Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anglia

callanetics

Polecane posty

Gość Middlesex
tak bywa :) Są lepsze dni do ćwiczeń i gorsze. Nie zdziwiłabym się nawet wpływowi hormonów na elastyczność. I jeszcze ta radocha z własnego ciała i ćwiczeń, prawda? Bo co tam że 10 godzin czy więcej, jeśli robi się coś dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Middlesex
parustregi - po co porównujesz się z innymi? Bo może Twa wspaniała podróż już się zaczęła :) Szukasz, dowiadujesz się, zbierasz potrzebne informacje, by się przygotować do ćwiczeń. Jedni ćwiczą 15 lat, inni pół roku, inni wcale, a jeszcze inni kochają sztangę i inne wysiłki. Na YT masz ćwiczenia z M. Bojarską x www.youtube.com/watch?v=3akepGSMWsQ x to są te same ćwiczenia, tylko mniej charyzmatyczna prowadząca. Na dodatek niektóre ćwiczenia prowadzi bardzo wolno i jest to większy wysiłek niż przy ćw. z Callan. W moim odczuciu warto, byś dała sobie więcej czasu niż godzinkę i bardzo uważnie przyswoiła technikę. Dobrze będzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila, moze za malo zjadlas weglowodanow zlozonych I stad te mdlosci. Skurcze moga byc oznaka zbyt malej ilosci magnezu w organizmie. A jak nie, to moze byl po prostu gorszy dzien, takie tez bywaja :( Ja wczoraj przeciwczylam 11 h, tzn na koncie mam duzo wiecej h ale wtedy bylo malo systematycznie. Cialo moje sie zmienia na korzysc ale jeszcze sporo pracy mi zostalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Middlesex
Mila, byłaś wyspana mdłościowego dnia? Zechcesz sprawdzić czy przy ćw. na pośladki uda Ci się tak ułożyć biodro / udo/ łydkę, by stopa miała łatwiej? Czasem wystarczy mniej przygiąć biodro do przodu. Pelvisy - spróbuj podejrzeć jak są robione na callanetics evolution - tam są ćwiczone na leżąco i w rozkroku, łatwiej ,mniej inwazyjnie dla kręgosłupa, ale równie skutecznie. Napiszesz więcej szczegółów o swej nowej figurze? Bo pewnie szyję masz boską, poruszasz się piękniej :) Hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quireafuran1985mtdpu
;oim zdaniem ania komosia przesadza proponujac ze prwesle plytke przegrana z vhs na dvd za 25 zlotych - przeciez to jest piractwo wiem ze nie musze kupowac i jakis koszt moge poniesc ale 25 zl???a gdzie kolezenstwo? to ona chce pomoc? dziewczyna zwietrzyla niezluy biznes na tym topiku Jasne http://activ.me/12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
Nie polecałabym początkującej osobie ćwiczyć z Mariolą, z jednej prostej przyczyny, nie do końca wykonuje poprawnie ćwiczenia, zbyt szybko, bardziej jak aerobik a nie callanetics. Mówiłam Mila, abyś uważała na siebie. Może miałaś po prostu zły dzień? może twój organizm teraz potrzebuje więcej czasu na regeneracje?Taka jednorazowa wpadka, jest niepokojąca, ale pamiętaj, że miałaś się oszczędzać, myślę, że powinnaś słuchać lekarza(4 tygodnie bez ćwiczeń!), a nie ćwiczyć, bo "dasz radę". Siedź grzecznie i dobrze się odżywiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cribgareren1975shrqg
i jak ci poszło ćwiczenie ja nie jestem w stanie wykonać tylu powtórek Jasne http://ohh.nu/x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  Mila
Aaaaaa, jaki tu ruch :) No i superancko; cieszę się że callanetics ma branie :D Co do tamtego gorszego dnia: no właściwie nie wiem jaka była przyczyna. Prawdopodobnie po prostu gorszy dzień; każdego może dopaść, to dziad dopadł i mnie. Zresztą pierwszy raz w życiu takie coś mi się przydarzyło. @ Czarnula- mi niedobór węgli nie grozi :) Właśnie kombinuję jakby tu obciąć trochę węglowodanów na korzyść białka i zdrowych tłuszczy :) Tyle, że za bardzo lubię kluchy, pierogi, pyzy (o czekoladzie nie wspomnę). Z magnezem też jestem na bakier-za dużo kawki... @ Niebieska Wisienko- najprawdopodobniej to Ty trafiłaś z diagnozą ;) Nie bez powodu doktor zabronił ćwiczeń. Dam sobie luz, obiecuję :) @ Middlesex- Ty na końcu, bo odpisywania najwięcej :D Biodro przy ćwiczeniach zawsze wypycham maksymalnie do przodu, bo tylko wtedy mam urojone wrażenie, że wykonuję ćwiczenie poprawnie. Moja szyja zawsze była długa i dość szczupła, no to teraz jest naprawdę megawydłużona. Bardzo ładnie wygląda. I tu jest efekt uboczny: nie miałam przed callanetiksem niewiadomo jakich zmarszczek na szyi, ale teraz te co były, jakoś się spłyciły. Wychodzi na to, że skóra nawet tu jest bardziej sprężysta. Nie rozumiem tego zjawiska, ale wcale się nie gniewam :D Chodzę ładniej, jestem bardziej pewna siebie, dość dobrze poznałam moje ciało :) No i kręgosłup nie boli, to też ma wpływ na postawę. Ogólnie nie chodzę już jak żołnierz, tylko jak kobieta :) Ogólnie moje ciało jest naprawdę ładniejsze, aż chce mi się płakać ze szczęścia, bo był czas, kiedy było flaczkiem. Nadwagi nigdy nie miałam, ale niejędrna byłam bardzo (kobiety przed czterdziestką wiedzą, co mam na myśli- kładziesz się piękna, gładka i wysmukła, a rano dotykasz innego ciała starzejącej się matrony- koszmarne wrażenie). Na szczęście kochana Callan podzieliła się swoją wiedzą :) Obiecałam sobie, ze dopóki będę w miarę sprawna, callanetics będzie choćby raz w tygodniu. Bo to jest sekret zdrowego ciała i ducha ( Wisienka wie o czym piszę). Dziewczyny cwiczcie, bo jak takie zwapniałe truchło jak ja dało radę i ma efekty, to Wy też dacie radę i osiągniecie swój cel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Middlesex
Nie interesuje mnie walka o władzę albo wykazywanie kto jest mądrzejszy w internecie. Jednak poproszę Ciebie, Niebieska Wisienko, o wskazanie, które ćwiczenia M. Bojarska wykonuje niepoprawnie lub jak aerobik. QQ Chociażby z powodów licencyjnych M. Bojarska nie mogła wprowadzać zmian w ćwiczeniach. Początkujący swój rozum ma i będzie ćwiczył w swoim własnym tempie. QQ Mila - potem pomyślałam, że mogłaś mieć tego dnia bardziej napięte mięśnie niż zwykle i stąd cały dyskomfort. Ja też po zabiegu kardiologicznym ćwiczyłam callanetics :) Wracając do Ciebie: nogę masz dość luźną przy ćw. bioder? Oooo, masz piękną łabędzią szyję, a teraz masz megapiękną łabędzią szyję :) Cudnie! /też mam wrażenie, że po callanetics nawet szyja szczupleje/ I jeszcze to poczucie kobiecośc****ewności siebie, bo człowiek nie robi sobie krzywdy ćwicząc. Z chodem żołnierskim i kobiecym - jakie celne porównanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Middlesex
Ha ha! Mnie dotyczył ten opis Mili: ani cm ani kg nie drgną, mimo to ciałko JEST inne (otoczenie potwierdza) - inni pytali dzięki czemu tak schudłam. a mnie szlag trafiał, że cyfry nie potwierdzają :D QQ parustregi - Tobie chodzi o reklamę świństw odchudzających czy o ćwiczenia callanetics?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milla, ja tez jestem milosniczka kawy. jedna z rana a druga w poludnie - przyjemnosci, ktorych nie potrafie sobie odmowic. pamietam, ze jak zaczelam cwiczyc to bardzo czesto lapaly mnie skurcze I to tak bolesne, ze normalnie same lzy mi lecialy. Zaczelam jesc owsianke a do niej obowiazkowo kilka orzeszkow, 1-2 lyzeczek nasion chia, pomoglo. na to wychodzi, ze pomiom magnezu wyrownal sie. Ja osobiscie tez preferuje cwiczenia z Callan Pickney ale o gustach nie ma co dyskutowac ;) Macie racje, przy tych cwiczonkach mamy niby to samo cialo ale w innej, lepszej odnowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Middlesex
Ja też wolę ćwiczyć z Callan :D albo z Sandrą :) Link do Bojarskiej podałam, tam są niepocięte ćwiczenia i film z nią jest słabiej chroniony jeżeli chodzi o prawa autorskie. Zresztą mniemam, że chodziło o ukrytą reklamę strony internetowej, a nie rozpoczynanie ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
Nie zamierzam z nikim walczyć o władze, ale wytknę jej błędy, zresztą wystarczy porównać filmik oryginalny z Panią Mariolą. Ćwiczenie z ******* głowy, wykonuje je zbyt szybko, ćwiczenie z krążeniem miednicy, przyjrzyj się oryginałowi, pierwsze ćwiczenie z rozgrzewki, chociażby nie jest zbytnio "callaneticowate", owszem z tym aerobikiem to przesada, ale przyjrzyj się, Callan, wykonuj***ardzo łagodne ruchy, delikatne, zwraca na to uwagę. Jedna z Pań w pomarańczowym kubraczku, w trakcie wykonywania ćwiczeń na kręgosłup, macha tak tą stopą... Aj i gdzie łagodne przejście do spoczynku po tym ćwiczeniu? Jak tak porównam do ruchów Callan... W każdym razie, jak przyzwyczaisz się do wersji z Callan, to jednak to razi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
"Chociażby z powodów licencyjnych M. Bojarska nie mogła wprowadzać zmian w ćwiczeniach." xx Za to nowe ćwiczenie zauważyłam, 53:09, nie widziałam go w oryginale, w wersji PM i Am, czy super callanetics, może w tej dla początkujący była? Nie wiem, ale w c. evolution tez nie kojarzę. Lubię Pani Mariolę, ale ona ma tylko licencje na pokazywanie tych ćwiczeń w polskiej telewizji, nie jest kwalifikowanym trenerem callanetics, Pani prowadząca c. evolution jest i ma zgodę Callan, na taka wersje ćwiczeń. To trochę tak, jakby Chodakowska uczyła ćwiczyć jogę i pokazywała asany, a nic na temat tego typu ćwiczeń nie wie. A myślę, że joga i callanetics mają to do siebie, że trzeba mocno skupić się na poprawności wykonywania ćwiczeń, a nie bicia rekordów. Chociaż joga i callanetics to nie to samo. xxx "Początkujący swój rozum ma i będzie ćwiczył w swoim własnym tempie." Oby tak było, ale wole zwrócić uwagę. Są tacy co wiedzą lepiej, zaląc się potem na bolące kolana czy inne członki, serio kiedyś czytałam takie wpisy(może nie w tym temacie za moim czasów) i jeszcze z bywającym tu kiedyś Maczkiem(pozdrawiam), rozmawiałyśmy o tym. Rozmawiałyśmy o desperacji, o dążeniu do ideału. Nie oszukujmy się, większość dziewczyn sięga po ćwiczenia, bo chce mieć ładna sylwetkę, chce schudnąć, są takie, które przesadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajkaL
Cześć dziewczyny, Wróciłam do ćwiczeń po 2-miesięcznej przerwie. Dziś za mną 6 h i czuję się rewelacyjnie, mam nadzieję, że tym razem zostanę z Wami dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
waga: 58,7 pomiar: ramię: 25 przedramię: 23 talia: 64 brzuch: 72 biodra: 89 pupa: 96 udo: 57 udo:41 kolano: 37 łydka: 37 kostka: 21 Tradycyjnie, za dużo wody ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Middlesex
ćwiczenie 53.09 - rozciąganie łydki jest umieszczone - w materiałach drukowanych dotyczących callanetics, czyli książce i wydrukach w pismach. Ćwiczenia am i pm są kolejnym sprzedaniem tego samego produktu przez Callan, zawierają bowiem wybór z ćwiczeń w wersji podstawowej i różni je - oprócz kolejności - ilość powtórzeń. QQ Pani Bojarska - tu cytuję z Wikipedii : Ukończyła warszawską Akademię Wychowania Fizycznego, uprawiała gimnastykę artystyczną – należała do kadry narodowej. Jest instruktorem fitnessu. Mariola Bojarska-Ferenc jest członkiem najważniejszych światowych organizacji fitness IDEA Heath and Fitness Association i ICA (International Chiropractor’s Association) --- jest dla mnie , jeśli chodzi o wiedzę tj. studia na AWF i doświadczenie w kadrze narodowej, większym autorytetem niż Callan. Zarówno Callan, jaki Sandra Hanna nie mają za sobą przygotowania zawodowego, jedynie Callan przez część młodości chodziła na zajęcia z baletu. Żeby zostać trenerem callanetics, wystarczy znać ćwiczenia i zapłacić za certyfikat po krótkim i niezbyt wymagającym egzaminie. Także zapłacenie Callan za zgodę na używanie przez Sandrę Hannę nazwy "callanetics" w "C. evolution" na pewno miało wpływ na decyzję Callan. Callan stworzyła wdzięczny produkt marketingowy : starzeje się, a zgrabna, nogi ma niezłe, zrobiła wyciąg z ćwiczeń tańca klasycznego oraz jogi , wymyśliła swoją nazwę na system ćwiczeń. To jest biznes. Mało kto na forach callaneticsowych zauważa, że Callan miała ektomorficzny typ budowy i wmawianie kobietom, że z gruszek staną się klepsydrami jest nonsensem. Callan nie była w ciąży - to też wpływa na sylwetkę w sporej części przypadków . Poza tym gdyby Sandra albo Callan były grubymi pasztetami, sprzedałyby swój produkt? Żadna z nich jednak nie twierdzi o sobie że zna się na anatomii. A szkoda, bo nawet podstawowa wersja callanetics przy pewnym typie skolioz może bardzo zaszkodzić. Tak samo podstawowa wersja ćwiczeń na nogi jest w stanie nadwyrężyć kolana, zwłaszcza przy słabym mięśniach ud oraz niewielkiej elastyczności ścięgien i więzadeł. QQ W mediach wygrywa ten ,kto głośniej krzyczy , lepiej się lansuje lub sprawniej manipuluje. W mediach potrafi często wygrywa ignorancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Middlesex
Na forach callanetics powtarza się często schemat, że tylko pojedyncze osoby chudną. Na ogół dołącza do tego dieta. Trudno rozstrzygnąć , czy to dieta, czy ćwiczenia odchudzają. Nawet na fotografiach jest mało dokumentacji świadczącej, że te ćwiczenia faktycznie odchudzają. Podobnie na filmach nie ma osób nawet lekko przy tuszy. Dla części osób z nadwagą najzdrowszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem będą ćwiczenia cardio, bo callanetics mimo jakże urokliwego rozciągnięcia, a co za tym idzie, odprężenia, nie pomoże układowi krwionośnemu. To tylko biznes, jak wiele filmów fitnessowych na YT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość callanetics i do przodu
Jeśli ćwiczysz z Bojarską to źle robisz bo jej ćwiczenia znacznie się różnią od tych oryginalnych. http://w476.wrzuta.pl/film/7zazl92bo1b/callanetics_-_callan_pinckney_lektor_pl - link do tych z Callan.Ja ćwiczę od jakiegoś czasu i efekty są powalające.Przez 10 godzin treningu -3 cm w udach,-2 w talii, w biodrach na razie nic nie ubyło ale walczę.Do tego dieta i w 2 tyg. ubyło mi prawie 1,5 kg.Nie poddawajcie się trzymam za was kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Middlesex
co potwierdza, że niezbędnym składnikiem chudnięcia przy callanetics jest dieta. Poza tym większość osób na każdym forum powiązanym z callanetics ćwiczy nie tylko callanetics, często dodaje do tego intensywne aeroby. QQ Nie jestem zainteresowana wojnami na posty i linki. Nie będę komentować żadnych machań nóżką, ekscytacji linkami czy udowadnianiem mi jak jedna macha, a druga wygina lub że jedna guru :D :D drugiej ma za złe. Tym, co bardzo szanuję w ludziach, jest myślenie samodzielne i niezależne. QQ Niemniej dziękuję za troskę, żeby mi się krzywda przy p. Bojarskiej nie stała. Miłych ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Middlesex
Jeszcze jedno: na stronie callanetics.com Sandra Hanna pisze o uszkodzeniu biodra i skoliozie: "Sandra has Scoliosis and back and hip pain was something that had plagued her most of her life. A horse riding accident had left her with neck pain and so, she was extremely delighted to find that pain in these areas were diminishing very quickly.(...) ". Czy to, że jej pomogły ćwiczenia, jest pewną wskazówką, że każdemu innemu człowiekowi z podobnymi objawami pomogą? Patrzę na jest stronę jako na tzw. storyselling: uśmiechnięta, życzliwa i cierpiała, znalazła cudowną pomoc: ćwiczenia. Opowiada o swoim życiu osobistym , tak samo jak robiła Callan . Po co skraca dystans? "we can reverse the effects of aging and remain youthful " - nie jest sposobem dotarcia sprzedażowego do starszych ludzi? Druga prowadząca w studiu jest jej synową. To oczywiście nie zaprzecza temu, że może być dobrym instruktorem, biznes i wiedza zostaną w rodzinie. QQ Może nie powinnam przejmować się anonimowymi ćwiczącymi. Może nie powinnam zwracać uwagi na kwalifikacje tych, którzy wpływają na moje ciało. Ćwiczenia pokazałam ortopedzie. Nie znalazł w nich niczego złego. Za to fizjoterapeuta powiedział, że co najmniej kilka jest niewskazanych. Niestety, fizjoterapeuta miał rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety, ale macie problemy :( Wiadomo, ze jak sie chce schudnac to trzeba jednak uwazac co sie je, nie ma cudow ;) Kazda ma swoje preferencje, co dla jednej jest doskonale to dla drugiej moze byc nudne, strata czasu itp. Wiec niech kazda sobie cwiczy tak jak lubi, zdrowo sie odzywia a na wiosne na pewno bedzie ladnie wygladac. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
Skoro fizjoterapeuta stwierdził, że któreś mogą być nie wskazane, to dobrze byłoby podzielić się tą wiedzą z innymi, bo może to być pomocne, dla osób z pewnymi schorzeniami. xxx Nie ma ćwiczeń idealnych, więc pewnie w nie jednych ćwiczeniach, lekarze mieliby co wytykać. To nie są ćwiczenia rehabilitacyjne. Każdy ćwiczy na własną odpowiedzialność, a że w pogoni za nową sylwetka potrafimy przesadzać( restrykcyjna dieta, nadmiar ćwiczeń), to inna sprawa. Dla mnie jest oczywiste, że gdy ktoś z poważnym urazem wykonuje dane ćwiczenia, nie tylko callanetics, to robi to na własną odpowiedzialność. xxx Chciałabym też zauważyć jeden fakt, że callanetics, to stare ćwiczenia, nie ma tak dużego zainteresowania jak inne ćwiczenia, dlatego mało jest przykładów jeśli chodzi o zdjęcia, a same użytkowniczki tychże ćwiczeń, pewnie wola pozostać anonimowe i nie chwalić swoim ciałem w internecie, które jest jak kobieca torebka, nie ma w nim dna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
Ja niestety jestem ewenementem na skale światową, bo miałam efekty bez diety, chociaż początkowe łączyłam callanetics z tańcem brzucha, a po miesiącu był sam czysty callanetics, przez dłuższy czas, od stycznia do czerwca z pewnością. Tak samo jak schudłam 65 do 60 bez diety, chociaż nie miałam nadwagi, nie jestem też osoba o typie sylwetki ektomorficznej. Teraz dobiłam do 58.x Chociaż od listopada do grudnia, ćwiczyłam ćwiczenia siłowe, cardio, callanetics, jogę, ale to potem odbiło się w druga stronę, bo spaliłam sobie piersi :D Tyle z tych moich eksperymentów wyszło. :D Dlatego teraz jestem już grzeczna i ćwiczę sobie ostatnio jogę. xxx Co do reszty dyskusji to nie ma sensu wzajemnie się nakręcać. Każdy wie, że to jest biznes, nawet w super callanetics, jedna blond włosa dziewczyna, która ćwiczyła, była kuzynką Callan. Tak samo jak Sandra, prywatnie modeluje swoją sylwetkę jogą, (a twarz najprawdopodobniej botoxem :D)nie tylko callaneticsem. Ten filtr przeciw spamowy jest denerwujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  Mila
Dotąd nie zabierałam głosu... Pani Bojarska, z całym szacunkiem, nie wykonuje ćwiczeń callanetics poprawnie. Nie wiem, może to jej (wtedy) dość młody wiek i związane z tym niezbyt wielkie doświadczenie, a może inne sprawy... Argument, że pani Mariola jest instruktorem, ma odpowiednie wykształcenie itp, nie jest dla mnie argumentem. Niejaka Ewa Ch. też ma wykształcenie. O dziewczynach, które zmagają się z kontuzjami po treningach jej autorstwa możnaby następnych kilka stron spisać. Szczerze to czekam na pozew zbiorowy przeciwko niej :) Jeśli ktoś uważa, że ćwiczenia opracowane przez Callan są kontuzjogenne, że sama Callan nie jest wiarygodna jako instruktorka callaneticsu-prosta piłka: niech taka osoba nie ćwiczy call. Dla mnie to jest proste jak budowa cepa. Ja nie mam zaufania do wspomnianej Ewy czy kilku innych pań, fizjoterapeuci załamują ręce nad ćwiczeniami przez te trenerki proponowanymi-więc omijam te ćwiczenia szerokim łukiem. Ostatnia sprawa: to nie są ćwiczenia odchudzające! Sama Callan stwierdziła że jest to:,,Rewelacyjny zestaw ćwiczeń kształtujący twoje ciało". Dalej w książce: ,,...jeśli zaś uda się komuś schudnąć..." Tyle w temacie. Wieczorkiem czeka mnie następna godzinka i aż mi się humor poprawił na samą myśl o niej :) Dobrego dnia i udanego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Katarynka
Witam.. Zgadam się z poprzedniczką w 100%, jakiś czas temu ćwiczyłam skalpel z Ewą. Niestety podczas wiczeń robiło mi się nie dobrze, bolały mnie kolana i nie byłam w stanie ćwiczyć, następnego dnia miałam potworne zakwasy i tak za każdym razem... Pomyślałam sobie, że nie będe się katować i poszukam czegoś ninnego, padło na callanetics. W tym momęcie jestem po 8h z i efekty już widzę :) po ćwiczeniach z Ewą nie widziałam efektów, a na pewno nie w tak krótkim czasie. Ćwiczę z Callan Pinckney, filmik dostępny jest na wrzucie. Ubyło mi średnio po 2cm w obwodach i 1kg. Cieszę się z efektów i z tego, że podczas tych ćwiczeń nie męcze się i czuję sie ok :) Dodam, że nie stosuję żadnej diety bo nie mam silnej woli, żeby odmówić sobie niektórych pyszności. Pozdrawiam wszystkich ćwiczących Callanetics

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
Też mnie bolały kolana po ćwiczeniach z E, zresztą ona sama źle pokazuje ćwiczenia, chociażby znany przykład z "deską". xxx Katarynka, gratuluje efektów, bo po 8h taki efekt, to jednak sporo znaczy. Przy okazji motywujesz innych.:) Mila, daj znać jak dzisiaj będziesz się czuła, trzymam kciuki, żeby było wszystko dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  Mila
Niebieska Wisienko, dziękuję 🌻 :) Właśnie skończyłam, jeszcze mam zadyszkę :D Czuję się świetnie, ale to może dlatego, że ćwiczyłam na pół gwizdka ;) Po kolei: na talię-jakoś poszło. Nie mdliło mnie, ale spociłam się no i rączki tradycyjnie pobolewały; u mnie to norma, bo ręce mam słabiutkie i chudziutkie, na nich nie ma chyba ani grama tłuszczu a i mięśni jest niewiele. Brzuszki-jestem z siebie dumna, 400 poszło nawet nawet. Super mi się ćwiczyło pośladki i uda. Ostatnio były tu skurcze, dziś mnie nie męczyły. Ograniczam kawę i uzupełniam magnez. Kilku ćwiczeń nie wykonuję, trochę się boję, jednak zdrowie a przede wszystkim wizja bólu i krwi przy trzaskających szwach są silniejsze. Naprawdę czuję się fantastycznie, nie tyle od wysiłku fizycznego co od radości z przełamania własnych słabości :) Niebieska Wisienko, pamiętasz jakie problemy mi sprawiało szuflowanie biodrami-to ćwiczenie zaraz po pelvisach rotacyjnych. Dziś wykonałam to ćwiczenie, ale z rozsuniętymi kolanami. Nic a nic mnie kolana nie bolały. Jak myślisz, mogę to ćwiczenie wykonywać w ten sposób? Nie rozjadą (wykoślawią) mi się od tego kolana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska Wisienka
Znam ten ból z chudziutkimi, słabymi rączkami. Ciesze się, że tym razem było lepiej, pewnie osłabianie po zabiegu daje się we znaki, a i kawkę dobrze, że ograniczasz. Myślę, że możesz w delikatnym rozkroku, wykonywać to ćwiczenia, jeśli jest tak łatwiej i bez boleśnie, to nie widzę problemu. Próbuj i obserwuj siebie. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba w c. evolution jest zmieniona wersja tego ćwiczenia, gdzie własnie ćwiczą z rozsuniętymi nogami, ćwiczenie jest zmodyfikowane, ale biorąc to pod uwagę, myślę, że powinno być w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×