Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaśka*

dziewczyny jakie podpaski uzywacie poradzcie

Polecane posty

Gość bllom
Ja chodzę do V klasy( podstawówki) i niestety mam okres. Używam belli perfecty green, a czasami blue. Same zalety!!!!!!!!!!!!! -nie podrażniają -nie odklejają się od majtek -mają skrzydełka -nie szeleszczą -są pakowane w dyskretki(każda oddzielnie) i są niewielkie. Można spokojnie schować pod rękaw (tak że nie widać) i iść do kibla. A chłopaki, nawet jak zauważą nie domyślą się co to takiego. Na noc polecam bellę perfectę maxi (green lub blue)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serpentina
zgadzam się z tobą w 100% tylko bella perfecta. chciałabym używać tamponów ale mam dopiero 13 lat i sie boję !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla mnie the best
Bella perfecta blue lub Naturella.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Grube Naturella- używam ich tylko wtedy, kiedy siedzę w domu, bo są mega delikatne, jakbym miała bawełnę na tyłku.:P - Cienkie Naturella (te nowe)- cena podobna do Always, ale nie odparzają. - Always na noc- bardzo cienkie, chłonne i długie - Bella bez skrzydełek na końcowe dni okresu. Kiedy wychodzę z domu, to używam Always ze skrzydełkami, póki co z siateczką, ale przy najbliższej okazji przerzucę się na te nowe (bez siateczki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwww
always :D:D:D::D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fredzia99
najlepsze sa always ultra plus, czyli te najmniejsze ze skrzydelkami. Sa jeszcze always ultra plus sensitive, ale one maja beznadziejna powloke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzaga23
hahaha....ej laseczki wy to jestescie ladnie popierd...one z tych waszych wypowiedzi wynika ze wiekszosc z was uzywa tanich podpasek ...bella ,perfektitp.dziwczyny opamietajcie sie ....zbielalam ze tak duzo lasek przy wyborze podpasek patrzy na cene a nie na wygode..masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hęę
Dlaczego uważasz, że jeśli ktoś uzywa belli lub naturelli to chodzi mu o ich cene a nie komfort niszenia? po to jest tyle podasek na rynku zeby kazdy mógł sobie wybrac taka jaka chce!!! Ja osobiście staram się wypróbować dużo rodzajów i firm np. lubie Always'y ultra plus czyli te na normalne krwawienie, ewentualnie zielone lub niebieskie bella perfecta chociaż jakoś do tych bez siateczki nie moge sie przekonać. Kiedys miałam tez naturelle ale nie pasowało mi to że jest watowata zapach też nie był najlepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i po co
zastanawiam sie po co niektóre z was kupuja sobie po pięćdziesiąt rodzajów podpasek na raptem kilka dni okresu??!! Ja w sumie nie znalazlam jeszcze najlepszych i cały czas szukam. Używam i polecam always ultra plus i zielone belli. Teraz mam mały problem bo niedługo jadę nad morze no i naturalnie wypadnie mi okres i chciałabym użyc tamponów(troche sie boje , bo jeszcze nie próbowałam), wkurza mnie troche to jak niektóre dziewczyny straszą albo po prostu uprzedzaja przed tą nadżerką. Tu nie widze innej winy jak was samych bo kiedy używa sie tamponów baaardzo trzeba dbać o higienę i nie nosić ich cały czas!!!!! trzeba to ograniczać zeby w przyszłości nie doszło do jakiś komplikacji. Jeśli ja bede uzywała to tylko kiedy naprawde trzeba a w nocy i w domu to na pewno nie, bo niech sobie ta krew miesięczna wypływa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam
Perfekta Bella niebieskie (nie granatowe, bo te są mega długie!) ze skrzydełkami. Dla mnie najlepsze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaldia
ja uzywam always zaczelam uzywac w dzien a facelle w nocy bo dzisiaj w nocy dostalam okres wstalam rano poczulam mokro w pizamie i powiedzialam ze musze isc do lazienki wzielam gacie i bluzke i spodnie poszlam do lazienki zdjelam pirzame i zaczelam mowic o nie mam okres i szybko poszlam po telefon do swojego pokoju i napisalam do mamy mama mam okres i nie mow babci a mama wtedy zadzwonila i powiedziala zebym zalozyla ciasne majtki podpaske i czarne spodnie wiec zalozylam i powiedziala zebym co godzine zmieniala podpaski i sie przyzwyczailam do podpasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miesiączka
Bella Perfecta Bella Comfort Bella Clasic ze skrzydełkami Bella są super !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpaski z biedronki
poważnie! produkt biedronkowy Femina, takie w zielono-różowym opakowaniu, zawijane w zieloną folię-cieniutkie, chłonne, z siateczką i skrzydełkami,są lepsze od Belli, a tańsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klina klinem...
naturella normal ze skrzydełkami, pachną i są mięciutkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanychwaścik
Ja używam tamponów w szkole jedynie i na imprezach,a jak tylko do domu wchodzę przechodzę na podpaski. I jest dobrze!:) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiur88
Zdecydowanie wolę tampony. TSS można dostać również od podpasek... Jeśli się tampony regularnie zmienia to nic się nie stanie! Mam bardzo intensywne miesiączki i jakoś sobie nie wyobrażam chodzić np. w pracy 8 godzin ubrudzona krwią , ponieważ nie mam możliwości się umyć. Jednak na noc tylko podpaski. Dobre są always, ale niestety mam zbyt delikatną skórą i nie mogę ich cały czas używać, bo mnie podrażniają. Ostatnio przekonałam się do naturelli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vdfskjkvbv xc v
polecam libresses. teraz biore antykoncepcyjner i mam srednie krwawienia - 3-4 dni, z czego tylko dwa w miare obfite zeby uzywac tamponow. na koniec uzywam juz tylko podpasek. zanim zaczelam brac tabsy antykoncepcyjne to miala okropnie obfite miesiaczki, 7-8 dni i lalo sie ze mnie jak z kranu. wtedy kupowalam specjalne majtki dla doroslych z nietrzymaniem moczu i zakoladalam na noc, przynajmniej nic nie przeciekalo, nieraz i w dzien. oczywiscie troche odstaje wiecej lepiej kupic obciskajace gacie na wierzch i troche szersze jeansy ale szczerze ratowalo mi to wiele razy sytuacje i bo normalne podpaski musialam nieraz zmienic co pol godziny a tak to tylko co 3-4. minus - nieraz odparzony tylek ale to samo bylo przy podpaskach. tampony moim zdaniem najlepsza sa belli a zaraz potem subtelle, wyprobowalam tez naturelle; Ob nie lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinay23
perfecta blue najlepsze, a te naturella to istny koszmar mialam raz i dziekuje na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia 14206
Naturella - te grubsze bo ultra przepuszczaja :) Always - ALE tylko sensitive bo one nie maja dziurek ( tych do zamiany wydzieliny w zel) i dlatego sa mieciutkie i fajne a tampony - ob sa super ale to tylko tak na basen lub cwiczenia itp. :):) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelcia0803
ja używam i tamponów i podpasek, zależnie od moich chęci. co do podpasek, to preferuje LIBRESSE RóżOWE (trochę drogie, ale dobrze chłoną), always nie za bardzo są dla mnie, wolę bella perfekta green.Naturella są super, bo ladnie pachną (używam też wkładek naturelli pachnących na codzień. A co do tamponów, to polecam O.B. NIE CIERPIE tampaxów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knaucz
witam wszystkie dziewczyny! poczytalam pare odpowiedzi i musze przyznac ze mialam ubaw nieziemski, a pisze bo czuje potrzebe podzielenia sie z wami moimi pewnie rownie zabawnymi dla niektorych doswiadczeniami. a wiec: długo stosowałam podpaski bo mama mowila ze dziewice nie moga tamponow:) teraqz mnie to bawi, ale wtedy mama to byl wielki autorytet, pozniej(ok w liceum) z kolezankami propagpwalysmy tampony, udzielalysmy wnikliwych rad co do wkladania wyciagania itp,ale na studiach zaczely sie przeogromne bole w trakcie zwlaszcza pierwsze 2 dni! smierc. podejrzewam ze to efekt wiekszej ilosci uzywek zmian partnerow:) itp choc moze sie myle. moj system na dzien dzisiejszy do podpaska przez pierwsze dni a przynajmniej do czasu zadzailania tabletek(2nospy+2ibupromy max- nic innego niedziala, no procz ketonalu, ale to na recepte, wiec nie zawsze jest:)) a pozniej tampon. dodam dla pierwszo miesiaczkujacych dziewczyn : praktyka czyni mistrza, a do najgorszego syfu człowiek jest w stanie sie przyzwyczaic:) bycie kobieta to fajne wyzwanie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola 35
Ja własnie sprobowałam podpasek z Biedronki Femina i są rewelacyjne! Wyprobowałam always itd... itp... a te sa tanie i chłonne . Mi pasują jak narazie ale to zalezy od kobiety i od okresu. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella Nova tylko i wylacznie
;) Tamponow uzywac nie zamierzam ;) A Bella jest w miare tania, no i nie plastikowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaz75
Hejka, ja używam tamponów od prawie 20 lat, ale wczoraj trochę się przestraszyłam, jak sobie poczytałam o nich. A i podpaski są nie lepsze. Zapraszam do lektury. A co zrobiono z naszymi pieknymi kobietami? Wpierw wmówiono im, ze podpaska higieniczna nie jest tak wygodna w uzyciu, jak prosty tamponik, wprowadzany do pochwy przy pomocy fikusnego urzadzenia z tworzywa sztucznego i wyciagany potem za nitka. Skoro jednak maly tampon nie jest w stanie wchlonac calej ilosci krwi wydzielanej podczas miesiaczkowania, wiec nasaczono tamponik srodkiem chemicznym, hamujacym skutecznie wydzielanie krwi. Po dluzszym stosowaniu tamponów organizm „przyzwyczaja sie” i wydziela tej krwi coraz mniej. Skutek tego jest dwojaki: po pierwsze: zmniejsza sie takze wydzielanie sluzu w pochwie, wnetrze pochwy staje sie suche, stwardniale, jak skóra na piecie, traci elastycznosc. Jednym slowem, to juz nie to co bylo... A po drugie: sklonnosc do rakowacenia, powolna utrata plodnosci. „Pomaga” w tym takze stosowanie srodków antykoncepcyjnych. http://www.zb.eco.pl/bzb/32/index.htm dr Hulda Clark poleca wykładanie podpaski chusteczką higieniczną w celu ograniczenia przedostania się do narządów rodnych talu, który powoduje m.in. bóle mięśni i zapalenia stawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torhild
omg ale biadolenie. w dzisiejszych czasach wszystko ma jakieś uboczne skutki, trzeba sie po prostu do tego przyzwyczaić. tampony szkodliwe, podpaski szkodliwe, to niby co mamy sobie tam wkładać? szmaty? ja używam przez pierwsze dni tampony, pomijając noce. kiedy jestem w domu wolę podpaski, wiadomo- relaks, spokój, ale "w terenie" nie wyobrażam sobie okresu bez tamponów. śmierdząca, ciężka podpaska w majtkach na imprezie - dzięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawamaary
Jaaaasne… a jakąż to supersubstancją są nasączane tampony? Bo ja bym bardzo chciała takie kupić – używam ich już z 15 lat, i jak się ze mnie lało tak się co miesiąc leje. Więc ja baaaardzo poproszę o takie „koagulacyjne” ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja miesiączkuję już ponad 10 lat i zdecydowanie wybieram podpaski. Nie czuję się komfortowo z tamponem, a uczucie wypływania krwi w ogóle mi nie przeszkadza. Oczywiście podpaska musi być ze skrzydełkami, cienka i dobrze wchłaniać. Bardzo lubię Bella Perfecta, te zielone. Always też są w porządku, ale plastikowa siateczka kompletnie nie nadaje się na upały. Obecnie jestem w UK i znalazłam tu inne bardzo dobre, cienkie, z mięciutką wyściółką: Bodyform. W Polsce ich nie widziałam, logo mają podobne do Libresse. Zdecydowanie nie polecam Naturelli, wata w środku zbija się w grudki, a poza tym zapach nie jest za ciekawy. W ogóle nie polecam perfumowanych:-/ Tamponów (O.B. mini) używam sporadycznie, tylko na specjalne okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagi
Ej dziewczyny nie wieżcie że tampony są takie zajeb***e bo wcakle nie są.Ja ostatnio trafiłam do ginekologa.Bo gdy chciałam wyciągnąć tampon nie dało rady i jeszcze miałam takie ostre miesiączkowanie.I wtedy nie mogłam wyciągnąć go.nawet mój chłopak nie miał siły.nie chce nic mówić ale próbowałam go wyciągnąć w łazence zawołałam chłopaka znaczy się nażeczonego on mi mówi żebym się na łóżku połozyłe to będzie lepiej mu a wcale nie zdjął mi majtki bo tak mnie bolało że ruszyć się nie mogłam.Położyłam się zdjął mi majtki i zaczął ciągnąć i on też nie mógł i ja wtefu miałam takie krwawienie że nie mogłam nic zrobić ale ożko całe było we krwi.Nie mogłam znieść bólu zesikałam się i jeszcze gorzej mu było go wyciaągnąc.No już mielismy jechać do ginekologa gdy jeszcze raz spróbował mój nażeczony go wyciągnąć i wyszedł.Ale był całkiem zakrwawiony.wspominałam jeszcze że ja się zesikałam z bólu.I gdy wyciągnęliśmy go to niedość że mi się wylała krew i jeszcze siki.Zadzwoniliśmy do ginekologa niech przyjedzie bo jeszcze mi ten tampon rozerwał mi kawałek ci*y to ginekolog przyjechał i jak zobaczył że tak strasznie mi miesiączka leci krew znaczy sie dał mi takie tampony co moge wnich chodzic nawet cały dzień ale gdy zobaczyłam że treba do mich podpaske załamałam się strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×