Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

dziewczyny zauważyłam że któraś z nas skopiowała nieaktualną tabelkę pozwoliłam sobie zmienić : agawę :) marzenne :) do \"prawidłowej\" tabelki wpisałam Wasze ostatnie wpisy oczywiście proponuje sprawdzić pozostałym dziewczynom czy wszystko ok zauważyłam bład przy swoich danych ;) mam propozycję ...ta z dziewczyn która będzie zaczynała kolejną stronkę najlepiej jakby potem skopioowała tabelkę z poprzedniej str. ...bo tak to faktycznie trzeba jej dłuuugo szukać...ja też miałam problem z odnalezieniem 3 od końca tej \"prawidłowej\' ;) to taka moja sugestia ...łatwiej się człowiek orientuje potem która kiedy spodziewa się @ lub też nie :) Nick...........Miasto.........1dc........Termin @......Czas staranek Nadwiślanka........70 km od W-wy.........20.12......18.01....30m-cy K***............60 km. od Bydgoszczy...?......?......17m-cy Agawa81..........Wa-wa.........02.01...........03.02.... ......12m-cy Limako............Wrocław.........2 dc........11.01...........18 m-cy marzenaaa........Zawiercie.......1 dc.......25.02...........14m-cy Gabonik............Bielsko-B........13.01......10.02.... ......33m-ce gnieszka........60km od Szczecina..21.12........17.01.....16m-cy ziolka..............Lublin..........12.01...........12.0 2..........20 m-cy Szacha.............Toruń.........26.12..........26.01... .. .........15m-cy lojka32............Głogów...........31dc..........15.11. ...........12m gamna.........tuz obok gdanska......................17m-cy do 09.2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenna- bardzo mi przykro bo wiem jak się nastawiałaś w tym cyklu! ale szybciutko zbieraj siły na kolejny cykl !!! nie wiem czy będziesz łykac ziołka ...zawsze mozesz to jeszcze przemyśleć ;) nadwislanka- prawdopodobnie u Ciebie wpis też jest chyba nieaktualny nie mogłam znaleść właściwego ;) a ja zaczełam pić te ziołka ...zobaczymy czy w czymś pomogą ...najwazniejsze że ta mieszanka nie jest nawet złą w smaku (bo Wy zamierzacie pić inną mieszankę która ma o wiele więcej skł. a tym samym może rzeczywiście nie być najlepsza ale czego to się nie robi ;) ) u mnie dziś 15 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szacha- widzę ze Ty już po terminie????? czy będziesz testowac czy jeszcze czekasz? trzymam kciuki :) Witam Was- czekamy na info :) Vall- jeśli masz ochote to prosimy o wpis do tabelki :) ale ja dziś nic tylko a tabelkach mówię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim:) Własnie wróciłam od gina, no i dowiedziałam sie ze jeszcze troche musze poczekac na ta inseminacje, bo moje pecherzyki w tym cyklu zrobiły się leniwe i strasznie wolno rosną:(tzn. z tego drugiego chyba nic nie bedzie bo ma zaledwie 14,5 mm, wiec raczej blizniaków nie bedzie, za to ten drugi dominujący 18,5 mm, wiec gin powiedział ze we wtorek rano zastrzyk z pregnylu, a w srode dopiero inseminacja.Aha u mnie dzisiaj 16 dc, czyli w srode bedzie 20 dc !!! Nie uwazacie ze tyo troche przypozno? Fakt ze ja jestem z tych długocyklowców;) tz. od 32 - 35 mają moje cykle. No w kazdym razie tak wychodzi. Ale zastrzele was zaraz info o moim endo - w zyciu takiego nie mialam, zwlaszcza przy clo, ktore je osłabia. No, zgadnijcie ile ma? Hehe, powiem wam - 14,5 mm!!!!Rewelacja, co nie? Warunki, az sie same prosza o dzidzie:P Aggi - moze jest jeszcze szansa, ja w srode i czwartek mialam tyle śluzu, ze myślałam ze pecherzyk juz pękł i juz jest po owu, a tymczasem sama widzisz, jeszcze musze troche poczekac, z czego wniosek ze nasze organizmy lubia nas czasem oszukac, ale fakt ze ja nie mierze temperatury, a ty tak i w dodatku robisz chyba testy owu, wiec masz jasniejsza sytuacje, ja sie zdaje tylko na monitoring. Ale trzeba miec nadzieje do konca, wiec jak tylko wroci mezus, to zabierz sie ostro do dzieła;) i miej nadzieje:) Trzymam kciuki. marzenna - przykro mi bardzo, mam nadzieje ze sie uda nastepnym razem;) gabonik - ja wystartuje z ziółkami od następnego cyklu, jeśli sie nie uda tym razem, tfu - tfu na psa urok, odpukałam w niemalowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej u mnie 33 dc ale nie testuję bo u mnie owu. była późno (tydzień temu). Wczoraj myślałam ze dostanę @ bo tak mnie bolał brzuch że aż wzięłam no-spe ale @ nie ma ,a dziś ból ustąpił. Piersi mnie bolą, szczególnie brodawki. To oznaki albo @ albo ciąży. Testuję za tydzień w piątek. Pozdrawiam. Dlaczego \"Witam Was\" się nie odzywa? Ziolka nie przejmuj się tym że owu. późno mi lekarz powiedział że jeśli endo. jest OK to nie ma znaczenia, I faza jest zmienna tylko II stała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że wczoraj już nie napisałam ale i ostatni wpis robiłam z komórki. Nie dam Wam w tym cyklu nadziei. Wynik bety totalne zero. Więc ta nikła kreseczka musiała być w mojej wyobraźni albo oczy mialam tak zaspane że widziały co chciały ;) Jedno mnie cieszy, mianowicie że wynik był konkretny a nie pt.: \"być może\" Cóz teraz progesteron przez 10 dni i potem Clo z podwójną dawką. Chyba że we wtorek z lekarką postanowimy coś innego. Trzymajcie się kochaniutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, że chciałbym sie wpisać :) Nick...........Miasto.........1dc........Termin @......Czas staranek Nadwiślanka........70 km od W-wy.........20.12......18.01....30m-cy K***............60 km. od Bydgoszczy...?......?......17m-cy Agawa81..........Wa-wa.........02.01...........03.02.... ......12m-cy Limako............Wrocław.........2 dc........11.01...........18 m-cy marzenaaa........Zawiercie.......1 dc.......25.02...........14m-cy Gabonik............Bielsko-B........13.01......10.02.... ......33m-ce gnieszka........60km od Szczecina..21.12........17.01.....16m-cy ziolka..............Lublin..........12.01...........12.0 2..........20 m-cy Szacha.............Toruń.........26.12..........26.01... .. .........15m-cy lojka32............Głogów...........31dc..........15.11. ...........12m gamna.........tuz obok gdanska......................17m-cy do 09.2006 Vall............Kraków...........8.01.............4.02..... ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziolka-Szacha tez miala pozno owu. A endo to fiu, fiu, fiu.....:) Szacha-do piatku juz czas odliczac:) Gabonik mam nieaktualna tabelke ale nie pamietam kiedy powinna byc @ bo nie mam przy sobie kalendarza. Moze zaktualizuje jak przyjdzie kolejna @. Musze Wam w sekrecie sie przyznac, ze strasznie nie lubie aktualizowac tabelki i to nie z powodu, ze @, tylko ze nie lubie i juz. A przezciez tabelka to moj pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ta tabelka to moja wina:) pomyliłam sie przyznaje sie:D ZIółKA ,GABONIK:dzieki za słowa otuchy przydadza sie ale przyznam wam sie ze jest bardzo ciężko.....:( coraz czesciej dopadaja mnie mysli ze nigdy nie zaskocze ehhh....... co do ziółek to spisałam sobie te sroki nr.3 i w poniedziałek ide kupic......warto probowac SZACHA: oby.......wazne ze piersi nie przestały bolec....wiec trzymam kciuki:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam że torche jestem w kropce - wg wszlekich znaków na niebie i ziemi, @ powinnam dostac 4 w niedziele nastepna i najrozsądniej byłoby ew. wtedy testowac, a przez to wspomagaie luteina musze to zorbic najpózniej w pt. po 10 dniach jej przyjmowania - czyli 26.dc i wiem, ze w sumie wyniki moz ebcy nei trafiony...a z drugiej storny jak bed edlaje brała luteine to nie dostane @ jelsi nie ma fasolindy :( W takim wyapdku to chyba faktycznie jedynie beta wchodzi w gre, bo siakcze moga nic nie wyczuć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety mój cykl spisuję na straty.mąż wraca jutro. Siedze i wyję a tak miało być pięknie..eh. Dołączam do tabelki. Nick...........Miasto.........1dc........Termin @......Czas staranek Nadwiślanka........70 km od W-wy.........20.12......18.01....30m-cy K***............60 km. od Bydgoszczy...?......?......17m-cy Agawa81..........Wa-wa.........02.01...........03.02.... ......12m-cy Limako............Wrocław.........2 dc........11.01...........18 m-cy marzenaaa........Zawiercie.......1 dc.......25.02...........14m-cy Gabonik............Bielsko-B........13.01......10.02.... ......33m-ce gnieszka........60km od Szczecina..21.12........17.01.....16m-cy ziolka..............Lublin..........12.01...........12.0 2..........20 m-cy Szacha.............Toruń.........26.12..........26.01... .. .........15m-cy lojka32............Głogów...........31dc..........15.11. ...........12m gamna.........tuz obok gdanska......................17m-cy do 09.2006 Vall............Kraków...........8.01.............4.02.. ... ............ aggi78..........Mielec............18dc...........7.02...............8m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggi-z tego co piszesz wnioaskuje, ze Twoj mąż ma prace poza domem i widujecie sie w weekendy... tak? Pytam, bo mnie czeka to samo. W srode wszystko sie wyjasni. maz chyba zmieni prace. Sa tego plusy i minusy.... Otrzyj lezki...Jutro nie zaszkodzi sprobowac. czasem los bywa przewrotny i moze sie owu opozni i wstrezlicie sie. A poza tym po rozlace nawet pomijajac owu i tak jest milo sie poprzytulac...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vall- myśle ze masz rację ...test sikany to najwcześniej w dniu spodziewanej @ a tak to zawsze bedzie ta niepewnosć ...z tą beta to chyba najrozsądniej :) Witam Was- to są chyba najtrudniejsze chwile - oczekiwanie na wynik testu...i przezycie tego rozczarowania ...ja ostatnio dawno nie testowałam bo @ mnie wyprzedza ale jak patrzę na wyniki badań prl to zawsze mi szybciej serce bije czy juz ok czy jeszcze nie..... jeśli masz ochotę to zapraszamy do tabelki :) nadwislanka- ok ja myślałam ze moze nie dotarłam do tej właściwej tabelki i stąd te Twoje nieakt. dane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadwislanka: Mój mąż ma pracę,która wymaga od niego częstych wyjazdów służbowych, ale zazwyczaj jest w domu.Pracuje jednak do późna.A akurat ten wyjazd wypadł w moje najlepsze dni(tak mi się zdaje)dlatego tak mi przykro.Początkowo trudno było się przestawić na takie życie w rozjazdach, ale cóż zrobić. powitaniena pewno będzie przyjemne.Ja chciałam bardzo zeby się udało tym razem.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dziewczyny juz niedlugo wiosna - moze jednak zanim nadejdzie juz bedziecie sie mogly cieszyc, ze sie udalo :) powiem Wam jednak, ze mi czsem brakuje testowania i staranek. staram sie o tym nie myslec, ale na pewno wiecie jak to jest. a propos emotikonek to juz od dawna mam je w stopce, wiec zawsze jak komus beda potrzebne to mozna zajrzec ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny - co tu dzis spokojnie i cicho!! U mnie dziś tempka stoi w miejscu... ale obsetrwuje u sibei duzo wiecej sluzu niz zwykle - bialego, nierpzejrzystego..ale to prewnei wina lekarstw i luteiny...ehhhhhh..no nic..jescze 5 dni i beta...ehhh..ale martwie sie ze to moze byc zawczesnie :( Ale skoro ginka kazała to co zrobić.....(będzie to 11 d po owu)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdallena
Witajcie dziewczyny, żadko się u Was pojawiam, bo mam słaby dostęp do netu, ale od czasu do czasu wpadam. Straszna rzecz mnie spotkała... Mam PCO, po wielu zmianach lekarzy wreszcie któryś przepisał mi CLO, po jednym cyklu udało się...Na USG wyszła 2,5 tyg. ciąża. Niestety, szybko zaczęły się u mnie krwawienia- stwierdzili, że macica jest już pusta- więc wyłyżeczkowali. Po tygodniu zesłabłam, trafiłam znów do kliniki- i okazało się, że była to ciąża pozamaciczna. Do dziś nie wiem, czy były to bliźniaczki czy nie. Nie rozumiem, jak lekarze mogą tego nie wiedzieć. Powodzenia życzę. Pozdrawiam! Wciąż nie tracę nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dzewczyny. Mam pytanie odnośnie ziółek, czy jest jakaś mieszanka na wzmocnienie plemników?. Jeśli tak, to proszę o skład. Dziś u mnie lepszy humor, mój mąż wrócił;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDROVIT
to jest na wzmocnienie dla mężczyzn - witaminy - działają :) niewiem czy one na receptę są czy nie - my mieliśmy je na receptę - musiałabyś zapytać w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś 35 dc i jeszcze 3 dni do testowania. @ nie ma i oby juz nie przyszła. Ból piersi utrzymuje się i duzo białego śluzu. Wczoraj już myślałam że dostanę @, mialam bardzo wysadzony brzuch a to u mnie objaw zblizającej się @, ale jakoś jej nie ma. Rozchorowałam się , mam grypę ale dla bezpieczeństwa biorę tylko wit. C i Rutinoscorbin. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggi-Androvit mozna kupic bez recepty i kosztuje ok. 30 zl. Moj gin polecil je mezowi. Ja kupilam inne wit. tez z cynkiem. Ale teraz kupie Androwit bo tamte sie skonczyly. Na innym forum polecaly jeszcze dziewczyny preparat MARINE 570. W aptece u mnie jest. Bez recepty. Kosztuje ok. 60 zl. Tni nie jest. Ja kupila tanszy, cos a\'la tran (zapomnialam nazwe). Marine jest podobny. Ale jesli masz kaske to lepiej w Marine zainwestowac. Magdallene-Najważniejsze, ze nie tracisz nadziei. Ważne, że zdiagnozowali przyczyne tj. PCOS. Następnym razem się uda. Zobaczysz:) A tak na marginesie to dziwne, ze lekarze nie potrafia zdiagnozowac tak prosto PCO. Czlowiek chodzi do gina wiele lat i dopiero ktos inny, inny lekarz stwierdza, ze to PCOS... szacha-to już w srodę testujesz????? Sikańca , czy beta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka32
czesć. Znalazłam coś ciekawego w necie i pozwoliłam sobie Wam to pokazać. "Baby-Comp jest komputerem cyklu pomocnym dla par starających się o dziecko i jest urządzeniem które pomaga parom o obniżonej płodności zaplanować z sukcesem rodzinę. Sprawia to, że Baby-Comp jest kompletnym urządzeniem pozwalającym używać go zarówno do planowania ciąży jak również do nowoczesnej antykoncepcji. Używając Baby-Comp można: wskazać optymalny moment poczęcia, określić dni, w których jest zwiększona możliwość poczęcia chłopca lub dziewczynki; zdiagnozować występowanie cykli bezowulacyjnych oraz niewydolność ciałka żółtego, zidentyfikować ciąże po 15 dniach od poczęcia, poinformować urządzenie o współżyciu; określić datę poczęcia i narodzin; określić dzień owulacji i optymalny czas na poczęcie nawet z 6 dniowym wyprzedzeniem; otrzymać zapamiętane dane pobranych temperatur i statystykę cyklu; otrzymać wydruk danych o cyklu; stosować urządzenie jako nowoczesną antykoncepcję. Baby-Comp jest doskonałym urządzeniem wspomagającym w przypadku zaburzeń płodności. Urządzenie określa optymalny moment poczęcia i owulację. Baby-Comp dokonuje tego poprzez dokładne monitorowanie organizmu kobiety na podstawie codziennych pomiarów temperatury. Obejmuje to codzienne pomiary podstawowej temperatury ciała i daty menstruacji. Analizując uzyskane dane Baby-Comp jest zdolny do wskazania daty owulacji z wyprzedzeniem i przelicza najlepszy czas na poczęcie. Baby-Comp umożliwia rozpoznanie problemów spowodowanych zaburzoną równowagą hormonalną lub nieregularnymi cyklami. Jeśli istnieją zaburzenia lub nieregularność cyklu Baby-Comp powiadomi o tym. Takie zaburzenia mogą zostać zdiagnozowane dzięki uzyskanemu wydruku danych z urządzenia. Jeśli kobieta nie jest pewna regularności swoich cykli lub nie orientuje się, kiedy i czy zachodzi owulacja powinna zacząć używać Baby-Comp, aby poznać swój cykl. Bezdzietność par, które pragną posiadać potomstwo, jest najczęściej spowodowana nie całkowitą bezpłodnością, lecz obniżoną płodnością, która z kolei często spowodowana jest zaburzeniem równowagi hormonalnej (co z kolei jest częstym następstwem długoletniego stosowania antykoncepcji hormonalnej). Pary dostrzegają problemy z płodnością dopiero, gdy starają się o dziecko. Jest całkiem normalne, że para do poczęcia dziecka potrzebuje około 3 miesięcy lub czasem więcej, pomimo współżycia w czasie dni płodnych. Normalnie szansa na zapłodnienie w czasie owulacji wynosi ok. 40 %. Gdy para stara się o dziecko bezskutecznie przez ponad rok można mówić o problemach z poczęciem, ale nawet wtedy nie jest to postrzegane jako niepłodność. Prawdziwa niepłodność istnieje wtedy, gdy jeden z partnerów jest sterylny. Całkowita bezpłodność jest często spowodowana uszkodzeniem funkcji komórek rozrodczych w czasie życia płodowego przez toksyny. Takie toksyny nie szkodzą matce, lecz są bardzo niebezpieczne dla płodu i jego rozwijającego się układu rozrodczego. Produkty chemiczne takie jak środki czystości, lakiery do paznokci, leki, hormony syntetyczne mogą uszkodzić układ rozrodczy płodu. Kiedy dojrzeją kobiety mogą nie produkować pęcherzyków Graffa a mężczyźni nie produkują plemników. Jeśli partnerzy zostali zbadani pod tym kątem i wyniki negatywne, innymi słowy są płodni, wtedy problemy z poczęciem mogą być powiązane z niewłaściwym określaniem czasu owulacji lub brakiem równowagi hormonalnej, która zakłóca owulację lub zagnieżdżenie zapłodnionego jaja w śluzówce macicy. Zakłócona równowaga hormonalna może spowodować wstrzymanie owulacji jak również może prowadzić do poronień. Taka nierównowaga hormonalna prowadząca do poronień jest spowodowana przez niewydolność fazy lutealnej lub inaczej niewydolność ciałka żółtego. Faza lutealna obejmuje czas od owulacji do miesiączki. Podczas tej fazy wzrasta poziom progesteronu, który odpowiada za rozwinięcie się śluzówki macicy i przygotowanie jej na przyjęcie zapłodnionego jaja. W czasie ciąży odpowiedni poziom progesteronu jest odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Jeśli poziom progesteronu spada ciąża może zostać nie utrzymana. Wszystkie te problemy pozwala zdiagnozować Baby-Comp, a dzięki rozpoznawaniu owulacji może on stanowić bardzo znaczącą pomoc w staraniach o potomstwo" fajne? a teraz cena 2400 zł. to nie dla mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka32
chociaż jest jeszcze druga strona medalu, ponoć można zakupić na raty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslę że fajne ale takie same wyniki daje mierzenie temp. termometrem codziennie rano i zapisywanie danych. No i ta cena..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betka-dzięki za info. Dobrze wiedzieć, że coś takiego jest. Ale za taką cenę to ja sobie tylko mogę o tym poczytać..... Limako-wywołuję Cię.....Gdzie jesteś??????!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam magdallena- przeszłaś sporo! jednak najważniejsze ze chcesz działać dalej!!! zaglądaj do nas częściej ....razem łatwiej przez to przejsć ...bo my tu wszystkie mamy jeden i ten sam cel! :) aggi- też by mnie interesowały takie ziółka o któych piszesz! zawsze to można jeszcze dodatkowo pomóc naturze... Szacha- no to czekamy na dobre wieści! to chyba sroda? trzymamy za Ciebie ;) betka32- fajna rzecz nie powiem -ale nie na każdą kieszeń...z drugiej strony ta cała analiza moze nie być tak jednoznaczna w \"domowych warunkach\" jednak lekarz fachowo okresli jakie są dane parametry...póki co ja nadal trzymam się \"mojego urządzonka\" jakim jest termometr ;) u mnie 17 dc no i czas wyczekiwania..... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Szachy
Rutinoscorbin jest zabroniony w pierwszym trymestrze ciazy wiec lepiej go nie bierz bo uszkadza uklad nerwoy dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wiadomość o Rutinoscorbinie, dobrze ze nie brałam tego długo. No to teraz już nie wiem czym wyleczyć przeziębienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szacha-slyszalam,ze nawet domowe sposoby z malinami nie sa za dobre bo cos tam moga powodowac (rozgrzanie org., i ew, rozszerzenie naczyn...etc). Ale nie dajmy sie zwariowac!!!!! Najlepiej zapytaj lekarza. Uważam, ze o wiele niebezpieczniejsze jest nie leczenie tego i pozwolenie by rozwinelo sie tak mocno iz trzeba by np. antybiotyki brac!!! Na pewno by nie zaszkodzilo bys polezala w domku ze 2 dni. To na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zapomniałam napisać słyszłam dzisiaj w Zet-ce ze nie należy w ciąży pić alkoholu (to rozumiem) ale nawet wina czerwonego!!! kobieta tłumaczyła ze niektórzy lekarze polecali to swoim pacjentkom na krwinki czerwone itp. a to jest bład! mówiła ze nie należy ryzykować...zdziwiłam sie trochę bo słyszałam też opinie o tym winie aby go pić na polepszenie endometrium (nie tylko tu na forum ale tez z innego źródła) ...kobieta uważa ze kobiecie może nic nie być ale dziecku owszem .. no i bądź tu człowieku mądry......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×