Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Bella, sszkoda że tak Cię po tym leku męczy, zwłaszcza że są dziewczyny jak ja które nic nie odczuwaja. Ale dzidzius jest tego wart :) Ja za to mam bolesne @ bo mam tyłozgiecie a bolesne nie były tylko kiedy brałam tabl ok 2 lata temu. U mnie dziewczyny @ brak, dzis 29 dc wiec dalej czekam spokojnie. Od wczoraj bola mnie sutki przy dotykaniu, ale nie wiem czego to jest objaw, mam lekkie bole jak na @ ale bardzo delikatne, troche czasem zakłuje no i dziś sie bardzo zdziwiłam bo od 21dc temp 37,5- 37,12 a dziś 37,25 w sumie wiem że nic nie mogło zakłócic... Zobaczymy trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis jak napisałam powyzej, ja również mam zgięcie a w ciazy byłam więc jestto jak najbardziej możliwe, nawet to że u Ciebie zgiecie może by wieksze to żadna przeszkoda. Moj mąż też bardzo chce :) Chyba najgorsze jest złe nastawienie nie daj sobie wmówic że sie nie da!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś ja tez poszłąm raz na NFZ i wiecej nie pojdę Dodam jeszcze ze bylam u lakarza do ktorego chodziłam z pierwszą ciążą i byłam bardzo z iego zadowolona, fakt ze to bylo prawie 5 lat temu ale.... kasa robi swoje. Oczywiscie nie uogólniam tego ze wszyscy gin tacy sa... mi sie akurat taki trafił ;))Tez mam prawostronne zgięcie macicy.. ale jak juz wspominałam jednego bobasa mam, więc tym bym się jakoś bardziej nie przejmowała Gosia a nie kusi Cię aby zrobić teścik?? ból sutków i podwyższona temperatura to już dobry powód ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a slyszałyście o takim leku ziołowym castagus ?? on tez jest na zbicie prolaktyny i nie wywoluje takich skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje słońce :) Własnie zauważyłam (rano nie było na sto proc) że na brodawkach mam niebiesko ciemne żyłki a na sutkach białe grudki takie dziwne. Czy też tak macie przed @ ? Mi po ciazy co prawda zylki zostały ale na piersiach nie na brodawkach ... Czekam cierpliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ja robiłam test w pt i był ujemny wiec dzis nie ma sensu robic. mysle ze jesli wogole zaciazylam to w 20-21dc, dlatego że jak juz pisalam, wtedy byl sluz płodny, wtedy dwa dni pod rzad testy owu +, temp od 21 dnia to 37 a dzis 37.25. W 14dc też owu miałam + ale w tym czasie mialam infekcję i byłam za granica pare dni wiec mogło się przesunąc. Test owu wyszedł dodatni 14dc około 15.00 ale jak robilam o 18 to juz był ujemny wiec coś tu "śmierdzi". Dodam też że w poprzednia ciaze wg moich obliczen zaszłam w 21 dc własnie dlatego ze wczesniej walczyłam z infekcja pochwy i widocznie owu musila poczekac. Wtedy test ciazowy wyszedl pozytywny 36 dc i to była blada kreska :):) Czekam wiec spokojnie na moją Zuzię żeby w końcu wróciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam miłe moje:) ja dzis w swietnym humorku ,maz wraca wieczorem:):):) mam takie pytanie do was wszystkich ,czy podczas brania bromergonu moge rownoczesnie zazywac fluconazole to jest lek przeciwgrzybiczny, mam problem z grzybica własnie,niewielna zmiana grzybiczna w pachwinie nogi ,kiedys tez tam była i lekaz dał ten fluconazole ,a teraz staram sie nie mieszac przy bromku zbytnio z innymi lekami zeby nie popsuc działąnia.Do lekaza nie bardzo jak mam isc a zreszta mieszkam za granica i tu nikt nic nie umie poradzic,piszcie wiec.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienko ciekawe co tam u Ciebie :) jaki bedzie efekt ,jesli za pare dni nie przyjdzie @ zrob test koniecznie,u mnie po bromku jak w zegarku 28dni i @ ,wczesniej tez miałam regularnie bo btałąm antykoncepcyjne tabletki ,i to one chyba tak mi podniosły poziom prolaktyny,eh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo justa 27 ,tak słyszałam o nim ,ale on jest długodystansowy,jak chcesz szybko zbic prolaktyne i uregulowac okres to tylko bromergon,dzis juz mi jakby lepiej,nieraz organizm tak zel nie reaguje,po prostu myslałam ze sie przyzwyczaje.Ale raz jest strasznie a raz ok jak dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc Bella, Znalazłam ulotkę tego leku : http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2535 (fluconazole) i tam pisza ze to jest lek azolowy III generacji, nie wiem o co z ta generacja chodzi ale wiem ze na ulotkce bromergonu pisza ze azolowych przeciwgrzybiczych niewolno stoloswac przy tym leku... NIe wiem tylko czy skutki uboczne sie nasilaja wtedy, chyba tak, bo bromergon raczej swojej "mocy" nie straci przez to. Jak dasz rade to idz jutro do lekarza np dermatologa pokaz ulotke bromergonu i popros o cos na tego grzyba. Grzyby sa wstretnesama mialam nieraz grzybice pochwy, albo po basenie, trzeba je zawsze doleczyc do konca czyli wziasc tyle pastylek ile trzeba czy masci cała tubke- jak zaleci lekarz. A moze w aptece doradza ktory lek nie jest azolowy? tak na pewno doradza, tylko nie wiem czy bez recepty kupisz... W kazdym razie proponuje dzis tego fluco nie brac, a jutro isc do apteki i zapytac, w drugiej kolejnosci do lekarza. Bardzo Cie swedzi? Moze clotrimalzol w masci pomoze?? Ja na taka przypadłosc na rece mialam lek travogen ale widze ze on tez alolowy tylko II generacji... ale to masc, to może nie jest taka silna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Gosienko. no i ja sie wstrzymałam, bo nie chce juz nic zepsuc,swiedzi mnie srednio wytrzymam,ale ze jade na wakacje to chciałąm sprawe wyleczyc,masci to juz nie działaja ,prubowałam kilka musze leki silniejsze przyjmowac. Masz racje ze trzeba pozadnie wyleczyc. Ale od wrzesnia do listopada byłam w ciazy i przerwałam leczenie,potem szok po stracie i długo nie myslałąm o tym ale teraz lecimy z mezem do Włoch i chce cos z tym zrobic. Podejde jutro do apteki i niech mnie kurcze ratuja,jak sie dzis czujesz? ja mam zamiar cieszyc sie latem i odpoczywac i przestac cały czas myslec o zapłodnieniu,moze sie uda nie myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIesz ja czuje sie OK. Odnośnie zapł, wogole nie mysle w pierwszej fazie cyklu o tym, nieciepliwa robie sie kilka dni przed @, ale teraz jestem dziwnie spokojna. Odnośnie leku, uważaj jak bedziesz za granica, ja bylam w Pradze /polecam!!!/ na weekend majowy i juz od wyzszych temp cos mi sie zaczelo robic, dobrze ze w pore zauważylam i wyleczylam, ja przed ciazą również mialam problemy z grzybicami, widze że dokładnie ten sam problem :( Wszystkie dziewczyny ktore sie staraly i w koncu zaszly mowia ze udalo sie kiedy przestały tak bardzo chciec i tym zyc. Mysle ze cos w tym jest :) Zwłaszcza ze jak ostatnio zaszłam to wogole nie wierzylam ze sie uda za I razem i sie udało. To miłych wakacji życzę w takim razie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEKI ,LECIMY ZA 10DNI WIEC POSTARAM SIE ZAJAC PAKOWANIEM ,WIZYTA MAMY,ZAŁATWIANIEM WSZSTKIEGO W PRACY PRZED WYJAZDEM,NIE WIEM CZY NIE BEDE MYSLEC BO TO CHOLERNIE TRUDNE ,ALE POSTARAM SIE,WIDZE ZE MAMY PODOBNE PROBLEMY HA HA,POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to łatwo powiedzieć,nie myśl o ciąży.jak człowiek wkoło siebie widzi same ciężarne,w rodzinie też non stop jakieś dzieci i te głupie pytania"a Wy kiedy""na co czekacie??to człowiek tym bardziej się nakręca i czeka tego dnia kiedy ta wredna @ nie przyjdzie.dziś drugi wieczór będzie z 1/2 tabl. szkoda tylko że bez męża,ale musi zbierać siły bo od soboty zaczynamy starania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Monis ,dasz rade,on zaraz przyjedzie i bedzie wspierał. Ja pracuje obecnie z dziweczyna w ciazy,mamy ta sama przebieralnie,8 h dziennie razem,na poczatku horror,a teraz tylko czasem mam dosc a ogólnie jest normalnie,przywykłam, kolezanka sasiadka rodzi 4 czerwca to był mój termin i miałysmy jechac razem. na porodówke...ciezko jak cholera,ale nie mysle o tym. Za to ja jade na boskie wakacje. Damy rade i w swoim czasie spełni sie nasze marzenie zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis a nie za długo trzymacie "zołnierzyki" w uwięzieniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przepraszam ja nie chcicałam nikogo urazic :( sama wiem jak jest ciezko, bo sama wciaz o tym mysle. ale chyba najlepszy sposob totroche sie oderwac, dlatego to właśnie wam polecam. wokoło mnie też same cieżarne, boli jak cholera, zwłaszcza że ja w maju miałam miec termin:( Jesli kogos obraziłam to nie chciałam. Śpijcie dobrze i miłych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goska spokojnie,ja sie nie gniewam i nie czuje urazona,absolutnie nie :) maz za chilke wejdzie do domu czekam z kolacja,koniec delegacji:):):) ah jak sie ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczku nikogo nie uraziłaś,napisałam po prostu jak to jest w moim przypadku.kuzynka z rodziny była już drugim w ciąży i takmi dobrze poradziła,ty idź dolekarza bo jesteś chora skoro nie masz dzieci.cholernie miłosłyszeć.a co do żołnierzyków hmm Justa nie mamy innego wyjścia ,mąż jest kierowcą więc widujemy się rzadko,choć ostatnio stara się i przyjeżdża co drugi dzień.ale w tym cyklu jadę razem z nim i będziemy tworzyć maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis trzeba sobie jakos radzic ;) jak nie ,machometr do gory to gora do machometra ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Dzisiaj się już trochę lepiej czuję i zbieram siły na następne starania. @ pomału się kończy i zaczynam myśleć o tym czy tym razem się uda. Czasami nie mam siły się już denerwować, to wszystko mnie przerasta i za długo trwa. Będzie co będzie, ja zaczynam pomału wątpić czy kiedykolwiek się uda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izula przestan.Jasne ze sie uda ale musimy swoje odczekac.Ja mam pytanie niby poziom prolaktyny spadl ale wciaz gdy naciskam brodawki pokazuje sie kropelka mleka.Co myslicie .Moze jak mam mleko to nie ma szans na ciaze? Jejku gubie sie juz w tym......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulka nawet nie myśl o poddaniu się,już niedługo w taki piękny dzień jak dziś wyjdziemy z maluszkami na spacerek.nie wolno tracić nadziei chociaż wiem że to trudne ale musi nam się udać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno,czy Wy też macie po bromku problem z zaparciami??jesli tak to jak sobie z nim radzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiunia1
mój organizm już sie przyzwyczaił do bromka nie odczuwam już dolegliwości, biorę go od 6 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ,Sylwia,ja juz troche przywykłam choc biore od marca,ale ranek jest tragiczny nie umiem wstac,i nastruj jest jest tragiczny,miesnie jakos dziwnie pracuja ,no poranek jest straszny,no i wciaz mie noge sie skupic jestem tłumaczem i musze mowic codziennie w 4 jezykach,eh zawsze byłam bezbłedna a teraz,szkoda gadac. Dziewczyny piszcie mi czy wy macie kropelke mleka gdy nacisniecie sutki,bo ja mam ....jejku wiec nie wiem jak to bedzie choc wyniki prolaktyny z 2 tyg tem sa swietne????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zaparcia najlepszyjest błonnik któryznajduje sie w pełnoziarnistym chlebie, owocach, warzywach lub np w waflach ryżowych. Ja po bromku nie mam tego problemu ale w ciazy miałam i 1 śliwka suszona dziennie pomagała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×