Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anglia

callanetics

Polecane posty

czesc dziewczyny :) ja cwiczę, mam za sobą 9 godzin, ale nic u mnie nie widac.... nie jestem szczupła, moze dlatego u mnie powoli beda widoczne zmiany wrecz odwrotnie, dzis czułam ciasne spodnie :( buu moze to efekt cwiczeń, ale tak długo by trwała zmiana ? za chwile ide cwiczyc, nie poddaje sie! Na pewno nie wszytsko robie jak trzeba, ale zeby nic sie nie zmniejszyło? :( a jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIebieska wiśnia
wstrętny babsztyl czesc dziewczyny ja cwiczę, mam za sobą 9 godzin, ale nic u mnie nie widac.... nie jestem szczupła, moze dlatego u mnie powoli beda widoczne zmiany wrecz odwrotnie, dzis czułam ciasne spodnie buu moze to efekt cwiczeń, ale tak długo by trwała zmiana ? za chwile ide cwiczyc, nie poddaje sie! Na pewno nie wszytsko robie jak trzeba, ale zeby nic sie nie zmniejszyło? a jak u Was? Pociesze cię, bo tez miewałam takie przypadki puchnięcia, przechodziło gdy przestałam ćwiczyć. Nie, pojawiają się gdy dołączam ćwiczenia w którym ruszam się i pocę, akurat wybierałam taniec. Myślę, że mogłabyś dodawać jakiś zestaw ćwiczeń, gdzie ruszasz się i pocisz. Może włącz muzykę i 10 minut potańcz przed ćwiczeniami, może to ci pomoże? Podejrzewam, że w twoim przypadku ćwiczenia typu fat burning załatwiłyby sprawę i podejrzewam, że efekty byłyby szybsze. Nawet raz w tygodniu dodatkowo lub zamiast callanetics wystarczy. Sama osobiście wypróbowałam ten zestaw(ma 4 części, nie jest po polsku, ale to nie przeszkadza) http://www.youtube.com/watch?v=In1bptHtm0I&feature=player_embedded To jest ćwiczenie głównie na poprawę kondycji i spalanie tłuszczu. Zwykle na początku są problemy z wykonaniem całego zestawu. Standardowo wykonując ten zestaw można schudnąć tygodniowo 1 kg. Możesz nawet wykonać tylko 8 minut, zawszę to coś. Mam nadzieje, że poprawi się u ciebie. :) Natomiast u mnie , to ja akurat ze spodniami mam odwrotnie, ubrałam moje ulubione w pospiechu i nawet nie odpięłam guzika ani zamka, nie było problemu, mimo, że są mocno obcisłe. Nawet spodnie, które latem były za ciasne stały się luźniejsze. Bluzka na brzuchu luźniejsza. Mam za to inny efekt: zwiększenie apetytu, jednak mi to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieska wiśnia dziękuję :) super u Ciebie efekty! Ja też tak chcę!!! Ale już kiedyś też tak miałam, że puchłam (nie kumam czemu) ale potem jakos minęło dzięki za linka do ćwiczeń, wybrobuje, wiecej ruchu nie zaszkodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paanama
hej widze ze juz całkiem zmienil sie sklad forum;) ja zaczelam przygode z callanetics dokladnie rok temu w listopadzie - i to rewelacja - mam talie, na nogach pieknie zarsyowane miesnie i bardzo fajna sylwetka sie robi, ostatnio cos mi brakuje motywacji ale zestaw 40 min z callan robie z pamieci w okolo 30 min, a do super callanetics ciezko mi sie przekonac, oprocz tego jeszcze basen i siłownia- uwielbiam się ruszac !! napiszcie jak wam umykaja centymetry w obwodach bo jestem ciekawa :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia19891989
Cześć Dziewczyny! Dołączam się do forum i wspólnego motywowania. Mam za sobą 7 godzin ćwiczeń. Ćwiczę z Mariolą Bojarską, uważam ,że dużo lepiej pokazuje jak wykonywać ćwiczenia i poza tym jestem dużo bardziej zmęczona po sesji z nią. Ja już widzę rezultaty. Na pewno ciało wygląda trochę lepiej, jest bardziej jędrniejsze, no i głównie po ubraniach, które robią się luźniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Cieszę się,że ciągle nas przybywa. Zaglądałam tu codziennie,ale nie miałam czasu na pisanie.Ćwiczyłam regularnie i śledziłam wasze wypowiedzi.Teraz mam przymusową przerwę,bo choróbsko jakieś mnie dopadło. Pozdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIebieska wiśnia
wstrętny babsztyl jeśli chodzi o efekt puchnięcia to najczęściej po 5 - 6 dnia ćwiczeń. Może to zatrzymanie wody? Zwiększa się obwód(pupa, nogi, talia). Waga również wzrasta o parę kilo( najczęściej 1-2) Ciało jest twarde i jakby ociężałe. Nie mam skłonności do tycia, więc z pewnością nie było to zwiazane z jedzeniem, obżarstwem. Dodatkowo przed okresem(zatrzymanie wody) często mam podobne objawy, ale jeśli ćwiczę, utrzymują się nawet po i waga nie powraca do tej sprzed okresu. Muszę przestać ćwiczyć i odczekać parę dni, ale wtedy często rezygnuje z ćwiczeń. Skoro po około 3 czy 4 tygodniach ćwiczeń wyglądam gorzej niż wcześniej. Przykładowo po ćwiczeniach z Mel B(nogi, brzuch, pośladki). wtedy po około 2 tygodniach( 5 razy w tygodniu zestaw), przytyłam, najbardziej w talii( wyglądałam jak klocek) Mam nadzieje, że u ciebie ten brzydki efekt minie. Kasia19891989 Gratuluje efektów. Nianiusia Życzę zdrowia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubciaaa..
hej ja tez się odchudzam! Fajnie by było zebrać się do tego w kilka osób:) zawsze większa mobilizacja, więc zapraszam do mnie wszystkich na facebooka. dopiero zaczynam ale będę systematyczna i będę pisać o ćwiczeniach efektach itp. Milo by było jakbyście się przyłączyły http://www.facebook.com/pages/Grubasek/253729491358065 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak obyczaj każe stary, według ojców naszych wiary, chcę tu złożyć Wam życzenia z dniem Bożego Narodzenia. Niech ta Gwiazdka Betlejemska, która wschodzi tuż po zmroku, da Wam szczęście i pomyślność w nadchodzącym Nowy Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Kochane Świąteczne :) @Nianiusia: dziękuję za sympatię ❤️. Uważasz, że naprawdę tutaj brak mnie? Tej zaciekłej, zaślepionej empatią, uwielbiającej pisać no i kolejnej najmądrzejszej ;) ? Tej od kilometrowych postów? 🌻 Wzięłam się za aerobik modląc się do swych kolan by to wytrzymały :D Efekty były szybsze niż przy callanetics - dlatego bałam się pisać ;) Jednakowoż wczoraj poćwiczyłam 10 h, i po nim jakże miłe odczucie odprężenia, należycie naoliwionych stawów. Czułam się prawie jak u chiropraktyka: wszystko przestawiało się na właściwe miejsce. No i po 80 brzuszkach dostałam wytrzeszczu :classic_cool: Ale rozciąganie poszło fantastycznie, jeśli tak dalej pójdzie, zostanę tancerką :classic_cool: :classic_cool: Poświęcam sobie trochę więcej uwagi i nawet mi to służy :) 🌻 @Smerfii - jak Ci idzie? Jesteś trochę bardziej polubiona ze swoim ciałem? ;) Terapia pomaga? Ja wytrwałam w terapii, aczkolwiek intuicja mnie nie myliła: jedna z terapeutek nie ma najczystszych intencji. Niemniej robię swoje i zamierzam potem zrobić jeszcze bardziej swoje, czyli terapię dda. Jak Ty znosisz Święta? 🌻 Ogólnie dzieje się coraz lepiej. 🌻 Przez to, że jutro zapowiadają gołoledź, życzę Wszystkim, aby bez uszczerbku dotarły tam gdzie jutro dotrzeć potrzebują ;) Jaśniutkiej Gwiazdki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Jeden z linków od lafigi ukazywał anorektyczkę :( Poza tym Chodakowska ma tak intensywne kardio, że ze słonia zrobiłyby żyrafę ,tyle że nie dla każdego takie kardio jest wskazane Callanetics też wyrabia talię i to w sposób mało inwazyjny dla kręgosłupa. 🌻 Taa, mamy nową religię: jemy tylko to co służy tylko naszym mięśniom, mózgu żywić nie trzeba . 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonetka
co lepsze? callanetics czy trening p. Ewy Chodakowskiej? mam sporo kg do zrzucenia...:(i zero kondycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile jestem dobrym doradcą: poszłabym zrobić badania hormonów, jeśli jest podejrzenie nierównowagi hormonalnej. Potem poszłabym do dietetyka, bo mądrze ustawiona dieta to skarb dla zdrowia i piękna. Przy dużej nadwadze trzeba uważać na stawy, bo są i tak zmęczone :(. 🌻 Oglądałam treningi z p. Chodakowską, np. ten z B. Sadowską jest bardzo intensywny. Na mnie p. Chodakowska nie robi wstrząsającego wrażenia, jeszcze będzie wiele takich guru fitnesowych. Callanetics spala mniej kalorii niż przeciętne cardio, ale buduje mięśnie i przez to redukuje obwody (większe mięśnie spalają więcej kalorii), tyle że przy dużej nadwadze nie należy spodziewać się b. szybkich efektów. Zacznij od tego, co sprawia Ci frajdę i nieco męczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonetka
Maczek i Fiołek dziekuje za Twoja wypowiedz :) no ja mam tak z 10-15 kg do zrzucena i chyba zaczne callanetics

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freeway cola
hej, dołączam do Was - 28.12. :) mam jedynie callan z Mariolką, jest w miarę ok? też da efekty? planuję do końca marca ostro wziąć się za siebie, zrzucić 12 kg i wymodelować sylwetkę. mam paskudną oponkę nad miejscem c.c. 0 czy to się da jakoś zlikwidować? może jakieś jeszcze inne ćwiczenia? mam wrażenie że callan z wersji z M.B. (innego nie znam i nie ćwiczyłam) działa na górne partie brzucha czyli te nad zołądkiem, czy się mylę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co, Jonetka :) Nadwaga może też być kwestia tylko nadmiaru kalorii czy też siedzącego trybu życia - wtedy sama wiesz co robić ;) Tylko nie napalaj się na jakieś fotoszopowe efekty, część z nas zamiast cieszyć się , że po jakimś czasie spadają im spodnie, denerwuje się, że nie jest tak jak na zdjęciach w internecie. Godzina c. spala ok. 220-250 kcal, dziewczyny często ćwiczą cardio jednego dnia, drugiego c. 🌻 Freeway - Mariolka jest spoko, nawet wolniej ćwiczy niż Callan, przez co ja prawie zeszłam :( Na forum były fanki Mariolki, ja osobiście wolałam ćwiczyć z Callan ze względu na osobowość i wdzięk matki założycielki. :classic_cool: Nia ma tak dobrze, żebyś w callanetics miała ćwiczenia tylko na górne mięśnie brzucha :D Zarzynasz całe i przy okazji pięknie sobie spłaszczasz brzuch (wzmacniasz kręgosłup, rozciągasz plecy, prostujesz się, nabywasz innej samooceny itd. ;)) Hmm, ja mam 3-4 kg do zrzucenia, a upiorna oponka jeszcze jest, tyle że mniejsza i widoczna na plecach :(( Powodzenia i przyjemnych ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freeway cola
już kolejny dzień próbuję zacząć ćwiczyć, i cholender ciężki jakieś lenistwo we mnie wstąpiło i diabeł jakiś kusi - na słodkie, na czekoladę, na leżenie jakoś idiotycznie na szkodę sobie i wbrew sobie. Help! chyba się muszę porządnie strzelić w dziób lub w tyłek :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeway, może jeszcze nie masz wystarczającej motywacji ;) Albo jesteś tuż przed miesiączką lub po stresie, wtedy słodycze kuszą ;) Ważne, żeby zacząć, potem gdy już stworzysz nawyk - wg mnie trzeba na to min. 3 tygodni, - łatwiej się ćwiczy. Poza tym jesteśmy zaprogramowani do wygody i lenistwa, dziwisz się, że organizm opiera się wysiłkowi? Tylko gdy myślę o efektach polegiwania, o samopoczuciu parszywym i bólu kręgosłupa - wtedy od razu jakoś nawiguję do karimaty ;) Zbierz się w sobie i zacznij, gdy będziesz gotowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freeway cola
Maczku, dziękuję za odpowiedź. :) chyba brak mi motywacji :( jeszcze. Zabrałam się za porządek w piwnicy, i już padam na pysk. Jestem po okresie więc tym bardziej mnie te słodkości dziwią :( ja mam chwilowy chyba etap cieszenia się z nowej wagi (wiem, 72, 5 kg przy wzroście 170 cm to nie rewelacja), ważyłam dokładnie 2 lata temu 90 kg po ciąży, nie mówię że wyglądam super ale akceptowalnie póki co, jest gdzieś ta ochota na więcej, lepiej, ale tego wykonania brak. czy boję się porażki? coś mnie blokuje. tak jak piszesz - predyspozycja do lenistwa, wygodnictwa i leżakownictwa. :) może boję się że nie dam rady, że znów siebie zawiodę? że nie podołam? nie wiem. czytałam Wasze i Twoje wypowiedzi, wygląda na to że callan pięknie powinien mnie wymodelować. zaraz wezmę kartkę, zrobię rachunek sumienia i spróbuję zdiagnozować co się dzieje.. po ilu sesjach (kompletach) ćwiczeń powinnam już widzieć jakieś efekty?? źle mi z tym że jestem taka niedobra dla siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freeway cola
te ostatnie zdanie Twoje Maczku " (...) jak ja się leniłam(...) ...." dokładnie odzwierciedla mnie AKTUALNIE. strzał w 10! jakbym siebie opisywała. Skończę piwnicę i zaczynam ! bo sama siebie zamorduję ze złości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIebieska wiśnia
Hej Dziewczyny, witam wszystkie nowe jak i stale bywalczynie. Nadal ćwiczę i jestem zadowolona z Callanetics. To dobre ćwiczenia dla osób z nadwaga, ponieważ nie obciążają stawów ani kręgosłupa. Jeśli chodzi o ćwiczenia na mięśnie brzucha, działanie jedynie na górne partie brzucha to tylko mylne wrażenie, z czasem praca mięśni będzie odczuwalna niżej i głębiej. Wiem z doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIebieska wiśnia
Działanie poszczególnych ćwiczeń na dane partie(planćwiczeń według filmu z Callan) Rozgrzewka: ćw.2 Napinanie przedramion - wzmocnienie przedramion - wzmocnienie mięśni piersi - podniesienie biustu - zmniejszenie napięcia pomiędzy łopatkami a karkiem ćw.3 Napinanie tali rozciąganie: - przedramion - tylnej części barku - tali - kręgosłupa ćw.4 - rozciąganie ścięgien - praca łydek - tali - dolnej części pleców - mięśni miedzy łopatkami ćw. 5 i 6 - rozluźnienie karku i szyi ćwiczenia na brzuch - wzmocnienie 4 sektorów mięśni podbrzusza od mostka do kości łonowej - likwidacja napięcia karku - wydłużenie szyi - likwidacja napięcia miedzy łopatkami - zwiększenie wydolności płuc - podniesie biustu - usuniecie podwójnej brody - rozluźnienie i wyciągniecie całych pleców aż do kości krzyżowej - złagodzenie boli menstruacyjnych - działanie kojące na system naczyń wieńcowych - regulacja ruchu jelit - podnoszą świadomość własnego ciała - poprawa koordynacji ruchów - uczą rozluźniania się - osłabienie apetytu - zwiększenie popędu płciowego ciąg dalszy później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×