Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

Hej Dziewczyny! Byłam dzis u gin. 16 dzień cyklu, pęcherzyk pękł po zastrzyku. Endometruim ładne 9mm o bardzo regularnych kształtach. Teraz mam przez 14 dni brać luteinę i po 14 dniach zrobić test. Jeśli wyjdzie pozytywny to super a jeśli negatywny to jedziemy dalej na Clo tylko zmieniamy dawkowanie. Na nic się nie nastawiam. Co ma być to będzie/ Za dużo nerwów kosztuje mnie codzienna myśl a może jednak to juz teraz. KOniec z tym. Zajdę w tym miesiacu to wspaniale, nie zajdę próbujemy dalej! POwodzenia życzę Wam i sobie i czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabonnik widze że zaglądasz jak ja tu i tam.Ja chce zebrać jak najwięcej informacji na te tematy.Nie wiem czy dobrze zrozumiałam-czy w ciąży też się mierz poziom prl. agawa81 spróbuj nie myśleć o tym wciąż.Wiem że tak łatwo się mówi ale znam beznadziejny ponoć przypadek.Lekarze orzekli po licznych badaniach jej i męża że dzieci mieć nie będą.Dali sobie na luz a teraz mają pięknego4 letniego syna.Więc stres też robi swoje. Ja ide do apteki po test niby okres mam dostać jutro ale wole wiedzieć wcześniej tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalak
Witam wszystkich, a raczej wszystkie. Jestem dziś od rana strasznie zdenerwowana bo mam dziś wizytę u gina i USG, jak już pisałam wcześniej to moje pierwsze usg więc jestem baaardzo zdenerwowana jak to będzie, co wyjdzie, jakie efekty przyniosło leczenie itp. Jak myślicie czy po półtora tygodnia leczenia Bromergonem można spodziewać się już jakiś pozytywnych efektów? Czy poziom prolaktyny po tym czasie mógł się już obniżyć? Zaraz wychodzę do gina więc wieczorkiem skrobnę co u mnie słychać. Trzymajcie kciki żeby było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabonik nad morzem, faktycznie fajnie, pusto, ale zimno. I troche smutno, bo to co latem tetni zyciem, o tej porze roku wydaje się wymarłe. ja wolę widzieć ludzi,tłum ludzi, słońce , plaża i wtedy wiem ze zyje. marzenka-Gabonik wsio o PRL Ci juz napisała. nic dodać, nic ująć. A dziwi mnie ze gin nie wpadla na ten pomysl zeby Ci zlecic zrobienie poziomu PRL> Ja wczoraj ostatnią tabse PMX (tamoxifen) wzielam. czuje sie OKI. I odziwo mam dzis widoczny plodny sluz. Ale to dopiero 9 dc!!! normalnie bez stymulowania tez zawsze gdzies ok. 9 dc mialam plodny, choc nie zawszego widzialam. Musze w literaturze dokladnie wyczytac kiedy sa te dni plodne od momentu zaobserwowania sluzu. Bo jesli juz za ok. 2 dni to mija sie z celem podawanie w 14 dc pregnylu. Musze w ten piatek o tym z ginka pogadac. Jak to jest z tym sluzem. Limako dzis juz w szpitalu, czeka na laparo. Mala: trzymamy kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABONIK: dzieki zrobie sobie w nastepnym cyklu:) AGAWA: mnie tez pekl pecherzyk i tez czekam na II kreski staram sie nie nastawiac ale sama wiesz ze nie da sie oszukac naszego myslenia o dzidziusiu:) najgorsze jest to ze strasznie bola mnie jajniki!!!!! cala noc i dzisiaj do poludnia biore duphaston ale wczesniej takiej akcji nie mialam:( mialyscie moze podobne objawy? biorac CLO pierwszy cykl byl bezobjawowy a tutaj 17 i 18 dc cyklu i takie bole:(:( AGAWA:) trzymam kciuki za nas:) oby....... SZALAK: trzymam kciuki wszystko bedzie OK a usg nie jest takie straszne gorsze rzeczy przezylysmy:P NADWISLANKA: moze wreszcie sie cos u nas ruszy i bedziemy musialy wszystkie po kolei przenosic sie na inne forum:D:) LIMAKO: myslami jestemsmy z Tobą - bedzie dobrze- duze buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola Tylko się nie poddawaj. Znam ten moment. załamka:( Ale wiesz lepsze to niz zyc zludzeniem. zebrać trzeba siłe i walczymy dalej. nowy cykl-nowe szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola wszystkie znamy to uczucie ale pamietaj liczy sie pozytywne nastawienie.Nie poddawaj sie przed toba kolejna szansa Ja biore clo i czuje sie wyjatkowo zle!Ostatnio tak nie bylo...Dziewczyny jak sie czulyscie po clo???ja mam zawroty glowy i jestem oslabiona nie moge sie skoncentrowac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Jola27- pytałaś czy w ciąży bada sie poziom prl- tak dokładnie to Ci nie powiem, ale myslę ze jak przed zajściem prl była OK to potem nie ma sensu jej badac...chyba ze sa już wpisane w harmonogram badań ciężarnych (niestety nie orientuję sie jakie sa to dokłądnie badania z wiadomych wzgędów), ale jesli ma sie problemy np. tak jak ja to wydaje mi się ze na pewno bedę musiała kilka razy zbadać jej poziom później o ile mi się poszcześci zaciążyć! :) wiadomo ze w ciaży ten hormon wzrasta, ale są pewnie normy na poszczególne fazy ciąży i zbytni wzrost na pewno należy mieć pod kontrolą... co do testu- wszystkie przez to przechodziłyśmy a jak widzisz się nie poddajemy!!!...i Ty zrób tak samo ...nastepnym razem moze będą już II....:) agawa- to tylko pozazdrościć takich wiadomości ;) -tak jak mówisz spróbuj to wziąść bardziej na luzie,ale wiem ze nie jest to łatwe...choć z czasem jest już o wiele prostrze....:) trzeba mieć tylko nadzieję ze będzie dobrze..... szalak- czekamy na wieści...jak tam są juz jakieś efekty...co mówi lekarz?..... nadwislanka- też dokładnie nie wiem jak to jest z tym śluzem...niby dni płodnych jest kilka w których odczuwa się wilgoć ale jak jest ten ciągnący (przypominający białko jajka kurzego :) ) to podobno jest to ten dzień w którym należy działać...tak mi kiedyś mówiła gin...skoro masz go juz w 9dc to moze cykl będzie krótszy lub to dopiero początek a ten właściwy śluz dopiero przed Tobą...trudno stwierdzić...spóbuj zmierzyć temp. jeśli masz już podyższoną to znak ze owu już była i masz już za sobą ten dzień...no a wiadomo gin powie najlepiej co to moze być... Limako- trzymamy za Ciebie! juz niedługo będziesz miała to za sobą.... pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalak
hej hej to ja. A więc badanie usg rzeczywiście nie było takie straszne, zupełnie bezbolesne. Ogólnie jest dobrze. Nie wiem jakich wymiarów są te pęcherzyki bo tego gin mi nie powiedział. Wiem natomiast że w sumie mam ich koło 5-6 sztuk i są duże, a dzisiaj to mój 10 dc. Gorzej troszkę jest ze śluzówką, jest troszkę za cienka, ale to podobno może się jeszcze poprawić. Od sobotymam robić sobie testy owulacyjne i po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu mam się zgłosić na zastrzyk o nazwie Pregnyl czy jakoś tak. No i przez trzy dni przytulanki. Potem przez 14 dni Duphaston potem test ciążowy i nie zależnie od wyniku kontakt z ginem. Zobaczymy co z tego wyniknie. Oprócz tego od dzisiaj mam brać lek o nazwie Estrofem. Czy któraś to brała? Od czego to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalak
mam jeszcze jedno pytanie. Czy w związku z tymi 5 cz 6 pęcherzykami może być aż tak mnoga ciąża??? Czy często po takim leczeniu zdarzają cię mnogie ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny macie racje nie załamywać się bo jedna kreska to nie koniec świata tym bardziej że u mnie tp początki prób.Dzisiaj dzień spodziewanej miesiączki brzuch już boli ...ale temka nadal 37 (ta niższa to 36.5) Czy w dzień okresu zawsze temp spada?A może jeszcze jest nadzieja.. nadwiślanka gabonik, gwiazdka i pozostałe dziewczyny dzięki i życze miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dłuższej przerwie. Dopadła mnie grypa i nie chodziłam do pracy. Byłam we wtorek na USG, okazało się, że pęcherzyk sam pękł i było widoczne ciałko żółte. Lekarz sam był zdziwiony, dobrze ze w niedzielę były przytulanki, więc jest mała nadzieja. Teraz biorę Luteinę i czekam do 1.12.2006. Zobaczymy, nie nakręcam się ale cieszę się że nie miałam podanego Pregnylu.Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szalak -ja bralam to przy stymulacji CLO. lek ten powduje poprawe grubosci endometrim (sluzowki). CLo ma efekt uboczny powodujacy obnizanie jej grubosci. Ale mi estrofem nie pomogl. w 11-12 dc mialam sluzowke 6,5 mm. Tylko 2 cykle stymulowalam sie CLo. d tego jestem na innym stymulancie. jutro ide do gina i zobaczymy co powie na sluzowke i czy zaleci brac Estrofem w II fazie cyklu jak przy CLo robilam to w ciagu 2 ostatnich cykli. Na poparwe sluzowki pije napar z pokrzywy i zurawina pomaga (so, albo tabsy do kupienia w aptece) oraz czerwone wino. nawet sama gin mi to powiedziala, a slyszalam o tym z wielu innych zrodel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limako napisala mi ze cofneli ja do domu bo ma chore zatoki i na razie trezba przesunać laparoskopie. A ja jutro wieczorem monitorowanie w 11 dc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadwislanka: szkoda ze limako ma przesuniety termin ale z drugiej strony lepiej zeby byla zdrowa..... jutro monitoring masz zycze duzego pęcherzyka:))) ja dzisiaj mam 19 dc i czekam spokojnie na efekt nienastawiajac sie oczywiscie:) goraco pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie juz d...srach sciska. Bo jak sie okaze ze jest pecherzyk i trzeba dzialac to juz mam wstret do seksu. Zawsze powtarzalam ze najgprsze w tym wszytskim jeste staranie sie o nie. raz zniose ale to trzeba ze 3 dni po 2 razy dziennie. A tak w ogole to mam spadki i wzrosty nadziei. Teraz lece w dol....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Jola27- no własciwie nie trać jeszcze nadziei...wszak test robiłas ciut za wczesnie no i czasem testy się mylą!.... jesli chodzi o temp. -jestem w niej \"ekspertem\" ;) - z doswiadczenia Ci powiem że czasem dzień przed @ spada temp. ale zdarza się ze w tym samym dniu rano temp. wynosi np. 37 st. ale już wieczorkiem pojawia sie @ (też tak kiedyś miałam)..na pewno powinno być że dzień wcześniej powinna spaść temp. zanim przyjdzie @... jednak jak minie termin okresu a temp. nadal będzie wysoka to masz duuuże szanse :) Szacha- to wspaniale ze natura sama sobie juz z tym radzi ;) to na pewno dobre wiesci...dodatkowo przytulanki były no to teraz tylko czekać na efekty :) nadwiślanka- to jednak zdecydowałaś sie na picie naparu pokrzywy i żurawinę1?... poważnie widzisz tego efekty czy tylko z ulotek znasz ich działanie? a to dziala na poprawę śluzu (zwłaszca jeśli chodzi o dni płodne? ) ja delektuję sie marchewkami..podobno też dają podobny efekt..ale ja go jakoś nie widzę specjalnie..owszem czuję wilgoć ale zeby było go dużo..hm..sama nie wiem... okres mam juz za sobą ..teraz przygotowuje sie do mających nadejść dni płodnych...już wkrótce! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadwislanka- co do staranek to ja mam z tym różnie...kiedyś potwornie mnie to nuzyło (głupio brzmi ale tak było)..bo nastawiałam sie na dzidzię ...ale teraz już podchodzę do tego znacznie na luzie..choć o tym mysle (bo nie da sie tak nie myśleć wogóle) ale juz nie robimy tego co dwa dni czy codziennie tylko nieco rzadziej :) natomiast wydaje mi się ze właśnie ten sposób spowodował ze na nowo nabrałam ochoty na przytulanki... bo ten \"przymus\" naprawdę był męczący..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanko: czy ktoras z was ma po dniach płodych gdzies od 17 dc nadal śluz? bo ja zauwazylam ze mam i to nie mało lekko gestawy i lekko żółtawy?? hmmmm troszke mnie to nie pokoi??? czyzby to skutek brania CLO???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaboniK wczoraj termin @ a było to nawet nie plamienie tylko-brudzenie kolor ciemno brązowy.Może test zrobiłam troszke za wcześnie.Dzisiaj mam 37.1 więc nadal podwyższona. Dzisiaj wyjeżdzam do rodziny więc nie będę mierzyć ale jak sie nie pojawi @ to dobry znak. Pozdrawiam cię serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś 18dc. Nic nie czuję nie jest mi źle i przeczuwam, że to jednak nie ten cykl. Denerwuje mnie jak mąż mi mówi, że u niego w pracy jeden został właśnie ojcem, druiego żona jest w 5 m-cu ciąży. Nie robi tego specjalnie, bardziej nieświadomie, nie zdaje sobie sprawy, że mnie nie za bardzo takie rzeczy cieszą. Jak mu to mówię to zaraz jest, że przesadzam, że nasza kolej też przyjdzie tylko trzeba być bardziej cierpliwym. Jak juz staram się uspokoić i o tym nie myśleć to zaraz milion rzeczy przypomina mi o tej ohydnej niemożności zajścia w ciążę. Jak na razie wszystko pod górkę. Czy nie może być tak, że niektóre rzeczy spadają z nieba??? Przepraszam, że tak zasmucam ale wstałam chyba w dość smutnym humorze. A miałam się nie nastawiać i o niczym nie myśleć. Macie rację, chyba się nie da! Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Wszystkim starającym się. Mam dobry humor, bo dziś piątek i juz mija mi grypa. U mnie 20 dc. Nic nie czuję, nic mnie nie boli, a co do śluzu to nie ma go zbyt wiele. Trzeba jeszcze czekać jakieś 10 dni. W poprzednim cyklu bolały mnie piersi i miałam bardzo duzo śluzu- białego i byłam przekonana że to objawy wczesnej ciąży, ale okazało się że pomyłka. Teraz brak objawów. Tym razem nie nakręcam się, będzie to będzie a jak nie to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabonik-tak, pije pokrzywe, jem witaminy. Nie pije jeszcze lisci malin bo sie susza. najwyzej beda na nastepny cykl. Nie pije zurawiny. Tez w nastepnym cyklu bede. dzis USG w 11 dc wiec jestem ciekawa co mi pokaze. Ile to endo bezie mialo milimetrow. Postanowilam ze nie bede siedziec z zalozonymi rekami wiec jak cos jest mozliwe do poprawienia bez ogromnych nakladow finansowych to staram sie to robic. Moze nic nie da a moze tylko komfort psychiczny poprawic. A o to przeciez chodzi!!!! Jolka-to po powrocie daj znac co tam u Ciebie!! Agawa-takie jest zycie. Nie da sie ukryc przed zadna z nas ze wokol sie dzieci rodza a my tkwimy w tym problemie po uszy. Takie to zycie. Nie miej mezusiowi za zle ze takie nowiny przynosi. Ja mam wokol siebie koleznake w moim wieku w 12 tyg. i wczoraj mimo ze nie wie iz sie staram i mam z tym klopot to naprawde powiedzialam jej ze sie ciesze i zeby uwazala na siebie jeli cokolwiek znou bedzie nie tak (musiala kilka tyg niestety juz lezec bo cos sie komplikowalo). Najwazniejsze to dobro dzidzi. No i moja kuzynka tez w 12 tyg. Troche zakulo. Ale co na to poradze. Trezba zacisnac zabki i walczyc o swoje. Marzena-nie mialam takich objawow przy CLO. A moze Cie upalwy mecza i nalozylo sie to razem ze stymulacja. szacha-widze ze co miesiac to inne objawy. jakiekolwiek by nie byly wazne by daly II. Ale bez szalenst. Przyjmujemy to na chlodno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Jest,dziś robiłam test i są 2 kreski!!!!!Jeszcze nie mogę w to uwierzyć cała się w środku trzęsę. Fakt ,że ta druga kreska jest blędsza ale jest wyrażnie widoczna . Cały czas na nią patrzę i nie mogę uwierzyć.@ miałam mieć w środę a tu nic ale muszę powiedzieć ,że w tym miesiącu nie nastawiałam się że coś będzie. Mężowi narazie nic nie mówię dopuki nie zrobię drugiego testu i dopuki się nie potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lojka-na razie nie gratuluję i nie dlatego ze zle zycze ale dlatego ze zdarzylo sie ze kreski byly a potem bylo rozczarowanie i myślę, zę dziewczyny ktore to przeszły wiedzą, jak to samkuje. Potwierdź kolejnym testem, a najlepiej betą. jak bedzie dobry wynik to pogratuluje ze hej!!!!!! Poki co trzymam kciuki zeby to bylo to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie byłam w aptece i zrobiłam drugi zupełnie inny test i też wyszły 2 kreski więc mam nadzieję że to właśnie ciąża,ale choć zrobiłam 2 testy to nadal nie mogę uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalak
ziolka, a co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gratulacje Lojka
Lojka a ty brałaś Clo? Jeśli tak to w którym cyklu leczenia udało ci zaciążyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×