Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Aha poprawiam tableke :) STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 BOBOLKA.....25..........2........22.06........Dolnoślas k ie............2 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 Motylek.......24..........2........06.07........podkarpa c ie............0 MONIKK.......23........ .18.......17.07........Podlasie. ................0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............18.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............20.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............16.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27.............8.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25............7.............6.... ...........23 luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amerrka
No tak ja już z wszystkimi wynikami bylam u lekarzy i ja ogólnie mam dobre wyniki tarczycy, dobre wyniki prolaktyny, zle wyniki mam tych hormonów przysadkowych i mogą wskazywac na policystyczne jajniki (ale nie muszą). Obraz jajnikow tez mam taki jakby policystyczny co też może swiadczyć o pcos (ale nie musi, bo po odstawieniu tabsow tez taki obraz moze byc). I tyle mi powiedzial. Ogolnie ja bylam u dwoch lekarzy i kazdy dal mi clostilbegyt na wywolanie owulacji a przedtem na wywolanie miesiaczki. I to dwoch leakarzy tak mi dalo. Z tym, ze ten moj powiedzial, ze na miesiaczke moge czekac az mi sie znudzi i ze lepiej by bylo jakbym ja dostala sama z siebie a nie wywolywaną i ja tak sobie pojechalam do chorwacji i nic nie wywolywalam a teraz ciagle mam temp. 37 lub wyzej rano (co jak na mnie jest bardzo wysoko, bo przedtem mialam 36,5, 36, 6 standardowo) więc poki co nic nie wywoluje tylko czekam na to co sie stanie. Ale to juz jest moja decyzja, mój lekarz nic o tym nie wie. Powiedzial, ze mogę czekać aż mi się znudzi, czyli nic to nie zaszkodzi na pewno. Poczekam jeszcze troche, pewnie mi spadnie niedługo tempka i dostane @ i wtedy wezme te clo i wtedy mam nadzieje wroci mi moj normalny cykl. I moje zdanie jest takie, że co by lekarze nie mówili, to przedtem miałam okres, fakt, że nie zwracałam uwagi jakiejś specjalnej na temperaturę ale rozróżniałam dwie fazy cyklu w moim ciele, i jakoś nikt mi na usg nie mówił, że mam za dużo pęcherzyków. A teraz po tabletkach mam ich za dużo czyli jednak coś tabeltki mi zaburzyły. I nikt mi nie wmówi, że tak nie było. I powiem Wam szczerze, że denerwuje mnie takie gadanie lekarzy, że po tebletkach powinno byc ok, bo nie jest. I mam wrazenie jakby tak mówili, bo sami te tabletki zapsiują, to nie mogą mówić, że zapisują coś co pozniej szkodzi. A nawet na tabletkachjako jeden z efektów ubocznych jest: "zatrzymanie miesiączki". Czyli jest to coś co się może zdarzyć. Acha i jeszcze jedno: ja też biorę castagnusa i wydaje mi się, że to może właśnie od niego mi się tak tempka podniosła i może on zaczął działać w połączeniu z odpoczęciem mojego ciała na urlopie:) A mój lekarz o castagnusie pwoiedział, że to nie jest lekarstwo. Ale to dobrze, że Twoja lekarka pwoiedziała, że on działa:) bo ja go biorę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki u mnie bez zmian @ jest ale dalej dziwna brązowe plamienia tylko troszke wiec niewiem o co chodzi powiedzcie mi czy jak zrobie test to wynik bedzie wiarygodny bo niewiem co jest grane coś nie tak ze mną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerka zgadzam się z Tobą całkowicie!!!!!!!!! Dziś odebrałam wyniki. Zarówno Tsh jak i prolaktyna w normie:O:O:O więc trzeba będzie szukać dalej przyczyny:O Ze swoją ginekolog będę gadała na ten temat dopiero w poniedziałek bo dzisiaj jej nie było. Anerka a może ta Twoja wysoka tępka wskazuje że jesteś w ciąży. Wiesz często się zdarza że zmiana klimatu potrafi coś odblokować:) Zresztą po odstawieniu tabsów często się zdarza że kobieta nawet nie wie kiedy zachodzi:) Anulko powiem Ci że ta Twoja @ faktycznie podejrzana jest. Zrób na wszelki wypadek test. Wynik teraz na pewno będzie wiarygodny. Falbana Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!!! Wracając do tych upławów to ja na Twoim miejscu skontaktowała bym sie na wszelki wypadek z lekarzem . Na pewno nie zaszkodzi a będziesz spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerkkka ja sama brałam tabsy przez kilka lat i od razu po odstawieniu miałam cykle takie jak przedtem czyli bardzo regularne. U mnie to wyglądało tak,że przed pierwszą ciążą brałam 2 lata, potem rok nie brałam, potem znów 2 lata, potem była pierwsza ciąża w którą zaszłam za pierwszym razem, a po ciązy znów brałam tabsy prze 2 lata i przez rok przed tą ciąża odstawiłam. I przez ten cały okres kiedy odstawiałam tabsy nigdy nawet w pierwszym miesiącu nic mi się nie przesuneło, zawsze cykle miałam co 29-30 dni. Dziewczyny w moim otoczeniu(siostra, bratowa, szwagierka i moja przyjacółka) też po odsatwieniu nie miały problemów z cyklami dlatego ja się zgadzam z twierdzeniem mojego gina. Więc może rzeczywiście masz bardzo wrażliwy organizm. To jest tak,że przy praktycznie każdych lekarstwch są napisane skutki uboczne i wiele osób nie ma żadnych ale jest też taka grupa która odczuwa skutki uboczne. Ty możesz poprostu należeć do tej drugiej grupy. A może u ciebie to poprostu teraz ciąża tak wydłuża ci cykl :) Tego ci baaaaardzo gorąco życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktualizuje tabelke STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 BOBOLKA.....25..........2........22.06........Dolnoślas k ie............2 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 Motylek.......24..........2........06.07........podkarpa c ie............0 MONIKK.......23........ .18.......17.07........Podlasie. ................0 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............18.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............20.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............16.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27.............8.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25............8.............6.... ...........23 luty Falbana ty mnie nie strasz z tymi poronieniami ...Ostatnio strasznie sie o to baje bo w otoczeniu moim ostatnio duzo dziewczyn poroniło... troszke mnie to zabolało i ciagle mysle o tym..... staram sie jak najwiecej odpoczywac i modle sie zeby ten I trymestr szybko przeszedł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja już sama niewiem co jest grane już żadnych plamien niemam było tego troszeczke przez 2 dni jak nigdy wczesniej brzuch mnie boli nadal robiłam test w piątek wieczorem i negatywny może to ciąza pozamaciczna albo coś.... niewiem jak wychodzi test przy ciązy pozamacicznej... jutro ide do lekarza bo z nerwów już niemoge to sie dowiem aby wszystko było ok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idz anulka do lekarza, on wie najlepiej (chociaz ja mam teraz o sluzbie zdrowia inne zdanie :( ale nie polskiej na szczescie). Bylam dzis u lekarza, uplawy mi wczoraj przeszly i myslalam ze koniec a tu dzis rano polalo sie ze mnie brazowymi uplawami, tak jak na koniec okresu sie ma, do 16tej mialam cala wkladke upackana. Od razu pobieglam do lekarza a ten nawet mnie nie zbadal tylko od razu kazal pobrac probke moczu. Okazalo sie ze mam infekcje pecherza i dal mi antybiotyk, na pytanie czy nie zaszkodzi dziecku odpowiedzial - nie powinno :/ Co kurde ma to znaczyc, odpowiedz - nie powinno - nie jest satysfakcjonujaca przeciez! Mowie mu ze uplawy mam z pochwy a nie z pecherza a on mi na to ze albo poronie albo nie, on nie moze mi pomoc. Plakac mi sie chce co za kraj. Tak wiec biore ten antybiotyk i z e lzami w oczach siedze i czekam co sie z dzidzia stanie :( Niestety sluzba zdrowia w tym kraju podchodzi bardzo \"naturalnie\" do tematu ciazy, jesli na poczatku zaczniesz krawic czy cos to oni nic nie robia bo mowia ze to natura robi selekcje. Nienawidze tego kraju :( Przepraszam ze marudze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, uspokoilam sie troche. Stwierdzajac ze nie ma co walczyc z systemem osmielilam postawic sobie samej diagnoze. Pierwsze pomaranczowe uplawy dostalam 1 dzien po seksie ktorego wczesniej przez 3 tyg nie uprawialismy. Na dodatek mam nadzerke i to nie mala. Wyczytalam ze szyjka sie rozpulchnia w czasie ciazy i nadzerka moze krwawic i wlasnie tak mysle ze te kolory uplawow to przez to mam. Dalam sobie zakaz na seks, a juz wogole na orgazm bo to skorcze szyjki przeciez. Od wczorajszego popoludnia nic mi nie leci. Dostalam w koncu list z zaproszeniem na skan i badanie na 3 sierpnia, wtedy to ich tak ponaciskam o badania ;) Tak wiec staram sie myslec pozytywnie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martolina
Cześć Dziewczyny! Jestem tu nowa. Tez staram się od 3 cylki. MIłomi was poznac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MotylekMaly
Cześć dziewczyny:) Bardzo długo do Was nie pisałam,bałam się znów tego nastawiania, oczekiwania na wyniki i tego, że @ znów mogła się spóźnić. W tamtym cyklu wyszło tak, że owulacja przeszła mi koło nosa, dokładnie wiedziałam kiedy jest ale spoźniliśmy się:/ Ale najważniejsze jest to ze wyczułam swoje ciałko. Równieżcały cykl był jak poprzednio zegarkowy, po 14 dokładnie dniach co do godziny przyszła @. Teraz jest mój 8 dc, jak bedzie tak jak myślałam ostatnio to za tydzień mam owu, wiec będę działać juz przed. W tamtym cyklu chciałam na dzień przed owu tylko raz i ja przegapiłam, hehe. Najgorsze bedzie to ze prawdopodobnie zaczne prace w zupelnie innym miescie niz moj Skarb:( 3 godziny jazdy jest miedzy tymi miastami, wie znow dojdzie nam kolejne utrudnienie:( Brzuchatki bardzo się ciesze, że jest wszystko dobrze z Waszymi małymi skarbami:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MotylekMaly
STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e...............0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 BOBOLKA.....25..........2........22.06........Dolnoślas k ie............2 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 MONIKK.......23........ .18.......17.07........Podlasie. ................0 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............18.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............20.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............16.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27.............8.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25............8.............6.... ...........23 lut i tabelkę zaktualizowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martolina
W piatek byłam u ginekologa. BYła to dopiero moja 2 wizyta w życiu. Facet mnie zbadał. Zrobił mi też USG i widziałam jajeczko- powiedział, że za 2 dni pęknie- czyli wczoraj w moją 1 rocznice ślubu:) hehe. Starania są od kilku dni. Zobaczymy co z tego wyjdzie w tym miesiacu. Zrobiłam sobie badania- cytologię, morfologie, toksoplazmozę i na estrogen. Aha, w listopadzie skończę 26 lat. To chyba tyle o mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek82
cześć Teściara Jestem tu nowa, ale widzę że mamy podobny cykl do Ciebie(bedę tzrymak za Ciebie kciuki) ja też będę czekać cierpliwie do ok 18 lipca. My staramy się o fasolkę od kwietnia od tego cyklu zaczęłam mierzyć temp ogladać śluz i takie tam, ponieważ w zeszłym cyklu @ spóźniał mi się 10 dni a dodam że zawsze miałam jak w zegarku, miałam juzogromna nadzieje wkońcu zrobiłam BHCG i okazało sie że nic z tego. W tym cylu pilnujac temptertury widziałm kiedy sa dni plodne, teraz od 2 dni mam znacznie podniesianą temperaturę i czekam co bedzie dalej. Pomału zauważam ze już trochę przesadzam, ale czytając topic pocieszam się że nie tylko ja tak mam. Pozdrawiam Was dziewczyny serdecznie i wszystkim zycze małych fasolek:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martolina
Jak mój mąż wróci z pracy to od razu do sypialni:) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek82
A no i jeszcze kilka szczegołów na mój temat:-) jestem z małopolski mam 27 lat i jeszcze niamam maleństwa, ale od roku i tygodnia mam męża:-))) jeszcze raz serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesciara
Hej Gosiaczku:) moje emocje troszkę opadły- chociaż nadzieję dalej mam...jednak wydaje mi się że tym razem znów nic... i nie chcę tak bardzo się rozczarować :( My też starania rozpoczęliśmy kwiecień/maj- zobaczymy co będzie tym razem (3 próba) Chociaż dziś troszkę poszukałam w necie i zastanawia się nad badaniem poziomu prolaktyny, ale to też w następnym cyklu..chyba że ten zaskoczy..również trzymam za Was kciuki :D A nawiasem mówiąc ma 28 lat a staż - 2 lata i 1 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amerrka
Ogłaszam oficjalnie, że po 77 dniach skonczył się mój najdłuzszy w życiu cykl i po 14 dniach podwyższonej tempki, bez żadnych tabletek dostałam w końcu okres. ;) Dla Was to pewnie nie byłby powód do radości ale ja się cieszę, i mam nadziejżę, że powoli zacznie się to wszystko jakoś stabilizować.:) Uaktualniam tabelkę STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie...........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. ..................1 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie.............0 Nowa81........28..........6.........28.06...kujawsko-pom orskie.....1 becia86........23..........2.......24.06.....podkarpack ie..............0 BOBOLKA.....25..........2........22.06........Dolnoślas k ie............2 AGA............31..........4........03.07........Śląskie ...................1 MONIKK.......23........ .18.......17.07........Podlasie. ................0 ANULKA.......23...........13......05.08.......Śląskie... .................0 Motylek.......24..........3........05.08........podkarpa c ie............0 Amerkat.......27...........3.......12.07.......pomorskie...............0 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31.............18.............2.. ............17 grudzień FRETKA83............26............20.............1...... . .......06 grudzien ANIA1502............25............16.............1...... . .......27 grudzień FALBANAAA..........27.............8.............1....... ........22 Luty JOLITA84.............25............8.............6.... ...........23 lut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek82
nieźle teściara coraz więcej nas łączy:-))) Dziś nie wytrzymałam i zrobiłam sobie test według wykresu temperatur jestem w 6 dniu fazy lutealnej no i na początku nic nie wyszło w teście, wiec stwierdziłam ze jest jak zwykle lub za wcześnie, ale po ok 45 min poszłam do łazienki i patrze a na teście jest prawie niewidoczna ale słabiutka 2 kreseczka myslicie że można zaufać temu wynikowi ( na szcęscie oczy mnie nie mylą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściara
:) :) Gosiaczka - ja też nie wytrzymałam wczoraj - nic nie pokazało, a po dłuższym czasie też jak u Ciebie - 2 blada kreseczka ...Ale w instrukcji piszą że później niż po 5 minutach nie odczytywać wyniku bo jakieś tam reakcje chemiczne..ale może jednak..oby :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek82
no tak ale ja już zrobiłam kilka testów i jeszcze nigdy nic sie nie pokazało zawsze było pusto nawet na drugi dzien. w piątek wjeżdzam wiec w czwartek zrobię sobię bHCG wynik jest po 4 godzinach to juz bedzie 10 dzień wiec powinno być jasne. Pocieszam się jeszcze wysoką temperaturką na wykresie od 3 dni;-))) choc do 18 jeszcze daleko... jutro kolejna temperaturka zobaczymy jak sie wszystko potoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek82
no i dziś 13 moze choć raz bedzie szczęsliwy:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martolina
Jakie wy testy robicie??? Owulacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Falbana to baaaardzo przykre to co piszesz :( Bezsilność totalna Trzeba mieć nadzieje, że wszystko będzie dobrze i maluszek jest silny i nie będzie potrzebował wsparcia. Trzymam kciuki i koniecznie pisz jak się czujesz. A ty byłaś w tamtejszym szpitalu czy na wizycie u lekarza ? Witam nowe dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamaaaanka
Teściara? Ile dni przed okresem robiłaś test? Ja powinnam dostać w poniedziałek i się zastanawiam czy jak jutro zrobie to nie będzie za wcześnie. Nakręciłam się bo dziś mam mdłości a nigdy czegoś takiego nie miałam, a poza tym to odrzuciło mnie od fajek a czegoś takiego też nigdy nie miałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścira
Ja zrobiłam test ok 5-6 dni przed. Robiłam w ndz rano a okres ok 17-18 czyli ok soboty. Sama nie wiem co o tym myśleć..bo zastanawiam się które symptomy są a których ja na siłę się doszukuję..:( ale już wkrótce będzie odpowiedź..za wszystkie starające się trzymam kciuki.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
Czesc dziewczyny, Falbana bardzo Ci współczuję, ale czy byłaś u ginekologa, czy u zwykłego lekarza?bo ja nie wiem czy dobrze pamiętam ale Ty chyba jestes w Anglii tak? jeśli się mylę to mnie popraw.ja ok 8 tyg miałam plamienie, z pochwy, ale pojechałam do szpitala na oddział ginekologiczny i tam dostałam tylko duphaston. Lekarze nieginekolodzy często wcale nie wiedzą, albo nie myślą o tym, że kobieta w ciąży nie może stosować pewnych leków. Może spróbuj jeszcze z kimś innym się skonsultować- chociaż pamiętaj, że antybiotyki nie muszą zaszkodzić twojemu maleństwu. Oszczędzaj się i uważaj teraz bo to najważniejszy czas w całej twojej ciąży. Trzymaj się!!! Fretka, jak tam twoje problemy z cerą? ja już nie biorę duphastonu a dalej nie mogę wrócić do normalności- jak patrzę na siebie w lustrze to nie mogę się nadziwić ile mam pryszczy!!!hormonalnie mam chyba 15 lat...mam nadzieje, że to się unormalizuje...a jak miałaś Ty Tiko??? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamaaaanka
Tesciara robilas 5-6 dni przed i wyszly Ci dwie kreski!? SZOK! To ile dni po stosunku to bylo jesli mozna zapytac ..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamaaaanka
Aha, ja powinnam dostac w poniedzialek 20-go lipca! Ostatni stosunek u mnie byl 7-go lipca.Chcialam juz jutro robic ten test ale chyba za wczesnie jednak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściara
Hmm...czy można zapytać...2 tygodnie minęły od 1 i 1,5 od drugiego :) ale z tymi 2 kreskami to ja się wstrzymuję..bo pisałam że tak jak u Gosiaczka pokazały się później niż po 5 minutach..więc myślę że to nie pozytywny wynik..czekam teraz cierpliwie(a raczej niecierpliwie) A...ale jeszcze jedna sprawa owu powinnam mieć po 1 lipca (wg długości cyklu)a wg moich obserwacji była wcześniej ok 28( test owu tak wykazał i wygląd śluzu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×