Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Witam! Dawno sie nie oddzywalam ale mam pytanie do Was. Bromergon biore od 4 miesiecy, ostatnia @ mialam 39 dni temu, zrobilam dzisiaj test ciążowy PRE TEST w wyszla mi jedna krska bardzo mocna a druga jasniejsza rozowa! Co mam o tym myslec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
Moim zdaniem powinnaś powtórzyć test za parę dni i się okarze:) ... czyżby kolejna ciąża sie szykowała hmm?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko - powtórz test za kilka dni. Odcień kreski jest uzależniony od poziomu HCG, ja miałam w I ciąży bardzo jasną druga kreskę, ledwo widoczną, a w następnej ciąży miałam kreski bardzo mocno widoczne. Trzymam kciuki i dawaj znać:-) powodzenia życzę pozostałym starającym się:-) Skoro nam się udało to i Wam też, uwierzcie w to!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawinko - dużo możemy sobie popisać o naszych ciążach, ale to nie temat tego forum właśnie(jeszcze któraś będzie miała o to pretensje, bo nie każda może chce wysłuchiwać naszych problemów). Polecam Ci forum tematyczne dla nas, gdzie możemy więcej popisać i poczytać o naszych stanach ciążowych - dla nas kobiet z terminem na marzec 2010: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4120166&start=4680 Udzielam się na tym forum od kilku dni. Z pewnością będziemy nasze koleżanki tutaj odwiedzały i napewno im życzymy powodzenia w zbiciu prolatyny i zajściu w upragnione ciąże:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziulka 75
Dziewczyny Lawina i Grubcia80 ale wam zazdroszczę ale tak pozytywnie trzymam za was kciuki odezwijcie się jak się czujecie dodajcie nam otuchy i pozytywnych myśli.J biore od jakiś 3 tygodni bromergon po 0,5 tabletki i znowu plamie przed miesiączką jestem ciekaw czy to z powodu prolaktyny czy diabeł tkwi gdzie indziej. Beata8937 można zrobić test z krwi BETA HCG na tym wyniku będziesz miała opisany tydzień ciąży.Kosztuje jakieś 30 Zł i masz pewność.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! Straciłam wszelką nadzieje, zrobilam dzisiaj drugi test i wyszla idealnie jedna kreska :( Poczekam jeszcze tydzien i zrobie jeszcze raz zobaczymy co wtedy wyjdzie. Jeśli znow wyjdzie tak jak ten pierwszy to pojde juz na badanie krwi.Dziekuje bardzo za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
CZeść. Ja dzisiaj zrobiłam test firmy amil i wyszły mi dwie kreski, druga jest jaśniejsza, ale w ulotce pisze, że nawet blada druga kreska daje pozytywny wynik. Dziś jest mój 32 d.c. Temperaturę mam powyżej 37 stopni już 19 dzień, okresu brak, piersi i brzuch bolą mnie jak przed @ . W 27 d.c. zauważyłam plamkę krwi ze śluzem.Może było to zagnieżdżenie zarodka. Bromergon biorę od pięciu miesięcy, więc może w końcu przyszła na mnie pora z ciążą. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
Gratuluję Marigold81!! Też z utęsknieniem czekam na te kreseczki...tylko nie wiem jak długo jeszcze...:: pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziulka 75
Cześć dziewczyny:) Beata zrób test BETA HCG będziesz pewna bo te testy z apteki ja nie mam zaufania po co masz się stresować może fasolka rośnie.Marigold81 gratulacje mam nadzieje że i ja zobaczę dwie czerwone kreseczki.Mam nadzieje że badania będą ok i usg i że pęcherzyk rośnie.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Witam:) widzę, że kolejne fasolki Nam się szykują:) GRATULUJE!!! a u mnie fasolki ni widu ni słychu, no i moje kolejne cztery znajome też już maja swoje pierwsze fasolki i wszystkie w tym samym czasie;) Kurcze ja to chyba stoję ostatnia w tej kolejce po szczęście jakim jest dziecko.. ...no ale cierpliwie czekam:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkim wam bardzo gratuluje i oby wszystko bylo ok.ja jestem dopiero po @ dzisiaj jest moj dopiero 6 d.c. od wczoraj dzialamy zjednej strony dalej mam nadzieje a zas z drugiej jestem juz naprawde zrezygnowana.... pozostaje mi tylko probowac i czekac na swoja kolej:((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak po za tym nie wiem moze sobie juz to wszystko wkrecam ale ten moj @ byl bardzo krotki zazwyczaj trwa ok 7-8 dni a ten 3-4 a w tej chwili ciagle jest mi nie dobrze a najczesciej jak spale papierosa i jestem ciagle glodna chociaz zjem to w brzuchu ciagle pustki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marokanski sklep
Zapraszamy do zapoznania sie z marokanskim rekodzielem ... Niepowtarzalne elementy wystroju wnetrza i ogrodu ... Meble, lampy, lampiony, ceramika, tagine, bizuteria, galanteria skorzana ... Energia wyplywajaca z rak marokanskich rzemieslnikow ... www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ja mam dokładnie to samo! Cały czas jestem głodna a najlepsze jest to ze mimo to chudnę :). Mi mija kolejny dzien a @ jak nie bylo tak nie ma..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz 41 dzien i nic.... Za tydzien zrobie jeszcze jeden test i zobacze co tym razem wyjdzie. Bo chyba bromek by nie wstrzymal @ chyba no nie? Sama juz nie wiem co to wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
Beata8937 -Bromergon nie wstrzymuje okresu, powtórz test jak mówisz... też tak mam dziewczyny,że jak zaczęłam go brać to więcej jem i chudnę, ale w brzuchu ciągle mi burczy:) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Hej. Ja wizytę mam u gina 06.10 . Mam nadzieję, że na usg będzie już widać pęcherzyk, bo był by to 7 t.c. licząc od ostatniej miesiączki. Mój mąż 08.10 będzie obchodził 30ste urodziny, więc byłby to piękny prezent. Tylko nie wiem co z bromergonem, czy dalej go brać(teraz biorę 1 nanoc)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dzeiwczyny ja tez mialam problemy z PRL i bralam bromergon po pierwszej tabletce czulam sie okropine, dostalam zapasci, lekarz kazal wzaic nastepnego dnia i gdyby sytuacja sie powtorzyla to mialam odstawic ale bylo ok no i tak bralam i bralam ze tabl. a ciazy jak nie bylo tak nie bylo pozniej wyslal mnie na badanie tarczycy i okazalo sie ze mam niedoczynnosc- dostalam leki i bralam oba srodki na PRL i tarczyce co wedlug mnie nei bylo calkeimw pozadku bo jedno z drugim przezciez jakos wspolpracuje (nie potrafie tego tak dokladnie okreslic) po wileu probach z zastrzykami, wywolywaniem owulacji gin kazal odstawic Brmoka i wlasnie w tym cyklu zaszlam w ciaze neiwiem czy to zbieg okolicznosci czy moze te dwa srodki nie wspolpracowaly ze soba tak jak powinny- niewiem naprawde dzis ciesze sie 5miesiacem ciazy i jestem przeszcesliwa i wiem ze i wam sie uda napewno trzeba tylko duzo cierpliwosci ja proponowalabym dziewczynom ktore maja podwyzszona PRl do zrobienia dodatkowych badan tarczycy ahh i moj gin zawsze powtarzal ze trzeba odrazu odstawic Bromka jak sie dowie o ciazy poniewaz organizm w ciazy sam produkuje wieksza dawke PRL i nie powinnos ie jej zbijac pozdrawiam i zycze wszytskiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
Gratulacje bede-mama!!! Ja również mam niedoczynność tarczycy, biore Letrox25 od roku, a od czerwca09 Bromergon. Okres miałam raczej regularny, zdażało się że występował w 28 a nieraz w 32 dniu cyklu, ale zawsze był. Ehhh.... dobrze dziewczyny,że nas pocieszacie:) jakoś lżej na duchu sie robi:) więc czekajmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nenak- ciesze sie ze daje wam to nadzieji ze i wam sie uda :) pytalas o temp. ciala mierzy sie zawsze rano przed wstaniem z lozka ja juz wszytsko przerabialam i nie raz tracilam nadzieje ale nareszcie i nam sie udalo, po prawie dwuch latach staran moje kolezanki to juz drugi raz w ciaze pozachodzily a ja nic no ale i na mnie przyszedl czas :) na was tez przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj lekarz tez powiedzial,ze jak na tescie wyjda 2 wspaniale kreseczki to od razu odstawic bromergon wiec nie czekajcie na kolejna wizyte tylko odstawcie bo nie warto ryzykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie odstawiania Bromergonu to zależy jescze w którym tygodniu dowiadujemy się o swojej ciązy, jeden lekarza gin kazał mi odstawić odrazu jak się dowiem o ciązy a drugi lekarz endokrynolog-ginekolog kazał brać chyba do 6 czy 7 tygodnia ciązy. za szybko też niewarto odstawiać. Może to specjalizacja endonrynologii ma ciut inne zdanie na ten temat. Ja dowiedziałam się o swojej ciązy dosyć szybko, niektóre robią testy dopiero 2 tygodnei po spodziewanej @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola-23-zczecin
moze i faktycznie masz racje ja nie bylam jeszcze u endokrynologa ale napisalam to co mi powiedzialo dwoch lekarzy gin.,ze jak test wyjdzie pozytywny to od razu odstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ostatnio zrobiłam badania i wyszło, że mam hiperprolaktynemię (prawie 7000 ulU/ml po obciążeniu). Ginekolog zapisała mi bromergon. Jeszcze nie zaczęłam brać, ale dużo się naczytałam o skutkach ubocznych tego leku. Przeczytałam, że kobiety stosują ten lek, bo mają problemy z zajściem w ciążę lub chcą zatrzymać laktację. Powiedzcie mi szczerze czy jest sens faszerować się tymi tabletkami jeśli nie chcę mieć dzieci, ani nie mam żadnych wycieków z piersi czy coś takiego? Ginekolog zapisała mi ten lek, bo stwierdziła, że mogę mieć duże problemy z zajściem w ciążę i należy to leczyć. Jednak ja pomimo młodego wieku nie chcę mieć dzieci i wiem, że nigdy nie będę chciała, więc trochę to dla mnie dziwne, że mam przyjmować leki dzięki, którym będę mogła zajść w ciążę, kiedy ja nie chcę zachodzić. Trochę to zagmatwane, ale czy są jakieś inne skutki hiperprolaktynemii? Zrobiłam te badania, bo wypadają mi włosy i dermatolg zalecił mi badanie prolaktyny, jednak ginekolog powiedziała, że podwyższona prolaktyna raczej nie powoduje wypadania włosów, wręcz może występować nadmierne owłosienie zwłaszcza w okolicach intymnych. Proszę o radę, czy na moim miejscu, jeśli nie staram się o dziecko warto brać leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layla12 nie lekcewaz tego tu nie chodzi tylko o zachodzenie w ciąze z podwyzszona prolaktyna wiaze sie duzo innych chorob. Moj lekarz jak stwierdzil ( na podstawie badan) podwyzszona prolaktyne to po pierwsze zapisal bromek a po drugie wyslal jak najszybciej do endokrynologa zeby stwierdzic czy to aby nie jest od tarczycy, na szczescie nie mam z tym problemow ale dla pewnosci endokrynolog wyslal mnie na rezonas magnetyczny przysadki mozgowej czy nie mam guza ( czekam na wyniki) poniewaz guz na przysadce tez powoduje podwyzszona prolaktyne, takze nie ignoruj tego bo dopiero mozesz sobie zaszkodzic. A tak z ciekawosci to ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
layla- beata ma racje, powinnas sprawdzic wyniki tarczycy no i ten rezonans tez by nie zaszkodzil mi tez wypadywaly wlosy a to jest miedzy innymi posowodowane niedoczynnoscia tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bromergon często prowadzi do poronienia. Ostatnio jak byłam u swojej endokrynolog mówiła, że się go natychmiast odstawia po wiadomości, że się jest w ciąży. Mimo, że go nie biorę to zapytałam, bo bałam się tego, że ja nadal biorę Cabergolin, ale ponoć to całkiem inna bajka. W internecie znalazłam te same wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layla12 Zapytaj lekarza o Cabergolin (albo Cabaser). Łagodniejszy, skutków ubocznych mniej. Mnie tylko cierpły palce u dłoni przez pierwszy tydzień brania. Prolaktyna szybko mi spadła, a i w ciąży go można brać, bo nie szkodzi, co udowodnione jest i zaznaczone nawet na ulotce leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Ja narazie zmniejszyłam dawkę bromka do pół tabletki, bo boję się tak gwałtownie odstawiać. W sierpniu po odstawieniu na tydzień wzrosła mi do 50,5 ng/ml. Będę brała jeszcze przez kilka dni po pół tabletki i wtedy odstawię, niech organizm powoli się przyzwyczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×