Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ganglionowa

GANGLION - Torbiel galaretowata

Polecane posty

Gość meki
witam wszystkich mam wam tylko do powiedzenia że nie wierze w żadne metody pozbycia sie gangliona poprostu trzeba sie nauczyć z nim funkcjonowac ja mam na prawym nadgarstku trzy miesiące temu miałam usunięty chirurgicznie teraz mam jeszcze większy i jeszcze bardziej boli więc chyba musze z tym życ na następny zabieg sie nie pisze bo to nic nie daje tylko niepotrzebny ból no chyba że mi wysadzi na pół ręki to wtedy sie zgodze najlepsze rozwiązanie to olać dziada chociaż czasem trudno bo boli jak nie wiem co ale cóż...z tym nie da sie nic zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia757
lekarz powiedzial mi że najlepiej byloby gdybym chodziala w stabilizatorze nadgarstka conajmnniej 2 miesiace podobno wtedy sie wchlania... doradzcie czy jest sens ?? ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meki
nie wiem czy to ma sens chociaż można spróbować tylko moje zdanie jest takie że może sie i wchłonie albo bedzie mniej widoczny przez ten czas jak będziesz oszczędzać ręke a potem jak zaczniesz normalnie funkcjonowac to prawdo podobnie znowu sie pojawi decyzja należy do ciebie ja nosiłam ściągacz polecony przez ortopede nic to nie pomogło mój ganglion jest twardy jak kosć nie darady go rozbić ani wcisnąć trzy miesiące temu był wycięty i dalej jest rośnie jak na drożdżach pewnie przez to że nie oszczędzam ręki bo musze pracować boli jak nie wiem co i zaczyna mi blokować na ścięgnach ale narazie nic z nim nie będe robić poczekam jeszcze dodam że po zabiegu przez długi czas ból był niesamowity do tego jeszcze stan zapalny ścięgien 1 i 2 palca więc masakra żaden lekarz nic z tym nie zrobił bo to ich zdaniem błaha sprawa więc teraz do nich nie chodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emisia-----
przedwczoraj zauwarzyłam że na moim nadgarstku pojawił się mały guzek... w internecie przeczytałam że to może być GANGLION :-( jest to twarde i przy poruszaniu nadgarstkiem mnie nie boli lecz gdy to naciskam czuję ból... co ja mam z tym zrobić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meki
jak ci bardzo nie przeszkadza to radze nic z nim nie robić w miare możliwości oszczędzać ręke i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meki
najlepiej zostaw to w spokoju w miare możliwości oszczędzaj ręke i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emisia-----
Ale ja boje się że jednak to nie jest Ganglion (chociarz wszystko na to wskazuje) i że może mi się coś stać z tym nadgarstkiem:-( może nie potrzebnie panikuje ale jak tą gulke naciskam to mnie coraz bardziej boli.... myślicie że do jakiego lekarza powinnam pujsć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emisia-----
Ejj a jak zdecyduje się iść do lekarza to do jakiego powinnam się udać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalina
ja miałam dwa razy gangliona, ze pierwszym razem go wyciełam ale bardzo szybko sie pojawił nastepny w tym samym miejascu. postanowilam go nie wycinac bo ile można miec blizn i w końcu pękł przy dużym nacisku. jeśli chodzi o lekarza to albo udaj sie do rodzinnego może wypisać skierowanie na zabiegi albo do chirurga ale oni to odrazu chcą go wycinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meki
ja też długo nie wiedziałam czy to co pojawiło sie na moim nadgarstku to ganglion zaczeło sie od okropnego bólu ręki i poszłam do lekarza pierwszego kontaktu który stwierdził że nadwyreżyłam reke przepisał jakieś tabletki i tyle potem jeszcze kilka razy go odwiedziłam aż w końcu wysłał mnie do chirurga bo nie wiedział co mi dolega chirurg od razu stwierdził torbiel galaretowatą zlecił tylko rtg i wysłał na zabieg na moje pytanie czy nie można to w inny sposób wyleczyć odburknął że niektóre rzeczy leczy sie tylko w ten sposób więc wycieli mi to szybciutko szkoda tylko że nie skutecznie na kontroli jak mu pokazałam reke to powiedział że to kość mi wystaje i tyle ale ja nie dałam za wygraną i poszłam prywatnie do ortopedy który strasznie na mnie naskoczył dlaczego to usunełam on twierdzi ze ganglion to jest stan fizjologiczny i że nie powinno sie tego ruszac wiec teraz nie wiadomo jaka jest prawda i w jaki sposób to leczyć każdy lekarz ma inną teorie na ten temat tak jak i każdy ganglion jest inny w sumie nie wiadomo co radzić mnie nie pomogło wycięcie ani próba rozbicia ani wciśniecie ale są i tacy którzy sie pozbyli tego dziadostwa więc próbujcie moze sie wam uda życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emisia-----
ale jeżeli nie pujde z tym do lekarza to możliwe jest że moja cała ręka na tym ucierpi???? chyba po weekendzie pujde do mojego rodzinnego lekarza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalina
nie wiem czy ucierpi twoja ręka jeśli z tym nie pójdziesz. mój pierwszy ganglion wcale mnie nie bolał, jedynym problemem był defekt kosmetyczny bo na nadgarstku była taka wielka górka i tyle.w zimie jeszcze pod swetrami można bylo to ukryc gorzej już wlecie bo wszyscy zwracali na to uwagę. drugi ganglion pojawił sie w miejscu gdzie można go przykryć zegarkiem lub bransolektą i nie wycinałam go az po jakimś czasie sam pękł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalina
nie wiem czy ucierpi twoja ręka jeśli z tym nie pójdziesz. mój pierwszy ganglion wcale mnie nie bolał, jedynym problemem był defekt kosmetyczny bo na nadgarstku była taka wielka górka i tyle.w zimie jeszcze pod swetrami można bylo to ukryc gorzej już wlecie bo wszyscy zwracali na to uwagę. drugi ganglion pojawił sie w miejscu gdzie można go przykryć zegarkiem lub bransolektą i nie wycinałam go az po jakimś czasie sam pękł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meki
w zasadzie to ganglion to nic grożnego ręka na tym nie ucierpi no chyba że torbiel zacznie uciskać na nerw lub żyły wtedy traci sie czucie w palcach i dretwieje ręka wszystko zależy w którym miejscu sie wykluje to paskuctwo mnie boli bo mam przewlekły stan zapalny po zabiegu ale dla świętego spokoju warto zrobić usg najlepiej prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miami
Witam! Ja mam coś takiego na pochewce mięśnia w okolicy nadgarstka lewego-strasznie mnie to boli w szczególności podczas wykonywania zginania promieniowego dłoni-okropny ból! nie wiem co z tym robic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //
Ja mam gangliona od miesiaca poszlam do lekarza w zeszly piatek chcial mi to odessać strzykawka ale nie chcialo isc wiec wstrzyknoł tylko antybiotyk i powiedzial ze mam tylko 30 % szans ze to nie powroci teraz mam chodzic w jakims strabilizatorze ale jak ostatnio patrzylam to ten "ganglion" byl czerwony i w ogole sie nie zmniiejszyl . Ostatnio bolal caly czas teraz tylko jak rusze ręką . czy ktoś miał podobnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //
Juz raz pisalam guzek sie zmniejszyl ale za to boli nie caly czas ale jak zacznie to boli strasznie . to znaczy ze sie goi czy ze jest jeszcze gorzej ? ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meki
jak boli coraz bardziej to chyba jest gorzej zresztą nie mi to osadzac ale udaj sie do lekarza niech on to stwierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emisia-----
hej, ja wypowiadałam się już wcześniej.. wczoraj byłam u lekarza i powiedział mi ze narazie nie ma konieczności wyssawać tego.. narazie kazał mi to rozcierać i żeby mi to pękło... więc wy też sprubujcie.. może wam się uda bo ja dziś i wczoraj cały czas prawie to roźcieram i nic :-( i chyba po weekendzie bede musiała isć na wysysanie.. ejjj to wysysanie boli?? powiedzcie bo się troszke boje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbercik
JA mam 16 lat i nie wiek dokładnie kiedy mi wyrósł ale na pewno kolo 11-roku życia.Miałem wycinane jak miałem 15 lat.Nie wycieli mi tego do końca.Aha jestem leworęczny i mam to na prawej ręce w dolnej części nadgarstka.Teraz się zastanawiam żeby to rozwalić czymś twardym.Mój tata podobno też miał coś takiego i lekarz mu to rozwalił w sposób taki że wziął rękę mojego taty i mocno przypieprzył o stół.Ja chce zrobić to samo bo czasem zaboli i nie mam tyle siły w ręce co powinienem mieć.Chodzi głownie o ściśnienie czegoś.I uciska mi to lekko przepływ krwi.I zastanawiam się czy są jakieś poważne skutki uboczne rozgniecenia tego ganglionu??Odpowiadajcie czy wam się dzieje po takim "domowym" zabiegu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELAO
a ja mialam wycinanego tydzien temu.Był na lewym nadgarstku.Najpierw było rozcieranie, potem próba wyssania,potem sama zdecydowalam o usunieciu.Mam łape w szynie na 2 tygodnie.po jakim czasie od zabiegu u was reka była sprawna??Teraz czuje ze mi craz tam cos przeskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELAO
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meki
ja po zabiegu nie miałam szyny ani gipsu zwykły opatrunek i po 10 dniach zdjete szwy po 4 tygodniach wróciłam do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mat
Ja miałem ostatnio wycinanego gangliona z prawego nadgarstka , wszystko poszło ok , ale nie moge ruszac nadgarstkiem bo taki bol , ale jak wiadomo do czasu , ale przynajmniej nie bedzie widac kulki ktora przy zginaniu naciskała na sciegna i bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ren28
Witam, w sierpniu zrobiła mi się jakaś kulka na nadgarstu. myślałam, że tak jak się nagle pojawiło tak i zniknie. Nic z tego. we wrześniu udałam się do lekarza, który stwierdził, że to ganglion. Tego samego dnie mi to ściągnął. Po ok 2 tyg zauważyłam, że to znów się odnowiło. w listopadzie znów wizyta u lekarza, który stwierdził, że trzeba to wyciąć i będzie spokój. Przyjęłam 2 szczepionki od żółtaczki i ostatecznie termin miałam na 5 lutego. Kilka dni przed weszłam na to forum, naczytałam się o tym, że nawet po operacji to się odnawia i zrezygnowałam. Od tamtej pory postanowiłam sama się za to wziąć. Ok 3 tyg. kilka razy dziennie rozcieram gangliona olejkiem kamforowym i zawijam w bandaż elastyczny (także na noc). Ganglion zmniejszył się o ok 70%, jak mam wyprostowany nadgarstek to prawie go nie widać, tylko jak zegne to widać jeszcze kulke. oczywiście staram się jak najmniej nadwerężać ręke. Po tym co tu przeczytałam boję się, że znów mi urośnie:( spróbujcie tego sposobu, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danuta1234
Mi usunęli ganglion w nadgarstku 3 marca. Mam piękny szew, ale nadal mam zgrubienie wokół blizny. Zastanawiam się czy chirurg do końca usunął ganglion, czy to jeszcze pozostałości po zabiegu??? Proszę o odpowiedź tych co mieli usuwane to paskudztwo czy po sciągnieciu szwów ręka w miejscu ingerencji chirurga od razu była płaska jak naleśnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meki
u mnie po usunieciu gangliona też było zgrubienie wokól cięcia lekarz stwierdził że to sie wchłonie ale do tej pory sie nie wchłoneło minęlo już 5 miesięcy a reka tak jakby była opuchnięta wokół cięcia więc efekt taki że mam piękną blizne opuchniętą ręke i nowego gangliona w tym samym miejscu oraz zero czucia w płacie skóry w miejscu gdzie było cięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELAO
U mnie minął miesiąc od wycięcia.Też mam zgrubienie w miejscu rozcięcia,poza tym boli przy ruszaniu ręką.Tyle,że nie same cięcie,ale ręka do palca.Poczekamy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin6530
Witam! 4 miesiące temu złamałem ręke i w czoraj zaczęłem ćwiczyć mieliśmy stanie na rękach i pod koniec dnia zauważyłęm na prawym nadgarstku małego bombelka nie jest on duży ma on ok 3-4 mm i nie boli mnie normalnie, chyba że na niego naciskam ale jest on twardy. co robić?? Iść z tym do lekarza czy można to usunąć samemu za pomocą jakiś maści albo masowania. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin6530
chciałbym dodać że jak mam wyprostowanom ręke to go nie widać Widać go do piero jak zegnę ręke do środka. I widać w tedy z zewnętrznej strony nadgarstka ok 2 cm od zgięcia. i kurde nie chce mi sie łazić po lekarzach bo matka będzie nerwowa już drugi raz złamana ręka i do tego ganglion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×