Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniczka22

Zwolnienie z pracy w czasie ciąży

Polecane posty

Gość Moniczka22

jestem w piątym tygodniu ciąży i moja szefowa o tym nie wie. Umowe mam na czas określony do 2010r. Czy moja szefowa ma prawo mnie teraz zwolnić? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze ma prawo zwolnić pracownika i ciężarną też ale do 3 miesiąca ciąży, powżej 3 miesiaca musi przedłuzy ci umowe do rozwiazania czyli porodu. Na twoim miejscu nie przyznawałabym sie ze jestem w ciazy dopóki nie skończysz 3 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do jakiego 3 miesiąca- bzdura.Od momentu zajścia w ciąże(mając zaświadczenie o tym stanie od gina) jesteś chroniona i żaden pracodawca nie może zwolnić ciężarnej.Jeśli to zrobi to są sądy pracy-prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sexydoll dobrze pisze, do końca 3 miesiąca ciąży pracodawca może Cię zwolnić, tak właśnie stało się z moją znajomą, nie chciała mówić ale powiedziała bo nosiła ciężkie pudła i z obawy że coś się jej może przy tym stać powiedziała gdzieś w 2-gim albo na pczątku 3 miesiąca że jest w ciąży i ją zwolnili. Nie dostaje teraz oczywiście żadnych pieniędzy z urzędu :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksenofobia
nie można zwolnić ciężarnej z umową o pracę na czas określony lub nieokreślony !!!! chyba, że likwidują firmę !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE MOŻNA ZWOLNIĆ!!!!!!!!!!!!!! jest tak w kodeksie.Poczytaj kodeks pracy ,ciężarna jest chroniona! jeśli ktos ciężarną zwolni to może się ona starać o przywrócenie stanowiska pracy.Owszem pracodawcy są rózni ale jeśli się coś wie na ten temat to nie zrobią nic takiej ciężarnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kodeks pracy
ciągle się zmienia- kiedy ja byłam w ciąży można było zwolnić kobietę w ciąży do 4 miesiąca, ale liczony jako miesiąc" KSIĘŻYCOWY". Co prawda nie mam zielonego pojęcia jak to się liczy, ale jestem tego pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojoj co te kobiety maja
Jestem zatrudniona w duzej polskiej firmie ale pracuje w filii na drugim końcu Polski . Ostatnio słyszałąm , ze mają zamiar zamknąć moją placówke czy jezeli będe w ciązy tez strace prace i prawa dla kobiet w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kangurku nie masz racji,niestety!!!!Będę obstawała przy tym,ze do końca 3 miesiąca może Cię zwolnic.Sama byłam w takiej sytuacji,tylko ja dowiedziałam się,że jestem w ciąży w czerwcu a do końca września miałam umowę .POSZŁAM DO PRAWNIKA i powiedział,żeby nic nie mówic do końca 3 miesiąca.Przykro mi ale nie masz racji,takie są realia.Mi przedłużyli do dnia porodu ale dowiedzieli się po 3 miesiącu,ze jestem w ciąży.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Te które piszą że do
3 miesiaca może pracodawca zwolnić NIE MAJA RACJI, mało twgo zaśw. o ciązy może wystawić..... nawet psychiatra , nie musi to być gin. Acha!! I jak Boga kocham kobiety CZytajcie KODEKS PRACY... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I... czytajcie ze zrozumieniem
i nie straszcie kobietki w ciąży.... Monika pisze , że ma umowę do 2010!! Monia NIC cI NIE GROZI!! a TO CYTAT: § 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniechal - ja napisała tylko jak jest w kodeksie pracy,wg nie ma pracodawca takiego prawa.Ale realia są rózne,szefowie też więc już taki jest ten świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Przeczytałam wasze wypowiedzi i chciałam tylko powiedzieć, że niektóre z was mają rację - do 12 tyg. ciąży pracodawca może wypowiedzieć( a nie rozwiązać - to jest różnica) umowę o pracę zawartą na czas określony. Tyle tylko, że okres wypowiedzenia musi się skończyć przed upływem tego \"magicznego\" 12 tyg.!! Uwierzcie, wiem coś o tym co piszę, bo pracuję w kadrach, a na dodatek sama jestem w ciąży i też mam umowę do 2010 r. Od pierwszego dnia ciąży są chronione przed wypowiedzeniem tylko te panie, które mają umowę na czas nieokreślony! Tak więc, jeśli masz umowę na czas określony i nie jesteś pewna reakcji szefa, to lepiej poczekaj do tego 12 tyg. z ujawnieniem się. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka nie masz racji
. NAPRAWDĘ PROSZĘ CZYTAĆ KP I NIE BAC SIĘ !!!!! Pamietajcie że są sądy pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do justyna
sa okoliczności w których może zwolnic... ty lepiej czytaj upadłośc układ, reorganizacja=restrukturyzacja, to ostatnie tylko DO 3 mies. potem już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reorganizacja
--NIE WOLNO i NIE MOŻE ZWOLNIĆ!! W przyp. upadłości oczywiscie że tak, bo wszyscy leca i te Panie do 12 tyg i te po 12 tyg też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wolno
Dziewczyny !!!!!!!!!!!!!!! Pracodawca nie ma PRAWA ZWOLNIĆ KOBIETY W CIĄZY!!!!!!!!!!!!!!!!! Może być ona w pierwszym dniu ciąży i niewolno im. Jesteśmy w tedy pod ochroną !!!!!! Od trzeciego miesiąca ciąży zaczyna się okres ochronny dotyczący pracy cięzkiej i zmiany ewentualnego stanowiska pracy na lrzejszy. Zaraz wkleję tu wypowiedź doradcy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wolno
Niemogę znaleźć, ale idzie to tak.. Jeśli jestes zatrudniona na okres próbny, to pracodawca musi ci przedłuzć umowę do dnia porodu . Kożystaż w tedy z zasiłku macierzynskiego ale nie przez zakład pracy. Jeśli masz umowę na czas określony, to oczywiście jestes na niej do dnia wygaśnięcia i jesli jest z terminem, który po macierzynskim daje ci 8-misięcy do wygaśnięcia, dostajesz urlop wychowawczy, i równiez przedłuzenie umowy. Ja miałam umowę na czas określony i teraz tak ciągnę, bo jestem na wychowawczym. Niestety niepłatnym... Pozdrawiam i oczywiście szukaj dalej bardziej wiarygodnych źródeł. Mogę ci doradzić abyś poszukała tu w tematach naszego forum pewnej pani, która odpowie na twoje pytania. Szukaj pod hasłem "odpowiem na pytania ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wolno
A dokładnie podaję nazwę.... "Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę " Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadrowa od 25 lat
Dziewczyny, Justynka ma rację. Czemu nie słuchacie kadrowych. Sama jestem kadrową i wiem, co piszę. Mądrujecie się na temat znajomości kodeksu pracy, ale to nie wszystko. Kodeksy trzeba umieć nie tylko czytać, ale i interpretować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sie
do kadrowej jeżeli mam umowe na stałe a firma tylko zamyka swoją filie? zamykając filie nie ogłasza upadłosci bo dalej prosperuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESLI SIE OBAWIASZ
ZE CIE ZWOLNIA a masz ciezka prace a umowe do 2010 roku to idź na zwolnienie lekarskie tak tez mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, ze nie mogą Cię zwolnić, albo nie powinni. W takich sytuacjach, dobrze jest skorzystać z doradztwa prawników. Wiesz, przygotować się na pewną ewentualność, że szefowi mogłoby odbić. Moja żona właśnie też poszła z tym do prawników. Konsultowała się z Kancelarią Adwokacką Wojas Pawlak w Gliwicach. Oni dobrze znają się na takich rzeczach. Nieraz mieli do czynienia z takimi przypadkami i przygotowali nas na różne rozmowy z szefem żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×