Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość wisienka-1
magdula4444 miałam robione badania na prolaktyne i wysoką miałam tylko z samego rana, póżniej była niska nawet jednocyfrowa więc lekarz stwierdził, że wszystko ze mną w tym kierunku w porządku bo prolaktyna lubi być czasem wysoka z samego rana no i, że nie muszę brać bromergonu. A na wywołanie owulacji dostałam Clostilbegyt, ponadto łykam duphaston i estrofem. Na tych lekach jestem już czwarty cykl ale dopiero w tym cyklu ponoć owulacja była(wg testów), a o dzidzie staramy sie z mężem już prawie rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
wisienka-1 kurcze moja gin mi powiedziała, ze najwyzsza prolaktyna jest w nocy tak okolo 2 w nocy a rano poziom jest najlepszy i najbardziej miarodajny do badania - daje "prawdziwy" wynik. Skoro dostałas duphaston to musisz miec niski progesteron a na niego ma wpływ m.in. wysoka prolaktyna!!!! wiec moze powtorz to badanie na prolaktyne, ja biore bromergon i duphaston od 19 do 23 dc, bo on hamuje owulacje a ja mam cykle dosc dlugie, wiec aby nie hamowac owu biore je pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Mam taki mętlik w głowie, że nie wiem już co jest dobre a co nie. Badanie na prolaktyne miałam robione dwa razy, a duphaston biore od 19 do 25dc, cykle mam 29dniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Hej Dziewczyny!! mb28 tak to jest to badanie tak przypuszczam, ja miałam również przezierność karkową sprawdzaną, serduszko, kości,główke i pare innych rzeczy.Wszystko wyszło dobrze, jestem taka szczęśliwa:) wisienka wiesz co moje koleżanki które nie miały problemu z zajściem w ciąże i z wysoką prolaktyną brały i tak i tak bromergon juz jak były w ciąży!!Przez pare pierwszych tygodni, bo w ciąży prolaktyna rośnie i bierze się bromergon żeby czasem za szybko nie wzrosła bo może to poronienia powowdować, ja np mam odpowiedni poziom progesteronu a i tak biorę 2 tabletki dziennie luteiny, to są tak zwane dawki zabezpieczające naszą dzidzie:) powodzenia wszystkim i dawajcie znać co u was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias_25
Cześć dziewczyny!!! Jestem tu nowa i mam taki sam problem jak Wy. Od roku staramy się o dzidzię i nic. Wczoraj robiłam badania w 3 dc. LH 5.19 FSH 7.77 Prolaktyna 33 TSH 1.22 Dopiero we wtorek mam wizytę u lekarza i jestem bardzo ciekawa co mi powie. Czytając wasze wątki, chyba mam za wysoką prolaktynę. Napiszcie mi proszę czy moje badania są bardzo złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias_25
Dodam jeszcze, że robiłam też progesteron w 19 dc i wyszedl 11,6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
magdula4444 i jkjk21 dziękuje za pomoc:) będę łykać bromergon bo myśle, że powinnam nie wiem tylko czy brać go przez cały cykl czy tylko w niektóre dni? anias_25 też jestem ciekawa co powie Ci lekarz bo miałam bardzo podobne wyniki do Twoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias_25
Wisienka a co Tobie powiedział lekarz na takie wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
anias_25 wiesz co patrząc na twoje wyniki to na pewno dostaniesz bromergon, ale nie za duża dawke chyba pół tabletki na noc, ja miałam 38 i taką dawke właśnie dosta łam i ładnie spadła mi do 4:) ja też miałam robione fsh i lh ich proporcja ma być 1:1, u Ciebie jest trochę inaczej ale to lekarz Ci wszystko wyjaśni przy takiej proporcji można policystyczne jajniki podejrzewać, ale to różnie bywa u mnie też podejrzewali a okazało się że jest wszystko ok:) tsh masz super, ja miałam ok 4 bo mam problemy z tarczycą i zaszłam w ciąże:) a miałaś też badany poziom testosteronu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias_25
Dziękuję Ci jkjk21 za szybką odpowiedź. Badania testosteronu jeszcze nie robiłam. Napisz mi jeszcze proszę po jakim czasie brania tego leku zaszłaś w ciążę i jak się robi badania na policystyczne jajniki. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
Kobietki, które juz jesteście w ciąży, mam pytanie czy zauważyłyscie jakieś 'szczególne" znaki przed dostaniem @ bo ja mam tak duze upławy ze szok, nie wiem czy jest to spowodowane lekami bromergonem oraz duphastonem ktory brałam od 20 do 24dc co prawda miałam brac 19dc - 23dc, ale miałam wyjazd i tak jokos wyszło ;) plis o odp! moze zauwazylyscie cos co Wam dopiero poźniej przyszło do glowy, wielkie dzieki bo mam dzis 24 dc i juz świruję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
anias_25 lekarz mi kazał tylko powtórzyć prolaktyne a z resztą ponoć było w porządku ale sama juz nie wiem, muszę poradzić się jeszcze innego lekarza chociaż mój ponoć jest dobry.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias_25
Dzięki wisienka za odpowiedź. We wtorek po wizycie napisze Ci co mi lekarz powiedział na te wyniki. Też idę do dobrego lekarza. Ponoć najlepszego w moim mieście. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
anias_25 ja właśnie zrobiłam badanie testosteronu i poziom LH do FSH, musiałabyś zrobić jeszcze ten testosteron, ale przy wykluczeniu policystycznych jajników ważne jest również usg bo czasami z nadnerczami może byc problem, tak jak przy wysokiej prolaktynie z przysadką, ale to lekarz Ci na pewno wszystko wyjaśni, wiesz co i o wszystko się wypytaj, najlepiej na kartce sobie zapisz, bo uwierz najlepiej jak sama o siebie zadbasz, ja np sama do wielu rzeczy sama doszłam i wiele badań sama robiłam na swój koszt i później z tymi wynikami do lekarza.Ja zaszłam w ciąże w 1 cyklu brania bromergonu:) magdula4444 spokojnie:) wiem, że ciężko wytrzymać ale uwierz tutaj czas jest ważny a za wcześnie nie ma co się denerwować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias_25
Jeszcze raz wielkie dzięki jkjk21. Napewno o wszystko wypytam we wtorek lekarza i napisze wam co mi powiedział. Kurcze ja martwie sie jeszcze jedną rzeczą, mój mąż mił robione badanie nasienia i u niego tez sprawa nie wygląda za dobrze. Ale mam nadzieje, że będzie dobrze. Za was tez trzymam kciuki dziewczynki-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! dawno się nie odzywałam, ale to w myśl, że ten temat jest zarezerwowany dla starających się a nie dla tych, co już zaszły i porównują objawy ciążowe:) jednak poczytałam dziś, nadrobiłam zaległości i mam pewną refleksję zwłaszcza dla tych, które są na świeżo z badaniami, normami, lekami itp. Moje drogie kobietki!prawda jest taka, że organizm każdej kobiety jest inny, badania hormonów robione w różnych porach dnia też nie są do końca miarodajne, a poza tym trzeba pamiętać o czynnikach zewnętrznych, np. stres (wzrasta PRL). Też przechodziłam tą nerwówkę, że PRL za duża, że hormony wskazują na PCO, że jak nic mam mikrogruczolaka przysadki (zalecana operacja) i że ciąża to odległa mżonka. A że jestem panikarą, stresowałam się jeszcze bardziej, więc PRL ciągle do góry, coraz większa dawka Bro. i nic. I w pewnym momencie ta nerwówka, łażenie po lekarzach mnie tak zmęczyło, że powiedziałam \'dość\'. Bro. brałam nadal, regulował mi cykl i dobrze go znosiłam, ale zaprzestałam badać krew i szukać chorób. I pewnie wiecie, jak to się skończyło- wyluzowałam się i zaszłam w ciążę. A piszę to wszystko po to, żeby was przekonać, żebyście nie dały się zwiariować! Bo psychika kobiety ma ogromny wpływ na płodność. A lekarze potrafią być bardzo dosłowni i umieją nastraszyć. Proszę was, martwcie się tylko tyle, ile to konieczne, nie pozwalajcie sobie oszaleć, to najlepsze lekarstwo:))pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
witajcie! byłam dzis na usg zobaczyc czy oekl pecgerzyk i kurcze pekł, ale endometrium ma 7,7 mm a było wieksze przed sama owu :-( a poza tym moja gin powiedziala, ze skoro mam tak pozna owu to powinnam nie brac tego duphastonu od 19dc tylko pozniej a przeciez sama mi tak kazał!!!!! kurcze i tak wzielam o dzien pozniej! jestem zalamana bo powiedziala, ze ten cykl raczej stracony :-(((( kurcze a takie ladne jajeczko było! ehhhh. zalamka! zaczynam tracic jakakolwiek nadzieje!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Jkjk21, cieszę się, że wszystkie badania wyszły dobrze. Ja mam wizytę 26 maja, dam znac co i jak, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Magdula4444, nie poddawaj się, przed Tobą następny cykl i może tym razem się uda. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
magdula4444 nie bierz duphastonu to jest progesteron i jeżeli za wcześnie go weźmierz to działa jak antykoncepcja, szczególnie jeżeli masz tak późno owulację, tylko się nie załamuj, rosną Ci piękne pęcherzyki a poza tym to jest dopiero twój pierwszy cykl:) i już tak ładnie reagujesz, więc nie zepsuj tego twoim podejściem, uwierz w siebie że możesz zajść w ciąże, bo tak jest!!Ja nawet nigdy nie widziałam jak mi rosną pęcherzyki:P pozdrawiam!!Chciałam się zapytać kobietek które są w ciąży, czy wam juz brzuszki widać?I czy s łyszałyście kiedy są już widoczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Jkjk21, ja jestem w 11 tyg. i wyglądam jakbym się przejadła, ubrania powoli robią się ciasne. Z kolei u mojej przyjaciółki jeszcze w piątym mies. niewiele było widać. Także to chyba sprawa indywidualna. A jak to wygląda u Ciebie, brzuszek już rośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piliiiska1
Dziewczyny mam podwyzszona prl i od dzisiaj zaczynam brac tabletki na jej zbicie.Prosze powiedzcie mi czy moge nadal brac clo.Czy musze odstawic?Bardzo dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Hej Dziewczyny:) mb28 ja też wyglądam jakbym się przejadła, ale jak faktycznie się przejem to wyglądam jakbym była w 6 miesiącu ciązy:P denerwuje mnie to strasznie, juz bym chciała ładną piłeczkę, bo się mnie pytają czy ja juz taki brzuch mam czy znów się objadłam:P Prolaktyny nie mierze bardzo dobrze się czuję i narazie jest ok dzidzia zdrowa, pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Witam gorąco:) co u Was dziewczyny? Ja zaczęłam nowy cykl łykam więc clo i bromergon też, mam tylko uderzenia gorąca ale to normalne po clo:P Teraz pozostaje mi tylko czekanie.. To musi być niesomowite uczucie wiedząc, że tam w środku jest maleńka dzidzia:) zazdroszcze Wam ciężarne;P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
Witajcie :) dzięki Wam za słowa otuchy i pocieszenia! ja postanawiam wyluzowac co ma byc to bedzie! nie ma sie co stresowac i na siłe dopatrywac jakichkolwiek szczegołów! czekam na przyjscie @ bo w koncu bede mogła rozpoczac nastepne staranka! :-) zycze powodzonka i duzo zdrowka dla Naszych przyszłych mam i niech dzieciaczki zdrowo sie rozwijaja! i kurcze wierze, ze w koncu i ja pochwale sie II kreseczkami! P.S. trzymajcie kciuki, aby moj optymizm nie zmalał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Wtryniam się tak po długim czasie od rozpoczęcia tej dyskusji i byc może zadam pytania, na które juz tu odpowiedziano,ale nie jestem w stanie przeczytac dziś tylu postów, więc prosze o wyrozumiałośc i odpowiedź. Moja \\\"przygoda\\\' z bromergonem zaczęłą się całkiem niedawno. To ,że mam za wysoki poziom prolaktyny (43,6 ng/ml) wyszło przez przypadek, bo ani nie próbowałam zachodzic w ciązę, ani nie miałam laktacji tylko bardzo bolesne i troche nieregularne cykle. Gin od razu chciał mi przepisac piguły antykon. (do tej pory nie stosowałam) ,ale poprosiłam go o skierowanie na badanie prl no i wyszło. z tym wynikiem poszłam do endokrynologa i przepisała mi bromergon (najpierw 1/4 tabl na noc, potem 1/2 a teraz 1 tabl na noc). do tego luteinę od 16-25 dnia cyklu. Jak do tej poryjedynym niepożądanym skutkiem ubocznym sa problemy z wypróżnienami ,co mi się nigdy nie zdarzało).Endokryn powiedziała mi,że leczenie będzie trwało na pewno kilka miesięcy.Na razie mi się nie spieszy, bo nie planujemy dzidzi jakos na konkretny temrin, ale bardzo bysmy sie ucieszyli jakby sie pojawiła ;-) dlatego skuteczność leczenia moge potwierdzac tylko laboratoryjnie, a nie ciązą. Ale zapytałam lek. co z bromergonem jakbym zaszła jednka w ciąże. Powiedziała,ze nic. tzn że nie szkodzi i że nalezy brac dalej. no ale przecie z w ulotce jak byk jest napisane \\\" nie stosowac we wczesnej ciąży\\\". To jak to w końcu jest? Z drugiej strony spotkałam się z opiniami,że jak dziewczyny przestawały brac leki z chwila zajścia to dochodziło do poronienia. ( na kafeterii w innych tematach tez są różne opinie) Drugie pytanie dotyczy picia alkoholu. Czy w ogóle nie można? No kiurcze.... kilka miesięcy bez lamki wina czy piwka to może byc ciężko. Endokryn powiedziała mi,że jeśli bedzie mi się szykowała jakaś większa impreza z alkoholem to nie mam brac bromergonu. ale nie dopytałam czy w ogóle nie powinnam pic. Kurcze troche się rozpisałam, ale nie mam sie kogo zapytać. Acha i jeszce 1 pytanie. Czy spotkałyście się z tym,żeby lek zaleciła badanie prl po metoklopramidzie miedzy 19-22 dniem cyklu? Bo mi sie wydawało,że powinno sie badać między 3-4. Zgłupieć można. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Wtryniam się tak po długim czasie od rozpoczęcia tej dyskusji i byc może zadam pytania, na które juz tu odpowiedziano,ale nie jestem w stanie przeczytac dziś tylu postów, więc prosze o wyrozumiałośc i odpowiedź. Moja \"przygoda\' z bromergonem zaczęłą się całkiem niedawno. To ,że mam za wysoki poziom prolaktyny (43,6 ng/ml) wyszło przez przypadek, bo ani nie próbowałam zachodzic w ciązę, ani nie miałam laktacji tylko bardzo bolesne i troche nieregularne cykle. Gin od razu chciał mi przepisac piguły antykon. (do tej pory nie stosowałam) ,ale poprosiłam go o skierowanie na badanie prl no i wyszło. z tym wynikiem poszłam do endokrynologa i przepisała mi bromergon (najpierw 1/4 tabl na noc, potem 1/2 a teraz 1 tabl na noc). do tego luteinę od 16-25 dnia cyklu. Jak do tej poryjedynym niepożądanym skutkiem ubocznym sa problemy z wypróżnienami ,co mi się nigdy nie zdarzało).Endokryn powiedziała mi,że leczenie będzie trwało na pewno kilka miesięcy.Na razie mi się nie spieszy, bo nie planujemy dzidzi jakos na konkretny temrin, ale bardzo bysmy sie ucieszyli jakby sie pojawiła ;-) dlatego skuteczność leczenia moge potwierdzac tylko laboratoryjnie, a nie ciązą. Ale zapytałam lek. co z bromergonem jakbym zaszła jednka w ciąże. Powiedziała,ze nic. tzn że nie szkodzi i że nalezy brac dalej. no ale przecie z w ulotce jak byk jest napisane \" nie stosowac we wczesnej ciąży\". To jak to w końcu jest? Z drugiej strony spotkałam się z opiniami,że jak dziewczyny przestawały brac leki z chwila zajścia to dochodziło do poronienia. ( na kafeterii w innych tematach tez są różne opinie) Drugie pytanie dotyczy picia alkoholu. Czy w ogóle nie można? No kiurcze.... kilka miesięcy bez lamki wina czy piwka to może byc ciężko. Endokryn powiedziała mi,że jeśli bedzie mi się szykowała jakaś większa impreza z alkoholem to nie mam brac bromergonu. ale nie dopytałam czy w ogóle nie powinnam pic. Kurcze troche się rozpisałam, ale nie mam sie kogo zapytać. Acha i jeszce 1 pytanie. Czy spotkałyście się z tym,żeby lek zaleciła badanie prl po metoklopramidzie miedzy 19-22 dniem cyklu? Bo mi sie wydawało,że powinno sie badać między 3-4. Zgłupieć można. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Magdula4444, takie podejście mi się podoba, oby tak dalej. Kunegunda81, mój poziom prolaktyny wynosił 40,75, brałam więc bromergon od 5 do 25 dc. W związku z tym jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży już nie brałam bromergonu. Moja gin powiedziała, że nie ma takiej potrzeby, ponieważ prl nie była mocno podwyższona i nie leczyłam się długo, więc nie powinno byc problemu. A jeśli chodzi o alkohol to zdarzyło mi się wypic, ale po lampce wina szumiało mi w głowie, tak działał na mnie bromergon. A poza tym też nie odczuwałam skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Hej Dziewczyny!!U mnie wszystko ok, ale coś ostatnio trochę się przejmuję wysoką prolaktyną, kurcze bycie w ciąży to też są ciągłe stresy o ciąże, żeby ją utrzymać, ale mam nadzieję, że każda z nas zajdzie w upragnioną ciąże i ją szczęśliwie utrzyma do końca:) dziewczyny dajcie znać co tam u Was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias_25
Cześć dziewczyny, byłam u lekarza we wtorek i dostałam bromergon, 1/4 tabletki na noc. Po takiej dawce nie mam skutków ubocznych także jest ok. W sumie spodziewałam się dodatkowych badań, ale na razie mam czekać. Lekarz powiedział, ze moje badania sa dość dobre i bromergon powinien pomóc zajść w upragniona ciążę:). Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×