Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość Andziulka 75
Miałam robione wyniki na progesteron i znalazłam nory: Faza folikularna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziulka 75
Przepraszam wypisałam ale nie wczytało się. PROGESTERON faza folikularna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
Przepraszam wypisałam ale nie wczytało się. PROGESTERON faza folikularna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziulka 75
Nie mam pojęcia czemu ale nie chce wejść strona z normami.Gratuluje spadku prolaktyny.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andziulka 75
Dzisiaj byłam u gin-endokrynologa powiedział że widzi zielone światełko muszę jeszcze zrobić badanie progesteronu w 19 dc.Kazał odstawić bromergon natychmiast jak test wyjdzie pozytywny.Pęcherzyka już nie było ale były ślady po owulacji taki jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocoa1980
Witam,jestem tu nowa!Chciałam zapytac kto wie? Juz ponad rok czasu staralismy odzidzi i nic,dostałam skierowanie na badanie TSH,PRL I DHEAS TESTOSTERON,To kiedy mam zrobic badanie?Ostatnia misiaczka miałam 2 pazdziernika...Czy bromergon pomaga na zajsc ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
Witaj, wyniki na tsh możesz zrobić w każdym dniu, mój lekarz zalecał mi robienie prolaktyny w 21-22 dniu cyklu, inne hormony w 3-5 dc. Zrób sobie jeszcze wynik na progesteron bo jak wyjdzie prolaktyna wysoka to progesteron może być niski. Endokrynolog zaleciła mi robienie prolaktyny i progesteronu w tym samy czasie czyli w 21-22 dc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam najlepiej bedzie jak sie zapytasz swojego lekarza w jakim dniu zrobic te badania,poniewaz kazdy mowi inaczej tutaj na forum czytam,ze po 20 dc. ja natomiast mialam robic miedzy 5-7 dc.wiecej lepiej zadzwon do swojego lekarza i dowiedz sie na pewno.Powodzenia i daj znac co wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CANDYNS
WITAK DZIEWCZYNY!!! JESTEM ZUPEŁNIE NOWA I OD NIEDAWNA BORYKAM SIE Z "PROBLEMAMI"-POLICYSTYCZNE JAJNIKI I CO ZA TYM IDZIE"HORMONY OSZALAŁY"!!! OD PONAD ROKU STARAMY SIĘ O DZIDZIUSIA I DOPIERO TERAZ WYSZŁO(PRZY BADANIACH)ZE TO NIE TAKIE PROSTE.WOGULE TO NIEWIEM CO MYSLEC. ,BYŁAM U ENDOKRYNOLOGA -WŁĄCZYŁ MI EUTHYROX,BO TSH MAM PODWYŻSZONE.A Z DRUGIEJ STRONY TE JAJNIKI :( GINEKOLOG ZROBIŁ USG I PEŁNO JEST TYCH MAŁYCH "CYSTEK"I ZALECIŁ MI BROMERGON(*0.5TABLETKI WIECZOREM) I LUTEINĘ (5 DNI PO 2 TABL.DOPOCHWOWO 2RAZY DZIENNIE )SKOŃCZYŁAM MIAŁAM DOSTAC OKRES PO 5 DNIACH I NIEWIEM CZY "TO"CO DOSTAŁAM TO MOŻNA NAZWAĆ OKRESEM.PIERWSZY RAZ COS TAKIEGO(JEDEN DZIEŃ JAKIEGOŚ PLAMIENIA NIBY OKRESOWY NIBY BRUNATNY )A ZAWSZE DO TEJ PORY PRZEZ 3 PIERWSZE DNI MAIAŁM BAARDZO MOOCNE MIESIĄCZKI I BOLESNE.TROCHE SIĘ OBAWIAM BO WCZESNIEJ NIEMIALAM TAKICH PROBLEMÓW,A TERAZ OD KIEDY(ROK TEMU)PRZESTAŁAM STOSOWAC ANTYKONCEPCJĘ Z RACJI PRAGNIENIA POSIADANIA DZIDZIUSIA ,WSZYSTKO SIE POPSUŁO ZE MNĄ-W 3 MIESIĄCE PO ODSTAWIENIU ANTYK.PRZYTYŁAM 6 KG,MIESIACZKI STAŁY SIE NIEREGULARNE I CERA SIE POPSUŁA.TO MNIE ZANIEPOKOIŁO I ZACZEŁAM SZPERAC NAJPIERW PO NECIE I SZUKAC CO TO MOZE BYC .NO I TO ZE CIĄGLE TEST CIĄŻOWY JEST NEGATYWNY:( JUZ NIEMAM SIŁ GO ROBIC-TROCHE ODPUSCIŁAM BO JUZ NIE WIERZE W TO ZE MI SIE UDA. BADANIA WYKAZAŁY ZE ORGANIZM SIE ZBUNTOWAŁ PROGESTERON O.50 ,PROLAKTYNA TEZ WYZSZA 26.9 A JA NIEWIEM CO TE LEKI ZLECONE OD LEKARZA MAJĄ MI POMÓC.CZY ONE POMOGĄ MI ZAJŚĆ W CIĄŻE CZY TYLKO WYREGULUJĄ TE HORMONY. I CZEMU NIEMAM NORMALNEGO OKRESU JAK DO TEJ PORY MIAŁAM? DZIEWCZYNY JEŚLI WIECIE TO PROSZE PISZCIE NA MAILA ,BĘDE WDZIECZNA ZA KAŻDĄ INFORMACJĘ :) NAPEWNO JESTEŚCIE SPAEJALISTKI(CO NIEKTÓRE)W TYCH SPRAWACH. POZDRAWIAM WAS I DZIĘKUJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
Cześć CANDYS, napisz normy, które masz przy wynikach, z tego co piszesz progesteron masz malutki, prolaktyna w miarę, a w którym dniu cyklu je robiłaś? Mając tak niski progesteron nie ma wogóle owulacji- jajniki nie pracują. Bromergon pomaga w zajściu w ciąże, ale potrzeba czasu. Ja miałam poczatkowe wyniki prolaktyny 630 przy normachteraz mam 383,33, progesteron poczatkowo miałam malutki tylko 2,5 a najlepszy jest powyżej 20-stu, teraz mam 36,5. Biorę bromergon od czerwca po trzech m-cach endokrynolog kazała mi powtórzyć wyniki i 1 października zrobiłam i właśnie takie mi wyszły. Robiłam je w 21 dniu cyklu bo ponoć najlepiej tak mi nakazałam endorynolog. Ja tez biore leki na tarczyce letrox 25, wyniki mam w normie, ale miałam guzka i kazała mi brać je, więc biorę:)Bromergon też biorę pół tabletki wieczorem, pierwszy raz to troszkę mnie muliło po nim ale teraz jest ok:) pozdrwaiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKUJE CI NENAK 6 ZA ODPOWIEDZ NA MOJE "PYTANIA" MOJE NORMY O KTÓRE PYTAŁAŚ TO : -TSH 6,778 PRZY MAX 4.940 -FT4 0,93 PRZY MAX 1,48 -FSH 4,04 -LH 8,78 -PROGESTERON 0,50 PRZY MAX 0,1-0,3 -PROLAKTYNA 26,90 PRZY MAX 1,90-25,00 -TESTOSTERNON 108,00 RESZTA BADAŃ PODSTAWOWYCH W NORMIE TYLKO JESZCZE OB JEKKO PODWYŻSZONE AHA,MIALAM TEŻ ROBIONE ODRAZU U ENDOKRYNOLOGA USG TARCZYCY (BO NAJPIERW POSZŁAM NA WIZYTE Z BADANIAMI DO ENDOKR,A POTEM DO GINA) I Z NIĄ WSZYSTKO OKEJ JEST. ENDOKR.MI ZAPISAŁ EUTHYROX KTÓRY BIORE CODZIENNIE RANO NA CZCZO 1 TABL. NATOMIAST Z USG JAJNIKÓW MAM STWIERDZONE POLICYSTYCZNE JAJNIK PRAWY 36NA 33 MM JAJNIK LEWY 28NA 26MM I Z TEGO CO SIE WYCZYTUJE JEST NAPISANE ZE SA DROBNOTORBIELKOWATE BIORE TEN BROMERGON ALE NIEWIEM CZY TAK MAM SIE CZUC BO ZLE SIE CZUJE PO NIM ,WCZORAJ MI DRETWIAŁY RĘCE I NOGI I NIEDOBRZE I BÓL GŁOWY.NO I NADAL SIE ZASTANAWIAM CZEMU NIEMIALAM OKRESU (DOSTAŁAM NA 1 DZIEŃ KRWAWIENIE A POTEM NA DRUGI PLAMIŁAM BRUNATNO) JA ZAWSZE DOSTAWAŁAM OKRES(Z MAŁYMI POŚLIZGAMY TYGODNIOWYMI ALBO DWU ALE ZAWSZE BYŁ NORMALNY TZN.PRZEZ 1-SZE 3 DNI MOCNY A NASTEPNE 2 SŁABSZY) BEDE WDZIĘCZNA KOCHANE DZIEWCZYNY ZA KAŻDĄ INRORMACJE .POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Właśnie dziś wróciłam od gina, który przepisał mi bromergon 2xdziennie po pół tabletki. U mnie prolaktyna wyszła w normie, a mimo to nie mogę zajść w ciążę. Chciałam dodać, że od 7 lat (czyli od urodzenia pierwszego dziecka) mam pokarm w piersiach i myślę, że to jest głównym powodem tego problemu. Czy którejś z Was dziewczyny utrzymywał się tak długo pokarm? Może macie jakieś sposoby jak się go pozbyć? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
CANDYNS , możliwe że okres ten ci sie spokojnie unormuje, dobrze że bierzesz eutyrox, musisz podleczyć tarczycę bo wynik masz ponad norme, a wiesz przecież że tarczyca moze komplikować zajście w ciąże. Może powinnaś spróbowac brać bromergon przez dwa dni po swiartce tabletki a póżniej zacząc po pół, wtedy organizm spokojnie sie przyzwyczai aha i nie bierz jej w trakcie jedzenia tylko po. Prolaktynkę masz podwyższoną więc staraj się brać ten bromergon zobaczysz ze zbije ci ją. Ewentualnie jak dalej będziesz się źle po nim czuła o możesz kupić odpowiednik tego leku-NORPROLAC ponoć nie ma takich skutków tylko jest o wiele droższy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka06
cześć dziewczyny ! odebrałam dziś wyniki badania PRL wynik 442 {norma mU/L 25-629} przy stosowniu bromergonu 0,5 tab dziennie {biore juz przeszło 4 miesiące} i progesteron 36,2 nmol/L oba te badania były wykonane w 22 dniu cyklu . nie mam gdzie porównac nawet i nie wiem czy prl nie jest za wysoka czy ktoś moze mi cos powiedziec o tych wynikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
julka06, masz wyniki podobne do moich:) tylko u mnie normy to 102-496, moja prolaktyna spadła do 383,33 po ponad trzech m-cach brania wynik robiłam w 21 dc, a progesteron mam 36,5. Myślę, że bromcio skutecznie działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
aha i też mam dawke 0,5 tabl wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKUJE CI NENAK6 JESZCZE RAZ. OD NASTĘPNEGO TYGODNIA ZNOWU ZACZYNAM BRAC LUTEINE(BO MAM ZLECONE OD 16 DNIA CYKLU) TAK ŻE ZOBACZYMY,NO I MUSZE W 20 DNIU CYKLU POWTÓRZYC BADANIA -PROLAKTYNE ,PROGESTERON I PROLAKTYNE PO LEKU MC?! WIEC NAPEWNO POPROSZĘ CIĘ ZNOWU O "POPATRZENIE"NA MOJE WINIKI BO U LEKARZA BĘDE DOPIERO W LISTOPADZIE(BO MIESZKAM W DUBLINIE A LECZE SIĘ W POLSCE I TROCHE PRZEZ TE ODLEGŁOSCI MAM PROBLEM BO WIADOMOM ZE LEPIEJ U SWOJEGO LEKARZA CO NIE?! :) JESZCZE RAZ BAAAAARDZO SERDECZNIE CI DZIĘKUJE-NAWET NIEWIESZ JAK MI ULŻYŁO BO MARTWIŁAM SIE CZEMU TAK SIE DZIEJE A TAK TO PRZYNAJMNIEJ MAM "OBRAZ" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
CANDYNS , nie ma za co dziękować naprawdę, napisałam to co wiem "musimy sobie pomagać nie"- hehe :) OB mozesz mieć podwyższone przez tarczyce także sie nie przejmuj, a taki okres przy luteinie to norma też ją brałam przez jakiś czas, i też taki miałam, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
Witam mam takie pytanie.... parę dni temu zaczęłam brać NORPROLAC oprócz wysypki na twarzy i dekoldzie i swędzenia nie jest tak zle. Teraz zaczęły mnie strasznie bolec piersi, czuję że powoli zbiera mi sie na okres. Tylko teraz mam takie pytanie. Tabletki biorę już 7 dni i tak własnie sie czuje jak opisałam i czy któraś z dziewczyn wie kiedy po tych tabletkach dostaje się okres??? I czy któras możę zaszła w ciąże po NORPROLACU???? Dodam że zdiagnozowano u mnie ostatecznie PCOS....:( Bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
Witam mam takie pytanie.... parę dni temu zaczęłam brać NORPROLAC oprócz wysypki na twarzy i dekoldzie i swędzenia nie jest tak zle. Teraz zaczęły mnie strasznie bolec piersi, czuję że powoli zbiera mi sie na okres. Tylko teraz mam takie pytanie. Tabletki biorę już 7 dni i tak własnie sie czuje jak opisałam i czy któraś z dziewczyn wie kiedy po tych tabletkach dostaje się okres??? I czy któras możę zaszła w ciąże po NORPROLACU???? Dodam że zdiagnozowano u mnie ostatecznie PCOS....:( Bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
kasiaczek0301, on ma takie same działanie jak bromergon tylko ma mniejsze skutki uboczne ale dział tak samo, okres powinnas dostać normalnie kiedy ci tam wypada, w sumie mi nawet o 2 dni w każdym m-cu się przyspieszył, ale to zależy od organizmu:) jak miałam zawsze około 30 dc to biorąc bromergon dostawałam w 27-28 sc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka06
dziękuje Ci bardzo nenak6 za odpowiedz! Troche sie wystraszyłam bo lekarz powiedział mi ze wynik progesteronu moze świadczyc o lekkim niedoomaganiu ciałka żółtego czy to mozliwe? kurczenie dość ze te wszstkie dziadostwa sie mnie przyczepiły to jeszcze kolejne sie szykuje to jakaś masakra atak na mnie ? a ja tylko pragne mieć dzidziusia !!!! ...i kolejny miesiąc na starania ja juz nie moge to jest normalnie chore czemu nie moze byc to prostrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
julka06 głowa do góry, nie ma co się załamywać będzie dobrze zobaczysz! Z tego co widzę progesteron masz dobry mi endokrynolog mówiła,że powyżej 20 jest najlepszy. Na początku miałam 2,5 progesteron, póżniej 16, a jak zaczęłam brać bromergon skoczył do 36,5. Mówię ci bromergon działa- trzeba poczekać i tyle:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 75
Odebrałam dziś wynik progesteronu robiłam w 19 dc i wynosi 38,79 nmol/l mam nadzieje że to moje ostatnie badanie i że będzie dobrze.Dziewczyny musimy się wspierać.Pisałyście że jak prolaktyna spada to progesteron rośnie to by było super badanie na prplaktyne mam dopiero w grudniu.Ale jak progesteron mi rośnie to może prolaktyna spada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka06
łatwo powiedziec , staram się z mężem o dziecko juz ponad 2 lata ciągle tylko dostaje okres i z miesiaca na miesiac moje nadzieje słabną kazdy stara sie mnie z rodzinki pocieszac ale nikt nie wie tak naprawde co ja przezywam , w lutym skończe 27 lat i co mam zupełnie nic!!! mam tylko jedno marzenie dzieciaczka zdrowego!!!! czy to tak duzo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka06
przepraszam ze tak pisze ale nie mam gdzie sie nawet pozalic a wy mnie mozecie zrozumiec... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
nenak6 dziekuje za odpowiedz , tylko u mnie okres wypada srednio co 3 miesiące więc tak sie trafilo ze okres dostałam a tydzien poznije zaczelam brac tabletki to estem ciekawa czy dostane za miesiac tak jak powinnam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek0301
i mam jeszcze jedną prośbe by napisały na forum dziewczyny ktorę maja pcos i hiperprolaktynemię i zaszły w ciąże:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenak6
julka06- każdy z nas ma takie marzenie, ja też się staram od dwóch lat o dzidziusia, a w tym roku skończyłam 28 lat, więc jesteś w lepszej sytuacji:) nie martw sie zobaczysz, że będzie dobrze, pozdrawiam. kasiaczek0301- no zobaczymy jakie będą efekty po bromergonie, powinien ci sie unormować ten okres ale trzeba cierpliwości, wiem, wiem ileż można czekać, ale jak trzeba to trzeba:) Bądź dobrej myśli- ja tez jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×