Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość natusia1207
anka1987 witaj w klubie siemienia.... :) pingwinn zacznij spokojnie nowe opakowanie... Każda z nas ma marzenie, że się tym razem uda... :) :) Ja dopiero zaczęłam przygodę z bromkiem od początku czerwca... Majowa33 może to być jeden z powodów. bella-galleria po urlopach b. często tak jest... Dasz radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowa przytulam po stracie,ja poronilam w listopadzie 2011 11 tygodniu,wiem jak sie czujesz....to koszmar dla kazdej znas ja mysle ze prolaktyna mogla byc przyczyna poronienia i uwaza e u mnie tak wlasnie bylo...ataralam sie o dzidziusia nie robiac wczesniej zadnyxh badan....... coz muslalam ze wszystko ze mna jest ok....tez biore bromek ,cZekajac na efekty z tym ze ja zaczelam brac bromek w marcu i po miesiacu piszlam sprawdzuc prl i ona spadla do normy,wiec wtedy wzielam sie do pracy;), moglo byc tak ze odstawilas bromek prl skoczyla w gore i nastapila tragedia....ale nie koniecznie moglo byc tez cos innego....nie zamartwuaj sie ,bedzies jeszcze w ciazy, biez bromek poczekaj jak sie prl obnizy i do dziela ;) przytulam mocno mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella już jestem kochana.było najpierw lekarzowo a potem weselnie. no i tak,pani dooktor stwierdziła że prl i tsh są w normie ale euthyrox zwiększyła na 50 a bromek na 1tabl. no i mówi mi że mam iść do gina,to ja pytam może poleci mi kogoś dobrego w wawce,jak przeczytałam co o nim pisza to za głowę się złapałam do kogo ona każe mi iść.i jestem głupsza o to co usłyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiunia1
Tak też zrobię będę go brała do skutku bo już się przekonałam że idzie mocno w górę u mnie prolaktyna po odstawianiu bromka za jakiś czas sprawdzę czy w ogóle ten lek na mnie działa i czy prolaktyna spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromka nie da sie kupic bez recepty, ale Cstagnus jest lekiem ktory mozna kupic bez recepty i tez zmniejsza poziom prolaktyny tylko ze jest sporo slabszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowa33
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.Właśnie też mam cały czas podejrzenia że ciąża obumarła przez prolaktynę.Wszystko było o.k dopóki brałam bromka.Jeszcze dzień przed jego odsawieniem widziałam na usg serduszko a potem okazało się że maleństwo żyło jeszcze może 5 dni:(.Niestety jeszcze przez jakiś miesiąc nie powinnam badać prl bo wynik może być nieprawidłowy.Potem mam plan zrobić badania hormonalne nie tylko prl i oczywiście znaleźć jak coś dobrego endokrynologa który w razie kolejnej ciąży doradzi co i jak. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1987
Endi i jak @ dotarła dziś czy możemy gratulować ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PINGWINN IDZ OD RAZU PO RECEPTE,ZEBYS CZASEM NIE PZRERYWAŁA BRANIA,BO PRL SKOCZY CI BAARDZO WYSOKO,JA BIORE BROMEK OD MARCA PO 1/2 TABLETKI NA NOC, ANIA ZRÓB WFESZCIE TEN TEST :):):) JUSTA DOBRZE PISZE BROMKA BEZ RECEPTY SIE N IE DOSTANIE, MONIS JAK HUMOREK???? A ENDI NIC NIE PISZE CO U CIEBIE??? DOBRANOC ZYCZE WSZYSTKIM I SIEGAM PO KOLEJNA TABLETKE BROMKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromergonowaee
Majowa33 wydaje mi się, że nie koniecznie to może być przyczyną.. ja też miałam wysoką prolaktynę i brałam bromergon, zaszłam w ciążę w 2 cyklu i lekarz zaraz na początku powiedział, że będziemy odstawiać stopniowo. a brałam 1 tab rano i 1 wieczorem, z czego jak się dowiedziałam o ciąży,kazał brać przez tydzień 1 tab na noc i dziś jestem prawie w 5 miesiącu ciąży. tak to było w moim przypadku. przytulam Cię mocno i na pewno Ci się uda, bo bromek czyni cuda. Dziewczyny WAM TEŻ SIĘ UDA!!! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny w takim razie mykam do gina po receptę w tym tygodniu. Już mi się nie chce tego zażywać tym bardziej, że czekają mnie pod rząd dwie imprezy w najbliższe weekendy. A może macie pomysły co kupić koleżance na wieczór panieński? Bo niestety nie znam nikogo z jej koleżanek więc nie mam do kogo zadzwonić żeby się złożyć na prezent :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po-roku-starań
Dziewczynki mam do was pytanie. Zaczęłam brać bromergon - pół tabletki dziennie na noc. Mój wynik prolaktyny to 49 (gdzie norma jest do 24). Chciałam skonsultować z wami, czy taka dawka bromergonu jest odpowiednia, bo na pewno różni lekarze różnie to dawkują. I jeszcze jedno pytanie - jeśli odstawię bromergon na parę dni, to czy po tych kilku dniach prolaktyna skoczyłaby jakoś nienaturalnie w górę, czy po prostu wróciłaby do normalnego mojego poziomu. Chodzi o to, że jak ostatnio robiłam badania prolaktyny, to miałam właśnie przerwę w braniu bromergonu i zastanawiam się, czy te wyniki są wiarygodne. Staramy się już 13 miesięcy, a wszyscy wokól tylko wysyłają zdjęcia dopiero co urodzonych maluchów, czasem mnie to dobija... Mam nadzieję, że to jednak ta prolaktyna, bo to akurat da się wyleczyć. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny @ wczoraj nie przyszła, dzisiaj też jej nie ma, rano zrobiłam test ale był tylko cień tej drugiej kreski, jak M przyjedzie z pracy to jadę chyba na betę bo nie wytrzymam takiej niepewności tym bardziej że okres od pół roku co 28 dni! Sutki mam spuchnięte, bolą przy dotyku, piersi jako całośc nie bolą nic, wczoraj mi było gorąco i mialam temperaturę 37,6 ale nie w pochwie tylko w ustach mierzyłam, boli mnie z prawej strony ale nie wiem czy to jajnik czy co innego, w nocy tak mnie brzuch bolał jak na okres ale przeszło, dzisiaj jeszcze na urodziny babcia M ma 87 lat, będę tam siedziec jak na szpilkach, te testy tylko czlowiekowi nadzieję robią, ja sama już nie wiem co mam myślec, i te plamienie przed okresem pierwszy raz w życiu, jak by to było na okres to by chyba przyszedł już, niepewnosc jest najgorsza bo cały czas mam nadzieję że może jest tam ktoś :) wczoraj wzięlam duphaston miałam jeszcze bo kiedyś brałam 2 cylke, mam jeszcze 7 tabletek nie wiem czy je brac, Anka a ty robiłaś test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PO ROKU STARAN JA MIAŁAM 42 NORMA DO 23, dostalam całą tabletkę na noc, po miesiącu spadła do 19, ale każdy organizm reaguje inaczej, jak odstawisz bromek to pewnie znowu podskoczy ale ciężko powiedziec do jakiego poziomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oh Endi cien drugiej kreski!!!!!!!!! Lec na bete nic mie pisze zeby nie zapeszyc,wiem ze miepewmosc jest straszna ,jesm z Tob alea ... msszno moim zdaniem ;) ;) ;)masz wielki powod do radosci ale sprawdz dokladmoe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziab83
Endi jak ja robiłam pierwszy test tez miałam ledwo cień ! Ale nawet w instrukcji testu pisze ze nawet cień oznacza ciąże :)) Nie odstawiaj tylko bromka - jak tylko będziesz mogła jedz na bete :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziab83
a plamienie dalej masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromergonowaee
endi mnie też bolało podbrzusze na początku ciąży tak samo jak na okres a nawet bardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis-mis
Endi jak wynik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1987
No to Endi gratulacje:) Ja zrobiłam test i negatywny-tak jak się spodziewałam. @ dalej brak. Ja się chyba wykończę. Ciągle na niego czekam. Czy ktoś też tyle czekał na @ jak zaczął brać bromergon???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cykl mam 28 dniowy a dzisiaj 30 dc. Mam bialy lepki śluz ale nie dużo, na betę po poludniu, teraz nie moge mam nadzieję że wynik jutro będzie, nie gratulujcie mi bo nie wiadomo czy jestem !! Masakra takie czekanie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka nigdy nic nie wiadomo, a nie miałas chociaż cienia jak ja? Czy mialas białe pole? Madziab plamienia mialam tylko w piątek tzn taki brązowy śluz nic poza tym. Cały czas sprawdzam czy przypadkiem nie dostałam @ jakaś paranoja! Niech się wreszcie wyjaśni bo zwariuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziab83
endi nie bede gratulować, ale jestem prawie pewna, że jesteś w ciąży:) W piątek miałaś plamienia - to był 26 dzien cykl. Ja dokłądnie w tym dniu miałam zagnieżdzanie - wiem to na 100% jak już pisałam przez tempki.(szkoda, że nie mierzysz bo już byś wiedziała co jest n rzeczy ;)) A plamienia przy zagnieżdżaniu ponoć są częste. Fajnie :) Czekamy więc niecierpliwie co beta pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1987
Endi nie miałam żadnej kreski, nawet cienia, tylko jedną wyraźną na test negatywny. Nigdy już chyba nie uda mi sie zajść w ciążę:( buuu:( a jak Ty miałaś cień drugiej kreski to powinnaś sie cieszyć a nie smucić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się wk******** ah wszędzie pobierają krew rano !! Masakra na jakiej ja wsi mieszkam!! Auto mam od 15:00 i jak ja mam te badanie zrobic !! Jaka ja jestem zła !! A teściowa sie mnie jeszcze pyta co mam taką minę !! Co jej do tego !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis-mis
Endi nie denerwuj asię bo to urodzie szkodzi :) a tym bardziej dziecku :)teraz musisz na siebie uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×