Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość w.ada 24

brak intymności u lekarza

Polecane posty

Gość Anetta.
Jezeli chodzi o lekarstwa czy ziola .To nalezy wybor do pacjenta .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bardzo rozumiem
jak ten ginekolog badam skoro nic nie widzi i oddziela was zasłonka? Maca po omacku? A jak robi usg dopochwowe, to na oślep celuje czy sama sobie wkładasz ten dinks od usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetta.
Lekarz widzi co powinien widziec (nie bada po omacku)jak wspomnialam od polowy pacjetka jest za kotarka (zaslonka) NIE BARDZO ROZUMIEM,czy jz zrozumiales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksarak
co do kardiologów to tak jak pisałam, jeśli naprawdę coś słyszy to bielizna mu przeszkadza a jak nie to chce żeby wyglądało że bada. Niuansów nie słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bardzo rozumiem
czyli to bardziej chodzi o to, ze pacjentka nie widzi lekarza, czy tak? W jaki sposób to poprawia komfort badania? Nie, jednak nie do końca rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetta.
Do nie bardzo rozumiem... Napisze tak:Wchodzisz do gabinetu,mowisz p.dr z jakim problemem przychodzisz.Po rozmowie przechodzisz do pomieszczenia ,gdzie jest fotel ,przeznaczony do badania.MOzesz byc w spodnicy,scagasz tylko majtki .Siadasz na fotel ,ktory powoli przesuwa sie pod nos lekarz ,ktory tam ,po drugiej stronie kotarki siedzi .Dopasa jestem za kotarka ,ktora przymocowana jest do sufitu.A od pasa w dol u dr. Po mojej stronie jest monitor .(badania sa robione przewaznie wprowadzajac kamere .Lekarz opowiada co jest ,a ja ogladam to na monitorku,ktory mam pod nosem. Czlowiek zajety sluchaniem i ogladaniem ,ze wcale nie mysli co tam po drugiej stronie sie dzieje . Po badaniu ,nie widzisz sie z lekarzem .Podczas badania zostalo wszystko wytlumaczone. I jak udalo mi sie wytlumaczyc.?Jakby co ,pytaj dalej.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały 13
A może ktoś wie jak odbywa się USG jąder, bo takie badanie mam zlecone przez urologa potrzebne do dalszego leczenia. Mam 17 lat i bardzo się wstydzę nikomu się nie rozbierałem za wyjątkiem urologa do którego skierowała mnie lekarka na bilansie, bo nie chciałem się rozebrać i pokazać genitalia. Kto będzie to robił i jak, czy po za robiącym badanie jest ktoś inny obecny jak pielęgniarka, asystentka. Jeśli ktoś z meżczyzn miał takie badanie, to jak wygląda od strony kuchni. W necie wyczytałem, że USG robi się na gołym ciele itp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka rosy .......
moze powinienes isc na to badanie z rodzicem. lekarze nie maja nic przeciwko temu. ja dlugo chodzilam z synem do lekarzy. no fakt ze takiego badania nie mial ale na pewno ojca nie wyprosiliby bo jestes nieletni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały 13
do kropelki rosy. Skierowanie do urologa dała lekarka z badania bilansowego w szkole, której nie dałem się rozebrać do naga i do badania nie musiałem iść z rodzicami i chyba na to badanie nie muszę iść z mamusią, bo za 5 miesiecy będę miał 18 lat. A jestem dobrze zbudowany wzrost 180cm waga 88kg. wygladam na faceta po 20-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka rosy .......
a to sorry. skoro jestes taki mlodzieniec to zacznij sie przyzwyczajac do rozbieranych badan. w koncu ci co to robia maja dziennie po kilkadziesiat pacjentow i juz dawno oni wszyscy /nagusy/opatrzyli sie im. to tak jak slodycze nie robia wrazenia na cukiernikach. a moze pojdziesz z dziewczyna? ona nie da zrobic ci krzywdy. jeszcze troche i czeka cie wizyta przed komisja wojskową ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały 13
odp. kropelce rosy.... dziękuję za doradę aby iść z dziewczyną, której nie mam, a gdyby nawet, to wsydziłbym sie powiedzieć, że mam takie mieć badanie. Co do przyzwyczajenia do nagosci, to jest moja pierwsza przypadłość pokazania sfery intymnej. Nie wiem kto i jak będzie wykonywał usg jąder, bo zazwyczaj wykonują płeć piękna Najbardziej się boję niekontrolowanego wzwodu, który może nastąpić przez posuwaqnie głowicy po jądrach i trącaniu małego.To byłby dla mnie szok, a zarazem ból, bo mam trudności z wydaleniem zawartości jąder, coś przytkane zrosty w nasieniowodach stąd to usg jąder. Straszysz mnie nagością w wojsku, to chyba mnie nie będzie dotyczyć, bo armia przechodzi na zawodostwo, a ja wojakiem nie chcę być. Szkoda, że nie jestem Twoim synem lub nie jesteś moją starszą siostrą, bo z Tobą napewno bym poszedł na takie badanie nie wstydząc się, niż sam, bo umiesz potrzymać na duchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panda 3
chłopcze....ona specjalnie wysyła cie do urologa.Po cholere usg jąder w wieku 17 lat :o. bo nie chciałes jej pokazac małego?To ma byc kara.Powiedz jej zeby sie waliła na ryj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały 13
do pandy 3 , to lekarz urolog dał mi skierowanie po badaniu urologicznym, które nie należało do przyjemności. Teraz sie zastanawiam, czy nie lepiej na bilansie było pokazać jej małego i nie byłoby ciągu badań krępujących jak usg jąder itp. w przyszłości stresujace badania. Powodem zlecenia na usg jąder i nasieniowodów, jest brak spermy i czeste bóle, które ukrywałem od 15 roku życia, ale teraz się nasilają i stąd niechęć do badań tej intymnej strefy. Chciałbym zaprzestać, tych krepujących badań w młodym wieku, ale, co będzie w przyszłości jak jest tyle chorób jak. nowotwory jąder, niepłodność, a z mediów wiem, że wczesne wykrycie raka jest szansą uzdrowienia, lub naprawy wrodzonej wady. Teraz żałuję, że wstyd pokazania narzadów płciowych na bilansach szkolnych daje znać o sobie, których unikałem z powodu wstydu pokazania tego, co teraz muszę. Usg mam wyznaczone na 17.10.br. Jak będzie przebiegało opiszę w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Była pielegniarka
do małego 13 chcesz wiedzieć jak się odbywa teraz, to nie wiem, aqle 10 lat temu, to pracowałam oddziale urologi i zaprowadzałam na usg pacjentów, byli tacy co mieli usg jąder, owszem krępowali się jak lekarka młoda robiła badanie, ale to jest tak jak inna część ciała. Ja dodawałam otuchy, aby sie nie bali, bo to nie bolesne, byli pacjenci w róznym wieku, byli tacy jak w twoim wieku zawsza mieli kłopot z opanowaniem ze swoim prąciem,bo musieli sobie podnosić, aby odsłonić mosznę, którą lekarz smarował żelem dla lepszego kontaktu głowicy z ciałem. Byłam oswoiona z widokiem cewki moczowej, bo często cewnikowałam mężczyzn, bo lekarzowi się nie chciało i zlecał pielegniarce robiłam, to pacjentom, którzy nie mogli w normalny sposób oddać mocz, robiłam cenikowania dla cystografi mikcyjnej /kontrast przez cewkę/ byli pacjenci po kastracji w wypadku i trzeba było zmieniać opatrunki. W swoim życiu napatrzyłam się. Tak, że nie obawiaj się obecnosci kobiety bo dla niej to tak samo jak noga, ręka, nos, ucho czy Twój penis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka rosy .......
maly13 - ciesze sie ze ktos fachowy udzialil ci wlasciwej porady. bylam troche zaklopotana bo malo orietuje sie w tym meskim temacie. jednego mozesz byc pewny. personel medyczny traktuje pacjentow /zarowo kobiety jak i mezczyzn/ jak chleb powszedni tzn. tasmowo. czasami wyjatkowo lepiej potraktuja smaczna buleczke czy rogalika maslanego a inaczej czerstwy chlebek. wejdziesz i wyjdzesz a oni nawet ciebie nie zapamietaja bo zaraz bedzie nastepny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały 13
Dziekuję pielegniarce i kropelce rosy za szczere wypowiedzi i danie otuchy, ale tak już jest, że pierwszy raz mam ieć robione badanie, które będę miał 17.10.br. w przychodni zdrowia publicznego w którym usg robią lekarki, bo jest wywieszka na drzwiach gabinetu. Nie miałem okazji zobaczyć z bliska czy są stare czy młode, a zapytać się nie ma kogo. Dobrze określiłaś kropelko rosy, że personel medyczny równo traktuje pacjentów i po wyjściu zapomną komu robiły usg. Gdybym miał tak fachową obsługę pielęgniarki, byłbym mniej zestresowany. Mam dodatkowe pytanie do pielegniarki czy kropelce rosy odnośnie np. założenia specjalnych majtek, które odsłaniałyby całą torebkę z jądrami, a przykrywałoby penisa i górną część ciała, bo ma to być moszna z jądrami polem ultrasonografii, a nie prącie jedynie trzon łączący z moszną byłby widoczny. Czy lekarka zakceptuje takie rozwiazanie, czy muszę wyłożyć wszystko na wierzch. Co panie powiedzą na takie rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka rosy .......
sproboj zalozyc bokserki z szerokimi nogawkami aby swobodnie odslonic to co bedzie potrzebne ale sadze ze lekarka i tak sama zadecyduje czy masz sie rozebrac. poza tym nawet gdy cos ci drgnie lub sie uniesie to jest to normalny odruch. przeciez ty zyjesz czujesz i nie panujesz nad normalnymi odruchami. wyluzuj. w koncu przyjemniej bedzie jej robic takie badanie mlodemu mezczyznie niz starszemu. najwazniejsze jest nastawienie. wszystko masz na miejscu wiec badz dumny staraj sie usmiechac. sa faceci ktorzy z przesada eksponuja swoje klejnoty przed mlodymi pielegniarkami i patrza jak one reaguja. wtedy to one sie rumienia. znam takiego typa. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pamietam jak bylam u gina i jak sie wchodizlo to bylo biuro jego i obok jego pielegniarki i jkies szafki cos tam siala bala a obok wchdoizlo sie i tam bylo to co sie siada umywalka niby parawan;] i ja sobie siedze na tym fotelu on mnie bada a tu se chodiz ta pielegniareczka w ta i z powrotem i do niego podchdoiz i sie jeszcze o cos pyta yslam ze jej jebneee, juz wiecej ta nie poszlam,szkoda ze nie iem teleofnu mu jescze nie podola zeby odebral jakby dzownil wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Była pielegniarka
Byłam z takim pacjentami, co ukrywali w maitkach swoje klejnoty nie pokazując lekarzowi, który się zracał do pacjentoa o swoje dolegliwości nie pokazując istoty schorzenia, to wołał pielegniarkę o przygotowanie pacjenta do badania, a my wiedzielismy jak przekonać pacjenta do pokazania przedmiotu schorzenia. Często powodem ukrycia był wstyd pokazać np. małego penisa, ci pacjenci byli tak spięci, że trzeba było podać środki rozkurczowe lub środek uspokajający dla przeprowadzenia cewnikowania lub wykonania bjopsji, aby to wykonać pacjent musiał być pozbawiony garderoby, a nie spotkałam się na usg jąder pacjenta z zasłoniętym penisem, nawet jak nastąpił mimowolny wytrysk spermy, to pacjenta wytarłam ligniną i odsłoniłam pole badania nie zasłaniając penisa. Lekarz nie zgodzi się na częściowe zasłonięcie pola badania. Nie masz się czego mały 13 wstydzić nawet jak byś miał mikrunio peniska, to dla lekarza nie jest istotne i w pracy napatrzył sie na różne wielkości, to jest tylko część ciała jw. opisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość talena
----> Mały 13 Nie przejmuj się tak tym usg, to jest dość proste badanie i nic Cię nie będzie bolało:) zabierz ze sobą ręczniki jednorazowe, takie papierowe, weź kilka do reki i powiedz osobie wykonującej zabieg, że masz swoje do wytarcia ( usg wykonuje sie na żelu) i że chętnie pomożesz, potrzymasz skórę żeby było łatwiej itp Wbrew pozorom pielęgniarka to też człowiek i też jej troszkę głupio jak widzi zażenowanie pacjenta, nawet pomimo rutyny. Tak więc na penisie położysz ręczniczek i już, myślę że nikt nie będzie miał nic przeciwko, a jesli będzie potrzebne odsłonięcie to zostaniesz o to poproszony i juz:) I wbrew pozorom nie martw się młoda kadrą, z tego co widzę to są o wiele przychylniej nastawieni do pacjentów niż personel "wiekowy".. Życzę Ci, żeby wyniki wyszły ok bo to jest najwazniejsze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały 13
Dziękuję za szczere wypowiedzi kropelce rosy, pielegniarce i telenie za dorady i szczere wsparcie na duchu. Moje zażenowanie jest, bo pierwszy raz w wieku 17.5 bedę zmuszony pokazać fiutka, którego nikomu nie pokazywałem za wyjątkiem urologa,który jest mężczyzną i nie czułem się skrępowany. Gdybym chodził na badania bilansowe, to przyzwaczaił do nagości, a tak dopiero teraz i stąd moje zażenowanie. Ja wiem, że dla lekarki, bo takie badanie usg to jest, chleb powszedni, gdyż się na oglądali intymnej części ciała ale ja jescze żadnej kobiecie nie pokazywałem i nie wiem jak się zachowam jeśli mi nastąpi niekontrolowany wzwód, a często samowolnie fiutek mi się podnosi, a tymbardziej przesuwanie głowicy po worku mosznowym połączonym fiutkiem jest, to wszystko całość bardzą czułą. Wolałbym sobie twarz zakryć ze wstydu, jak mi penis stanie. Mam pytanie do Pań, jak długo takie badanie trwa i kto jest obecny przy badaniu z kobiet po za lekarką wykonujacą usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do b. pielegniarki
mimowolny wytrysk podczas badania tez sie zdarzał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Była pielegniarka
od odp. ostatniej dodam, że zgadzam się z tobą, bo pisałam wczęsniej o samowolnym wytrysku spermy i widząc wzwód lekarka przerywała na moment usg, co oznaczało wzięcia ligniny i waty aby przykryć rozprysk spermy na leżankę i inne przedmioty, bo bym musiała myć po zabiegu ze spermy. Miłe przedmówczynie, czy nie zastanawia was ukrywanie przez małego problemu z penisem, bo stara się ukryć, aby nikt nie widział. Nie dał sobie zajrzeć w majtki na bilansach szkolnych, teraz się wypytuje jak przykryć, kto będzie eszcze świadkiem jego badania. Coś mi tu nie gra. Pamietam ze swojej praktyki na oddziale, że pacjenci z kompleksem....ukrywali to, co inni się szczycili swoimi kleinotami. Wyczuwałam, to i starałam zachowac intymność pacjenta robiąc samemu cewnikowanie, opatrunki etc... Ale wszystkiego nie można zrobić jak usg, ale jak widziałam wstyd pacjenta, to brałam gazetę do czytania odracając się tyłem do badanego pacjenta. podchodziłam ze zrozumieniem, a najbardziej uczulonym na tym punkcie byli młodzieńcy w tym wieku, Napiszę wiecej jak zaczynałam pracę jako higienistaka w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mattt
Do byłej pielęgniarki Mam 15 lat i chodzę do 3 kl gimnazjum. Pielęgniarka w szkole mówiła , że na koniec 3 klasy będzie nas szczegółowo badała penisa też. Mam częste wzwody i boję się, że mi stanie przy badaniu. Co mam zrobić aby nie dostać erekcji? Co zrobi pielęgniarka gdy zobaczy że mi stanął. Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Była pielegniarka
mattt: pielegniarka obecniie niie wykonuje takich badań. 0d tego są lekarze, którzy na bilansach szkolnych sprawdzają stan dojrzewania płciowego młodzieży. Nie unikaj tego badania, bo sam będziesz szukał w przyszłośći pomocy. jak maly 13. Badanie jest wskazane, bo możesz mieć schorzenia urologiczne, które nie jestem w stanie wymienić w tym temscie jak chcesz wiecej wiedzieć w tym temacie , to podaję mój e - mail: jola33-79@o2.pl odpowiem wszystkim, co będą chcieli wiedzieć z urologi pielegniarstwa i szkolnych bilansów jak również sfery intymnej u lekarza, bo mam 35 lat praktyki 5 lat jako pielegniarka -higienistka w szkole i 30 lat pracy na urologii szpitala wojewódzkiego, Miałam styczność z najbardziej dekikatnej dziedziny urologii. Z powodu wstydliwych tematów na forum, jestem skłonna udzielić informacji, na podany adres meilowy jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellaellael
Przeczytałam pierwsze dwie strony tego topiku, pózniej wypowiedzi z ostatniej strony. Maly 13 - nie martw sie - moj brat jak mial chyba 18 lat byl zmuszony isc do urologa i to poszedl do kobiety, bo akurat kobieta u nas w przychodni pracuje. I tez sie wstydzil ale lepiej isc niz pozniej miec problemy. Tak jak kobiety krepuja sie przewaznie pierwszych wizyt u ginekologa i to faceta, tak Ty sie krepujesz tego usg. No ale to jest lekarz, wiec tzreba sie przemoc :) Bedzie dobrze, nie martw sie :) Ja pamietam jak kiedys musialam isc do dermatologa skontrolowac moje znamiona (mam ich duzo, na calym ciele). I poszlam troche wczesniej, pani doktor jeszcze nie bylo, wiec usiadlam w poczekalni, naprzeciwko jakiegos innego gabinetu, nie zwrocilam nawet uwagi kto tam przyjmowal. Bylam sama w tej poczekalni i nagle idzie mlody lekarz w fartuchu, wklada klucz do zamka tych drzwi naprzeciw ktorych siedzialam, patrzy sie na mnie i mowi "prosze". Ja zdziwiona patrze sie na niego, drzwi sie otwieraja a na wprost drzwi - fotel ginekologiczny. Zrobilam wielkie oczy, bo cel mojej wizyty byl niec odmienny i powiedzialam ze ja na pania dermatolog czekam :) Mialam wtey 19 lat :) Slyszalam, ze jest b. dobrym ginem, ale ten fotel na przeciwko drzwi mnie przeraza - widac wszystko. Jak czekalam na tego dermatologa w poczekalni to weszla jakas starsza babka do tego gina i jakis czas po niej weszla pielegniarka - dajta spokoj :D ja bym chyba buraka spalila jakby mnie takie cos spotkalo. Sam fakt ze lekarza bym sie krepowala, to jeszcze polowy poczekalni.. ) Natomiast jak ide do innych lekarzy, to nigdy przy osluchiwaniu nie musialam sciagac stanika. Ew. rozpiac, ale nie sciagac. Zreszta mojej pani dr sie nie krepuje, bo to rowna babka :) A jak bylam u lekarza medycyny pracy to moje badanie wygladalo tak - wzrok (ogladalam ksiazeczki i mowilam co to za cyfra albo zwierze), cisnienie mialam badane, pozniej wywiad czy biore leki, pije, pale etc. i juz. Zadnego badania. Dziwne to, no ale coz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały 13
Bardzo dziękuję Była pelegniarka za e-mail: jola 33-79@op.pl na który będę pisał, gdyż nie mogłem wszystkiego napisać w czym problem, że się krępuję iść na usg jąder i wszystko wiedzieć o tym badaniu. Pani praktyka w intymnej sferze, pozwala wyjaśnić moje ciekawości i kłopotliwą sytuację z obnażniem i przymusowym w badaniem urologicznym. Pisze Pani o spostrzeżenia sfej praktyki jako pielęgniarka - higienistka szkolna i mam kolejne pytanie czy byli tacy chłopcy w tym wieku lub młodszym, co niedali się rozebrać do naga na bilansach szkolnych z jakiegośpowodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Była pielegniarka
do małego 13 podałm ci e-mail: 33-79@op.pl o tym co cię interesuje, a wstydzisz się na forum wypowiedzieć. Zgodnie z zapowiedzią, że napiszę o swojej pierwszej pracy jaką dostałam po medyku w szkole pielegniarka -higienistka szkolna. Do obowiązków było dbanie o higienę uczniów sprawdzało się czystość uczniów, chłopcom spradzałw uszy głoweę uzębienie i jeśli coś zauważyłam brudnego to kazałam się rozebrać do majtek oglądając czystość ciała, a jak poczułam zapach z majtek, to dawałam broszury o higienie cewki moczoej jąder i skutki jakie przynosi brak czystści. Wiedziałam, że chłopcy bardzo się wtydzili tej mojej pogadanki i nie chciałam ich stresować rozebraniem się do naga, zanaczając, że będą bilanse szkolne z udziałem lekarza i wymogiem rozebrania się do naga dlatego trzeba się codziennie myć u chłopców genitalia z ściągnięciem skurki z napletka, bo tam najwiecej jest bakterii, które powodują schorzenia, które trzeba leczyć z pokazaniem swoich genitalii. O bilansach w szkole napiszę w koleinym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały 13 nie bój się usg jąder, to nie boli, a nawet przyjemnie jak taka pani dr będzie cię głaskać głowicą po jajkach. Jedynie, co to możesz zimno czuć, bo żel i głowica jest zimna, ale torebka z jajkami powinna być zimna, no może inna tęmperatura od pozostałej części ciała. To, że ci fiutek stanie, to czym bardziej się będziesz denerwował, to nastąpi polucja lękowa, nie masz żadnego wpływu na to zjawisko. Lekarze wykonujący usg na jądrach o tym wiedzą i są pprzyzwyczajeni do tych widoków. Jak się wstydzsz kobiety, to idź do lekarza mężczyzny, choć ich jest mało, ale niektórzy urolodzy mają usg, tylko prywatnie, bo w przychodniach publicznych nie masz wyboru. Napisz, co jest powodem twojego wstydu, jak się wstydzisz na forum, to dobrze zorientowana w tej branży jest była pielęgniarka, która ci meila podała i anonimowo, możesz jej napisać powód nie pokazania fiutka na badaniu, bo my kobiety, możemy ci dawać otuchy, a nie znamy powodu twojej wstydliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Była pielegniarka
Pacą pielegniarki była higiena ucznia, ale pomoc przy badaniu doerzałosci płciowej młodzieży, tzw. bilanse szkolne. Do bilansów była na czas określony zatrudniona laekarka lub lekarz po skończonych studiam medycznych. Ja robiłam wspólnie z wychowacą danej klasy spis uczniów do badania. W wyznaczonym jawnie terminie wzywani byli po 20-25 do badania chłopcy osobno i dziewczyny. Opiszę badnia chłopców, bo tym są najbardziej zaciekawieni. Wg listy imiennej był wzywany uczeń do gabinetu pielegniarki-higienistki rozbierał się do majtek, którego ważyłam mierzyłam wzrost pomiar klatki piersiowej jesli lekarz chciał przy mnie dokonć badania, to prosił o ściagnięcie majtek, sprawdzał jądra, ściągał skurkę z penisa, oglądając dokładnie żołędź czystość pod napletkiem , chopcy co mieli stulejką kierował do chirurga lub urologa. Chłopcy z małym penisem, bardzo się wstydzili, od tych co były w normie lub większe od normy, co nie przeszkadzało moja obecność, po ubraniu się mierzono na koniec cisnienie i temperaturę, ale nie zawsze, jak zachodziło podejrzenie choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×