Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kassia

jak nauczyć dziecko siusiania na nocnik?

Polecane posty

Gość agnieszka.k
Moja córeczka ma 15 miesięcy i jak budzi sie wola eee...daje jej nocnik i sika do niego. Jak zrobi do pamersa tez wola eee. Mysle ze rozumie pomalu ze chce siuiu i wola. A teraz napisze jak nauczyla się wolać kiedy chce lub kiedy robi siusiu czy kupkę. Małą zawsze cekawiło co ja tam robie w toalecie..no to pokazałam jej. Patrzyła ze mama robi siusiu i potem używa papieru i spuszcza wode i myje ręce. Cały czas mowilam jej mama robi siusiu czyli jak chce siusiu woła ee ee. To chyba pomogło. Często sadzałam ją na nociczku obok mojego sedesu i bawilysmy sie ze robimy razem ee ee. Mała miała wtedy roczek. Owszem ona nie robiła a ja tak:-), Dodam że mając rok bardzo dobrze chodziła wspinała się na łóżko, siadała kucała tańczyła...wiec nie było problemu z jej samodzielnym siadaniem i wstawaniem z nocnika. Teraz mała już rozumie bardziej ze i ona umie robić siusiu do nocniczka, że to nie była tylko zabawa. Poza tym wielokrotnie pokazywałam małej na lalce że jak ją napoi i potem posadzi na nocniczek to lala robi siusiu. Córeczce kupiłam wtedy siusiającą lalkę z nocniczkiem. To bardzo pomogło. Ja bawiłam się lalką a ona patrzyła. Mówiłam oj lala zrobiłam siusiu do majteczek - nie ładnie taka duża lala i jeszcze siusia w majteczki. Potem zdejmowałam pamersa lali (w zestawie z lalką oprócz nocnika był i pampers) i sadzałam lalę na nocniczek. Pózniej buteleczką napoiłam lalę i unosiłam lekko ją do góry by córeczka widziała ze dołem lala robi siusiu do nocniczka, Lala dostała ode mnie buziaka i biłam jej brawo. To była idealna lekacja. Mała z wielkim zaciekawieniem patrzyła co robi lala. I zaraz potem krzykneła lala ee lala ee. Teraz dziecko wie do czego służy nocnik. A propo nocnika.Kupiłam zwykły z pozytywką polski produkt cena około 20zł Lekki dla dziecka i wygodny do siedzenia. Nie polecałabym bajerów do tego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleblak
Moja córeczka ma teraz 1,5 roku. Nocnik kupiliśmy jak miała 8 miesięcy. Wtedy wyglądało to tak, że czasem zrobiła siusiu do nocniczka ale częściej siedziała nawet pół godziny i nic. Trochę z mojej wygody i braku cierpliwości nie sadzałam jej regularnie tylko co parę dni w ramach zabawy. I niestety efekt teraz jest taki, że Mała raz zrobi siusiu a 5 razy w ciągu godziny zrobi w matki. Nie wiem jak ją nauczyć żeby nie robiła siku co 5 minut... Dodam tylko, że moja córa dopiero teraz zaczyna sprawnie chodzić i nie mówi wiele. Zaczynam świrować, bo się dowiaduję, że młodsi kuzyni i kuzynki mojej Gabrysi już dawno sikają do nocnika... Macie jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasin23
Oj ja mam ten sam problem..Sadzam malego co godzinę, lub częsciej odkąd miał 6 mc-y -wtedy często robił na nocnik kolo roku 2 mc-e przerwy bo się strasznie prężył..teraz ma 15 mc-y i sadzam dalej mówię aa aa a on czasem tylko coś zrobi-zazwyczaj po spaniu jest - jeżeli nie chce siedzieć idę z nim pod kran myję siusiaka i wtedy robi - ale co to za metoda tak to się nie nauczy..od jutra będę częściej sadzać ,a mały mało mówi ,ale prawie wszystko rozumie i pokazuje wie gdzie jest nocnik , ale nie wola i robi w pamy- ale pocieszam się idzie lato więc moze wtedy się nauczy jak nie teraz........Mojej siostry mala miała rok i juz nie sikała w pieluchy ale siostra używała tych co się pierze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka.k
dziewczyny spoko... sadzasjce maluchy zaraz po przebudzeniu lub dawac pic gdy siedzi na nocniku dzidzia. Poza tym w zlobkach sadzaja dzieci co 2 godziny regularnie moze jak sie jest w domu tez tak trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek siadał na nocnik odkad skończyl 9-10 mies czasem cos zrobil czasem nie ale od 14 mies pampersa zakładałam mu tylko jak szedl spać albo gdzies jechalismy nie wołał wogole, wiele razy sie zsikał ale było lato że przeprałam za pół godz suche i dalej mu ubierałam czasem sie zsikał nawet z 10 razy dziennie po jakimś czasie raz zawolał lub pokazał raz nie ale już robił postępy. Za miesiąc kończy dwa latka i już od miesiąca woła i nie sika w majteczki. Do spania wciąż mu zakladam pampersa ale na wiosne chce juz i z tego zrezygnwać. Ostatnio nawet o 2 w nocy kupe mi zawołał Ja Ci radze tak na dobre zacząć na wiosne niech chodzi bez pampersai zobaczy jak to jest mieć mokro a nocnik moim zdaniem taki zwykły bez muzyczki itp bo to ma być nocnik nie zabawka. A narazie sadzaj misia i mów ze misiu lubi, kocha nocniczek. albo poprostu kup nakładke sedesową i niech robi tak jak tata to też czasami dziala. I przedewszystkim duuuużżżo cierpliwości!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleblak
Już sama nie wiem... Dziś moja Gabi prawie cały dzień chodziła bez pieluchy i efekt był taki, że kilka razy zrobiła siusiu do nocnika a chyba ze 20 razy w majtki... Normalnie obłęd w ciapki ;) Wiem, że tu potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja ale czasem to ręce mi opadają. Słyszałam, że sa takie pieluszki firmy Huggies wciągane na pupę jak majteczki - podobno są mniej chłonne. Może to jest rozwiązanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadne rozwiazanie. tak samo chlona jak pampersy :-/ a jak zalozysz na noc to ci pol lozka zasika bo przeciekaja bokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleblak
No to chyba pozostaje mi bieganie za córką z nocniczkiem i wycieranie mokrych plam z podłogi... Kiedyś się nauczy, nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia z ciechanowa
Ojej dziewczyny ie załamujcie mnie...mam podłogi z desek sosnowych i słyszałam że mocz dziecka nizczy bardzo alkier czy to prawda jak sadzicie? Nie za bardzo chce by mala sikala na podłoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daneczka
Mój 15 miesięczny synek nauczył sie sikania . Postawiłam 3 wiaderka i powiedzialam mu ze to sa zawody na celowanie , jak wyceluje to dostanie smochodzik . Napoczatku nie udawolo mu sie ale w koncu trafil i pozniej przeszlo na nocnik pozdrawiam Danuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiarawa79
Witam!Mój synek ma 16 miesięcy i od kilku dni robi łądnie siku i kupkę do nocnika.Owszem czasem zdarzy nam się jakaś wpadka ale ogólnie majteczki są już suche!!!Zaczynaliśmy jakieś dwa tygodnie temu,najpierw sadzanie na nocnik po przebudzeniu,bardzo często robił siku i wtedy chwalenie,że jest cacy,pokazywał ile to siku zrobił,szliśmy wylać do kibelka,spuścić wodę,robił wtedy papa i myliśmy rączki i była taka rodość że szok!!!Oczywiście pampersy tylko na spanie a po domu majteczki!!!Najpierw siadaliśmy na nocnik na wyczucie,na początku było różnie,siku do nocnika,czasem posiedział,zszedł z nocnika i robił w majteczki i wtety trzeba dziecku tłumaczyć,że robimy siku do nocnika i nie w majty!Po kilku dniach były ju ż widoczne efekty!Oluś zaczął pokazywać że chce na nocnik,łapał sie za majteczki,dodam że mały nie mówi za dużo ale dokładnie potrafi pokazać co chce!Teraz nawet jak idziemy na spacer to wraca z suchą pieluchą i po powrocie woła na nocnik!!Także nie mówcie że dziecko płtoraroczne nie rozumie potrzeb fizjologicznych!!!Rozumie tylko trzeba być konsekwentnym i od razu zrezygnować z pampesów!!!Bo jak raz będziemy je zakłądać a raz kazać sikać do nocnika to nic z tego nie będzie!!Wymaga to cierpliwości,prania,suszenia i baczbego obserwowania dziecka ale naprawde warto!!!I myśle że 15-16 iesięcy,wtedy gdy dziecko rozumie już proste polecania-typu gzdie jest mama,tata,piłka-przynieś samochodzik czy lalę to najlepszy czas na naukę korzystania z nocnika!!!Także drogie mamy,trochę pracy i efekty będą na pewno widoczne1!!Pozdrawam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pwiem Ci ,ze moj syn tez robil do nocnika jakis czas ,pokazywal na majtki i szlismy siku.Niestety zlapal rotawirus i po nim znou nic niesygnalizuje tylko sika na podloge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiarawa79
Myślę że musisz być po prostu cierpliwa a mały na pewno sybko sobie przypomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potworq
ja od przypadku do przypadku zajmuję się 18 miesięczną panną. dziewczynka jest nad poziom sprawna motorycznie, jest "kumata" i chętna do nauki. problem w tym że ma dziwnych rodziców, którzy woleliy żeby dziecko samo się nauczyło sikac do nocnika (wogóle wiedzieć czym jest nocnik, wiedzieć wszystko i nie wydawać z siebie dźwięków). i mi ręce opadają, bo nocnik jest zamknięty w łazience, a dziecko klamki nie sięgnie. gdy ja zaczynam zabawę z nocnikiem i sadzamy misia, lale i podniecamy się jak to pięknie robią siusiu bo służy do tego nocnik ci się krzywią. dziewczynka już jest na tyle duża, ze rozumie kwestie kupy, wręcz jej samej ona przeszkadza (podczas jej robienia chowa się za fotel:)), po czym jest zawstydzona i spięta. na pytanie o kupe ZAWSZE zaprzecza, choć chodzi jak mały pokrak. oglądanie pieluchy to wrzask i histeria. tyle ile moge pracuję z dzieckiem, ale co zrobić, jeśli wiem, ze gdy wychodze sytuacja wraca do normy? jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika będąc z nim przez 2 dni co 2 tygodnie? pytam poważnie, bo szkoda mi dziecka do tak głupich rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasin23
Potworq widać,że Tobie bardziej zalezy żeby mała sie nauczyła korzystać z nocnika niz jej rodzicom szok !Masz rację,że to raczej nienormalne,że im na tym nie zależy - może wolą kasę wydawać na pampersy aż do 2-3 lat? Na pewno Ci się nie uda w tak krótkim czasie nauczyć małej ,bo nawet jak złapie to potem zapomni jak oni jej nie będą sadzać..szkoda słów...i Twojego wysiłku w takim wypadku. Widać,że bardziej się małą przejmujesz niż jej rodzice od siedmiu boleści!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam wlasnie sie udalo :) moj synus byl sadzany na nocnik jak mial 8 miesiecy ale kilka razy od czasu do czasu dla zabawy pozniej drugi raz jak mial 1,5roczku wtedy ostro ternowalismy :) nie zakladalam pieluch i sadzalam go co chwila na nocnik siedzial czasem 10 min i nic za 5 min znowu a tylko zszedl i siku na ziemie i tak ptrzez tydzien wtedy zrezygnowalam ale caly czas tlumaczylam ze jest duzy ze juz moze robic siku do nocnikapokazywalam jak to mamusia robi siuku i sadzalam czasem ale synus nie chcial poprostu wolal nawet siuku i uciekal nie dal sie posadzic wiec nie sadzalam na sile ,kilka razy byl przelom i synek sam zawolal i usiadl ale pozniej znow to samo mimo nagrod i pochwal .Itak kilka dni temu , kupilam malemu nocnik nowy grajacy sam go sobie kupil wlasciwie :) i od tej pory nie sadzalam tylko poprostu rano sciagnelam pieluszke i powiedzialam ze ma sam zrobic siku jak bedzie chcial i wyobrazcie sobie ze robi :D to juz 3 dzien :) pieluszke ma na noc i czasem zdazy sie siuku na podloge ale czesciej do nocniczka :) synek ma 2 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! jestem mama 2 leniej Zuzi,Dziewczyny głowa do góry moja córcia to największy uparciuch pod słońcem a jednak udało nam się w 4 dni !! w pierwszym dniu założyłam jej majteczki i rajstopki po domu.posadziłam ją z samego rana na nocniczek i powiedziałam że teraz tutaj robimy siusiu, co jakiś czas pytałam czy chcę sisi,ale twardo upierała się że NIE! po czym sikała gdzie popadnie nawet mi o tym nie mówiąc siedziała cichutko w kałuży jak by nigdy nic, po każdym takim incydencie brałam ją taką zamoczona i pokazywałam nocnik mówiąc teraz tu robimy sisi i sadzałam ja chociaż tylko po to żeby posiedziała. 1 dzień porażka ani jedno niezaliczone siusianie.2 dzień już lepiej zrobiła siku do nocnika 2 razy reszta na podłogę ale jak już zrobiła to biłyśmy brawo wiwaty całusy itp, 3 dzień popuściła tylko raz a reszta na nocnik za każdym razem jak mówi sisi biorę ją pod pachę i biegiem do nocnika !! 4 dzień moje dziecko sika na nocnik a pampersy zakładam tylko na popołudniową drzemkę, chociaż wstaje z sucha, i na noc bo w nocy to nieuniknione zuzia wypija 2 butle mleka na noc i niestety na rano jest pełny. życzę wam powodzenia i cierpliwości !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! jestem mama 2 leniej Zuzi,Dziewczyny głowa do góry moja córcia to największy uparciuch pod słońcem a jednak udało nam się w 4 dni !! w pierwszym dniu założyłam jej majteczki i rajstopki po domu.posadziłam ją z samego rana na nocniczek i powiedziałam że teraz tutaj robimy siusiu, co jakiś czas pytałam czy chcę sisi,ale twardo upierała się że NIE! po czym sikała gdzie popadnie nawet mi o tym nie mówiąc siedziała cichutko w kałuży jak by nigdy nic, po każdym takim incydencie brałam ją taką zamoczona i pokazywałam nocnik mówiąc teraz tu robimy sisi i sadzałam ja chociaż tylko po to żeby posiedziała. 1 dzień porażka ani jedno niezaliczone siusianie.2 dzień już lepiej zrobiła siku do nocnika 2 razy reszta na podłogę ale jak już zrobiła to biłyśmy brawo wiwaty całusy itp, 3 dzień popuściła tylko raz a reszta na nocnik za każdym razem jak mówi sisi biorę ją pod pachę i biegiem do nocnika !! 4 dzień moje dziecko sika na nocnik a pampersy zakładam tylko na popołudniową drzemkę, chociaż wstaje z sucha, i na noc bo w nocy to nieuniknione zuzia wypija 2 butle mleka na noc i niestety na rano jest pełny. życzę wam powodzenia i cierpliwości !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 86sc
witam wszytskim serdecznie . ja mam porblem zmoim senym ktory ma juz 24 miesiece . jak mial roczek chetnie siadial na nocik pozniej mu sie to odmienilo. wiec to odeczekalam zeby sie niezrazil,. kiedy juzs konczyl dwa latka sadzalam go na nocik okolo tyg sie zalatwial i wogule ale znow przestal. i nieiwem dlaczego niekrzycze na niego ani nic. teraz poznowilam probe ale on za nic na siwecie niechce usisc anin an ocik ani na sedes kupil nakladke i bez skutku :(:(:(. kiedy go dzis zapytlam gdzie sie robi to powiedzila nocnik siusi i kupka a piluszka beee. wiec powidzilam to moze usiadziemy i bedziesz tutaj robi a on niechce tu i zaczol plakac. :((: pomocu pozmocie!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobny problem o ile nie gorszy. moja córka ma 2,5 roku.. staram się byc konsekwentna i po paru dniach widzę efekty, ale ponieważ córka czasem jeździ do swojego ojca a ten wcale jej nie pilnuje, moja praca idzie na marne. w żłobku też niewiele robią, by oduczać dzieci siusiania w pieluchy :( a od września moja mała idzie do przedszkola.. tam nie ma taryfy ulgowej... nie wiem co robić? krzyczeć? do tej pory nie podniosłam głosu, bo niby za co... ehhhhhh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasian23
A u nas się wreszcie udało- synek 21 mc-y już woła siusiu , a kupkę już kilka miesięcy temu robił na ubikację ... Ja mu pokazywałam zawsze co zrobił i kazałam dotykać majtek jak zasiusiał i on mówił ,że to jest be (mało mówi) ... troche krzyczałam, przypominalam i jest już ok chociaż długo to trwało, a od ponad pół roku chodził w domu w majtkach a ja za nim ze ścierką , ale się opłaciło ..trzeba dużo tłumaczyć,choć i tak wszystko zależy od dziecka kiedy załapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek ma taraz20 miesięcy.Pierwsza próba siusiania była podjęta gdy miał roczek ,ale niestety nic z tego nie wyszło i doszłam do wniosku ze jest jeszcze za mały. Teraz znowu ponowilismy działania i nerwowo już nie wyrabiam . Jestem przekonana ze mały juz wie o co chodzi bo jest naprawdę bystrym chłopczykiem próbowałam już wszystkiego .Owszem siada na nocnik i siedzi nawet długo ale mam wrazenie ze sie właśnie na nocniku powstrzymuje od siusiania , w chwili gdy już widze ze zaraz nasiusia zaczyna uciekać z nocniczka płakać jesli próbuje go zatrzymać i wogóle jest jeden wielki szloch. Wiem że nic na siłę jak również to że jesli pozwolę mu zejsc z nocnika to pójdzie i nasiusia doslownie za chwile w kącie. Na pewno nie jest to kwestia zwieraczy bo widzę jak się powstrzymuje żeby nie nasikać do nocniczka. Brak mi już pomysłów ,licze na was......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi.bb
wiec daj mu spokój do ukonczenia 2 latek. zreszta wpisz sobie w googlu sikanie, nocnik, czy cos podobnego. jest masa fachowych artykułow na ten temat. moze wtedy dotrze do ciebie ze zaczynasz za szybko i niepotrzenie tylko stresujesz dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi.bb
i rozwaz nakladke na toalete.moze to mu spasuje. niech sobie np.sam wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia i Łukasz
Witamy. Mamy pewnie jak wszyscy ten sam problem. Nasz Kasperek ma 2,5 roku i za żadne skarby nie chce siadac na nocnik. Za każdym razem jest to samo. Wydaje nam sie że jest mu już poprostu wygodniej walić w pampa. A kiedy sadzamy go na nocnik to jest wielki wrzask, płacz i lament. Co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to strasznie późno chyba :o Mój ma 2,5 roku i ze 3 miesiące temu już nocnik schowaliśmy - załatwia się tylko w wc. A pozostała trójka też zapomniała o nocniku powyżej 2 lat.. Każde było oduczane od wiosny - nie używalismy pieluch, tylko nosiliśmy ubrania na zmianę, a na łóżku były podkłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to strasznie późno chyba :o Mój ma 2,5 roku i ze 3 miesiące temu już nocnik schowaliśmy - załatwia się tylko w wc. A pozostała trójka też zapomniała o nocniku powyżej 2 lat.. Każde było oduczane od wiosny - nie używalismy pieluch, tylko nosiliśmy ubrania na zmianę, a na łóżku były podkłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to strasznie późno chyba :o Mój ma 2,5 roku i ze 3 miesiące temu już nocnik schowaliśmy - załatwia się tylko w wc. A pozostała trójka też zapomniała o nocniku powyżej 2 lat.. Każde było oduczane od wiosny - nie używalismy pieluch, tylko nosiliśmy ubrania na zmianę, a na łóżku były podkłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to strasznie późno chyba :o Mój ma 2,5 roku i ze 3 miesiące temu już nocnik schowaliśmy - załatwia się tylko w wc. A pozostała trójka też zapomniała o nocniku powyżej 2 lat.. Każde było oduczane od wiosny - nie używalismy pieluch, tylko nosiliśmy ubrania na zmianę, a na łóżku były podkłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×