Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość liluu
ja biorę bromergon ale z innego powodu ,mianowicie w celu zatrzymania laktacji ,zaczęłam od razu 1 tabletka rano i 1 wieczorem ,skutki uboczne nie wystapiły -na szczęście ,a tak się bałam tego leku ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Ja też miałam wyciek z piersi, na szczęście po dwóch tygodniach bromergon mi pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigold!!!Robiłam też inne badania i mąż też. U męża nie ma rewelacji ale żle też nie jest-w normie po prostu. U mnie też niby wszystko jest ok. Jedynie ta prolaktyna. W pierwszym badaniu 29 a po obciązeniu ok 240, więc trochę za dużo. I może nie uwierzysz ale Pani doktor od razu przepisała mi Bromergon 2x dziennie. Po jakimś czasie poszłam do innego lekarza żeby dał mi receptę na ten Bromergon, a Ona mi powiedziała że w tym laboratorium gdzie robiłam wyniki po obciążeniu nawet do 10krotności jest w porządku. Więc odstawiłam ten Bromergon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuchatka
Szukałam specjalisty i nawet się zarejestrowałam ale tu koszmar!!!- na 9 grudnia!!!! Gdybym tak długo czekała to przy moich objawach: -)rozdrażnienie, -) wypadanie włosów, -) skąpe i nieregularne miesiączki ( raczej plamienia a nie miesiączki), -) bóle głowy chyba bym oszalała! Jestem załamana podejściem lekarzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Gili-ja też brałam od razu 2 tab. dziennie przez 2 miesiące i miesiąc po 1 tab.dziennie. Może za szybko odstawiłaś te tabletki? Ja dzisiaj byłam u gina i kazał mi nie brać bromka przez tydzień, a potem iść na badanie prolaktyny. Dziś jest mój 35 d.c, a ja nadal nie mam @. powiedziałam o tym ginowi, a on na to, że przy wysokiej prolaktynie może się spóżniać. Ale ja najdłuższy cykl jaki pamiętam to był 32 dni, a ostatnie to miały 27 i 25 dni. Zwariować można już od tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
niuchatka państwowo czy prywatnie trzeba tyle czekać na specjalistę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuchatka
Państwowo oczywiście. Koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigold81 Trzymam za Ciebie kciuki. Wiesz, lekarz kazał spróbować odstawić więc odstawiłam. Mam zrobić badania prolaktyny przed wizytą. Wizytę umówiłam na następny tydzień. Zobaczymy. Już mi sił brakuje na to wszystko. To już chyba 4 mój lekarz. Mam nadzieję że lepszy od poprzednich. A tak wogóle to w którym dniu najlepiej badać prolaktynę, bo tu też są różne teorie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
Witajcie dziewczyny Zastanawiam się czemu lekarze mają takie podejście do nas to się w głowie nie mieści.Brałam bromergon na zatrzymanie laktacji ale nie pomogło.I te terminy to koszmar.My chcemy dzidzie a oni jakoś do tego dziwnie podchodzą.Ja nawet telefonicznie nie mogłam się dowiedzieć jak wyszły badania na prolaktyne mam czekać do 27 sierpnia to jakiś koszmar mam się "bujać" i tyle.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Gili z tego co wyczytałam, na internecie, to obojętne , w którym dniu się robi badanie prolaktyny, ważne,żeby rano i na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Ale większość badań robi się w początkowych dniach cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolaktyne chyba najlepiej miedzy 2 a 4 dc i tak jak mowicie rano na czczo i wazne zeby chwile odsiedziec przed badaniem na spokojnie i bez nerwow zeby wynik byl wiarygodny. niuchatka ja tez mialam takie dolegliwosci i mialam podwyzszona prolaktyne 39.90 przy normie 25 nie robilam z obciazeniem.biore bromek wlasnie zaczelam drugie opakowanie i jestem o niebo spokojniejsza @ była juz bardziej normalna bo wreszcie ją miałam a nie tylko jakies brazowe plamienia. nie myslalyscie o prywatnej wizycie u jakiegos dobrego gina ja niestety po swoich doswiadczeniach z lekarzami znalazlam nowego dobrego i chodze prywatnie. bez mrugniecia okiem daje skierowanie na wszystko co chce i nie jest drogi bo wizyta 30 zl w rzeszowie wiec cena bardzo niska. za usg i wizyte bierze 50 a za usg, cytologie i wizyte 100 wiec ceny sa znosne a nawet moge powiedziec niskie bo co nie ktorzy za dzien dobry biora 100.do tego wyniki wszystkie np cyt podaje przez telefon mozna sie znim umowic i zdnia na dzien jak sie cos dzieje ma naprawde swietne podejscie i jestem zadowolna. jesli branie bromka przez dwa miesiace nie zaowocuje fasolka bedzie mi robil monitoring i szukaldalej gdzie lezy przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny!!Mnie też się wydaje że prolaktynę się robi w pierwszych dniach cyklu. Ale ja dzisiaj rozmawiałam z lekarzem telefonicznie i powiedział że zazwyczaj robi się to badanie w drugiej połowie cyklu. Ja nie mam wyboru i będę robić to badanie w poniedziałek bo we wtorek mam wizytę umówioną i chcę iść z wynikami. A ha- lekarz w sumie dodał że poziom prolaktyny nie zmienia się drastycznie w ciągu cyklu i w sumie to mogę to badanie zrobić teraz. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to super tylko czy oby wyniki bedziesz miala tak szybko bo ja u siebie jak robilam to jak poszlam w piatek to wyniki mialam w srode ;-/ i daj znac co ci wyszło pozdrwoionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronie laboratorium jest napisane że wyniki mogą być już tego samego dnia, ale jak zwykle w praktyce się wszystko okaże;-))Na pewno napiszę jak dostanę wyniki. Ja również pozdrawiam cieplutko;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie sie wydaje ze ten Twoj lekarz cos sciemnia poniewaz te badania powinno sie robic miedzy 4 a 6 dniem cyklu i z tego co sie dowiedzialam to najlepiej robic wlasnie w 5 dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ANDZIULKA: po pierwsze przepraszam, ze dopiero teraz odpisuję. Ja w połowie maja zrobiklam badanie na tarczycę i prolaktyne, miałam lekką niedoczynność no i zbyt wysoka prolaktynę oczywiście. Moja gin zapisała mi Bromergon, a w sprawie tarczycy powiedziała że mam iśc do ogólnego... Koleżanka poleciła endokrynologa-ginekologa czyli 2W1, słyszałam o neij dobre opinie, jest dość znana, wg mnie bardzo dobra. Zpisałąm sie, chyba 2-3 tygodnei czekałam na wizytę. Przepisała mi dodatkowo Euthyrox 25 1,5 tabletki rano na czczo. No i w pierwszym cyklu starań udało mi się zajść:-) Byłam w miniony piątek na pierwszej wizycie oficjalnej, Bromergon już odtsawiłam (bez żadnych dodatkowych badań!?!), teraz biore tylko Euthyrox 25. Zobaczymy dalej... Co do lekarzy specjalistów, to myślę że na każdego znajdzie się dobra i zła opinia wsród klientów,nie ma ideałów. O tej Pani endokrynolog znalazłam w internecie też złą opinie,ale staram się kierować swoim rozsądkiem, z tym co poznałam opinia zupełnie mi się nei zgadza. Podaję namiary na endiokrynologa-ginekologa: Specjalistyczna Praktyka Lekarska. Elżbieta Ostrowska-Ciskowska Adres: Żwirki I Wigury 36, 84-230 Rumia Telefon: (058) 671-44-96, Tel.: 0 501 73 01 80 Ja do Gdańska musze się wybrać do dr Doeringa na USG w 13 tyg. ciąży, dzsiiaj próbowałam się dodzwonić i bezskutecznei. ponoć to też super specjalista z dziedziny ginekologii. Byłam u niego 3 lata temu w I ciązy tylko raz na USG prenatalnym i wrażenia odebrałam super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Jednak dostałam @ wczoraj, brzuch mnie trochę boli. (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigold81!!Przykro mi, ale trzeba wierzyć w to, że następnej @ nie będzie (choćby to miało grozić późniejszym rozczarowaniem). I głowa do góry. Chociaż muszę powiedzieć, że kiedy ja dostałam @ w zeszłym tygodniu było mi bardzo przykro. Kiedy się skończy @ zawsze mam duże nadzieje i wierzę że następnym razem się uda. W ogóle mam wrażenie, że każdą kolejną @ przeżywam coraz bardziej. To wszystko to chyba wina tego długiego już oczekiwania. No nic-kończę swój wywód bo chciałam Cię pocieszyć a skończyło się jak zawsze-samoużalaniem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Dzięki Gili za pocieszenie. Za tydzień idę na badanie prolaktyny, więc zobaczę czy się unormowała. Za dużo też myślę o tym wszystkim, więc to mnie też może blokować. Ale jak tu nie myśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ten sam problem. Niby staram się jakoś wyluzować i za bardzo nie myśleć, bo stres na pewno nie pomaga. Ale jak coś mi do głowy przyjdzie to potrafię godzinami siedzieć w Internecie i wertować tematy. Trudno się zdystansować w tej sprawie Marigol81. Znam to z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość any
witam...czytam to forum dzis od pierwszej strony..mialam hyperprolaktyne przez 5 lat,dokonczylam leczenie w anglii,gdzie wowczas pracowalam..powiedziano mi tam ze zwykle po ok 5latach sama ustepuje..no coz ustapila ale taraz czuje ze znow wraca.... z cala pewnoscia moge powiedziec ze prolatyna pojawia sie po traumatycznych przejsciach i dlugotrwalaym stresie...ja przeszlam okropny traumatyczny wrecz rozwod...w calym czasie choroby zmienilam juz 5 razy okulary bo wzrok strasznie mi sie pogarszal i znow po ok roku musze je zmienic,bo nie widze dostatecznie...bromergon-swinstwo jakich malo,mialam wymioty przez cale miesiace,zwodzona przez lekarza by nie odstawiac..odstawilam i zmienilam lekarza.potem bralam dwa lata tabletki antydepresyjne...po trzech latach mam drugiego meza ,ktory tym razem chce bardzo miec dzidziusia(pierwszy maz tragedia zwodzil mnie 10 lat),odstawilam tabl antydepresyjne i znow problem prolaktyny wrocil....nic w srode ide do lekarza zbadac prolaktyne jeszcze raz...mam nadzieje ze nie jest wysoka i teraz kiedy mam mniej stresu ,lepszego meza i naprawde planujemy dzidziusia wszystko bedzie ok.....trzymajcie kciuki.....ps.moja kolkezanka bardzo chwalila norprolac..podobno po paru tabl zaszla w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czterdziestolatka69
czesc dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka68
czy ktos jest na forum , chcialabym sie cos dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska298
HEJ DZIEWCZYNY :) BYŁAM W SRODE U LEKARZA WYNIKI W NORMIE BROMERGON JESZCZE PRZEZ TRZY MIESIACE...CHYBA ZE ZAJDE WCZESNIEJ JESTEM DOBEJ MYSLI....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odebrałam dziś wyniki prolaktyny i nie jest dobrze. Dodam, że odstawiłam Bromergon miesiąc temu. Prolaktyna podstawowa 32 a po obciążeniu 288. I co Wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Gili, chyba nie pozostaje ci nic innego, jak dalej zażywac bromergon lub jakiś inny lepszy i drozszy lek? Ja też przypuszczam, że nie będzie dobrze z moją prolaktyną, gdyż moja praca bardzo mnie stresuje, może też spróbuje jakiegoś innego leku? Zobaczymy za tydzień. Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigold81. Jutro mam wizytę u lekarza i zobaczę co powie, chociaż tak naprawdę to nie chcę brać Bromergonu. Jakoś mnie nie przekonał do swego działania;-((Ja również mocno pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka pytaj kochana jak ktos bedzie znal odpowiedz to ci odpisze :-) pozdrowionka dziewczyny widze ze tu troszke nowych :-) mam male zaległości ostatnio:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
any to straszne co piszesz mialaś naprawde cięzko w zyciu. a co do bromka do niego trzeba sie przyzwyczaić nawet zaczynajac od 1/8 tabletki. ale ten neprolak ponoc lepszy bo nie ma takich skotkow ubocznych coprawda cenowo jest o wiele drozszy dlatego przepisuja bromka.ale pogadaj z lekarzem powiedz ze bromka nie tolerujesz i napewno da ci cos lepszego. daj znac jak tam wyniki i jaki plan dzialania przyjmujesz:-) pozdrawiam i zycze minimum stresu maksimum szczęscia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×