Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Nie umiem myć okien

Nie umiem myć okien?

Polecane posty

Gość neo721
Ja mam myjkę do szyb z mikrofibrą Yorku, sprawdza się już długi czas, sprzęt niedrogi a naprawdę bez zarzutu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szopa 2000 można umyć kwasem fosforowy trzeba go trochę zostawić na szybie i potem przetrzeć gąbkę do mycia talerzy tą drugą ciemnozieloną stroną pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobra mikrofibra przeznaczona do mycia okien i woda sprzedają przeważnie 2 jedna na mokro druga na sucho i myje 8 okien w godzinę lajtowo jeden patent jan niezbedny ma mikrofibre do podług dobrze zbiera wode i tak wysuszyłem samochód bez wykręcania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup sobie porządny płyn LUSTRA I SZYBY BEZ SKAZY Alchemica, miękką ściereczkę (z mikrofibry polecam) i kłopot z myciem masz z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezsmug
A gdyby nie chciało się Wam rozdrabniać nad tą czynnością, to może warto pomyśleć o firmie sprzątającej? Ja doszłam do takiego wniosku w okresie wielkanocnym - gościłam rodzinkę i zdecydowanie przerosła mnie ilość zadań... Poszukałam w necie opinii, spośród kilku wybrałam HOJO clean i już, gotowe :P nie "ludwiki" czy gazety - a też nie płaciłam szczególnie wygórowanej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak można nie umieć umyć okien?? Przecież to normalna, łatwa sprawa. Możesz sobie zakupić taką myjkę parową, która ułatwi Ci mycie okien. Są również płyny, które podczas mycia nie zostawiają smug. A wiadomo smugi na oknie to najgorsza rzecz. Szczególnie wygląda to słabo podczas świecenia słońca w szyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam sobie Jana niezbędnego takie proste urządzenie: gąbka i gumowa ściągaczka na długim kiju. Jest bardzo bardzo praktyczne, do tego używam dobrego płynu Alchemica i ściereczkę do mycia okien też Jana Niezbędniego. Oczywiście jeszcze gumowe rękawice. Tak przygotowana myje okna szybko i sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd wziąć papierową gazetę? Ja używam płynów do okien wyłącznie z górnej półki (sotin, alchemica). do tego dobrą ściereczkę (Jan Niezbędny) i jakoś daję radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też myłam zawsze mikrofibrą, jaka kolwiek. Ostatnio dostałam w prezencie specjalna ściereczkę z mikrofibry do mycia okien, ma zupełnie inny splot i jest gładka. Rzeczywiście fajnie się myje, czy przeciera na sucho szyby i lustra. Preparaty do mycia kupuję renomowanych firm. Robię zawsze duże zakupy, zapasy na dwa-trzy miesiące i nie musze już się tym przejmować. Przy okacji kupowania pakietów dostanę zawsze jakiś gratis. ścierka jest Jana, płyny Sotin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam – mikrofibra jest najlepsza na świecie :D Ja ostatnio kupiłam zestaw ściereczek York. Teraz mam na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1996x
Ja nigdy nie miałam problemów żeby dokładnie umyć okna, ba nawet zastanawiam się czy nie robić tego za pieniądze. Ostatnio czytałam taki artykuł http://letitbit24h.pl/mycie-okien-za-granica/. Ciekawa jestem czy warto pojechać za granicę do mycia okien :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja811
Ja sobie bardzo chwalę ten odkurzacz do szyb http://leifheitsklep.pl/odkurzacz-do-szyb-p46417 bo łatwo usuwa wodę z każdej powierzchni i nie zostawia śladów. Można sprzątać nim nie tylko szyby ale i kabiny czy płytki w łazience. Ponadto jest bardzo łatwy w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex06
Też kilka dni temu kupiłam ten odkurzacz Leifheita i po raz pierwszy w życiu mam uciechę myjąc okna (bo nie cierpiałam tej czynności). ten sprzęcik jest fenomenalny. Jednak myślę, że sprawdzi się przede wszystkim u tych, którzy mają dużo okien do mycia,bo do 1-2 to niekoniecznie warto wydać 185 zł (tyle dałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprościej jest umyć okna przy użyciu ściągacza do wody. Należy szybę skropić płynem do mycia szyb, a później ściągnąć za pomocą ściągaczki. Szyby czyste i co ważniejsze - bez smug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smugi to bardzo często wina nieodpowiedniego płynu do szyb. Ja też miałam z tym problem, ale zaczęłam kupować profesjonalną chemię czyszczącą od tej firmy http://petrusserwis.pl/ i problem zniknął. Warto porozglądać się za takimi środkami, bo są naprawdę bardzo wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do merkaba-gdzie w niemczech mozna kupic sciereczki jemako i wjakim sklepie po 5 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to wina środków czystości, może nieprawidłowej techniki. Ja najpierw myję okna szmatką z płynem, żeby zszedł brud, a dopiero później przecieram środkiem do okien. A i zawsze korzystam z ręczników papierowych, tylko muszą być grube i się nie rozwarstwiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam z tym kiedyś problemy ponieważ zawsze zostawały brzydkie smugi. Teraz używam myjki do okien i jest o wiele lepiej. Taką myjkę możesz kupić tanio np na www.aatrenkar-karcher.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicjaalaa
Ja kupiłam robota do mycia okien od Mamibot.tech, bo to było moje znienawidzone zajęcie i trzeba się namęczyć przy myciu ręcznie, a tak to raz umyje ręcznie i przez długi czas mam czyste okna jak włącze sobie robota tak co trzeci dzień. Regularna cena jest bardzo atrakcyjna, a czasami można nawet dorwać w ich outlecie za grosze, ja sobie co jakiś czas sprawdzam tutaj : https://mamibot.tech/pl/45-outlet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetnie w myciu okien oraz innych szklanych powierzchni sprawdza się pumeks. Sama go używam do usuwania trudnych zabrudzeń. Polecam wam zgłosić się do firmy www.pumeks.pl, która sprzedaj***ardzo dobry pumeks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz też kupić myjkę do okien. Znacznie przyśpiesza cały proces mycia, a okna są o wiele czystsze i bez żadnych smug. Ja taka myjkę zamówiłam z www.aatrenkar-karcher.pl i jestem z niej bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×