Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziabnął skubany babcię

Bolerioza - ktoś z Was chorował ?

Polecane posty

Gość zwinna
Najlepiej od razu po ukaszeniu brać Doxycyklinę przez kilka dni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slapman
Chroniczne przemęczenie,migreny i piekielne bóle stawów.Badanie dodatnie a w następstwie 4 tyg doxocykliny.Dwa miesiące przerwy i badanie- wynik wysoko dodatni.Miesiąc przerwy i 3 tyg doxocykliny.Cztery miesiące przerwy.Bóle mięśni,stawów i ścięgien falowo.Raz troszkę niby mniej i znowu bardziej,lecz cały czas..........Kolejne badanie,dwa miesiące przerwy i jeszcze raz żeby porównać czy malejąco czy rosnąco.Badanie mam za trzy tyg.Zobaczymy? Lekarz twierdzi,że anty ciała mogą utrzymywać się na wysokim poziomie bardzo długo,a objawy typu bóle mięśni i stawów nawet do pięciu lat.Ja pitolę co za świństwo........Rumienia jako takiego nie miałem,raczej plamkę przypominającą liszaj.Moje objawy to faza przewlekła i leczenie może potrwać długo.Po kolejnym badaniu będę wiedział czy to już jestem ''zdrowy'',czy może inny antybiotyk,a może leczenie szpitalne i leki podawane iniekcyjnie.Pozdrawiam wszystkich boleriowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika56
Witam serdecznie ja nie wiem kiede mnie wgryzł nie wiem cz to był kleszcz,czy meszka ,czy końska mucha niewiem kiedy ,miałam tylko rumień ,dostałam dexe 4 tygodnie ,badanie ,wynik bardzo wysoki jutro odbieram wynik i do lekarza, zobaczymy co dalej.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
jeżeli chodzi o borelioze, wyniki nie zawsze ja potwierdzą jeśli macie objawy, trzeba to leczyc szpital, antybiotyki nie dają gwarancji wyleczenia to się ciągnie latami!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michanio
witajcie Miałem kleszcza usónołem go sobie i na następny dzień dostałem rumieńca , udałem się do lekarza , lekarz powiedział ze to może być borelioza ; - ( Od razu dostałem antybiotyk "unidox" . Czuje się dobrze, jak zawsze , tylko ten rumieniec i swędzenie ... Można jakoś samemu sobie pomóc ? Jeść coś ? albo nie wiem .. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gatania
Cześć, mam do Was pytanie - wczoraj wieczorem usunęłam sobie kleszcza. Był malutki (chyba jeszcze się nie najadł), najprawdopodobniej ugryzł mnie w niedzielę po południu. Na razie mam tylko małą, czerwoną plamkę, jak po ukoąszeniu komara, brak objawów swędzenia. Dziś rano zaczęłam czytać o boleriozie i szczerze przyznam, że od tego momentu zaczęłam się bać. Wiem już, że to podstępna choroba, objawy magą wystąpić bardzo szybko lub nawet po kilku latach. Przypomniałam sobie, jak kiedyś (ok. 10 lat temu) usunęłam sobie malutkiego kleszcza, też miałam taką małą plamkę i objawy grypy przez dwa dni. Później poczułam się lepiej, jak gdyby nigdy nic i przeszłam nad tym do porządku dziennego. Jestem z Warszawy i chcę zrobić sobie badanie na boleriozę, ale nie wiem gdzie to jest możliwe. Che miec pewność, czy ktoś może mi coś podpowiedzieć w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badania możesz
zrobić w centrum badań dna w Poznaniu, można też w Lublinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slapman
Badania na boleriozę można zrobić w szpitalu chorób zakaznych przy ul.Wolskiej w Wawie,lub przy Chocimskiej (na tyłach silver screen)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommy 77
Witam nareszcie mam wyniki i jestem juz po 3 tygodiowej kuracji Ceftriaxon2g rewelacja nie mam juz problemow z koncentracja i zaczynam normalnie zyc!!! ale troche mi watroba siada gpt77u/l to po tych abx dlugo nie pisalem bo stracilem nadzieje ale teraz jest ok ! Mam nadzieje ze u was juz tez cos do przodu poszlo i zdrowiejecie . to byla gechenna musialem zrobic badania na hiv na hcv hbv tsh gpt no i na elisa borrelien elisa mam 67,6 norma 1-20 i prawie wszystkie inne tez sa dodatnieigGp58+igGvissE++igmOSpC B spielmanii++ igm OspC B. sensu stricto ++ IgM OspC B. garinii++ igm OspC B afzelii ++ itd. a skubany ugryzl mnie przd 7 laty to tak dla porownania z innymi te wyniki i tak nie wiem do konca co to znaczy.po tej kuracji przestaly mnie bolec plecy i stawy i kosci ale bylo to nie przyjemne zdrowienie codziennie kroplowa a co tam u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa86
Jestem zdania ze najlepszym wyjściem na to świństwo jest leczenie szpitalne.Najlepiej w szpitalu w którym sie na tym znają czyli jakims zakaznym.Ja leżałam w Bytomiu i jestem zadowolona.Czułam sie paskudnie wszystko mnie bolało, gorączka, brak koncentracji rozdrażnienie.A teraz jak rekoł odjoł po co sie meczyc i ryzykowac jakimis powikłaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo szpital w Bytomiu jest
najlepszy w Polsce podobno :D Jeden z dwóch, ale nie wiem jaki ten drugi i gdzie ;P Czytałam w gazecie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celesto
Czesc. Dzisiaj dowiedzialam sie ze jestem chora i chcialabym prosic o namiary na dobrego specjaliste. Prosze przesylac odpowiedzi na moj mail. celesto3@gmail.com Z góry dziękuje. zycze wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika56
To prawda szpital w Bytomiu jest b. dobry ,ale warunki do bani higiena pod psem ,sanitariaty ? średniowiecze jeden klop żenski i męski prysznic tak samo ,miesiąc jest długi, po nocach żeby się wykąpać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika56
Witam serdecznie ,po wynikach widac że ugryżł mnie dwa razy jeden wynik był lepszy drugi podwyższony, przekaz do szpitala ,dziś wracam ze spaceru i co widzę? znowu wyszarpłam skubańca ,chyba juz nie wytrzymam,przeraża mnie to czemu na mnie lecą ,co mam robic czy ktoś miał tyle razy kleszcza? znaczy czy był pogryziony ,proszę odpiszcie.Milutko pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika56
Czy macie jakąś diete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata4
Przerażona jestem, bo właśnie dziś dowiedziałam się, że mam to ŚWIŃSTWO! Ludzie mówcie gdzie leczyć się w okolicach Rybnika - jakiegoś dobrego lekarza doradźcie - PROSZĘ!!!...jestem nie do życia - mam wrażenie, że nie podołam. Wskaźnik IgM jest 356,97 RU/ml, wskaźnik IgG: 31,53 - wszystko dodatnie.:(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betsi71
witam, czy ktoś leczył się u dr Ozdoba w Łańcucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa_89
Dlugo tu nie zagladalam... Beata4 jesli chcesz namiary na lekarza to napisz na mojego maila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endriu286
WITAM POTRZEBUJE DOBREGO LEKARZE OD BOLERIOZY POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg______
mnie ugryzł kleszcz w 1986 roku. Kto wtedy słyszał o boreliozie! Rumień był na jakies 25cm srednicy przez ok 3 miesiące, ale głupia nastolatka (ja!) uznałam, że cos mnie użarło i tyle. Oprócz rumienia nic mi nie było, ale od kilku lat drętwieją mi ręce. Badania kręgosłupa nic nie wykazały, nie jest to też cieśń nadgarstka. Pzreczytałam gdzieś niedawno, ze drętwienia są też objawem boreliozy. Ale po tylu latach? Ktoś tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endriu286
Tommy 77 POTRZEBUJE NUMER TEL DO CIEBIE MAM PARE PYTAŃ MOJA ZONA WŁAŚNIE TRAFIŁA DO SZPITALA A Z TEGO CO CZYTALEM JAKIŚ LEK CI POMUGŁ NA TĄ BOLERKE ZGÓRY DZIĘKUJE POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa_89
endriu286 jesli to pilne to zadaj te pytania tutaj, byc moze ktos z osob tu obecnych bral Ceftriaxon lub Biotrakson, a jesli Tommy wejdzie na forum to z pewnoscia odpowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
Witam wszystkich dawno nie zagladałam tutaj widzę wielu nowych po ugryzieniu kleszczy:( ja w siepniu kończe leczenie jeszcze tylko badania w poznaniu i zobaczymy czy jestem zdrowa??? pozdrawiam wszystkich wytrwania i cierpliwości życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
endriu286 ja brałam biotrakson przez tydzień bo wcześniej byłam leczona lendacinem a biotrakson to nasz polski odpowiednik tego leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc 2 miesiace temu mialam kleszcza dopiero pozniej dal o siebie znaki , po jakims 2 dniach bo sie osadzil za kolanem z tylu nogi :O:O poszlam do lekarza go usunac ,zostak usuniety po 3 dniach dostalam szczepionke i druga mialam powtorzyc za 4 tyg lecz nie powtorzylam bo musialam nagle wyjechac :O wiem glupia jestem nie mam zadnego zaczerwienienia ani plamki nic ale teraz jakos mnie kregoslup pobolwea , i rano mrowienie w reki moze to od spania , nie wiem sama nie wiem co teraz robic czy bole kregoslupa czyli tak jak korzonki albo nerki w tych okolicach to moga wskazywac na borelize?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommy 77
Witajcie przepraszam ze tak dlugo sie nie odzywalem ale musialem odpoczac po tym wszystkim i chcialem zapomniec. Wiec jest tak Ceftriaxon jets bardzo dobrym lekiem z tego co czytalem na mojej ulotce jet przeznaczony do leczenia takich chorub jak np H1n1 chorub odkleszczowych w poznych stanach boleriozy i na wszystkie swinstwa odzwierzece i musze powiedziec ze mmi pomoglo .moja watroba troche podupadla ale to na skutek wczesniejszego leczenia ktore mnie tylko rozwalilo no i oczywiscie lekarze ktozy leczyli mnie na depresje i nerwice tacy tez tu sa neurolodzy !! niechce nikomu odradzac lekow zastepczych sa tansze ale....... ja bralem Ceftriaxon 2 g x1 dziennie dozylnie w szpitalu ale kroplowki to wazne .dzis jest duzo duzó lepiej nawet zaczolem biegac i nie mam problemow z koncentracja nie mam boli i przestalem nosic okulary .Alewiem ze do konca tego nieda sie wyleczyc i jak beda sie kiedys pojawiac objawy to znowu pewnie szpital ale mysle ze nie beda i nie wieze tez w to ze ktos sie zupelnie wyleczyl w poznym stadium moze tylko zaleczyl i w euforii napisal ze jest juz zdrowy .Kazdy tak pisze jak mu lepiej ale nie chce was dolowac trzeba tylko dobre leki przyjmowac pod katrola lekarza i nie popadac w depresje leki sa poto zeby poprawiac stan zdrowia i leczyc .dzis mysle o nowej pracy o moich dzieciach by nadrobic ten stracony czas podczas choroby gdy nie mialem ochoty juz na nic i wszystko mnie draznilo gdy nie mialem sily wstac z lozka a kazdy kolejny dzie bez koncentracji byl okrutny .Po tej kuracji wrocilem do ZYCIA!! Zdrowiejcie ludziki bo nie ma nic wazniejszego jak ZDROWIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommy 77
Czesc przeciez szczepionka nie leczy ?! Lecza antybiotyki tak mi sie przynajmniej wydaje .Idz do lekarza i opowiedz mu co ci sie dzieje najlepiej nie tracac czasu idz dio neurologa jak sie da:) ugryzl cie niedawno to nie martw sie !Ale zrob baadania ! Ja ich nie zrobilem i troche sie meczylem . Ale mi tez sie "udalo "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy jestes ? jak bedziesz to odpisz , wyjal mi tego kleszcza , i dal szczepionke .....mysle ze to bylo przeciw boleriozy chyba istnieje taka ? tylko mialam nagly i dlugi wyjazd no i tak sie skonczylo ze nie otrzymalam 2 szczepionki a raczej zastrzyka :O tylko nie wiem jakie sa obiawy boleriozy , bo mnie pobolewa od 2 -3 tyg dol kregoslupa tak jakby korzonki nerki :O a po kleszczu nie ma sladu tam gdzie byl , nic ,zadna plamka.... pozdrawiam cie i zycze zdrowia gdybys mogl mi odp jak sie ta choroba rozwija chodzi po czym poznac to ze bole miesni i stawow juz wiem ale.... :) pozdr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa_89
Nie ma szczepionki preciwko boreliozie :( Mozna zaszczepisc sie przeciwko Kleszczowemu Zapaleniu Mozgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem nowo zdiagnozowaną boreliczką. nie wiem co dalej robić. jeśli ktos wie prosze o podpowiedz. dermatolog przepisal mi unidox na 21 dni po 2 tab. na dobę. mysle ze jeszcze cos powinnam brac na rozbicie cyst i chyba tez szpital. rumien wyszedł mi w lipcu ale miejssce po ugryzieniu było juz pod koniec maja. poradzcie co robić. jestem sstrasznie załamana. nie wiem czy z tym da sie zyc praccować itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×