Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Nie umiem myć okien

Nie umiem myć okien?

Polecane posty

Gość chuda_jak_słomka
do docierania na sucho żeby nie było smug polecam ręczniki papierowe firmy Mola, ja takie używam, bo są chłonne i nie przedzierają się szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robespierrek
Najlepsze są ściereczki firmy Jemako. W zestawie kupuje się kilka ściereczek. Do mycia okien są dwie - pierwszą "rozbija" się brud na poziomie cząsteczkowym a drugą wyciera i poleruje. Efekt zawsze idealny niezależnie czy świeci słońce czy nie. Nie ma smug!!! Niestety w Polsce nie ma sieci sprzedaży tej marki. Można je kupić jedynie w europie zachodniej. jemako.de Najważniejszą cechą jest - nie używanie żadnej chemii - tymi ściereczkami można myć wszystkie przedmioty w domu bez obawy o zdrowie domowników. Pozdrawiam. Osobiście jestem mega zadowolony. Służą mi już ponad 3 lata i nie widać żadnych oznak zniszczenia, zmechacenia... Są jak nowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soanlay
Potrzebne rzeczy: -gąbka (lepsze duże) -płyn do mycia naczyń (najlepszy Ludwik Plus, w przezroczystej butelce) -ściągaczka do szyb http://aga-dom.pl/images/wieloobrazkowe/DSCN2980.jpg -miska z czystą wodą (średnica miski większa niż szerokość ściągaczki) -jakieś suche ręczniczki kuchenne Plan działania: Namaczamy gąbkę w wodzie, lejemy kapkę płynu i myjemy szybę (myjemy piana wytworzoną na gąbce, a nie rozcieramy płyn na całej szybie, a woda spływa z gąbki). Jeżeli jest ciepło i okno mamy od strony południowej, to musimy się uwijać, bo jak piana zaschnie, to będzie znać. Następnie ściągamy ściągaczką od strony prawej do lewej, od góry do dołu (pokrywając nowym torem to, co juz zmyliśmy. ma się pokrywać tak z 5 cm). Resztki piany usuwamy ręczniczkami. A, i za każdym pociągnięciem od jednej strony okna do drugiej płuczemy ściągaczkę w wodzie (gąbki nie płuczemy, raz namylona na pare okien starczy). No. I tak sie nauczyłam robić od mamy. Mam 16 lat, a tak myję okna od 4 lat. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mac Gaywer
a wystarczy dwie ściereczki z mikrofibry i woda !!! żadnych płynów, gazet, ręczniczków i ........smug !!! Jedną myjemy brud, drugą do sucha i tyle . Do kupienia za grosze w Biedronce , najlepsze z firmy Stella Gwarantowana satysfakcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rerreee
ja myje papierem toaletowym, niewiem czy tak dobrze dziala jak gazeta ale dziala swietnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwajola
a ja za namową mamy koleżanki kupiłam dwa lata temu ściereczkę która nazywa się scrub i myje tylko sama wodą. To jest prawdziwa rewelacja. Myję szyby samą wodą w słońcu czy w deszczu to nie ma znaczenia. Wycieram szybko ręcznikiem i nie mam żadnych smug. A ściereczką w domu naprawdę myję wszystko. W łazience tylko używam do niej cytryny przekrojonej na poł. Przecieram sokiem potem czyszcze swoim skrabem, płucze i wszystko lśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile pań domu, tyle patentów na mycie okien;) Ja używam Clina z alkoholem - nie zostawia smug. A do mycia tylko bawełniane ścierki, które robię ze starych prześcieradeł czy pościeli. Zawsze tego mam pełno, wystarczy wyprać i sprawuje sie super. Próbowałam innych, kupnych, ale albo rysowały mi szybę, albo zostawiały kłaczki. No i starczają na dłuuugo. Najpierw myję ramy i szybę na mokro, żeb zmyć kurz, a jak wyschnie, to raz-dwa Clinem i jest Ok:) Zresztą przy plastikowych oknach to przyjemność, jak dawniej miałam stare drewniane skrzynkowe otwierane na zewnątrz..... wtedy to człowiek czuł że żyje:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clarity Firma sprzątająca
Masz jeszcze szansę kupić zimowy płyn do spryskiwaczy samochodowych (-22), zawierający alkohol. Cena 10 zł za 5l. Przelej do spryskiwacza pryskaj na szybę i przecieraj dobrą ściereczką (nigdy gazetą). Szybciej i dokładniej będzie jak kupisz profesjonalną ściągaczkę i mopa oraz profesjonalny środek np. Buzil - Buz window master i szyby czyste. http://clarity.firmy.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myłem na słońcu w zestawie miałem 13 szmatek, ścierka z mikrofibry i płyn do szyb z alkoholem i dzień wolny. polerowałem szybki chyba godzine i były jak diamenty ! da sie na słońcu :D facet tez potrafi !!! >:[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiayeti
Mieszkam w Belgii od pewnego czasu i tutaj myje się okna ciepłą wodą z amoniakiem i odrobiną jakiegokolwiek płynu do szyb (dla zapachu), a wodę zbiera się ściągaczką do okien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1984
A JA MYJE NAJPIERW PŁYNEM Z ALKOHOLEM A POTEM SPRYSKUJE WODA I POLERUJĘ I GOTOWE OKNA BEZ SMUG!!!!!POZDRAWIAM NAWET W SŁOŃCU SIE NIEMARZĄ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1984
DAJCIE ZNAĆ CZY TO DZIAŁA ZAJMUJE SIĘ SPRZĄTANIEM!!!!POZDRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OKNA
Od pół roku pracuję jako sprzątaczka na basenie. Mam problem z myciem szyb, po prostu czym bym je nie umyła to zostają okropne smugi. Nawet ludwik nie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franiu
A moja mama od 18 lat myje okna wodą i wciąż tą samą myjką z HaRa. Rewelacja, dużo szybciej, bez ludwików, ajaxów itp. Po umyciu ma się wrażenie, że nie ma szyby. Polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annazyp
a jak umyc duże oikno zewnętrzne - zabudowa, ktorego nie mogę wyjąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,otóż miałam na szybach plamy po ingruncie i wyczytałam że zlikwiduje je atlas szop 2000, no więc użyłam tego preparatu po czym zauważyłam że powstały smugi jagby od wody których za holere niczym nie moge usunąć.Próbowałam chyba już wszystkiego.Znacie jakieś sposoby żeby to usunąć?? bo już sama nie wiem czy dobrze zrobiłam używająć tego szopa,chociaż wyczytałam że nadaje się on też do szyb. HEEEEEEEEEEEELLLLLLLLPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorzowianka66
dobrze sie poleruje szyby ponczochami lub rajstopami ponczochowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eureka firma sprzątająca
Witam, wszystkich którzy nie potrafią, nie mają czasu lub po prostu ochoty na mycie okien w Poznaniu i okolicach zapraszam do skorzystania z usług firmy sprzątającej Eureka www.i-eureka.pl lub jeśli chodzi o same okna www.mycieokienpoznan.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup sobie mikrofibrę
dobrze jest sobie nabyć jakąś dobrą ściereczke z mikrofibry ( http://www.to-ma.com.pl/scierk(...)ofibry,k23.html ) z pewnością docieranie stanie się łatwiejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemuo
Zatrudnij dziewczynę ze SLAMPY :> Dobrze myją okna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freedooom
oj a ja myślałam, że jestem jedyna, że nie potrafię myć okien. Niby to taki proste się wydaje, ale jakoś nie specjalnie mi to idzie, poza tym, jakbym się nie starała to mi smugi zostają. Ale w końcu przestałam się męczyć i wynajęłam firmę błyszczy, sprzątają dokładnie całe mieszkanie i raz na miesiąc jest mycie okien. Nie wiem jakich środków i sposobów używa ta pani co u mnie sprząta, ale naprawdę jest dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem co z tymi oknami jest, ale mnie też się nigdy nie udaje umyć ich dokładnie. Myję, poleruję, a potem zaświeci słonko i widzę tylko takie smugi, co mnie doprowadza do obłędu, bo się człowiek namęczy a potem i tak się okaże, że niedokładnie. Ale zainteresowałaś mnie tym błyszczy. Powiedz ile pieniędzy biorą za umycie okien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To zależy ...
Sekret mycia okien, to jedynie dobra ściereczka, płyn może być najtańszy. Ja w jednej wodzie umyje całe okno, potem tylko płynem do szyb, ale to nie jest konieczne, bo okna są na błysk umyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilla01
Ja niestety też mam z tym problem. I w sumie dobrym rozwiązaniem byłoby wynajęcie takiej firmy. Muszę to jeszcze przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilusia
Witam! Mycie okien, to dla mnie pestka. Nie używam żadnych płynów, tylko zwilżoną wodą ścierkę z mikrofibry. To ścierka, którą kupiłam kilka lat temu, dałam za nią 50 zł, ale wcale nie żałuję, bo mycie okien teraz jest bardzo łatwe. Zwilżoną ścierką zmywam dokładnie całą szybę z obydwu stron i gotowe, nie ma żadnych smug. Wszystkie okna myję tą ścierką. Po skończonej pracy piorę ją używając tylko i wyłącznie zwykłego szarego mydła płuczę, suszę i jest gotowa na następny raz. Nie wolno jej prać w detergentach, bo straci swoje właściwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem kawalerem i mieszkam sam na wysokim piętrze, więc okna myję 2 razy w roku (gdy już mają cechę przyciemnienia). Akurat dzisiaj wypada ten dzień :) Już się boję na tą okoliczność, to po prasowaniu druga domowa rzecz której nie znoszę. Nie mam nawet żadnych środków, mogę te okna umyć wodą z płynem do naczyń, a potem ściągnąć wodę taką gumą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×