Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Nie umiem myć okien

Nie umiem myć okien?

Polecane posty

Gość a j polecam tak
na brak smug: jedna strona okna ruchy mycia w pionie, a druga strona okna w poziomie. Okna najpierw myje woda z plynem do mycia naczyn by pozbyc sie tego brudu, a pozniej plyn do szyb z alkoholem lub octem reczniki papierowe lub szmatka mikrofibra, poleruje szmatka z mikrofibry jesli trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja myje sama
woda i tez sa super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia_samosia1980
Trzeba tylko kupić dobrą ściągaczkę i płyn do mycia i okno wygląda jak by nie było w ogóle szyby. Ja osobiście używam produktów ze strony www.zlotesrodki.pl ponieważ mają sprzęt dla profesjonalistów dla detalu i całkiem dobre ceny w stosunku do jakości. Do sprzątania domu ich produkty są niezastąpione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilialuiza
Gazetą nie próbowałam. Ręcznik papierowy lub papier toaletowy-choćby szary też jest super. I płyn z alkoholem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadne Ajaxy, Cliny i inne ustrojstwa .Płyn do naczyn , a drugi raz po głębokim brudzie , sama woda i urządzenie na parę super okno jakbyś szybę wybiłą bez zadnych smug i wiekszego czyszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka667
Witam!fajna stronka, dzięki Waszym wpisom zostałam naprowadzona jak myć ona , bo już myślałam ,że coś ze mną nie tak hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urszullla
Ja polecam bardzo dobry środek na bazie alkoholu, dzięki czemu wysycha szybko i nie pozostawi smug oraz dobry papier nie pozostawiający kłaczków, nie pylący. Bardzo dobre produkty można kupić w sklepie internetowym esilver tam jest duży wybór. Ja polecam sprawdzony środek do mycia szyb oraz czyściwo do wycierania. Kto kupi nie pożałuje, będzie zadowolony. Nie chcę robić reklamy sklepu, ale te produkty do mycia szyb są naprawdę OK. Polecam Dla zainteresowanych podaje linki na te produkty http://esilver.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ewa_79
Witam. To może ja podzielę się swoimi doświadczeniami z myciem okien. Czego ja już nie spróbowałam?? Płyny do mycia szyb...być może ja jestem inna ale każdy nawet ten najdroższy sprawiał że miałam tłuste dłonie więc myślę że to jest przyczyna tych smug. Uwielbiam czyste okna bez smug lecz do pewnego czasu mi to nie wychodziło. do pewnego czasu... mój sposób: ramy myję wodą z płynem do naczyń. DO SZYB: miska,ciepła woda,i...płyn do płukania(nakrętka). myję szyby tym roztworem,następnie wycieram do sucha zwykłą ściereczką,i trzeci krok...poleruję ale wystarczy na to tylko chwilka i zero siły. DLA MNIE JEDYNY SPOSÓB NA IDEALNE OKNA. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela912
Dzisiaj umyłam okna metodą z tego topiku - woda z octem spirytusowym w proporcjach 9:1, gąbka i polerowanie gazetą. Okna wyglądają świetnie, jakby nie było szyby. Ludzie wydają kilkadziesiąt zł na jakieś ściereczki, płyny, ściągaczki czy inne bzdety, a wystarczy gąbka, ocet, woda i gazeta :p Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy płyn, ściągaczka i ręcznik papierowy, przeciętne skrzydło okna umyte w 1 minutę (obustronnie). Napisz, że wodą z octem i gazetami robisz szybciej i dokładniej to ci się w twarz roześmieję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc od okien
zadno z was nie potrafi profesionalnie umyc okna . kup plyn do szyb dobry a nie gowno tanie kup specjalna sciereczke ( ona wyglada troche tak jak sztuczny baranek czesto jest zakladana na raczke) nalej do wiadra wody z niewielka iloscia plynu do szyb ( nie za duzo bo sobie z piana nie poradzisz i beda smugi ) opedzluj okno ta sciereczka zamaczona w wiadrze z plynem oczywiscie a potem sciagnij wszystko sciagaczka , rogi i kanty okna przetrzyj recznikiem papierowym . gotowe. nie myj w sloncu bo slonce bardzo szybko wysudszy plyn na szybie zanim zdazysz sciagnac i powstana smugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela912
Do gościa z 5:00. Okna są czyściutkie i bez smug. Metoda bardziej czasochłonna niż Twoja, jedno skrzydło z dwóch stron to tak z ok. 10 min mi zajęło. Pierwszy raz wypróbowałam tę metodę, więc może jak ktoś tak od kilku lat myje okna, to szybciej robi, nie wiem. Jak dla mnie to nie jest żaden problem, że trochę dłużej mi to zajmie, jeśli ta metoda jest tak tania, a przy tym skuteczna. Butelka octu 0,5 litra 1-2 zł. Gazet użyłam starych i nikomu nie potrzebnych. Myj sobie ściągaczką za 200 zł jeśli chcesz. Ja wolę octem i gazetą i uzyskam ten sam efekt. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze ocet. Jesli nie ma tego do okien to moze byc przeciez nawet ten jadalny. :) ciepla woda + ocet, ja myje gąbeczka, sciagam sciagaczką no i potem sucha szmatka 'obcieram' boczki :) gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tssdsd
Ja też nie :) zawsze zostają smugi :) może tak jak ja powioeż to profesjonalistom? :) mogę dać Ci namiary jak chcesz: http://www.dobryserwis.waw.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleano
Mycie okien i witryn szklanych - łatwe, bezpieczne i opłacalne System Cleano to rozwiązanie, które pozwala radzić sobie z czyszczeniem i myciem jakichkolwiek powierzchni szklanych i nieporowatych w pomieszczeniach wewnątrz budynków - witryn, okien, ścian, instalacji wentylacyjnych i innych powierzchni, które znajdują się do wysokości 5 metrów! Od dawna wiadomo, że najbardziej wydajnym i bezpiecznym sposobem mycia zewnętrznego oszklenia jest stosowanie specjalnych systemów dostarczania wody do wymaganej wysokości. Ale, niestety, jeśli chodzi o mycie okien i innych przezroczystych i nieprzezroczystych powierzchni wewnątrz budynków, systemy te nie mają zastosowania, ponieważ szkodzą podłogom. System Cleano składa się z aluminiowego teleskopowego drążka, do którego jest dołączony z jednej strony mały zbiornik wody destylowanej, a z drugiej - uchwyt, na którym jest zamontowana nakładka z tkaniny z mikrowłókien. To zaskakująco zwrotne, łatwe i wygodne narzędzie, aby umyć i oczyścić wszystkie trudno dostępne miejsca, niewygodne, wąskie lub obstawione meblami - praca w pełnym komforcie. Główną cechą systemu Cleano jest połączenie zdolności oczyszczonej wody i mikrofibry gwarantujące wyeliminowanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, bez użycia środków chemicznych, przy zużyciu niewielkiej ilości wody. Woda destylowana zastosowana do mycia działa jako rozpuszczalnik, a mikrowłókna skutecznie zbierają rozpuszczony brud, nie zostawiając smug. Zdolność do dokładnego kontrolowania ilości rozpylonej na powierzchni wody całkowicie eliminuje kapanie na podłogi. Stosowanie Cleano eliminuje potrzebę przygotowania roztworu roboczego w ciężkich wiadrach, drabiny lub odpowiedniego podestu, stosowania klasycznych ściągaczek, które również wymagają odpowiednich umiejętności. Ergonomia połączona z łatwością obsługi systemu Cleano skraca czas poświęcany na sprzątanie do 50 proc. Rezygnacja ze środków chemicznych wpływa korzystnie nie tylko na budżet firmy czy gospodarstwa domowego, ale również jakość środowiska wewnątrz pomieszczeń. Co więcej, praca takim narzędziem pozwala błyskawicznie i szybko reagować na pojawiające się zabrudzenia, na każdym oknie, lustrze, witrynie i innej powierzchni nieporowatej wewnątrz budynku. Importerem i generalnym dystrybutorem systemów Cleano w Polsce jest firma Carta z Michałowic k/Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieee no żeby kogoś wynajmować to nie wiem jakie trzeba mieć te okna i ile ;) a jak ktoś się obawia octu to może sobie kupić „ściągaczkę” za dużo dużo mniej, ja mam małą z dozownikiem na płyn i mycie idzie szybciutko;) naprawdę teraz jest tyle fajnych sprzetow do domu, z resztą zobaczcie sobie chociażby na stronkę yorka http://york.pl/start/products/search?search=myjka+ze+spryskiwaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super wiedziec jak byc milionerem 333 www.youtube.com/watch?v=nlPRhdwZtxQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze mycie woda z dodatkiem kilku kropli płynu do naczyń, drugie mycie woda z odrobiną denaturatu plus pielucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czytam te wszystkie wypowiedzi i się zastanawiam, czy dla Was mycie okien ogranicza się tylko do szyb???? przecież trzeba umyć także ramy, framugi, parapety. Zwłaszcza plastikowe białe ramy myje się cholernie trudno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow o myciu okien wykorzystując gazety nie słyszałam !!! Ja sama nie mam z myciem problemów ale nie używam do polerowania żadnych kupnych ściereczek itp. zwykła bawełniania ściereczka i jest extra ! Ale jak by ktoś potrzebował do wiekszych powierzchni to polecam... http://geotechuslugi.pl/mycie-okien.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaGosposia
Ja to robię szybko, sprawnie, bez smug i w pełnym słońcu. używam płynu Sotin G140 i ściereczkę z mikrofibry. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawodowa sprzataczka
sciereczki Jemako ( ale tylko oryginalne) to najlepsze co moze byc. tylko ze nie kosztuja one 5 Euro, ale okolo 20 Euro. Pomimo to, to najlepsza inwestycja jezeli myje sie duzo i czesto. Sama ich uzywam wiec wiem o czym mowie. Mozna je prac non stop w 60 stopniach, a dalej wygladaja jak nowe. Pewnie ze Wy tez polerowaniem i nakladem pracy wypucujecie okna na blysk, ale po co to robic w 4 godz. jak mozna zrobic w 2. Wystarczy woda i szmatka, wiec przekalkulujcie sobie ile zaoszczedzicie na ludwikach, plynach do szyb itd., ze o czasie nie wspomne. Naprawde polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×