Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość osz przegapilam ciag dalszy
dzisiaj robie sobie przerwe, ale wczoraj i w piatek jezdzilam po 40 minut :) 4 dni pod rzad zaliczone :) jutro ciag dalszy :) Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, meg13- brawo ,tak trzymaj! :-) patiolocezary jak mogłas stracic motywację, skoro wczesniej aż tyle zrzuciłaś dzięki ćwiczeniom??? zuzka8310,a ile wazysz w tej chwili?? osz przegapiłam ciag dalszy- tez mieszkam w UK i właśnie w sierpniu wybieram się do Polski po roku czasu.Jestem 2 miesiące po porodzie ,po którym zostało mi 7 kg ,chciałabym choć 5 stracic do sierpnia :-/ Ćwiczę jak szalona od dwoch dni ,pierwszego dnia rano 30 i wieczorem 70 min,a wczoraj 90 min pod rząd,dzis odpoczynek.Od jutra jadę po godzince,bo zdałam sobie sprawę,że nie ma co przesadzać :-/ Ćwiczę w spodenkach neoprenowych,są świetne,bo maja wysoką talię i sięgają kolan. Gdy je ściagam to majtki mogę smiało wykręcać! Na tej podstawie sądzę,że działają jak trzeba! :-) Właśnie w tych partiach ciała mam najwięcej do pozbycia :-/ Mam orbitreka firmy Kettler Rivo P i wydaje mi się ,że licznik pokazuje duzo mniej niz faktycznie się spala,coś tu wcześniej już o tym czytałam,ktoś już na to narzekał,ale mam to gdzieś...Schodzę mokra z orbiego i to sie liczy,na pewno będą rezultaty :-) Niedługo dam znać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu gory nie uzywalas?? Ja bedac w Pl moze kupie taki dres,ale jak mnie moj w nim zobaczy to chyba padnie he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz weszłam drugi raz na linka i widze,ze mozna kupic w UK ...wczesniej sprawdzałam w telefonie na szybko i nie zauwazyłam ;-P no super ! moze tutaj kupię ! a jaki masz rozmiar jak moge spytac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, nie było pytania,bo tez teraz dopiero widze,ze sa tylko 2 rozmiary ;-P Dzięki za linka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
no z rozmiarami nie poszaleli hahah sa tez w Argosie jakby co, wiec jak masz blisko, to mozesz podejsc. Gory nie uzywam, bo u gory nie musze chudnac :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
wczoraj odpuscilam sobie cwiczenia, bo bylo tak zimno w domu, ze szok... a przeciez ogrzewania nie bede wlaczac w czerwcu hahahah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniam_31
hej, ja również jestem szczęśliwą posiadaczką orbitreka :) Ćwiczę od początku kwietnia, schudłam 5kg, mam o wiele bardziej jędrne ciało i smuklejszą sylwetkę. Wogóle kondycja jest o niebo lepsza. Staram się ćwiczyć codziennie, wieczorkiem po ok 30-40 minut. Mam orbitreka firmy webber model stark3000, cena dobra (ok 300zł) i naprawdę go polecam. Fajny, profesjonalny sprzęt do domowego użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
Hej Orbitrekowiczki :) Wczoraj zrobilam 40 minut na orbim, po 10 minut na roznych poziomach (6,7,8 i 10). Mam Yorka x202. Do tego 120 brzuszkow, prostych i skretnych :D Dzisiaj ladna pogoda, wiec moze pobiegam, a jak nie to orbi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniam_31 gratulacje!!!stosowałas jakas diete??mierzyłas puls?? widac niewazne jaka firma orbitreka,jak sie chce to człowiek schudnie :-) osz przegapiłam... mam Argosa pod nosem :-)no i w końcu mamy troszke sloneczka! jak myslisz czy dres pomaga chudnąć??? czy ćwiczysz miesnie??bo czytalam,ze na takich obciazeniach sie miesnie wyrabia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
Naolala - zanim nam by sie miesnie wyrobily tna orbim, to by wieki minely. Nie ten rodzaj cwiczen!! :) wiec sie nie martw :D Kupilam sobie spodenki neoprenowe w Sports Direct i dzisiaj w nich biegalam (40 min joggingu na swiezym powietrzu) pod spodniami dresowymi je mialam :D napocilam sie niezle :D A jak chcesz te sauna trousers, to zakladaj pod nie legginsy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czemu tyle osob pisalo,zeby spalac tluszcz na najnizszych obciazeniach,ze inaczej beda miesnie i na wadze bedzie przybywac zamiast ubywac??! Jak kupie ten dres to bede w nim cwiczyc i gora i dol,moze mi sie tluszcz na plecach szybciej wytopi :-/ A powiedz faktycznie chudniesz i ile w jakim czasie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniam_31
Naolala-dzięki :) Cały czas zrzucam kg po ciąży i musiałam w końcu COŚ ze sobą zrobić. Moja dieta: unikam pieczywa i słodyczy, jem dużo warzyw i owoców (a teraz mamy wybór :) ) i przede wszystkim jem regularnie-5 posiłków dziennie, a kolacja jest najpóźniej ok 19. Początki były trudne, ale waga zaczęła spadać i czułam się dużo lepiej - to była wystarczająco silna motywacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
nie spada mi waga tak jakbym chciala, ale nie cwicze regularnie... mam przerwy bo to albo tamto... zmienilam tryb odzywiania jakis czas temu, wiec nie jest zle. Schudlam 5kg od lutego, ale waga mi skacze, po centymetrach wiecej widze za to, co mnie cieszy :) zmienilam tez niedawno pigulki anty. Ogolnie nie jest zle. Nigdy nie mialam figury modelki, wiec nie moge sie spodziewac cudow :D no i lata juz nie te :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
A co do spalania tluszczu to wazny jest puls, a nie obciazenie.. mnie jazda na niskim obciazeniu po prostu wkurza i meczy... Puls powinien byc w zakresie 60%-70% lub 65-75% pulsu maksymalnego, w zaleznosci od wytrzymalosci i stopnia wytrenowania... U mnie to sie ksztaltuje mniej wiecej miedzy 119 i 137

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
Tu fajnie ktos opisal. Jak sie komus chce czytac, to prosze: Cała zależność między pulsem a spalaniem tkanki tłuszczowej wygląda następująco. Do wytworzenia energii przez organizm są potrzebne węglowodany, białko i tłuszcze, są to podstawowe źródła energii. Wraz ze wzrostem intensywności treningu wzrasta puls, tym samym wzrasta wykorzystanie węglowodanów jako źródła energii. Metoda spalania tkanki tłuszczowej dzięki bieganiu polega na długim wysiłku fizycznym o małej intensywności. Tak aby nie tylko węglowodany były spalane ale również organizm wykorzystywał tłuszcze jako źródło energii. Faktycznie, dopiero po godzinie wysiłku o niskiej częstotliwości organizm dobiera się do tłuszczy. Jeśli ktoś robi krótsze treningi i dyszy przy nich nie mogąc złapać oddechu może się rozczarować efektami - tkanki tłuszczowej nie spali, tylko węglowodany. Liczba kalorii spalonych na treningu nijak się ma do proporcji węglowodanów/tłuszczy wykorzystanych do wytworzenia energii. Jak trenować aby spalać tłuszcz? Metoda jest prosta, kiedyś w USA nazwali ją LSD (nie mylić z wiadomo czym) czyli Long Slow Distance. Należy biec przez minimum godzinę tak, aby poprsotu móc swobodnie rozmawiać. Najlepszym sposobem na określenie skuteczności tej metody będzie oczywiście pulsometr, jednak z pulsometru trzeba umieć korzystać. Całkowicie inaczej będą się rozkłądały proporcje węgle/tłuszcz u osoby która puls maksymalny ma 180 a całkowicie inaczej przy 210, zakładając ten sam poziom pulsu podczas biegania. Najbardziej efektywnym poziomem pulsu wykorzystującego w długim wysiłku fizycznym tłuszcze jako źródło energii jest poziom 70-75% Tmax (czyli pulsu maksymalnego). Jak określić swoje Tmax? Istnieje wiele metod, najbardziej popularne to książkowe 220 -wiek (czyli dla 30 latka wynosi ono 190). Jednak w zależności od poziomu sportowego, masy, zdrowia i mnóstwa innych czynników może się ono różnić dla różnych osób w tym samym wieku. Najlepszym sposobem jest znalezienie swojego Tmax właśnie na treningu, jednak zdaję sobie sprawę że nie da każdego jest to zadanie możliwe, z prostego względu - osoba ze znaczną nadwagą nie pobiegnie 3 interwałów 100 metrowych "na maxa" gdyż może się to skończyć np kontuzją. Tak więc można się śmiało oprzeć na wzorze 220-wiek. Czyli przykładowo jeśli założymy że masz np 28 lat. Twoje Tmax wynosi 192 uderzenia serca na minutę. Z tego 70% wynosi w zaokrągleniu 135, 75% to 144 uderzenia na minutę. Właśnie w takim przedziale powinno znajdować się Twoje tętno podczas biegu aby móc swobodnie rozmawiać, pracować beztlenowo oraz najefektywniej spalać tkankę tłuszczową. Jeśli Twój wiek jest inny, poprostu podstaw sobie do tego wzoru i wylicz swoje wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
I jeszcze to: Organizm zabiera się za zapasy tłuszczu po mniej więcej 20 min treningu. Podobno energia pobierana jest (w dużym uproszczeniu) w stosunkach: - pierwsze 20 min - 80% energii z węglowodanów, 20% z tłuszczu - 20 min do 40 min - 50% energii z węglowodanów, 50% z tłuszczu - od 40 min - 20% energii z węglowodanów, 80% z tłuszczu Oraz to: spalamy tłuszcz na 3 sposoby: a) mniej jemy (mniejsza ilość kalorii) b) więcej się ruszamy (zwiększona aktywność fizyczna) c) a+b = ujemny bilans energetyczny (ujemny bilans kaloryczny) = utrata tkanki tłuszczowej (chudniemy) jeśli będziesz poprzez bieganie/spacery tracił 500kcal, a nadrabiał jedząc 700, to da Ci to 200 kcal "na plusie" = będziesz dalej tył Ot i cala filozofia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina18115
a ja znow nie cwicze bo stracilam motywacje i niechce mi sie za to znow sie objadam slodyczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
ja za to godzine wypocilam na orbim :D znowu na roznych stopniach, po 10 minut na kazdym, jakos mi tak wygodniej i czas szybciej leci a potem jeszcze 150 brzuszkow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
ewelina - odstaw te slodycze i wskakuj na orbiego!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniam_31 ja potrafiłam nie jeść kolacji od g.17,a teraz jak karmię to nie ma szans :-/ cały czas tylko sobie to obiecuję,a to polowa sukcesu! W ogóle licze na to,że jak karmie to uda mi się schudnąć ćwicząc,a nie stosując zbytnio diety,bo diet nienawidzę,ale chyba się jednak oszukuję...:-/ osz przegapilam ciag dalszy -o tym pulsie też juz wczesniej czytałam,tylko nie bardzo wiem jak go mam prawidłowo mierzyć.W Kettlerze jest pomiar pulsu,ale to podobno tylko dla zmyłki taki bajer,a zle odczytuje,z tego co tu dziewczyny pisały. Kupiłam taki na rękę,ale coś nie bardzo mam czas go rozpracować :-/// Staram się ćwiczyć w takim tempie jakbym mogła rozmawiać ćwicząc i utrafić w ten prawidłowy puls,może sie uda,jeśli nie to zwrócę większą uwage na puls itd ..;-P dziękuję za rady :-* A i dobrze,że ci spodenki służą ;-D ewelina- ja tez jestem leniem,ale po to jest to forum,żeby się wzajemnie motywować ;-) idzie lato, więc nie tracmy czasu dziewczyno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osz przegapilam ciag dalszy ja nie lubię ćwiczyc brzuszków,poza tym plecy mnie pózniej bolą ;-P podziwiam! ja licze,że mi spodenki tłuszcz na brzuchu wytopią :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg13
Witam ja cały czas tu zaglądam i czytam i cały czas ćwicze 50 min z pulsometrem moje min 113,5 a max 131,5 i tego się trzymam spalam tkankę tuszczową. do naolala ja też jestem leniem a więc nie chce mi się robić brzuszków ale jakoś mam naraźie motywacje do orbitka co do spodenek to też na nie licze bo zamierzam sobie je kupić. do ewelina już ci pisałam nie jedz tych słodyczy tylko zasuwaj i spalaj ten tłusty duży brzuch!!!!!!!!!!!!!!!!! do osz przega....super tekst bardzo motywuje ja właćnie tak wolno jade mój spd to 16,5 a kiedyś dawałam 20-21 ale to za szybko i nic mi to nie daje przy szybkiej jeździe nic nie chudłam a teraz widze różnice im wolniej i dłużej to więcj tłuszczu znika i widać efeky.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulturysta6
Moim skromnym zdaniem orbitrek magnetyczny marki Body Scultpure idealnie spełnia swoje zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
Naolala - ja za brzuszkami az tak nie przepadam, bo tez mam problemy z kregoslupem, ale ostatnio opanowalam technike robienia brzuszkow tak, zeby mnie plecy jak najmniej bolaly, wiec daje rade :) Jakos mam takiego powera po orbim, ze musze cos jeszcze zrobic, no i wlasnie brzuszki mi najlepiej odpowiadaja :D Ja na tych wysokich obciazeniach nie pedze jak szalona tylko spokojnym tepem jade :D inaczej bym ducha wyzionela :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jak na zlosc zgubilam gdzies metr nie moge sie zmierzyc,ale co tam,poczekam az waga spadnie :-P Dzis 45 min i bez kolacji! Ostatni posilek o 18,wracam do starych dobrych nawykow :-] Ja tez juz wiem jaki mam ten puls wlasciwy i sprawdzam na orbitku,a po drugie jade tak,by moc rozmawiac jednoczesnie - zobaczymy jakie beda tego calego zamieszania efekty :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam powera,ale wole robic skrety,rozciaganie czy co tam,teraz mam zamiar dopaczyc skakanke,a w przyszlosci moze hula hop tylko czy ja nim zakrece ? :-/ ostatnio w sklepie probowalam i tylko sobie siary narobilam przed moim facetem,bo nie umiem he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×