Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaśka*

dziewczyny jakie podpaski uzywacie poradzcie

Polecane posty

Gość ale tampony przecież
zatrzymują w środku wydzielinę, która powinna wydostać sie na zewnątrz, a krew z wydzieliną przecież gnije i to w tobie w środku, a nie wierzę, że któraś z was zmienia tampon co godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madda
Oczywiście, ze tampony powodują nadżerki. mi się właśnie zrobiła- też się śmiałam i używałam codziennie przez 2, 3 miesiące, zmieniając co ok 3 godziny i na badaniu kontrolnym wyszła mi nadżerka. Ginekolog mi wytłumaczyła, że to od tego, a poza tym, gdy krew schodzi, ma tendencje do zatrzymywania się, gdy się używa tamponów - tworzą się stany zapalne. Powiedziała, że tampony w wyjątkowych sytuacjach, a najlepsze bawełniane podpaski, pewnie w stylu naturelli. Do ----------32: jeżeli używasz płynu do higieny intymnej i wiesz co to mycie (Ty pewnie nie, skoro takie bzdury wypisujesz), to nic nie śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pistacja*********
Dziewczyny powiedzcie mi jak możan uzywać podpasek bez skrzydełek ? Użyłam kiedyś takich i katasrofa ! Boki się "przygnitły" do środka, tak, że po bokach była bielizna. Myślałam, ze może bez skrzydełek są na dni mało obfite, ale produkowane są one chyba o różniej chłonności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milag
ja od lat uzywam olways ale chyba zmienie bo w takie upaly mam odparzenia, nie powiem super chlonne sa i nigdy mnie nie zawiodly , ale zastanawiam sie nad zmiana na inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mohero
bella perfecta - czerwone opakowanie bella takie bez skrzydelek - grubsze ale b dobre i kosztuja ok 2 zlote - na te najciezsze dnie i na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pistacja*********
Ja ostatnio kupiłam pierwszy raz Naturellę (w promocji :P) . Jeszcze nie używałam, ale faktycznie intensywnie pachną rumiankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pistacja*********
A mohero, a bez skrzydełek sa skuteczne ? Nie miewasz zabrudzonej bileizny, jeśli już szczerze rozmawiamy ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różowe Libresse lub Always:) Kiedyś używałam Belli Perfecty ale nie znałam wtedy Libresse. :) Nigdy nie używałam \"nie markowych\" podpasek. Na podpaski nigdy pieniedzy nie szczędziłam więc kupowałam te drogie...Jakoś tak, nie skusiłambym sie nigdy na podpaski Tesco lub coś takiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość always
alwaysy te rozowe, sa suuuuuuuuuper. zadnych odparzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pistacja*********
Może zapytam tak. Z jaką podpaską założyłybyście białe spodnie na cały dzień ? Jak w tej reklamie ;) Ja jeśli już, to chyba z Always.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy używa co lubi
ale wpienia mnie, gdy miłośniczki tamponów próbują wmawiać innym, że są zacofane, niehigieniczne i w ogóle żałosne tylko dlatego, że nie pieją z zachwytu nad tym "cudem" techniki. :O Tamponów nie używam i używać nie będę. Stosuję baaardzo sporadycznie wtedy, kiedy muszę (plaża, sport itp.) i nie wyobrażam sobie używać ich regularnie. Dla mnie duży dyskomfort zakładania (to dopiero jest niehigieniczne), a przy wyjmowaniu pogrubionego od krwi tamponu zawsze bardzo silny ból. Ostatni raz miałam to cudo w sobie, gdy popłakałam się z bólu przy wyjmowaniu (sic!) i powiedziałam sobie, że ja dziękuję bardzo, ale to nie dla mnie. :O Aha, i nie wierzę, że coś co zatrzymuje w środku krew miesięczną i nie pozwala jej wypłynąć jest super zdrowe. A że miesiączki mam bardzo skąpe, więc nie ma u mnie mowy o łażeniu z jakąś przesiąknięta podpachą, bo od 3 dnia mogę już praktycznie używać nawet wkładek. Tak więc drogie użytkowniczki jedynie słusznych tamponów - wyluzujcie trochę. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beckowa
przetestwoałam podpaski bella, always, libresse i naturella... od paru lat nie używam podpasek wcale, przerzucilam się na tampony, są o niebo wygodniejsze, chociaż fakt, nie każdemu pasują. jeśli o podpaski chodzi, to w pierwszej kolejności poleciłabym libresse, bo zdecydowanie najlepiej chłoną wydzielinę, są cieniutkie i maja powłokę która nie odparza tyłka, co zdarzało mi się przy używaniu alwaysów. alwaysy są u mnie na drugim miejscu - fakt, są cienkie (chociaż teraz nie problem znaleźć cienkie podpaski), ale przy obfitych miesiączkach zdarzało się, że nawet, kiedy założyłam świeżą podpaskę, czułam że krew wycieka mi bokiem, szczególnie, kiedy przychodziła "fala" ;) (wierzę, że wiecie o co chodzi) - i bynajmniej nie była to wina niedostosowania wielkości podpaski do dnia okresu, po prostu podpaska niezbyt szybko wchłaniała to, co powinna. bella i naturella to dla mnie wlaściwie to samo... bella powoduje odparzenia i kiepsko wchłania, poza tym ma maleeńkie skrzydełka, które tylko i wyłącznie mocuja podpaskę do bielizny, ale w żadnym wypadku nie zabezpieczają przed zabrudzeniem, natomiast naturella ma obrzydliwy zapach, w dodatku bardzo intensywny, myślę, że wyczuwalny dla osób, które siedzą blisko nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zigzag-zigzag-zigzag
Ja uzywam olways, są niezawodne. a krwawienia mam spore w pierwszych dwóch dniach. Kupuje trzy rozmiary. To są jedyne podpaski przy których nie muszę wstawać w nocy ani rano oglągdać prześcieradła. Tampony, sporadycznie , chociasz czuje sie bardziej komfortowo, bo już miałam spore przejścia z nadzerką i komplikacje po jej usunięciu. Jednak , teraz latem , skusiłam sie na nie , jako dodatkowe zabezpieczenie przy jasnych spodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOoOoOo
ja tamponów próbowałam pare razy ale ciągle je czułam , było mi niewygodnie a poza tym strasznie bolało przy wyciaganiu. Narazie dałam sobie spokój. Jeśli chodzi o podpaski to wg mnie Alwaysy są dobre ale szeleszczące, kupuje je raczej rzadko,jesli już to gdy wiem że mogą być problemy ze zmianą podpaski na czas (zdarzają sie przeciez sytuacje gdy nie ma toalety :P ) Najczęsciej kupuje Bella te niebieskie lub zielone. I są wg mnie najlepsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trivia
śmieszą mnie wypowiedzi osób które twierdzą ,że używają tylko i wyłącznie podpasek Olweys a nawet nie wiedzą jak się pisze nazwę ich ulubionego produktu żenada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
W domu, na uczelnie czy na miasto lubię Bellę lub Naturellę - byle miała skrzydełka, bo te podpaski bez nich powinni już chyba wycofać z produkcji... Natomiast zadnego wakacyjnego wyjazdu nie wyobrazam sobie bez tamponów - plaza, basen, jasne spodnie czy zwiewna sukienka - musze czuć sie komfortowo. Nie mogłabym jednak stosowac tamponów przez cały czas - nie lubię ich wkładac - tzn nic mnie nie boli ani przy wkładaniu ani wyciaganiu i zajmuje mi to kilka sekund, ale nie przepadam za tym i uważam, że to jednak nie jest do końca higieniczne. Nie wiem co niektóre z was maja do zapachu Naturelli - mnie się on bardzo podoba.Lubię zapach rumianku a po codziennym podmyciu się - mam miłe wrażenie czystości. Mój Chłopak lubi mnie wtedy wąchac przez spodenki jak mam okres :))) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naturella ślicznie pachnie
używam jej,Always(chociaża czasmi odparzają)Libresse i Belli Perfekta.Tampony stosuję latem,na plaży,na basenie lub w ciągu roku jak mam jakieś wyjście z czasie okresu(np.gdy okres trafi się na Sylwka czy dyskotekę)Na noc natomiast zawsze używam podpasek.I tampony i podpaksi sa dobre,trzeba tylko znelść odpiwedni produkt dla siebie i stosowac co komu bardzie pasuje,ja uzywam i tego i tego:-) Pozdrawiamzesc]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninkaaaaaaaa
A gdzie kupujecie podpaski lub tampony ? Ja wolę w marketach, bo troszę się stydzę o nie poprsić. Wiem, że nie potrzebnie, ale jestem dość niesmiała. A Wam by wogóle nie przeszkadzało gdyby sprzedawał facet np. w aptece ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupuje podpaski tam gdzie mi wygodniej...głównie w aptece i supermarkecie. Nie przeszkadza mi, że sprzedaje mi je chłopak...chociaż kiedyś zapadłabym się pod ziemie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam NATURELLA- najlepiej ze skrzydełkami, oczywiście- ładnie pachną i nie kleją się do pupy tak jak np. Always... a niekiedy noszę również FEMINA, ale one są chyba w Biedronce tylko (nie jestem pewna), pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorący kubek
bella zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękna
ja najbardziej wole naturella. pięknie pachną co z tego ze intensywnie wole zeby osoby czuły w moim otoczeniu rumianek niz krew................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uzywam ostatnio
always a jak nie ma tych w sklepie to bella oczywiscie ze skrzydelkami wole always od belli bo maja dluzsze skrzydelka i jakos nie zdarzylo mi sie w nich pobrudzic zwlaszcza w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma bata ... próbowałam już wszystkich chyba typów podpasek i mówię Wam że najbardziej leży mi naturella ... niegdy mi z niej jeszcze nic nie wyciekło, nie dokleiła sięnie zawinęła, oprócz tego od always z siateczkami zawsze miałam pordaznienia a teraz nie ma nic :D I wcale nie są takie grube nie widać ich jak się nosi. Ja kdla mnei póki co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia 1976
Dla mnie bella ze skrzydełkami, always tylko gdy długo portzebuję zabezpieczenia. Na koniec super są always alldays, takie pomarańczowe, mięciutkie i doskonale przyczepne, bo mają klej na całej powierzchni i nie zwijają się. Naturella kupiłam raz, w środku chyba jakaś wata jest, zgrupiło mi się i przypominało pierwsze podpaski sprzed 15 lat. Zapach też nie dla mnie, duszący, ostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Always normal plus (cienkie ze skrzydełkami) na wyjście tampaxy z wkładką na pierwsze 2-3 dni na wyjście (mocne krwawienie) te zielone rumiankowe ze skrzydełkami bawełniane po domu Always pomarańczowe na końcówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u mnie naturella
rumiankowa spowodowała ...uczulenie! Szkoda, ale jak widać co dobre dla jednej niekoniecznie jest dobre dla innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bellaaaaaaaaaaa
Bella Perfecta Bella Comfort Bella Clasic ze skrzydełkami Bella Nova Bella są super !!!!!!!!!! :) do kitu są always:( i tampony też są beznadziejne - bo robią sie od nich nadżerki i powodują tamowanie naturalnego odpływu krwi, są niehigieniczne, jak za długo sie jetrzyma to moga prowadzić do niepłodności....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak TAMPONY RULEZ
nawet nie wiesz ze masz okres =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×