Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

Cześć dziewczyny:) marzenaaa - nie wiem czy czytalas moja historię, byłam tutaj parę tygodni temu. Jeśli chodzi o twoje pytanie dotyczace monitoringu, to ja brałam clo od 5 do 10 dc i w 11 dc poszłam do gina a tam już było po pięknym pęknięciu. Wprawdzie gin zdziwił się ze tak wcześnie pękł, ale pękł. Więc myślę ze 12 dc to nie jest za wcześnie na monitoring :) k*** - czytam sobie od czasu do czasu twoje boje o dzidzie i widze, że mamy w tym cyklu bardzo podobnie, a mianowicie my z mężusiem po clo i po tym pęknięciu pęcherzyka ostro zadziałaliśmy i jak zrobiłam test w 9 dni po, to też wyszły II kreski i ta druga była bardzo blada, ale widziałam ją i mój mąż też, później zrobiłam w 11 dn po owu i tez wyszły II ale nadal ta druga blada, a później juz zrobiłam w 17 dn po owu i nie było żadnej drugiej kreski i mój mąż mnie skrzyczał,że majątek wydam na te testy. Teraz sama już nie wiem co o tym myśleć. jutro powinna przyjść @ i wszystkie objawy na to wskazują (tzn. strasznie bolą mnie piersi i kuje od czasu do czasu w jajniku i zaboli czasem brzuch) ale mam nadzieję, jak wszystkie tu obecne że jednak @ nie przyjdzie Ale się rozpisałam, ale już nie mogłam wytrzymać i musiałam sie wygadać:) Dobrej nocki wszystkim przyszłym Mamusiom:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha jeszcze mi się cos przypomniało. Dziewczyny ztego co sobie poczytałam o waszym endometrium to ja wogóle jestem chyba jakaś inna, bo moje endo ostatnio w 11 dc miało tylko 5,6 mm:( Moj gin powiedział ,że troszke mogło być większe ale nic poza tym się nie dowiedziałam. A tutaj widzę że wy macie duuużo większe:( E tam, chyba idę spac bo mnie jakaś handra zaczyna brać i głupie myśli do głowy przychodzą, a przecież najważniejsze to się nie załamywać! Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić:( No dobra, koniec tych wywodów, papa.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick........... Miasto......... 1 dc........ Termin @...... Czas staranek Nadwislanka ........ 70 km. od W-wy..... 7.11....... 5.12...... 29 m-cy K*** ............60 km. od Bydgoszczy ... ? ...... ? ...... 17 m-cy Agawa81..........Wa-wa.........9dc...........26.11...........10m-cy Limako............Wrocław.........29dc........09.11..........17 m-cy marzenaaa........Zawiercie.......10 dc .......26.11 .........12 m-cy GaboniK............Bielsko-B........26 dc........09.11......... 30 m-cy gnieszka......60 km od Szczecina..14 dc......21.11.........14 m-cy ziolka..............Lublin...............31 dc.......08.11.........18 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalak
hej ziolka. Przyłączyłam się dzisiaj. Ja też jestem z Lublina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szalak, bardzo mi miło:) i cieszę się ze też jesteś z Lublina, bo będziemy mogły się konsultować co do ginów.:) Ja obecnie chodzę do Radomyskiego na ul. Grażyny nie wiem czy znasz - specjalista od endokrynologii, osteoporozy i położnictwa (podobno dobry). Mają tam świetny sprzęt i badania na miejscu, a wyniki wciagu godziny, jedyny szkopuł to to, że po południu przyjmuje tylko w poniedziałki:(, a ty do kogo chodzisz jeśli mozna zapytać? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laski :) Witam wszystkie nowe topikowe dziewczyny :) U mnie dzis 30 dc nadal @ brak i zadnych jej zwiastunów, poza powrotem choroby gardła :( ha ha :) Troche mnie to denerwuje bo czekam na @ jak na szpilkach. Jutro wizyta u gin, ciekawam co powie, czy moze moj torbielek sie wchłonął? A moze nie potrzebna bedzie laparoskopia? Jesli jutro rano nie bedzie @ zaraz po przyjsciu do pracy pojde do apteki i jeszcze przed wizyta zrobie test. Mam do Was kochane moje inne pytanie, a minowicie: Co sadzicie na temat dawania lekarzom kasy w szpitalu? Czy powinnam dac jakas kase za ta laparoskopie? Jesli tak to napiszcie jaka to moze byc ewentualnie kwota? Jest mi troche niezrecznie, nie wiem co mam zrobic czy szykowac jakas kase. Zdania rodzinki sa podzielone... Czekam na wasze opinie BUźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Limako,jakjuż wcześniej pisałam ja również będę miała laparoskopię w styczniu.Będą mi ją robili w prywatnej klinice ale na fundusz zdrowia,ale ponieważ to klinika prywatna topłaci się tzw.\"cegiełkę\"500zł,a jeżeli ty masz w szpitalu państwowym to ja bym nie płaciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...........Miasto..........1dc........Termin@............Czas staranek Nadwiślanka.....70km.od W-wy......7.11.........5.12..........29m-cy K***..............60km od Bydgoszczy......?........?.............17m-cy Agawa81...........Wa-wa...........9dc..........26.11............10m-cy Limako...........Wrocław..........29dc.........09.11...........17m-cy marzenaaa........Zawiercie.........10dc..........26.11.........12m-cy GaboniK..........Bielsko-B..........26dc..........09.11.............30m-cy gnieszka.......60km od Szczecina..14dc........21.11............14m-cy ziolka........Lublin..............31dc...........08.11...............18m-cy lojka32..........Głogów........24dc..........15.11...............11m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick........... Miasto......... 1 dc........ Termin @...... Czas staranek Nadwislanka ........ 70 km. od W-wy..... 7.11....... 5.12...... 29 m-cy K*** ............60 km. od Bydgoszczy ... ? ...... ? ...... 17 m-cy Agawa81..........Wa-wa.........9dc...........26.11...........10m-cy Limako............Wrocław.........29dc........09.11..........17 m-cy marzenaaa........Zawiercie.......10 dc .......26.11 .........12 m-cy GaboniK............Bielsko-B........26 dc........09.11......... 30 m-cy gnieszka......60 km od Szczecina..14 dc......21.11.........14 m-cy ziolka..............Lublin...............31 dc.......08.11.........18 m-cy Szacha.............Toruń...............11dc .......01.12........15 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och, ale się rozpisałyście. chwilę przerwy i 2 stronki do nadrobienia. Ale po kolei. K**** ktoś Ci poradził skonsultowac innego gina. Wiem, ze to koszty, bo sama w płowie m-ca jestem spukana :(. jeśli nie chcesz, to spróbuj mimo wszystko dziś sie z nim skontaktować telefonicznie. Do poniedziałku jest sporo czasu i lepiej nie lekceważyć takich objawów. jak tylko pojawi się dodatkowo ból (niedaj Boze!!!) to niestety, ale musisz go przydusić, tego gina!!!! Witam nowe dziołchy!!!!! Martwi mnie ze tu jesteście, bo znaczy to, ze macie tak jak i my problem z poczęciem. Ale razem będzie łatwiej. szalak. A jaką masz tę PRL? Jaki poziom. Ja ostatnio robiłam w lipcu i mam 30. Norma do 25. Ale te 30 to mam od roku i nie spada :) Nie jest to zbyt duze przekroczenie ale jest. mam hiperprolaktynemie czynnociową (od stresu). Od lipca zwiększyla mi gin dawkę do 1 tabsy dziennie. Zobaczę za jakiś zcas jak ona teraz wygląda. Bromergon to nic strasznego. nie panikuj. Jaką dawkę wyjściową masz? Ja zaczynalam od pol tabsy. Radzę brać na noc, pzred snem. Nie odczuwa się skutków ubocznych 9zawroty, mdłości, w skrajnych wypadkach omdlenia). Ale to nie regula, wsio zalezy od organizmu. ja znoszę bromek rewelacyjnie. podobnie z CLO. natomiast jeśli zaczynasz wszystko brac jednozcesnie to organziam moze oszaleć. Ale jeśli mazs możliwośc to już bierz bromek zeby zanim podasz sobie CLO org. się przyzwyczaił. Mówię Ci, to nic strasznego. Mi gin kazala zwiększyć dawkę i dala jednoczesnie CLO. poniewaz CLO bierze sie scisle w okreslone dc to zaczelam od CLO a bromek bralam po skonczeniu CLO. Te czterodniowe opoznienie z bromkiem nic nie spowodowalo a nie wyrzadzilam sobie przez to hustawki :)a w nastepnym cyklu to juz i bromek i CLO rowno serwowalam. I czulam sie rewelacyjnie. Podsumowujac: glowa do gory. Nie jest zle:) Gnieszka. Endo 11 mm, pecherzyk 19 mm. To rewelacyjnie. Endo okolo owu musi nie mniej niz 8-9 miec (o takim to ja pomarzyc moge, bo mam ok. 6,5-7,0). No a potem musi dalej roznąć. trzymam kciuki bo warunki zarodeczkowi piękne przygotowalaś :) Teraz to tylko..... ( :) )Progesteron to podstawa. B. dobrze ze kazal Ci gin zrobić. ja tez robilam ostatnio caly pakiet hormonow. Ziolka-pozdrawiam moje rodzinne okolice:) ja też mam nieciekawe endo bo 6,5 w owu. Sta gin chce mi zmienic lek na jajeczkowanie. bede brac Tamoxifen, bo CLO zaniża przyrost endometrium. Na innym topiku wyczytałam o plastrach na endometrium. Zapytalam w aptece o nie. Sa ale na receptę. jak pojde jutzro do gina to zapytam czy cos powinnam dodatkow stosowac na to endometrium. Wiesz, rozumiem Cię z tym dołe, zebys Ty widziala jak ja w sobote wylam i czarnowidztwo uparwialam :) Ale od wczoraj mam @ i jest już ze mną OKI. czasem trzeba sie zalamac zeby zebrac nowe sily do walki. Limako-pozdrawiam dobą znajomą :) No jestem b. ciekawa co tam u Ciebie w brzuszku słychać. Daj jutro koniecznie znać!!!!! A co dawania kasy. Odradzam. Z 2 powodów: po tych wszytskich lapankach na lekarzy, urzednikow, nauczycieli z łapówkami narazisz lekarzy na stres (nigdy nie wiadomo czy nie jesteś podstawiona). Rozumiesz co mamm na myśli. Poza tym sami pacjenci uczą lekarzy dawania kasy. A co mają powiedzieć Ci, którzy nie mają pieniążków a tak samo jak my potzebuja operacji, czasem ratującej życie??? nie uczmy lekarzy lapowkarstwa. jestem temu przeciwna. Jest grono uczciwych lekarzy ktorych takie zachowanie jak pzrychodzenie z koperta obraża. Sama dosiwdczylam tego jak z Babcią bylam u onkologa. babacia na sile kase a ja przed wejsciem z nia do gabinetu powiedzialam ze tak nie wolno. A i tak ogolnie do wszystkich: skontaktowalam sie z dziewczyną z II wersji topiku, sprzed roku (mamy do siebie kontakt mailowy). pamietalam jej histrorie. A na dnaich jej synek rczek skonczyl. raz jeszcz zasalam pytanie jak to z nia bylo. opisala mi wszystko. Wniosek ogolny byl taki ze b. wazne jest by robic cokolwiek by uswiadomic sobie ze cos sie robi dla organizamu. Jej gin kazal w okreslonych dniach zasypiac z termoforem na brzuchu :) ona stosowala zalecenie, poza tym jakies leki, witaminki i co tylko mogla. chodzilo o to by uswiadomic sobie ze cos sie robi. Stad ja wczoraj bylam w aptece i kupilam mezowi i sobie zestaw witaminek i tran na wzocnienie organiizmu. smieszna sytuacja. Bo tak wybieralam preparat witaminowy, by bylo w nim duzo cunku (nasienie meza:) ) no i wybralam: na wzmocnienie wloso i paznokci :( A pani sie pyta: to dla Pani na wzmocnienie wlosow (bo ja ze musi cynk byc). A ja na to: tak, tak. I ciach nabila mi na kase. mąż sie usmial jak zobaczyl co mu kupilam. No ale nic. Sklad jest wazny, a jest tam i kwas foliowy i cynk i witaminki i rozne tam. najwyzej bedzie mial ladniejsze wlosy :) matko, alem sie rozpisala!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc lojka32! Wiem pamietam pisałas mi o swojej laparoskopii. Ja mam robiona laparo w klinicznym szpitalu AM na NFZ, wiec teoretycznie nic nie płace. Bedzie mi ja wykonywała moj prowadzacy gin, do którego chodze prywatnie, a który zarazem tam pracuje. Moj maz twierdzi, ze skoro płace 120 zł za wizyte to mam sie nie wygłupiac i zadnej kasyy nie dawac, bo gin i tak sobie swoje odbije na wizytac prywatnych. Ale ja mam dylemat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pracy mam urwanie głowy, ale to efekt tygodniowego urlopu. Tak, dziś 11 dc jutro idę do gin. zobaczymy czy coś rośnie. U mnie zawsze późno te pęcherzyki rosły ok 19 dc była owulacja, czyli późnawo. Co do wiary to wiem ze czyni cuda. Szanuję osoby które mają odmienne zdanie, ale ja mam nadzieję ze mi Bozia pomoże. Modlę się o to codziennie. Pozdrawiam Was i czekam na dobre wieści. A czy ten olej z wiesiołka można stosować jak się bierze Clo.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec czwartek bedzie dniem pelnym wieci Limako-testuje:) szacha-monitoruje, czy to już owu Ja-monitoruję i decyduję co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolaczam sie do czwartkowych wiesci. Ide do gina sprawdzic czy pecherzyk urosl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj nadwiślanka:) ciesze sie że jest nas wiecej z małopolski:) co do czwartku, to u mnie tez dzień wyczekiwań na @, miała przyjść dzisiaj ale na razie cisza, wiec zobaczymy czy bedzie jutro, a może nie przyjdzie?:):) Ktoś powiedział kiedyś,że nadzieja matką głupich, ale cóż każda matka ma swoje dzieci:) zobaczycie, my tez je kiedyś będziemy miały!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalak
ziolka, ja obecnie leczę się w Centrum Leczenia Niepłodności u dr Wojciecha Gąsiora. nadwiślanka, u mnie PRL wynosi 37,1 ng/ml i nie wiem z czego to może być. Ponieważ ostatnia wizyta u gina z wynikami badań wypadła akurat w moim 1 dniu cyklu to od razu, tego samego dnia, zaczęłam brać Bromergon (narazie mam brać 2 razy dziennie - rano i wieczorem, po pół tabletki), a od 3 dc, czyli od dzisiaj biorę jeszcze Clostibegyt (dziś i jutro po jednej tabletce raz dziennie a przez kolejne trzy dni po dwie). w 10 dc mam umówione USG. Co do skutków ubocznych zażywania leków to niestety nie ominęły mnie. Mam mdłości, zawroty i bół głowy a dzisiaj prawie cały dzień przespałam. czy jest możliwe że te objawy wkrótce minął? A tak w ogóle to jakie są przyczyny tej wysokiej prolaktyny? Sorry że tak pytam ale dopiero zaczynam leczenie i często pytania nasuwają się w danej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh ja tez sie dolaczam do monitorujacych w czwartek:))) tylko to dopiero bedzie 11 dc pewnie malo co urosnie ale zobaczymy co to CLO porobilo w pierwszym msc brania?? hmmmm widze ze jest nas coraz wiecej.Przyznam szczerze ze do momentu kiedy starania sa takie dlugie nie dochpodzilo do mnie ze takich ja MY jest bardzo duzo.....smutne ale wierze tak jak SZACHA ze Bog nad nami czuwa i decyduje kiedy dac nam tę łaske:) oby jak najszybciej:) jak wam minal dzionek dziewczyny?? mnie troszke kiepsko bo dzisiaj bylam ostatni dzien w pracy:( od jutra na bezrobociu ehhhhh z nudow znowu bede duzo myslala i sie dolowala wrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIMAKO: co do dania gin kasy?? hmmm powiem to tak ja we wrzesniu mialam zabieg droznsci jajowodow w panstwowym szpitalu NFZ i tez mialam taki dylemat ale stwierdzilam ze nie ma co lekarzy przyzywczajac do kasy i tak maja za zabieg pieniadze postanowilam ze jak wszystko po zabiegu bedzie ok opieka i zainteresowanie lekarza bedzie podyktowane jego powolaniem a nie tym ze dostal w lape to podziekuje dajac pieniadzei tak tez bylo po wszystkim poszlam do mojej gin. kupilam bomboniere i dalam pieniadze:) ale zrobisz jak zechcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k***** ja na twoim miejscu pojechalabym do szpitala na badanie?? zawsze jest jakis lekarz ktory Cie zbada i powie co i jak? Ty bedziesz spokojniejsza i bezpieczniejsza......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadwiślanka - ja tam z geografii nigdy dobra nie byłam, ale chyba kiedys była w malopolsce czy nie?:P Oj tam nie bądź taka szczegółowa:P szalak - dzięki za info, tylko ze nie wiem gdzie jest to centrum, to jest może to Ab Ovo? I co zadowolona jesteś z gina? dziewczyny, chyba jednak jutro będzie @, bo już mam zaróżowiony śluz:(:(:( I znowu zacznę brac clo ( to będzie moj 2 cykl), dobrze że przynajmniej go dobrze znoszę, chociaz marna to pociecha Limko - ja bym zrobiła tak jak marzenaa, tzn. kasę dałabym ewentualnie po, jak by było wszystko w porządku, albo wogóle bym nie dała - w końcu to ich praca, jak każda inna:) Myslę, że bombonierka w podzięce w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziolkaa: czyli ten cykl masz stracony:( kurka czemu jednym CLO pomaga a innym nie?? mam nadzieje ze nam tez pomoze ale slyszalam ze CLO mozna brac tylko przez 6 msc? wioesz cos moze na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałam ze clo mozna brac przez trzy m-ce, potem 2 m-ce przerwy, a potem znowu przez 3 m-ce, a poźniej juz chyba dłuższa przerwa, albo juz wogole nie mozna, ale nie jestem pewna co do tego. Moj gin powiedzial, ze clo leczą na calym świecie i on mnie też, ale jeśli nie pomoże to jego kompetencje się skończa i przekaze mnie dalej do iinnego gina:( ale mnie pocieszyl, co nie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalak
ziolko, tak to jest ta klinika Ab Ovo. Z lekarza jestem bardzo zadowolona, miły, dyskretny, wszystko powoli i dokładnie wyjaśnia i odpowiada na każde pytania. Co do samej kliniki to też jestem ogólnie zadowolona - panie rejestratorki a zarazem pielęgniarki lub położne, bardzo miłe i dyskretne. Dużym plusem jest też to że wszystkie badania jakie trzeba wykonać robi się na miejscu. Minusem jest to że są ciągłe opóźnienia co do godziny umówionej wizyty np.byłam umówiona na 15:30 a do gabinetu lekarza weszłam dopiero ok. 16:20, ale myślę że to wynika stąd iż lekarz poświęca pacjentce tyle czasu ile trzeba, a nie wyznaczone np. 15 minut. No i oczywiście ceny za wizyty są dość drogie (według mnie). Dlatego mam pytanie szczególnie do ziolka, ale i do innych też, ile płacicie za wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyne co jest w tym wszystkim dobre to to,że jesli jutro faktycznie dostanę @ to przynajmniej wyglądało by na to, że clo wyregulowało u mnie @ bo juz nie pamiętam kiedy dostałam w terminie, chyba z rok temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szalak - moj mąż robił w tej klinice badanie nasienia (50 zł). Jeśli chodzi o mnie to ja nic nie płacę za wizyty u gina, tylko za badania, bo on ma podpisaną umowę z NFZ, płacę tylko za badania, które tez są na miejscu. Mnie osobiście nie stać byłoby na prywatne leczenie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalak
ziolka, no to ci zazdrozcze ża masz takiego lakarza za darmo, nas też nie za bardzo stać na takie wizyty, bo tylko mąż pracuje. wcześnie też chodziłam do takiej babki co miała umowę z NFZ, ale po prawie dwóch latach zrezygnowałam z niej, bo wiedząc jakie mam problemy wciskała mi tabletki anty (wiedząc że staramy się o dziecko bez rezultatów). Więc jak sama widzisz musiałam zmienić lekarza. Teraz bardzo oszczędzamy, pieniążki wydajemy z rozsądkiem, robimy tylko niezbędne zakupy bez żadnych szaleństw. Mimo że tak wiele wyrzeczeń nas to kosztuje to jak na razie nie żałuję tej decyzji. zobaczymy jakie skutki odniesie leczenie. Trzymam za ciebie kciuki, aby Wam się udało, może w nastepnym cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szalak - zawsze można zmienic gina:) dzieki za życzenia, ja też ci zycze tego samego i wam wszystkim dziewczynki zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×