Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

W sumie mój znajomy opowiadał mi historię...ze swojego życia zresztą: Starali się żoną ponad 2 lata o dziecko. Nic nie wychodziło, ona już chciała iść do lekarza żeby zacząć sprawdzać co jest. Po dość długim czasie niewidzenia się ani nie kontaktowania się z tym znajomym dowiaduję się, że za 3 miesiące będzie tatą. Pytam się więc: "Michał, jaką masz receptę na dzidziusia? :)" Na co on odpowiada: "Wiesz Baśka co? Może to się wyda banalne ale góry, luzik, piwko, pełen relax i tyle" :) Pocieszająca historia :) We wrześniu idę na urlop ;) Może się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest to jak najbardziej skuteczne pod warunkiem ze w naszych glowach nie siedzi myśl ze odpoczywam to zajde i ze teraz sie uda. relaks i zapomnienie o ciazy to 100% sukces.wiec zycze ci urlopu i nie mysleniu o dzidzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest tak, że my obsesyjne myślimy o dziecku. Chcielibyśmy mieć dzidzię i tyle. Chcielibyśmy "wpaść" :) Nie zabezpieczamy się, nie uważamy ale też nie myślimy przed każdym zbliżeniem "o, może teraz się uda" :) Martwi mnie jednak to, że coraz więcej młodych kobiet ma problemy z zajściem w ciążę (mam przykład wśród swoich koleżanek). Mam 25 lat. To wcale nie tak mało. Mam nadzieję, że każda z nas, ta która chce oczywiście będzie się mogła niedługo cieszyć z fasolki, która zagnieździ się pod serduszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis zrobilam test krwi i jest pozytywny ;) naprawde cos [pieknego teraz pozostaje tylko czekac aby wszystko potoczyło sie dobrze jak widać kuracja sie opłacała - przypomne 2 lata na Bromergonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha_bb - GRATULACJE!!!!!! Trzymam kciuki, żeby wszystko było okej :) Ja właśnie zaczęłam kurację - połknęłam właśnie 1/4 Bromergonu :) Mam nadzieję, że nie będę się czuła aż tak źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dołek
a ja już od stycznia biore bromergon a teraz dostinex , okres mam regularnie co miesiąc, owulacje według testów owulacyjnych też i nic... jestem załamana za tydzień wizyta następna u lekarza , właściwie nie wiem po co.. za te pieniądze co straciłam na leczenie do tej pory mogłabym sobie pojechać na jakieś super wakacje a tak to nic tylko nerwy,nerwy i coraz większy dół myślę że niektórzy nie mogą mieć dzieci i koniec jedyny plus tego wszystkiego to 10 kg mniej bez żadnych diet, stres =dieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madoub
Witam wszystkie wysokie prolaktynki. Jestem tu nowa, po pierwszej tabletce bromergonu ( a właściwie po 1/4 tabletki na noc). Poranek nie do pozazdroszczenia - nudności, "szarpanie" do wymiotów, tępy ból głowy i wogóle brak motywacji do jakiegoś działania. Ale po poczytaniu tego forum - będę kontynuować , trochę się pomęcze. Bo właśnie przygotowuję się do Inseminacji, progesteron w normie, owulacja stymulowana CLO, fostimonem i menopurem - mam nadzieję że dotychczasowy problem trzyletni z jedną kreską na teście - to być może z powodu prolaktyny!!!! Trzymajcie za mnie kciuki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Mam podobny problem tzn. zbyt wysoka prolaktyna. Lekarz przepisał mi Bromocorn i kazał go brać przez 3 miesiące, a potem zrobić badanie. Raczej był pewien że po tych 3 miesiącach będzie wszytko ok. Jednak jak się okazało po tym czasie zamiast poziom prolaktyny spaść, wzrósł o ponad raz tyle co był. Szczerze to nie wiem co o tym myśleć. Pójdę za tydzień zrobić to badanie raz jeszcze, ale może ktoś tez miał taki przypadek i wie czym to może być spowodowane;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, jak każda kobieta inaczej reaguje na Bromergon. Wczoraj też wzięłam 1/4tabletki na noc i dzisiaj rano nic mi nie było a bardzo się tego bałam. Ale zupełnie nic mi nie było. Nie ukrywam, że się cieszę bo nie chciałam brać tego droższego leku (Dio...coś tam). madoub trzymam kciuki, żeby to złe samopoczucie Ci minęło. Musimy dać radę i musimy wierzyć, że bromek nam pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Witam serdecznie wszystkich po krótkiej przerwie:) u mnie po raz kolejny d... a minął właśnie rok starań o fasolke:( no i okazało się, że pęcherzyki nie pękają:( We wtorek mam mieć robione HSG i odziwo wogóle się nie stresuje, mam tylko nadzieję, że będzie w porządeczku. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska298
hej dziewczyny :)gdzie sie wszystkie podziałyscie nie ma nikogo od paru dni otóz musze sie podzielic z wami nowiną okres spozniał mi tydzien i dzisiaj zrobiłam test i wyszły dwie grube krechy a wiec udało sie ,wizyta w przyszłym tygodniu oby wszystko było w porzadku....dodam ze wogóle sie nie spodziewałam obserwowałam sluz i jak dla mnie nie byłóo płodnego ale jednak musiał byc bo sie udało ...dziewczyny uwierzcie bromergon pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska298 - gratuluje Ci serdecznie wiem co czujesz ;)) Proszę napisz czy odstawiłaś bromergon ?? Ja tak - natyomiast cały czas biore euthyrox. Wczoraj robilam wyniki i wszystko wyszło w normie prolaktyna/progesteron/tsh/t3/t4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśka - GRATULACJE!!! Następna kobitka, której pomógł Bromergon! :) Ja biorę go cały czas ale dzisiaj pierwszy raz zrobiło mi się rano niedobrze. W sumie nie wiem czy to po Bromergonie czy po grejfrucie którego zjadłam wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki:-) Wczoraj przyszlam do pracy po 2,5 tygodniowej neiobecności (zwolnenie z powodu plamienia) czuje się dobrze. bromergon odstawilam juz w 7 czy w 8 tygodniu, nie ostawialam stopniowo, tylko tak odrazu jak mi zalecono. Wczoraj zaczęłam 12-ty tydzień:-) na tarczyce Euthyrox 25 biorę nadal:-) No i ten Duphaston 2x 1tabletka tez biorę. W ubiegłym tygodniu bylam na specjalistycznym USG pod kątem wad w Gdańsku u dr Doeringa. Nie ma nic niepokojącego:-) Jednak USG lepszej jakości to zupełnei inna rzecz. Swojądzidzię wielkości 5 cm, widziałam na ekranei jakby miało ze 20 cm już:-) i znowu mialam jakieś przecucia że to dziewczynka, albo chcę tak po prostu mysleć. Synek w domku czeka na dzidzię,a le o nowej dzidzi nei chche mysleć narazie, mały zazdrośnik mi rośnie... Mówi DZIDZIA IDŹ... ale czasem poloży sie na brzuchu moim i wtedy ruszam specjalnei brzuchem żeby myslał ze to dzidzia:-) A wtedy się cieszy:-) Bruszek już jest widoczny, ledwo się zapinam w spodnie zwykłe. Tak jak i poprzednim razem szybko mi wyskoczył, ale i tak porównując do I ciązy mam mniejszy niż w wtedy w 12 tyg. Jestem dobrej mysli... LAWINA, MAGDULA - dzięki za waszą pamięć:-) KAROLCIE - gratulacje! Mi tez podczas monitoringu owulacji dano do zrozumienia że jest jajeczko ale jakby małe, zobaczymy co z tego będzie... Za 3 dni przyszłam i po minie lekarki widziałam ze za szybko chyba pęklo bo nic nei znalazła a po 2 tygodniach juz byłam w ciąży:-) Faktem że odpuściłam troszkę, urlopowalam się no i bez pomocy Eythyroxa i Bromergonu chyba by sie nie obeszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska298
hej gocha_bb lekarz kazał mi odstawic bromergon od zaraz kiedy sie dowiedziałam troche sie boje ale musze mu zufac napewno wie co robi:)juz nie potrafie sie doczekac tej wizyty chcia labym sie dowiedziec ze wszystko jest ok z dzidzią (w grudniu 2008 miałam puste jajo plodowe)ale jestem dobrej mysli dziewczyny trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia - mi lekarz jeden powiedział ze mam odstawic jak dowiem się ze jestem w ciąży, zas drugi potwierdził, że tak, ale zazwyczaj kobiety dowiaduja się póxniej niż ja np. w 6 tygodniu ciązy, i chyba do 7-czy 8ego kazał mi Bromergon ciągnąć. Dodam że ja bardzo szybko zoprientowalam sie że jestem w ciazy- było to w 30 czy 31 dniu cyklu. czyli od zapłodnienia jakies 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska298
hej grubcia80 a czy miałas takie same objawy ciazy jak przy pierrwszej bo ja nie przy pierwszej bolały mnie piersi a teraz same sutki sama nie wiem boje sie zeby sytuacja z grudnia sie nie powtorzyła jakmyslisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia - przy pierwszej ciązy mialam sutki bardzo wrażliwe od samego poczatku, nawet chyba jescze gdy nei wiedziałam że ejstem w ciązy. I miałam odarzu o wiele wiele większe. Teraz najpierw dowiedziałam się o ciązy, czekałam na oznakę piersi taką samą jak w pierwszej ciązy, przyszly zdecydowanie póxneij i sutki nei były tak warzliwe jak w pierwszej ciązy, ale piersi były bolące i zrobiły się pełniejsze. To przyszło jednak trochę póxniej niz wtedy. W pierwszej ciązy bardzo szybko wyskoczył brzuch, w III m-cu miałam bardzo zauważalny, każdy się dziwił i niedowierzał. teraz też jak na ten czas szybko sie "napełnia" ale jest mniejszy niż w tamtejszym okresie i tez robi się widoczny. Nie wiem co poradzić Ci z Bromergonem, trochę bym sie obawiala tak szybko odstawić jak zaleca Twój lekarz, o kilku przypadkach "za szybkiego odstawienia" Bromergonu słyszałam... dlatego nei posłuchałam mojej pierwszej lekarki i nie odstawiłam odrazu jak zleciła, posłuchałam drugiej, która jest nie tylko ginekologiem ale i endokrynologiem. Oczywiście w Twoim przypadku może być wszystko dobrze, ale lepiej być czujnym. Ja w poniedziałek zaczęłam 12sty tydzień:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska298
dziekuje grubcia80 za odpowiedz...nie wytrzymałam i poszłam do innego lekarza tak zeby zrobił mi przynajmniej usg zebym była spokojna do przyszłego tygodnia i jak na razie jest wszystko ok to trzeci tydzien ciazy wiec bardzo wczesnie:)ten lekarz kazał odstawic bromergon od zaraz ale przepisał mi luteine 2X1 dziennie do 12 tygodnia i za dwa tygodnie wizyte kontrolna ....jestem dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
mamuska298, mi tez gin kazał odstawic zaraz po tym jak sie dowiedziałam o tym ze jestem w ciąży, dostałam luteine dopochwową 4x1. grubcia ciesze sie ze wszystko ok!!!! mnie opanowało jakies pieronskie swedzenie robiłam nawet próby watrobowe czy aby nie mam cholestazy ale wyszły ok :-)))) a swedzi nadal nie wiem juz co jest grane!!!! kobietki pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska298
hej dziewczyny dziekuje bardzo za odpowiedzi, a co do luteiny to ja mam 2x1 ale podjezykowo i teraz własnie nie wiem czy lepiej stosowac ja pod jezyk czy wykupic globulki dopochwowe dziewczyny co jest lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdula - a oliwki jakiejśc nei stosujesz przypadkiem??? Bo ja w ciązy stosowałam Johnsona i wylądowałam u lekarza z uczuleniem takim że szok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yy
magdula4444 - jak masz dobre wyniki, to musisz zmienic proszek na ten dla dzieci, i plyny , oliwki na bambino - one najmniej uczulaja sa baardzo delikatne. Widocznie twoje cialo sie zrobilo bardzo delikatne i proszki dla doroslych sa za mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ Wam dziewczyny zazdroszczę :) Ja nadal biorę bromka, już nawet całą tabletkę na noc i na szczęście nic mi nie jest. Powiem szczerze, że okres mi się spóźnia ale nie sądzę żeby to była ciąża (chociaż baaardzo bym chciała) tylko pewnie przez stres. A Wy jakie miałyście objawy swoich ciąż?? Pozdrawiam i zdrówka życzę. I niech maleństwa rosną zdrowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak Ci sie spoznia zbadaj sobie krew nie trac kasy na testy z apteki - ja sobie zrobilam test krwi wyszedl pozytywny i wtedy teleon do endokrynologa - ja odstawilam od razu ja miałam dość regularne okresy trzymam KCIUKI ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no po tych 2 dniach nie będę lecieć na badanie krwi. Ostatnio co miesiąc przesuwa mi się o dzien lub dwa. Poczekam do następnego tygodnia. gocha - a czemu nie wierzysz testom z apteki? Ponoć jak się już okres spóźnia to dają wiarygodny wynik (a nie jak ktoś robi zaraz po stosunku ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×