Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Ewelina bloguje po pierwsze to ta Twoja dieta dosc drastyczna jak dla mnie,po drugie rowniez inne cwiczenia stosujesz poza orbim,po trzecie bylas otyla dlatego spadek wagi jest tak szybki.Pozniej juz tak szybko spadac nie bedzie,ale warto to przetrwac.Masz bardzo silna wole,wierze w Ciebie.Ja na tej diecie bym oszalala he he wole wiecej mniejszych posilkow.Fajnie,ze masz bloga.Bede odwiedzac :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg13
do nowa.pl tak samo robiłam jak ty teraz mam młynek a więc miele siemie 2 łyżeczki i zalewam szklanką wody tak jest wygodniej ale jak nie miałam młynka to tak robiłam jak ty.Siemie jest bardzo zdrowe zaczynam widzieć poprawę włosów i paznokci.Dobry jest wieczorem jak mi się chce jeść to jak pije :)czuje że mam brzuch pełny i już mi się nie chce jesc. Wczoraj 70 min było ok piewszy raz tyle ćwiczyłam nie zmęczyłam się tak bardzo tyle że mi się nudziło tak długo jechać do eweliny bloguje jestem pod wrażeniem super i tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja także oglądam serial albo słucham muzyki i wtedy leci czas szybciutko. Mój znjomy który jest trenerem i dietetykiem powiedział mi, że powinnam przyśpieszy,ć swój metabolizm. Kazał mi jeść 5 razy dziennie w małych ilościach, na wieczór wyłącznie białka i oczywiście ćwiczenia aerobowe, które nie tylko poprawią moją kondycję, dotlenią mój organizm to dodatkowo spalą tłuszcz i uruchomią machinę metabolizmu. Jak twierdzi on jak przyśpieszy się tą machinę to potem działa niezawodnie. Kazał jeść o regularnych porach, ograniczyć słodycze, tłuste jedzenie i węglowodany ale tylko te szkodliwe ;) Gwarantuje zero efektów jojo - bo dostarczasz organizmowi wszystko co potrzeba. Jeden raz w tygodniu mogę zjeść wszystko na co mam ochotę ale z umiarem. Więc jadam placek do kawy albo kawałek pizzy - nie biorę dokładek :) Poza tym jak mam słabsze dni mogę zjeść 3 kostki czekolady, herbatniki - nie jest źle da się przeżyć. Żadnych głodówek, żadnych diet białkowych czy owocowo-warzywnych bo po nich zawsze jest jojo. Oczywiście ćwiczenia są niezbędne na początku jak najczęściej i jak najdłużej później jak już spalimy tkankę tłuszczową można ograniczyć się do 3 razy w tygodniu. Ja stosuję się do tych wskazówek od ponad tygodnia i jak narazie jestem zadowolona zobaczymy czy podziała. Dodam tylko że przy niedoczynności tarczycy metabolizm spowalnia nawet do 300 % i jedząc normalnie tyłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki111
Witam, Mam zamiar zakupić orbitek mam 175 zm i waga 72 kg. Doradźcie jaki najlepszy, bo czytam opinie i nic z tego nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki111
Z tego co się zorientowałam to koło zamachowe ma być duże i tak jak dla mnie muszą być kroki duże bo jestem wysoka. A zależy mi na tym by się dobrze ćwiczyło. Proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki111 najlepiej by było jakbyś zajrzała do jakiegoś sklepu sportowego i przymierzyła się jaki ci najlepiej pasuje, z jakim kołem zamachowym i wtedy ewentualnie wybrany model zamówiła na allegro czy gdzie tam wolisz. Ja mam 169 cm i koło zamachowe 7 dla mnie wydaje się idealny - tzn bardzo dobrze mi się biega, ale wiem że im człowiek wyższy i cięższy tym koło powinno być większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zezula12234
hej dziewczyny za mną kolejne 40min orbireka i ćwiczenia rozciagające.... dzis pobiłam swój rekord 400kcl, spociłam się jak szczur ale zato jaka usatysfakcjonowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja miałam dziś gorszy dzień i wytrzymałam 55 minut a wczoraj biegłam już 65 minut. Ale moich kalorii zniknęło tylko 250, także się spociłam. Myślicie że każdy orbitrek ma inny pomiar palonych kalorii??? Jak biegałam 65 minut spaliłam zaledwie 300 kcal :( Jadę na 2 stopniu obciążenia przy 8 stopniowej skali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sliwa12234
w moim orbitreku własnie nie można wprowadzić ani wieku ani płci ani wagi dlatego kupilam pulsometr który ma wszystkie te opcje i na nim w ciagu 40min spalam 400kcl a na orbim pokazuje mi w takim samym czasie 200kcl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg 13
Cześc ja już daje codzienie 70 min i spalam kalori na orbitku 570 na pulsometrze 430 ale bardziej mam zaufanie do pulsometru bo mój orbitek to troche oszukuje nie można na nim nic wprowadziś puls też źle mierzy.Ale po zatym dobrze mi się ćwiczy jade na 2 potem 3 potem 2 nie skrzeczy i nie trzeszczy koło zamachowe 7 mam 162 a więc dla mnie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xena.21
Cześć dziewczyny, ja nie używam pulsometru, a na orbitreku patrzę na przebiegnięty dystans. Podczas ćwiczeń już sama czuje kiedy idę za szybko, a kiedy muszę przyśpieszyć, staram się cały czas iść równym tempem.Co do pomiarów to miałam możliwość poćwiczyć na czterech orbitrekach i na każdym były inne dane.Czekam, aż mi dziecko zaśnie i zaraz śmigam ćwiczyć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa.pl
witam ja patrze na orbitreka i według niego przy przejechanych 13km spalam 820 cal a to wszystko w 50 min wiedz patrząc na wasze wpisy powyżej dochodzę do wniosku ze te konsole to ściema :( a tak mi było milo jak widziałam 820 cal spalonych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina bloguje według strony której podałaś przy mojej wadze podczas 60 minut ćwiczeń na orbitreku spalam 774 kcal a mój orbitrek pokazuje 265 - 273 kcal??? Więc nie wiem w co wierzyć ??? To ogromna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
Hej Dziewczyny! Wstalam dzis o 6.00 i zrobilam 40 min na orbim i pokazalo mi 180 spalonych kalorii. Na razie jezdze na 3 poziomie, bo dawno nie cwiczylam. Wczesniej jezdzilam na 5-8 w zaleznosci od humoru i wtedy spalalam duzo wiecej, ponad 2 x tyle co dzis przy 40 min. Nie wiadomo w co wierzyc tak naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o mnie to ja jeżdżę na 2 (skala ma 8). Zależy mi na spaleniu tkanki tłuszczowej dlatego tak niskie obciążenie. Nie chcę wyrobić mięśni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg 13
a wy na jakim obciążeniu ćwiczycie? mi chodzi o spalanie tłuszczu i raczej ćwicze na małym obciążeniu 2 lub 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg 13
do asiula 82 ja też ćwicze na 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jezdze na 8 , dodatkowo zakladam obciazniki na nogi i ręce 2 x 2,5 kg; moim celem jest nie tylko spalenie tluszczu ale przede wszystkim wyrzezbienie ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xena.21
W moim orbitreku maksymalny poziom obciążenia to 10 ,kiedyś jeździłam nawet na 8,ale to do tyłu przez 15minut, a do przodu to 2 lub 3. Najczęściej ćwiczę na poziomie 1 (mam 16kg koło zamachowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cwicze na 2 ,bo chce tylko spalic tluszcz :-) i pulsomierz widac pomaga mi w utracie wagi,bo dobiera mi ile moge danego dnia pocisnac na funkcji fatburn i to zaczelo przynosic rezultaty,jak i to ze podwoilam wysilki i cwicze dwa razy dziennie :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sliwa12234 dokladnie ja mam tez taki pulsometr gdzie wprowadzam wszystkie dane i wszystko mi dobiera i wylicza dokladnie.Rowniez na orbim pokazuje polowe mniej spalonych kalorii niz na pulsometrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja chyba też muszę zainwestować w taki pulsometr bo mój orbitrekowy jest do niczego :( A jakie wy macie??? Też chciałabym taki żeby mi wszystko wyliczył :) Naolala ładny spadek wagi widzę :) dziś mija mi dokładnie 2 tydzień z orbitrekiem moja waga to 68.6kg ( zaczynałam od 70.6kg) więc chyba spadek książkowy 1kg na tydzień. Bardzo zadowolona jestem z wymiarów -7cm w talii, -4cm w biodrach, -3cm w udach oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×