Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziabnął skubany babcię

Bolerioza - ktoś z Was chorował ?

Polecane posty

Gość grabarka
powinnaś brac Unidox ze 2-3 miesiące... ja się wyleczyłam 3 m-ce + dieta + po antybiotyku Balsam kapucyński przynajmniej nie mam objawów i dolegliwości wejdż na forum i poczytaj, ale też nie bierz wszystkiego na poważnie, bo tam wiecej hipochondryków siedzi niż tych z kleszczem... http://forum.gazeta.pl/forum/f,26140,Borelioza.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
wpisz< borelioza gazeta pl link się nie wyświetla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani mam jeszcze jedno pytanie - jak dlugo trwa leczenie - rok, dwa? i co robić w przypadku nawrotów, też z powrotem leczenie. nie łudzę sie, że to mozna wyleczyć raczej zaleczyć, ale czy da sie z tym funkcjonować np. pracować mieć rodzinę. Czy znacie jakieś osoby które pomimo choroby dobrze funkcjonują albo są bliskie wyleczenia lub sie tez wyleczyły, bo dawno np. nie miały nawrotów.? Bede wdziećzna za wszystkie odpowiedzi. Słyszałam ze kobiety chorujące na boreliozę nie powinny rodzić bo mogą zarazić dziecko. wiecie cos o tym? pozdrawiam i zdrowiejcie ludziska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Grabarki dzięki za szybka odp. a kto ci przepisał ten lek na 2-3mce. jakis dermatolog czy neurolog? czy byłaś w szpitalu? kiedy wykryto Ci tą chorobę? zadam głupie pytanie, ale no cóż,,,,,, możesz mi powiedzieć co to jest abax, bo ten termin sie pojawia dość czesto a nie kumam go. za dwa dni mam jechać na urlop , jak go rezerwowałam to nie wiedziałam ze to cholerstwo we mnie siedzi, czy myślisz ze teraz powinnam głównie w hotelu siedzieć jeśli biore unidox? wiem ze z plazy nici, ale czy bezwzględni powinnam unikać słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
kup w aptece osłonowe do antybiotyku pij jogurty naturalne unikaj słońca ... normalnie funkcjonuję, może sie nie wyleczyłam ,ale nie mam objawów na tamtym forum leczą się po kilka lat i już chyba dostali grzybicy , a ona daje podobne objawy... ja mam 2 lata spokój, jednak dostałam dawki przypominające od kleszczy / jesienią ze 4 i wiosną 5/ , śmieszne - idąc do garażu po kostce...i juz sama nie wiem jak się przed nimi bronić? wyjmuję je i boirę unidox Nie panikuj....wyleczysz się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
mnie dał rodzinny... ale mozesz iść do kilku lekarzy, dermatologa, na pogotowie...jak masz rumień, to powinni Ci dać po 2-3 opakowania...wyłudzaj, bo nie chca takich dawek zapisywać bierzesz 2x dziennie? nie opalaj się! zakup wysokie filtry, bo możesz dostać plam lub poparzeń na skórze gdzie jedziesz? w tropiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn. ze na wiosne i jesień znowu Cie zaatakował kleszcz? miałaś cos po nim, w sensie jakieś bóle lub coś? ja w życiu nie widziałam kleszcza, śmieszne ale dopiero w googlach zobaczyłam jak on wyglada. mnie prawdopodobnie albo komar dziabnął i był on zarażony albo jakieś mieszek, no albo nimfa ale czort wie co. Cieszę sie że u Ciebie jest Ok, dałas mi trochę nadziei bo juz widzialam sie na wózku inwalidzkim i chciałam testament spisywać,. trzeba z tym iść do szpitala po jakies leki rozbijające cysty? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
abx chodzi o zestaw antybiotyków a Ty masz jakieś objawy? oprócz rumienia? do szpitala to ostateczność robią punkcję i podają wlewy .k. 3 tygodnie...ja się nie zdecydowałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak biore dwa razy dziennie. jade do turcji, nie chce sie opalac, mysłałam zeby cos pozwiedzac ale widze ze z tego tez nici. filtry zakupie, pewnie jakaś 50. a myslisz ze np. moge stosować balsamy brazujace lub antycellulitowe - wiem ze głupie pytanie w kontekscie borelki:) robiłaś testy po tej kuracji. w ogóle okazalo sie ze moja mame 4 lata temu tez dziobnak kleszcz, siedział w niej miesiać, od tej pory ma jakies niedowłady to reki to nogi, prześwietlenia sa ok, a lekarze nie wiedza czemu tak sie dzieje. myslisz ze powinna zrobić badania? np, PCR, ona ma 70 lat i wiem ze zeby winik był w miare wiarygodny to trzeba citrosept brac wczesniej ,ale nie wiem czy ona mogłaby to brać, jest starszym człowiekiem juz troche schorowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
spokojnie bierz antybiotyk nie jedz słodyczy...słodkich owoców, alkohol wiadomo bluzki z długim rekawem, unikaj mocnego słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz, postrzykuja mnie kości (kręgosłup w dolnej części ) no i moze bark, sama nie wiem czy ze strachu bo sie naczytałam czy rzeczywiście, biorac unidox raz zwymiotowałam, a ty miałaś jakies badania robione po zakończeniu antybiotykoterapii? pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
myślę,że rano i po południu możesz się kąpać balsamy tak.. w Turcji upały i mocne słońce , to jednak uważaj,... badania robi sie po antybiotyku, jak skończysz, odczekasz nie pamietam miesiąc? i dopiero z mamą nie wiem... ja miałam niedowład ręki z pół roku, myslałam ,że mi to nigdy nie przejdzie, tłukłam szklanki i talerze, wszystko mi z rak leciało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
pracuję badań nie robiłam ,bo ok. tysiąc zł kosztują i naczytałam się ,że są fałszywe ja nie mogłam już dłużej sie leczyć, wątroba mi siadła...po 3 miesiącach ustąpiły te robale pod skóra i niedowład unidox bierz tak 20 min po posiłku, nie kładż się, bo może się wracać, a podobno przełyk przepali ja akurat o tym wiedziałam i siedziałam na stołku, nawet po tabletce nie sprzątałam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o co chodzi z ta punkcją? słyszalam ze to warunek bycia leczonym w szpitalu. czy ta punkcja moze cos osłabiać? co oni wnioskuja na jej podstawie? a te wlewy to antybiotyki dożylne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
po punkcji sa okropne bóle głowy! musisz leżeć płasko podobno warunek przyjęcia do szpitala zakaźnego, ale to badanie nic nie wnosi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
tak, wlewy antyb. dożylne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
moja koleżanka po 1 kleszczu...była w szpitalu, punkcja, dostała uczulenie, przerwali te wlewy i dalej cała schorowana, już nie wiadomo co jej jest załatwiała sobie rezonans ale co z tych badań, jak i tak ant. brac nie może..bo ją uczulają jak mi opowiadała o tej punkcji, rzygała, dusiła się... to ja sie zebrałąm w siobie i wyzdrowiałam...dużo sportu zastosowałąm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyno zazdroszczę Ci, ze masz tyle siły w sobie. skąd ją bierzesz? a co teraz dzieje sie z ta koleżanką, nic nie bierze, żadnych leków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak sie w chwili obecnej czujesz? można uprawiać sporty itd, bo piszesz ze wzięłaś sie za sporty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarz z dł stażem
tzn. ona cały czas bierze ...na alergię, ale odkąd pamiętam to przed kleszczem ciagle na L-4...i już z wygladu widać po niej chorobę.. jakieś jej wyszły sprawy neurologiczne...mówi ,że kleszcz jej pobudził dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarz z dł stażem
tak rower, narty, latem pływam...maszeruję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
bardzo śmieszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacery, rowery super Pamiętajcie o Offie i innych cudach na komary i kleszcze Ja mam baardzo janą karnację i to badziewie szybko zauważam na skórze pod kolanami w pachwinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
dobrze się czuję ja też po miesiącu dopiero dostałam ant. byłam z kleszczami na pogotowiu, ale lekarka mi nic nie dała dopiero jak się rumień pojawił, poszłam do rodzinnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
gdzie jedziesz? byłam w Turcji 4x, piękna w tym roku Kreta, bo już dość miałam Turcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
2x aż odwiedziłam Alanyę, piękna myślę,że możesz się wybrać w sumie cały dzień w autokarze, zwiedzanie Kony, wieczorkiem Kapadocja i następny dzień, ale sporo przejazdów...ubierz długie spodnie , koszule z rekawem, kapelusz....cienkie i spoko, mozesz jechać....tam z pogodą różnie, ja trafiłam na słońce i wiatr, znajomi nawet deszcz...nie powinno być upałów, bo północ, ale w Alanya to tragiczne upały-góry odbijają ciepłe masy powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóz w alanii bede siedziec w hotelu a wieczorami bede gdzies wychodzić, bo nie ma co sie na słonce wystawiać. czyli z kapadocja spoko, ubiore jakis sweterek no i dzinsy i moze sie nie ugotuje, wiesz tak sie cieszyłam kiedys na ten wyjazd a teraz po prostu mi sie nie chce, jakaś nie do zycia jestem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×