Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Chyba pogoda bo u nas sie rozpadalo, i dzieciaki sa dzisiaj wyjatkowo bezlitosne. Ale jutro bedzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_27
~Grace77 - to mam takie wrażenie że trochę za wysokie. Pisałem o tym niejednokrotnie, ale co tam: Od 220 odejmujemy nasz wiek - to jest nasze 100% Zaleca się ćwiczenie w zakresie 65-75% wtedy jest najlepsze spalanie tkanki tłuszczowej, powyżej tkanka jest zamieniana w mięśnie. Przykładowo: Ja mam 27 lat więc moje 100% to 193, obliczając po kolei moje 65% to 125 a 75% to 145 uderzeń na minutę, jak sami widzicie 145 to wcale nie jest dużo Hasło na dziś - MIERZYMY TĘTNO !!!!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_27
... aaaaaaaaaaaaaa i właśnie, najpewniejszy pomiar wykonamy sami z zegarkiem na ręce, jakoś nie ufam tym pomiarom na orbitreku, a więc w jednej ręce zegarek z sekundnikiem, druga na tętnicy szyjnej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli moje tętno powinno wynosić mniej więcej 120-140, jak ćwiczyłam na vacu stepie, to wskazywał około 130...na hypoxi szaleję za bardzo czy co? mięśnie..hym coś twarde te łydki się zrobiły ostatnio hihi zobaczymy co będzie jak dorobię się orbitreka...już nie mogę się doczekac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje 100% to 184 75% to 138 65% to 120 I strasznie ciezko jest mi sie utrzymac w tych parametrach, juz zeszlam do 140 - 160 i nieraz troche nizej. A 120 to mzonka chyba nigdy mi sie nie uda. Ustawilam sobie program do wieku i wyliczyl mi 55% nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik____
A nie wiedzialam o tym ze to moze miec jakis wplyw. to jutro zmierze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groobaa
a ja nie potrafię wskoczyć powyżej 60% maks tętna nawet przy najwyższym obciążeniu pytanie do znawców... tyle się pisze o piciu wody jak się trenuje... Czy można zastąpić to zieloną herbatką / herbatką rumiankową/ herbatką z dzikiej róży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pół litra wody podczas treningu to podstawa, trzeba uzupełnić płyny, które tracimy. Normalnie nie piję tak dużo wody, ale ćwicząc nawet nie mam potrzeby specjalnie się zmuszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prometa
Thomas_27 Ja ćwiczyłam na czymś takim. jak chodziłam na siłownie to tam takie było. W sumie fajna rzecz bo naprawde plecki mi sie mniej męczyły. Ale poza tym to ekspertem nie jestem. ale z tego co czytalam to wlasnie dolne miesnie brzucha na tym pracuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mawado
Witajcie! Jestem po kolejnej diecie i ciałko mi obwisło a przede wszystkim pupa i udziska, czy orbitrek mi pomoże, jak Wy weterani sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mawado
A i jeszcze jedno pytanie... jestem totalnym laikiem i antytalenciem sportowym, tak więc moja kondycja, no wiecie... A gdybym juz się zdecydowała na orbitreka, na co zwrócic uwagę, słyszalam , że na ciężar kola zamachowego - ile min. powinno mieć i czy jeszcze jest coc istotnego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Państwa :) Też sobie ćwiczę, i czytam Was od jakiegoś czasu, ale jakaś taka mało towarzyska jestem i się nie odzywałam nawet :p :D Genialny artykuł Thomas, bardzo mi się przyda, dzięki! :) A można wiedzieć skąd go wziąłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ciekawe... Zwrócę teraz uwagę na to tętno, bo niby zawsze wiedziałam że jakieś tam powinno być ale nigdy nie przywiązywałam do tego szczególnej wagi. W ogóle to jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad l-karnityną to radzę przestać i po prostu kupić. Ja widzę po sobie że to jednak przynosi efekty. Ćwiczyłam na steperze, brałam i schudłam. Teraz mam orbitreka, ćwiczę od ponad miesiąca i nic! Dupa blada ;/ A orbi bardziej wymagający przesz od stepera jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojosazules
co myslicie na temat hula-hop? zeby sobie pokęcić trochę na talię i brzuszek ? podobno sa efekty, ja dzis kupilam w markecie ale dla mnie za małe i nie chce sie krecic :) musi byc jednak ponad 90cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To piekielne tetno nie daje mi spokoju, ja nawet spacerowac nie umiem i jak zaczynam to nie moge jakos wolno cwiczyc. ALEOD DZISIAJ CHOCIAZ BYM MIALA USNAC NA MOIM CUDENKU TO BEDE CWICZYC W TEPIE MARSZA. THOMAS dzieki za uswiadamianie bo do niektorych to trzeba nieraz wiecej niz raz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas mam pytanie jeszcze odnośnie tego tekstu który wkleiłeś. To tętno maksymalne o którym mowa to właśnie 220 minus wiek? Czy po prostu 220? Pomieszało mi się już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_27
~iv999 - na matematyce się nie uważało co ??? :p Właśnie dla Ciebie znalazłem kalkulator który obliczy to wszytko za Ciebie - link do strony w moim poście wyżej ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mawado
HAAAALOOOOOO!!!!!!! A może jednak ktos by odpowiedzial na moje pytania ze strony 45??? Wiem, że z Was juz wyjadacze i konkretami sie zajmujescie, ale pozwólcie wejśc w krąg wtajemniczonych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
~mawado Mnie pomógł ładnie wszystko ubić rowerek i steper (oba w podciśnieniu), ale myślę, że orbitrek równie dobrze sobie poradzi, gdyż jest połączeniem tego wszystkiego, tym bardziej, że będziesz miała go w domu i nie będziesz ograniczona ani czasowo ani finansowo. Można więc ćwiczyć niemalże codziennie. Mnie znudziło się już latanie na treningi i wywalanie kasy na karnety więc inwestuję i kupuję taki: http://www.sklep-presto.pl/product-pol-4349-Orbitrek-Magnetyczny-z-ergometrem-BE-6910.html Przy pilnowaniu odp tętna również w obwodach powinno więcej polecieć. L-karnitynę i CLA już kupiłam hihi Nie wiem ile masz wzrostu, ja jestem malutka i myślę, że 8 kg koło zamachowe będzie odpowiednie. Możesz również pochodzić sobie na "rolletic" - też ładnie ubija to i owo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli połączysz ćwiczenia z rolletikiem, to nie ździw się jak po około 2 mieś będziesz miała pupę jak po liftingu :D naprawde nieźle "podnosi" hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_27
~mawado - wybacz, ale sporo tych pytań, i nie nadążam wszystkim odpowiadać, miałem nadzieję że kto inny się wypowie, ale pewnie wszyscy ćwiczą :p A więc wszystko zależy od kwoty którą dysponujesz, ile ważysz, jak intensywnie zamierzasz go wykorzystywać, musisz podać parę informacji. Generalnie orbitreka kupisz już za 300 zł (zazwyczaj są mechaniczne) - ale nie polecam takiego zakupu, aczkolwiek kilka osób kupiło te tańsze i też ćwiczą, ja osobiście mam orbitrek marki OLPRAN za 600zł i generalnie jestem zadowolony, ale gdybyś miała do wydania trochę ponad 1000zł to polecam lepsze firmy takie jak KETLLER, YORK lub MAXXUS - ten ostatni to już wyższa półka :) Jeżeli chodzi o koło zamachowe to w zależności od wagi, ale dobrze jeżeli jest więcej niż 5 kg, aczkolwiek ja przy wadze 98kg ćwiczyłem z kołem 5 kg i w zupełności wystarczyło. Mam nadzieję że chociaż trochę odpowiedziałem na Twoje pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_27
oooooooooo Grace77 mnie uprzedziła :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czy siak Ty tu jesteś fachowiec :D ja będę bardziej w orbitrekowym temacie jak już zacznę działać na moim sprzęciku....jejkuuu jak ja się nie mogę doczekaaaać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, dzisiaj bylam zdyscyplinowana i tetno nie przekroczylo 140 dla mnie to nie lada wyczyn. Ale do cwiczen sluchalam muzyki z typu poscielowek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAUKA
Hej mam problem kupilam ostatnio orbitrek enero bk7538 i wytargowalam bardzo niska cene bagatela 600 zl ale mam problem niemam instrucji a by mi sie przydala czy jest mozliwosc sciagniecia jej przez internet dla takiego modleu orbitreka jaki podalam wyzej?? czy bedzie to problem?? a jesli jest mozliwosc sciagniecia to gdzie prosze o pomoc bo jestem calkiem zielona a szukalam juz w googlach i rece mi opadaja z gory wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolantaanna
Witam wszystkich wytrwalych po dlugiej przerwie wracam do was ponownie Thomas z tym tetnem to jest roznie powiedz mi bo ty masz taki sam orbi jak ja czy on ci dobrze pokazuje tetno bo ja mam tak okolo 84 a powinnam miec 112 i niewiem moze on blednie pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka d
hej wszystkim!!:) męczycie się dalej?? ja tak... wczoraj sobie odpuscilam bo juz nie mialasm sily na cwiczenia w czasie remontu:( ale dzisiaj musze skoczyc jednak na orbitreka:) powiem wam ze jakos boje sie zwazyć bo nie chce sie zniechęcić ale chyba jest lepiej.... a zważe sie za tydzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAUKA
prosze jesli mozna odp na e-mail:pauka85@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka d
Jolantanna a jak tam cwiczenia i efekty????? wytrwala jestes?? ile juz dajesz rade "wycisnąć" na orbitreku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolantaanna
witaj asienka d wytrwala to moze jeszcze nie bo teraz dlugo nie cwiczylam zaczelam znow od dzis bo moj maly byl w szpitalu a ja razem z nim ale dzis rano bylo 25min a wieczorem juz 35min i dalabym jeszcze rade ale nie przesadzam troche mialam przerwy wiec tak jakbym zaczynala od poczatku ale z wieksza kondycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×