Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Cześć. Za tydzień w sobotę 11 sierpnia jadę do lekarza i wyznaczy on następną inseminację. Idę do innego bo mój jest na urlopie ale słyszałam o nim same pozytywne opinie. Muszę znowu szykować ok 900zł na zabieg, zastrzyk, badania i wizytę. Wiem,że pieniądze nie mają znaczenia ale coraz bardziej odczuwam to leczenie w portfelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale ja Wam zazdroszczę tego Krakowa,zakochałam się w tym mieście jak tylko wysiadłam z samochodu...a ż łzy mi się kręciły jak musiałam odjeżdżać.i mam nadzieję że w przyszłym roku urlop spędzimy u Krakusów. ja też nie miałam robione Hsg,ginka dała nam pół roku a później badanie,pewnie novum ale invimed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Justa nie zrobilam testu po odstawieniu luteiny ,bo po pierwsze czulam nadchodzaca @ a po drugie nie mam zywcem kiedy,a po trzecie chce uniknac rozczarowania..... wiec czekam ,a @ na razie nie ma ,dzis 28dzien cyklu chyba ta luteina cos mi pozmieniala bo ostatnio dostawalam zawsze 27dc cholerna @ za to chyba z tych nerwow jest mi okropnie niedobrze,rano bylam glodna jak wilk wiec zjadlam i momentalnie mi niedobrze. Musze sie uspokoic i opanowac bo juz dzis telefonicznie wojowalam z m:):) dobrze ze mam tu Ewcie na miejscu to smskujemy sobie :) Iza widzisz juz masz kolejny termin,tak trzymaj, Antoninka dzieki za trzymanie kciukow:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bella test powinno sie zrobic aby nie zaszkodzic fasolce... luteina to progesteron jak odstawisz gwaltownie jak jest ciaza to moze prowadzic do poronienia ... to tak jak z bromkiem wiec lepiej uwazac izula no niestety porobany kraj.... takie rzeczy powinny byc chodz troche refundowane a nie powinni narzekać ze przyrost naturalny maleje... coraz wiecej par ma problemy i co najgorsze nie wszystkich na to stac aby placic za to wszsytko i a tez bardzo pragna dzieci . wyobrazacie sobie chodzic na NFZ do lekarza ?? bo ja nie, chyba bym musiala zajac wszsytkie miejscowy ;))) chociaz niepowiem raz sie wybralam...akurat jak zapisywalam sie na laparo to dziewczyna zapisala sie na wizyte do gina ktory prowadzil cala moja ciaze poprzednia, wiec stwierdzialm jak juz jestem to zapisze sie i ja ;))). Niby byla konkretna godzina to i tak po numerek musialam isc okolo 7 rano albo stac godzine w kolejce do rejestracji przed wizyta (bo wspolna dla wszystkich przychodni w calym szpitalu). do lakarza jak poszlam to nawet nie mial USG - na nie musialam sie zapisac z miesięcznym wyprzedzeniem ;)) a pozniej stawic sie od godziny 9-12 no i wszystkich zapisywali na jedna godzine, wiec paranoja ... oczywiscie nie poszlam tam wiecej Monis HSG mozesz zrobic normalnie w szpitalu na NFZ, w moim przypadku szlo sie w 2-3dc i zapisywali na ok 9dc wiec niepotrzebnie wydawac pieniązki , w tym wypadku mozna trochę zaoszczedzic ;)) Moniś mi gin proponowal bociana w bialymstoku albo wlasnie invimed. Wybralam to pierwsze ze wzgledy ze on wspolpracuje z ginem z bociana i na obserwacje chodzic do siebie a na inseminacje jechac do kliniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh Justa dziek za info , no to jak do jutra rana nie przyjdzie @ robie test natychmiast,choc ja czuje ze za pare godz dostane @ brzuch juz pobolewa od kilku dni,oraz wydelo mi brzych klasycznie na @ ,jestes lepsza niz moj gin on kazal brac luteine ale nie powiedziel co i jak,dziekuje raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bella pamietaj ze czesto oznaki @= sie oznakom ciązy wiec poki nie ma krwawienia to oznaki sa ;))) ja sie boję czy przypadkeim nie robi mi sie jakas torbiel bo ciagle ciagnie mnie od strony pecherzyka giganta ... dzis kupilam w koncu choragon(odpowiednik pregnylu) wiec krok do inseminacji zrobiony ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa sama i z nieprzymuszonej woli to ja z NFZ nie skorzystam.tym bardziej w naszym szpitalu,bród,smród i ubóstwo.ale fakt faktem że nie każdego stać na wizyty prywatne które kosztują.ginka w wawce skasowała 190zł ale od zdrowia nie ma nic cenniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swoj pobyt w szpitalu nie wspominam az tak zle...zarowno przy HSG jak i laparoskopii. personel super (oczywiscie male wyjatki tez byly) w szpitalu czysciutko . Takze nie moge zlego slowa powiedziec o szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to milo ze masz takie doswiadczenia:) i ze wasz szpital jest dobry i czysty!!!!!!!!!!!!!!! Justa oj mam myslenice,martwie sie ze nie zrobilam testu i odstawilam ta luteine,co teraz zrobic???? wziasc kolejkna tabletke teraz? czy czekac do jutra i zrobic test? dzisiaj stres w pracy mnie zjadal i nie umiem myslec logicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to juz poczekaj - jutro rano zrob test , jak beda dwie kreseczki to ja bym brala dalej ... wkurzajace jest to ze niektorzy gin nie powiedza do konca co i jak i zamaist pomoc to tylko mogą zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok Justa tak zrobie,jak rano nie przjdzie okres robie test jest to wkurzajace tym bardziej ,ze bzlam prywatnie i sporo zaplacilam,powinien mi wyjasnic wszystko na spokojnie jak dawkowac bo to dla mnie wayna sprawa na szczescie jest dr hab.Justa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo bella- to ja trzymam kciuki- o której będziesz testować ? Wyślij eske jak tylko zobaczysz 2 kreski :) Ja mail am ganiany dzien bo zakupy rozpakowywanie obiad odbiera dziecko ze zlobku- wszystko sama- maz nieczynny- dostał 2 tyg zwolnienia na razie- i ma sie pokazać u lekarza potem do kontroli czy mu nie przedłuża jak sie bedzie nadal złe czuł A ja we wtorek do endo- dobrze ze to już kilka dni- ciekawa jestem co mi powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ewcia ,spokojnie wiedzialam ze dasz rade co to dla Ciebie zakupyi obiad choc wiem ,ze w Londynie to meczace ,m musi byc sprawny...daj mu odpoczac,prace zaczynam jutro od 6 rano wiec test kupie w przerwie,oczywiscie ze dam znac,ale podejzewan ,ze okres nadejdzie w nocy,a jests opozniony luteina w tym cyklu wzieta po raz pierwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella trzymam kciuki za dwie kreseczki:) Dziewczyny powiedzcie czy przez prl przytyłyście.Ja od poronienia mam przytyłam 2-3kg a jem mniej i dużo się ruszam. dziwne bo wcześniej mogłam jeść i jeść i nie tyłam.Niby jestem szczupła ale jakoś niepokoją mnie te kilogramy.I tak właśnie zastanawiam się czy to nie hormony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka ja po poronieniu bylam troche grubsza ale to ze wygledu na ciaze 11 tydzy wiec tam te dwa kg przyztzlam,potem schudlam do normalnej wagi a przytylam odkad biore bromek,eh szkoda gadac pozadnie przytylam,wiec to hormony i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny, byłam u ginekologa dzis... prolaktyna 70,58 a norma 26.53.. :( caly dzien sie czułam kiepsko z tym wynikiem a wszystko dopiero przedemna. Jutro wieczorem zaczynam Bromek, oby było pozytywnie bo nie wytrzymam. mam pytanie, po jakim czasie mniej wiecej udało wam sie zajsc w ciaże podczas leczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana nie pytaj bo sie tylko zdolujesz... bromek wielu z nas towarzyszy juz jakis dluzszy czas i jakoas efektu brak.... wczoraj nawet prezes mi powiedzial (nie widzielismy sie praktycznie ponad miesiac ) ze chyba przytylam troszeczke ... (oczywiscie nie wprost powiedzial ale wyniklo z rozmowy) wczesniej bralam bromka przez pol roku i zadnych efektow na plus nie bylo.... 3 miesiace przerwy i bromka zaczelam brac od nowa (od marca) i na koncie mam prawie plus 3 i tez mi z tym zle.... bella czekamy na wiesci ...ja czekam Twoj dr hab ;))) a Ty gdzie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Pani dr hab Justo informuje ze okresu brak;) od rana tlumacze konferencje i przerwy mam 15 min wiec nie.mam jak kupic testu,bule podbrzusz wystepuja ale slabsze nieco niz wczoraj Jakos sie troche uspokoilam wewnetrznie ,chodze usmiechnietam i mysle co to bedzie pozdrawiam nowa kolezanke i zycze powidzenia z bromkiem,wez kochana 1/4 tabletki na pierwszy raz bo to silny lek hormonalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bella to dzis kup tylko ten test a jutro z porannego zrob bo moze byc ciut oszukany. ja po odstawieniu luteiny w ciagu 2 dni dostawalam okres wiec... nie przemeczaj sie tam ... u nas dzis w pracy laicik ...czuc weekend ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia1207
Kochanashee witaj wśród nas.... Nie załamuj się tylko nastaw pozytywnie na leczenie i bądź cierpliwa... Tyle możemy doradzić... :) justa27a dzięki za info :) ja uważam, że przede wszystkim liczy się nastawienie, bo jeżeli ktoś uzna, że go będzie boleć to na pewno, a jak ktoś się psychicznie przygotuje to nie będzie tak źle... :) Mój dr wykonuje HSG na NFZ, więc spoko. Tak się wydaje, ale koszty leczenia mogą niezłą kasę pochłonąć... justa27a rzeczywiście jesteś obeznana we wszystkim... Widzisz ja ostatnio odstawiłam w sb i wtedy już miałam to brązowe plamienie (od razu), ale nie pomyślałam, że może mi zaszkodzić.... Ja luteinę biorę od 16-25 dc i co wtedy? Mam brać luteinę do 28 dni i zrobić test? Nie liczę na nic, ale zawsze mała nadzieja jest, a nagłe odstawienie może rzeczywiście zaszkodzić... Czekam na radę dr Justy:) Ninka2222 chyba każda z nas przytyła... Do którego lekarza chodzisz na wizyty? Długo się staracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh....no i prosze koniec szczescia dostalam cos na ksztalt okresu ,nie ma krwi tylko taki sluz lekko zakrwawiony.....a powoli zaczynalam sie cieszyc,gdzie sprawiedliwosc w tym zyciu??????? Chyba jestem niedobrym czlowiwkiem skoro nie jest mi dane otrzymac najwiekszy skarb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh....no i prosze koniec szczescia dostalam cos na ksztalt okresu ,nie ma krwi tylko taki sluz lekko zakrwawiony.....a powoli zaczynalam sie cieszyc,gdzie sprawiedliwosc w tym zyciu??????? Chyba jestem niedobrym czlowiwkiem skoro nie jest mi dane otrzymac najwiekszy skarb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella jeszcze nie trac nadzieii.. mniejmy nadzieje ze na plamieniu sie skonczy i proszę nie mowic mi tak ze jesteś niedobrym czlowiekiem, jestes wspanialym czlowiekiem i napewno bedziesz cieszyc sie malym SKARBEM zreszta jak my wszystkie tutaj natusia masz brac tak jak kazal lekarz, tylko 26 dnia z rana zrobic test ( lepiej jeszcze bete) i jesli pozytywny brac dalej luteine, jesli negatywny odstawic... ja wcale nie jestem az taka obeznana... ;)) ja mam bardzo cierpliwego gina ;)) no i forum mi tez duzo daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
bella uszy do gory, niedlugo napewno sie uda, ja zazwyczaj po luteinie dostaje okres na 3 dzien od ostatniej tabletki...mi tez lekarz mowil, zeby przy wzieciu ostatniej tabletki zrobic test ciazowy z krwi (beta hcg) i jak wyjdzie pozytywny to nie odstawiac.. a jak negatywny to odstawic... ale gdzies na jakims forum na internecie wyczytalam, ze odstawienie luteiny na pare dni nie powinno zaszkodzic...bo krwawienie z odstawienia nie przyjdzie kiedy jest ciaza. A moze masz plamienie implantacyjne, podobno wystepuje czasem w okolicach miesiaczki :) Jesli nie teraz, to jest nastepny cykl i oby byl udany! Dzis badalam kontrolnie prolaktyne i tak: PRL "0" : 2,90 ng/ml PRL"60": 4,99 ng/ml caly czas 1 tabletka bromergonu. W sumie nie wiem, co myslec o tych badaniach. Po obciazeniu wreszcie chyba w porzadku ;) moze lekarka mi zmniejszy dawke? Ale jedno jest pewne, przy przejsciu z 1/2 tabl na 1 cala nie mam juz wycieku z piersi. Jesli chodzi o HSG to przy kolejnych nieudanych probach (odpukac!!:) tez bede myslec nad jego wykonaniem i tylko na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×