orbitreki w większości mają chyba 24 m-ce gwarancji. Uważam, że jeżeli będziesz na nim intensywnie ćwiczyć, np codziennie, to nawet jeśli ci sie coś zacznie psuć, to 2lata gwarancji to dość dużo. A po upływie gwarancji można kupić nowy model, bo stary i tak na pewno \"się zwróci\". Jeśli jednak chcesz sprzęt \"prawie niezniszczalny\" z serwisem pogwarancyjnym, bo wiesz że będziesz ćwiczyć zdecydowanie dłużej niż te 2 lata to można sie szrpnąć na np kettlera i wtedy będziesz miała orbika na lata. Wybór zależy od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×