Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

moje koleżanki kilka razy miały złe wyniki na testach z apteki, chociaż jak masz opozniona miesiaczke o kilka dni to powinno juz wyjsc tylko wez taki najczulszy test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska298
hej dziewczyny u mnie odkad miałam problemy z prolaktyna okres przychodził tylko po wzieciu luteiny i w tym cyklu tez tak myslałam okres spozniał mi sie 9 dni ,cos mnie podkusiło zrobic test chociaz nie wierzyłam ze mogło sie udac ale udało sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! Okresu nadal brak ale boję się robić test :( Boję się, że kreska będzie jedna a ja znów będę zawiedziona. Czekam... A jak tam przyszłe mamuśki? Jak się czujecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj dostałam plamienie.. tym razem wiecj koloru czerwonego niż brązowego... ale ogólnie nie jest tego duzo.. Lekarz powiedział ze macica może się stawiać i moge jescze plamić, ale od czego to niewiadomo, można spekulować i gdybać... W przyszlym tygodniu juz nie ryzykuję i biore wolne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota32
Witam, wczytałam sie w Wasz topik i chciałam Wam zadać pytanie o podstawowe objawy za wysokiej prolaktyny? Obecnie mysle o drugim o dziecku, drugi miesiac nie do końca z mężem uważamy:) ale boję sie, ze moge miec problemz z podwyzszoną prolaktyną głównie przez niewielki wyciek mleka. To znaczy nie jest on samoczynny, ale nacisniecie sutka powoduje wypływanie kropel mleka:( a karmić pierwsze dziecko skonczyłam 3,5 roku temu:( Kiedys gin dał mi skierowanie na badanie prolaktyny, ale niby nic nie wyszło sprawe zostawił, jakby nigdy nic. Z drugiej strony przez otstanie 2 lata bardzo mocno przybrałam na wadze, a aż tak sie nie objadam:( Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Dorota, ja mialam niewielki wyciek mleka, moja mama tez ma i lekarze mojej mamie nic nie dawali, powiedzieli że tak widocznei z mamą jest. Więc się tym nie przejmowałam. Ale ponieważ zajście mi nei wychodizlo zrobiłam podstawowe badania, w tym na prolaktyne i prolaktyna na czczo ok wyszła ale ta po obciązeniu zdecydowanie za wysoka. Trafilam na dobrego lekarza endokrynologa, do którego zapisałam juz moja mamę:-) teraz u mnei jest ok. w pierszym cyklu starań i branai hormonów przez miesiąc - idalo mi się zajśc. Jak widać z powyższych moich wpisów - ciąza jest jednak bardzo słab i zaczynam się o nia obawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota32
Cześć Grubcia, dzieki za odpowiedź. Trzymam kciuki za twoje maleństwo, juz daleko zaszłas i na pewno wszytsko bedzie dobrze:) Postanowiłam, że jak tylko dostanę @ (powinnam mieć za 4 dni) to ide robić badania hormonków. Chociaz cały czas łudze sie, że @ jednak nie przyjdzie a pewne objawy, które czuję, to nie wytwór mojej podswiadomości a ciąża. Oczywiscie robiłam juz testy (dwa:) ale wyszły negatywne:( może robiłam za wcześnie... Pozdrawiam serdecznie wszytskie dziewczyny z waszego forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubcia80 - wszystko na pewno bedzie dobrze pamiętaj ze trzeba zawsze pozytywnie mysleć - wyobrażać sobie swoje male zdrowe maleństwo jak sie juz urodzi. trzymam kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja we czwartek dostałam dosyć dużego krwawienia koloru czerwonego.Poleciałam do lekarza stwierdził że to pewnie był krwiak zrobił usg istwierdził że wszystko jest ok.Kazał mi leżeć plackiem i jak nie przejdzie to kazał sie stawić do szpitala.W piątek był o ok a w sobote znów krwawienie ale brązowe.W sobote byłam też u swojej lekarki robiła mi usg prenatalne i zbadała mnie .Stwierdziła ze mam łożysko przodujące i z niego moze być to krwawienie.Poza tym dzidziuś jest bardzo żywiutki ciężko go było zbadac non stop uciekał :) Badanie wyszło super lekarka była bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i dostałam @ :( Trudno....Kolejny miesiąc starań przed nami. Gosia, mamuśka - jak się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska298
hej basiula84 ja czuj sie dobrze wogóle nie wiem co to dolegliwosc ciążowe opócz tego że nadal boła mnie sutki a tak wszystko najlepszym porzadku,w piatek wzytau ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goooooooooooocha
dziewczyny widzę ze forum aktywne i wiele z was ma długie doświadczenia w sprawach prolaktyny Moja sytuacja wygląda tak: zrobiłam własnie badania :) tak sobie kontrolnie i prolaktynę mam 678.4 uIU/ml TSH 0.866 uIU/ml E2 72.87 pg/ml prog. 3.58 robione w 26 dniu cyklu... mam 30 na karku i nie mam dzieci...:) własnie planujemy ale moje wyniki chyba nie za bardzo , już cała w nerwach zapisałam się do endokrynologa. Zastanawiam się tylko czy nie powtórzyć badania .... Na przykład w pierwszych dniach cyklu... jak to wygląda z waszego doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Cześć dziewczyny:) Wpadam to od czasu do czasu i dziele się z wami swoimi doświadczeniami bo Wy mnie najbardziej rozumiecie:) Mam za sobą drożność jajowodów i na szczęście oba są drożne:D no a wczoraj dostałam pregnyl w tyłeczek na pękanie pęcherzyków, czy któraś z Was ma już doświadczenie z pregnylem??? Mamy działać przez tydzień, a reszta to już w rękach Boga! goooooooooocha ja robiłam badania na początku cyklu chyba w trzecim dniu tak mi lekarz kazał. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gooooochy; jak ja dostalam skirowanie na prolaktyne z obciążeniem to lekarz zastrzegl mi ze te badania robi sie w 4 a 6 dniu cyklu ja robilam w 5 .pierwsze wyniki w normie a po obciążeniu juz 347,7 tez biore bromergon pół tabsa na noc efektow nie widze biore juz prawie 5 misiecy a fasolki jak nie bylo tak nie ma:((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gooooocha
dzieki karola a więc tak powtórzyłam badania w 3 dniu cyklu i prolaktyna 272 uIU/ml E2 31.06 pg/ml LH 3.91 mIU/ml FSH 6.90 mIU/ml zastanawia mnie czemu mam taką różnicę w badaniu prolaktyny!? całkiem już zgłupiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gooooochy; a co na te wyniki Twój lekarz bo ja za nim zrobilam badania na prolaktyne to odwiedzilam az 5 lekarzy i dopiero jak poszlam do 6 juz prywatnie to skierowal mnie na te badania teraz czekam co bedzie jak znowu dostane plamienie w polowie cyklu to znowu mam przyjsc do tego lekarza i bedziemy dzialac dalej,ale mam nerwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola-23-szczecin - trzymam kciuki ja brałam bromergon 2 lata ;) i jeszcze inne paskudztwa bo przy okazji miałam i androstendion za duży i niedoczynność. Moj endokrynolog zawsze mowi ze to choroba ktora potrzebuje czasu niestety to nie grypa. ale jak narazie 7tgc - bromergon odstawiony już w 2 tgc bo coś czułam ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha; ale Ci zazdroszcze ja przez 5 misiecy bralam duphaston,pozniej przez 3 orgametril a terz od 5 bromergon. mam juz synka ma 4 lata i oboje z mezem marzymy o drugiej dzidzi chcemy córeczke Nadia by miala na imie,mam nadzieje ze kiedys te marzenie sie spelni.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuchatka
Witajcie Dziewczyny! Od pierwszego dnia ostatniego cyklu ( czyli od 22.07)biorę Castagnus i do tej pory nie dostałam miesiączki> Moje piersi są pełniejsze i bolesne przy dotyku, szyjka macicy jest wysoko i jest zamknięta. Kilka dni temu pobolewał mnie brzuch tak jak na @, której ani widu ani słychu. Myślicie, ze Castagnus mógł mi rozregulować cykl i czy mogą po nim boleć aż tak piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do niuchatka; ja nie bralam tego leku ale skoro az tyle dnie sie juz ci spoznia @ to dobry znak po za tym przy pierwszej ciazy tez tak mialam w dzien kiedy mialam dostac@ tez mnie strasznie wszystko bolalo tak jak zawsze przy @ nawet pamietam ze tabletke musialam wziac bo sie ruszac nie moglam,i tak sie meczylam caly dzien bylam przygotowana ,ze w nocy dostane ale z rana mialam przyjemna niespodzianke po dwoch dniach zrobilam test i ledwo bo ledwo ale wyszly dwie upragnione kreseczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuchatka
Cześć Dziewczyny! Własnie wróciłam od ginekologa i jestem w 5 tygodniu ciaży!!!! Normalnie szok!Staralismy sie ponad 4 lata. Mialam 2 operacje ( laparoskopie) .A od kiedy zaczęłam brać castagnus to zaszłam w pierwszym cyklu! Jestem taka szczęśliwa!! za 3 tygodnie ide zobaczyć czy mijemu Maleństwu bije serduszko. Pozdrawiam Was serdecznie i przesyłaam ciążowe fluidy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Z całego serducha gratuluję Ci niuchatka!!! mam nadzieję, że i mi castagnus pomoże a biorę go od miesiąca. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuchatka
Do wisienka1 Jestem pewna, ze Tobie też Castagnus pomoże. ja jestem najlepszym przykładem. Leczyłam się 4 lata na wtórna nieplodność. Lekarze stymulowali moje jajniki, dostawałam zastrzyki na pekanie pęcherzyków, miałam 2 laparoskopie i nic.Wreszcie przestałam się leczyć i zaczęłam na własna rękę brać castagnus i proszę! A żaden z lekarzy nie pomyślał żeby mi zbic prolaktyne i tyle. Dlatego trzymam za Was wszystkie kciuki i goraco pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
Witam po długiej przerwie odebrałam wyniki PRL 312 po obciążeniu 3 159,0.Progesteron w 24 dc 6,35.Lekarka powiedziała że jak zajde w ciąże to i tak nie donosze ale i z zajściem w ciążę szanse są malutkie stwierdza prolaktyne czynnościową.Rozgoryczona jestem dziś bardzo.Mam brać bromergon po pół tabletki dziennie i skontaktować się z ginekologiem -endokrynologiem.Mam jeszcze pytanie bo z tego wszystkiego zapomniałam się spytać czy w czasie miesiączki też brać bromergon czy na jej czas nie brać.Poprzednim razem wzięłam 30 tabletek i skończyłam brać przed miesiączką.Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do andziula; jak zaczniesz to nie mozesz przerwac i musisz brac caly czas nawet w trakcie @.tak po za tym widze ,ze dostałas mała dawke skoro tylko po pół tabl.ja po obciążeniu miałam 347,7 i tez biore pół tabsa,chciałam jeszcze powiedziec ze od kilku dni biore Castagnus( na wlasna reke) poniewaz jak wyczytalam to własnie ten lek jest na moje dolegliwosci a nie bromergon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, widze, ze duzo sie pozmienialo, odkad sie tu ostatni raz pojawilam... serdecznie gratuluje wszystkich ciaz - dobrze wiedziec, ze ktos jednak ma szczescie przy bromergonie. ja klepie stara biede - prolaktyna troche podwyzszona, ZERO aktywnosci jajnikow, zero pecherzykow, nie mowie juz o pekaniu.... trzecie cykl jade na bromergonie, ale widze, ze jest jedna wielka kupa. ostatnio zaczelam sie zastanawiac, czy ja przypadkiem nie przeszlam juz menopauzy - wiem, ze to malo prawdopodobne w wieku 30 lat, ale na usg wychodzi, ze jajniki mi nie pracuja ani troche. oczywiscie zaliczylam zalamke, bo nie wiem, czy cokolwiek mi juz pomoze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
Dziękuję bardzo za odpowiedz.Biore po 0,5 tabletki troche kręci mi się w głowie ale jak wiadomo takie są skutki uboczne.Dziś dzwoniłam do ginekologa endokrynologa i załamka mogę się dopiero zarejestrować w grudniu a wizytę jakiś czerwiec lipiec 2010 załamka.A tu lata lecą.Musze podzwonić do innych ale z kolei opinie nie za bardzo i tak to kiepsko wygląda.Dziś jakoś wyć mi się chce na tą moją bezradność.Tak sobie myślę i widzę że kobitki mają po trójkę dzieci i czwarte w brzuszku i gdzie tu sprawiedliwość ach rozpisałam się mam dziś kiepski dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem co czujesz ja wczoraj mialam taka zalamke bylam wczoraj u lekarza bo znowu dostalam krwawienie (w 12 dc) mam brac dalej bromergon i jeszcze dostalam luteine jak do grudnia nie zajde to bedziemy robic testy na droznosc jestem zalamana samym tym czekaniem ile mozna ja mam dosc i powoli trace nadzieje a jak gdzies na ulicy czy w sklepie zobacze takie malenstwo kochane i upragnione to juz nie jestem wstanie opanowac lez...z zazdrosci..:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Witam Was kochane:) od kilku dni dość dziwnie się czuje, tzn. wszystko mam w gardle i chce mi się wymiotować nie wiem czy to z powodu castagnusa czy co? Troche to dziwne jak na mój gust:( Czy któraś z Was też tak może miała???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×