Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziabnął skubany babcię

Bolerioza - ktoś z Was chorował ?

Polecane posty

Gość lenkaa_89
Beata3 Tutaj chodzi i dwie organizacje IDSA i ILADS miedzy ktorymi ciagle toczy sie spor...Pierwsza uznaje, ze antybiotykoterapia dluzsza niz 4-6 tyg nie na sensu. Sytuacja kiedy pacjent po zakonczeniu leczenia nadal nie czuj sie dobrze uznawana jest za wystapienie zespolu poboreliozowego. Natomiast ILADS uwaza ze dluzsze leczenie ma sens poniewaz ze wzgledu na tworzenie sie cyst infekcja moze przetrwac kilka tygodni antybiotykoterapii. Jednak ani jedni ani drudzy nie potrafia w 100% udowodnic swoich racji... W Polsce ogolnie przyjete sa zasady IDSA, wiaze sie to z mniejszymi kosztami leczenia, obawa przed pojawieniem sie grzybicy, oraz ogolnym wplywem antybiotykow na ludzki organizm. Lekarze podejmujacy sie leczenia wedlug wytycznych ILADS ciagle "tocza walke" z zakaznikami, a nie cierpi na tym nikt inny jak sam pacjent... Kolejna sprawa jest koszt wizyty, bo o ile do lekarza IDSA dostaniemy sie w kazdym szpitalu zakaznym, a za nasza wizyte zaplaci NFZ o tyle lekarze leczacy wg. ILADS to lekarze prywatni (a co sie z tym wiaze nie maja uprawnien do wystawiania recept objetych znizka, wiec w aptece za zrealizowanie recepty zaplacimy 100%) i niestety w Polsce jest ich niewielu. ILADS zarzuca IDSA ze ich wytyczne dotyczace zarowno dlugosci leczenia jaki i stosowanych dawek, pozwola wyleczyc sie tylko 60% osob z wczesna postacia boreliozy, a pacjentom chorym od wielu lat nie daja zadnych zans na wyleczenie... O tym mozna pisac i pisac, ale pytanie kto ma racje wydaje sie byc pytaniem na ktore nie ma jednozanacznej odpowiedzi....a decyzje o wyborze metody leczenia musi podjac niestety sam pacjent...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa_89
Beata3 Tutaj chodzi i dwie organizacje IDSA i ILADS miedzy ktorymi ciagle toczy sie spor...Pierwsza uznaje, ze antybiotykoterapia dluzsza niz 4-6 tyg nie na sensu. Sytuacja kiedy pacjent po zakonczeniu leczenia nadal nie czuj sie dobrze uznawana jest za wystapienie zespolu poboreliozowego. Natomiast ILADS uwaza ze dluzsze leczenie ma sens poniewaz ze wzgledu na tworzenie sie cyst infekcja moze przetrwac kilka tygodni antybiotykoterapii. Jednak ani jedni ani drudzy nie potrafia w 100% udowodnic swoich racji... W Polsce ogolnie przyjete sa zasady IDSA, wiaze sie to z mniejszymi kosztami leczenia, obawa przed pojawieniem sie grzybicy, oraz ogolnym wplywem antybiotykow na ludzki organizm. Lekarze podejmujacy sie leczenia wedlug wytycznych ILADS ciagle "tocza walke" z zakaznikami, a nie cierpi na tym nikt inny jak sam pacjent... Kolejna sprawa jest koszt wizyty, bo o ile do lekarza IDSA dostaniemy sie w kazdym szpitalu zakaznym, a za nasza wizyte zaplaci NFZ o tyle lekarze leczacy wg. ILADS to lekarze prywatni (a co sie z tym wiaze nie maja uprawnien do wystawiania recept objetych znizka, wiec w aptece za zrealizowanie recepty zaplacimy 100%) i niestety w Polsce jest ich niewielu. ILADS zarzuca IDSA ze ich wytyczne dotyczace zarowno dlugosci leczenia jaki i stosowanych dawek, pozwola wyleczyc sie tylko 60% osob z wczesna postacia boreliozy, a pacjentom chorym od wielu lat nie daja zadnych zans na wyleczenie... O tym mozna pisac i pisac, ale pytanie kto ma racje wydaje sie byc pytaniem na ktore nie ma jednozanacznej odpowiedzi....a decyzje o wyborze metody leczenia musi podjac niestety sam pacjent...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa_89
Beata3 Tutaj chodzi i dwie organizacje IDSA i ILADS miedzy ktorymi ciagle toczy sie spor...Pierwsza uznaje, ze antybiotykoterapia dluzsza niz 4-6 tyg nie na sensu. Sytuacja kiedy pacjent po zakonczeniu leczenia nadal nie czuj sie dobrze uznawana jest za wystapienie zespolu poboreliozowego. Natomiast ILADS uwaza ze dluzsze leczenie ma sens poniewaz ze wzgledu na tworzenie sie cyst infekcja moze przetrwac kilka tygodni antybiotykoterapii. Jednak ani jedni ani drudzy nie potrafia w 100% udowodnic swoich racji... W Polsce ogolnie przyjete sa zasady IDSA, wiaze sie to z mniejszymi kosztami leczenia, obawa przed pojawieniem sie grzybicy, oraz ogolnym wplywem antybiotykow na ludzki organizm. Lekarze podejmujacy sie leczenia wedlug wytycznych ILADS ciagle "tocza walke" z zakaznikami, a nie cierpi na tym nikt inny jak sam pacjent... Kolejna sprawa jest koszt wizyty, bo o ile do lekarza IDSA dostaniemy sie w kazdym szpitalu zakaznym, a za nasza wizyte zaplaci NFZ o tyle lekarze leczacy wg. ILADS to lekarze prywatni (a co sie z tym wiaze nie maja uprawnien do wystawiania recept objetych znizka, wiec w aptece za zrealizowanie recepty zaplacimy 100%) i niestety w Polsce jest ich niewielu. ILADS zarzuca IDSA ze ich wytyczne dotyczace zarowno dlugosci leczenia jaki i stosowanych dawek, pozwola wyleczyc sie tylko 60% osob z wczesna postacia boreliozy, a pacjentom chorym od wielu lat nie daja zadnych zans na wyleczenie... O tym mozna pisac i pisac, ale pytanie kto ma racje wydaje sie byc pytaniem na ktore nie ma jednozanacznej odpowiedzi....a decyzje o wyborze metody leczenia musi podjac niestety sam pacjent...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa_89
No i chyba troche przesadzilam :) Ale to serwer sie zawiesza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
Hejka oczywiście że można ale z umiarem mój lekarz zaleca jednak duże ilości zielonej herbaty oczyszcza organizm myślę że jedna kawka nie zaszkodzi pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wladek
Bylem na spacerze i widze ze mam kleszcza. Bylem troche pijany więc nie stety wziolem go wyrwalem rekoma.Nie wiedzialem ze trzeba penseta i trzeba zdezynfekowac.Wyrwalem go wszystko ok. Za 2 dni sobie podrapalem to i nagle za jakas godzinke pojawil się ogromny rumien duzy na 15 cm.Więc od razu do lekarza.A jeszcze wczesniej internet zeby mieć mniej więcej pojęcie. Wiec lekarka dala mi unidox 4 opakowania 10x100 do teg probiotyk.2 razy dziennie 1 tabletka.Nie którzy mowia ze to za malo.I poprosilem o flukonazol ale ze zaczne go uzywac dopiero jak uporam się z kleszczem.I wlacze wszystkie czesci kuracji, leki naturalne oczyszczanie organizmu itd. Odnoscie kleszcza jak wiadomo ciezka sprawa. Gdyż sama bolerioza to nie problem - są koinfekcje.Więc moje pytanie brzmi co robic.Jakie badania zrobic zeby mieć pewnosc.Z objawowo to ten rumien.Ale znikl za 2 dni.Zadnej grypy itd.Ale jak jem ten antybiotyk to się bardzo marnie czuje jak by reakcja Herxa – candi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZnawcaBoreliozy
No to witaj w klubie Władek. Oczywiście,że za mało Ci przepisała.Katuj to g....całą mocą dopóki masz wielkie szanse na wyleczenie skoro niedawno Cię ugryzł.Bo potem to piekło wyda Ci się niczym w porównaniu z tą chorobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldek
No tak ale ja myle ze nie jetem chory. Bo ten rumien to nie byl umie rumieniem edrujacym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZnawcaBoreliozy
No to się niebawem zdziwisz Aldek,być może za tydzień być może za 20 lat ale ta chwila nadejdzie na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa_89
Wladek rumien wedrujacy jest jedna z postaci rumienia jaki wystepuje przy zakazeniu borelioza, a wiec nie oznacza to ze kazdy ma rumien wedrujacy...rumien to rumien ... Jak sie domyslam to dawkowanie 2x1 dotyczy unidoxu... Rzeczywiscie 200mg/dobe to raczej nie jest wiele...ale z drugiej strony lepsze to niz nic... Szacuje sie ze okolo polowa pacjentow z wczesna borelioza moze wyleczyc sie stosujac antybiotyk w niskiej dawce, ale niestety druga polowa bedzie chora...wiec decyzja nalezy do Ciebie... Co do badan to one bardzo czesto wychodza falszywie ujemnie. Najwiarygodniejszym testem na borelioze jest PCRrt, do tego testy na koinfekcje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
Blagam o pomoc i odpowiedz ! Okolo trzech miesiecy temu znalazlam na sobie kleszcza. podczas kapieli poczulam na posladku "cos" pomyslalam, ze to moze jakas krosta, chociaz nigdy nie mialam zadnych krost ! po wyjsciu z wanny i wytarciu sie zerknelam w lusterko co to jest...wygladalo na maly strupek, wiec paznokciem podwazylam i sie oderwalo, przygladam sie co ja mam za paznokciem a to kleszcz, oderwal sie caly, wygladal zreszta jakby byl dopiero na skorze, nie byl opity ani gruby. W miejcu ukaszenia bylo male zaczerwienienie o srednicy ok 1cm. poszlam do lekarza ale tam powiedziano, ze trzeba obserwowac czy rumien sie nie powiekszy. Rumien sie zmiejszal z kazdym dniem a po ok. 5 dniach calkiem znikl. Niestety zaczelam miec dziwne dolegliwosci,zaczely wypadac mi wlosy i to calymi garciami, zaczely bolec mnie biodra i kregoslup caly...bola mnie stawy kolanowe i cale rece...problem w tym ze 5 miesiecy temu mialam operacje na kregoslup po ktorym wiadomo mialam dolegliwosci ale nie inne niz inni pacjenci. To po operacji bolalo mnie coraz mniej, a pozniej juz tylko wtedy gdy bylam na nogach caly dzien...po tym kleszczu nastapilo nagle pogorszenie...wiec nie wiem czy to przez kregoslup czy przez kleszcza. Zrobilam badanie na bolerioze, wyniki odebralam dzis i nie wiem co oznaczaja, wiem ze musze je pokazac lekarzowi ale moze ktos sie zna i mi napisze...a wiec badanie robilam metoda ELIZA firmy EUROIMMUN . wynik badania: Borrelia burgdorferi IgG Wynik: 0.14 Index N: 0.0 - 0.8 wynik ujemny N: > 1.1 wynik dodatni N: 0.8 - 1.1 wynik watpliwy Interpretacja: ujemny wynik badania: Borrelia burgdorferi IgM Wynik: 0.15 Index N: 0.0 - 0.8 wynik ujemny N: > 1.1 wynik dodatni N: 0.8 - 1.1 wynik watpliwy Interpretacja: ujemny To sa moje wyniki. Blagam o odpowiedz a swoja droga wiem, ze jak najszybciej ide do lekarza. Z gory dziekuje wszystkim tym, ktorzy cokolwiek wiedza na ten temat i mi odpisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa_89
Jesli chodzi o Twoj wynik to jest on w obu klasach ujemny, wiec teoretycznie to dobry znak... Pisze "teoretycznie" bo jest to niestety bardzo prymitywne badanie, ktore moze dawac wyniki falszywie ujemne... Spora czesc lekarzy uwaza, ze jesli nie bylo typowego rumienia, to borelioza zostala wykluczona...taka postawa nie zawsze jest sluszna... Hmm...trudno mi powiedziec czy Twoje objawy sa skutkiem przebytej operacji czy zakazenia borelioza, co nie zmienia faktu, ze sa dosc niepokojace, zwlaszcza ze pojawily sie po ukaszeniu kleszcza... Jesli bedziesz miala jakies pytania to pisz...Postaram sie odpowiedziec, jesli oczywiscie bede znala odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata4
Lenka, Ty to jesteś ZNAWCA:):):) Fajnie jest mieć kogoś takiego na forum:):) A ja dzis jadę do Zabrza i mam nadzieję, że on (lekarz) da mi jakieś nadzieje na te moje wstrętne bakterie....A tak nawiasem mówiąc CICHUTKO to miałabym ochotę tylko na jedną lampkę wina - a tu nic...tylko antybiotyki i antybiotyki;) Co do wyzdrowienia to objawy borelki po doxy mi się cofnęły i nie wiem czy już mam wpadać w euforię czy mam troche poczekać. Coś jednak czuję, że dziś dostanę końską dawkę kontynuacji antybiotyku na zamknięcie gęby;):):) Ludzie, cieszmy się, że żyjemy:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata4
......no i zamknął mi gębę;(((.....TAKA DAWKA, ŻE PADNĘ:(...ALE DAM RADĘ:)PEWNIE, ŻE DAM!!!!!!:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa_89
Beatko bardzo sie ciesze, ze czujesz sie lepiej i mam nadzieje ze tak pozostanie :) napisz nam co powiedzial lekarz... A z tym znawca to nie przesadzajmy :):):) Swoja droga wydaje mi sie ze to forum jest bardzo malo czytelne... Co powiecie na zalozenie forum, takiego gdzie mozna porozmawiac zarowno o borelioize jak i na tematy bardzo przyziemne jak np. jak minal dzien :) Czekam na komentarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzelika79
Hej.Dzisiaj dowiedziałam się, ze mam boreliozę.Z tego co pamiętam kleszcz użarł mnie jakies 16 lat temu.Od kilku lat (ok.8-9) mam silne bóle stawów i kości, potem doszły jeszcze zmiany skórne, szum w uszach, dretwienia i mrowienia, szczególnie w dłoniach, czasami wydaje mi sie, ze sie "wyłączam", tzn. nie moge sie skoncentrowac na tym co mowia inni.Od kilku lat chodze po lekarzach - reumatolodzy, alergolodzy, wciaz jakies badania i wszystko ok, wyniki mam idealne.Moj lekarz rodzinny powiedzial mi (wtedy mialam ok. 22lat), ze bola mnie kosci bo rosne !!!W koncu po tylu latach wpisalam w wyszukiwaece moje objawy i wyszlo mi, ze to moze byc borelioza.Zrobilam badania i ten smutny fakt sie potwierdzil. Nie wiem jakie to byly badania ale wynik byk 76 ( mieszkam za granica a badania odbierala mama).Teraz mam dylemat, co robic?Wracac do Polski, tutaj raczej nie mam szans na leczenie ( w Irlandii nie ma kleszczy wiec pewnie nie wiedza co to borelioza).Jestem przerazona.Za miesiac moj slub, w planach bylo dziecko ale chyba trzeba bedzie odlozyc te plany, znowu :(((Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata4
Lenka to bardzo dobry pomysł ....tylko, że ja nie wiem jak sie zakłada nowe forumy :I Wstyd mi bardzo ;) Co do lekarza, to fajnie mnie skwitował - "po tak małej dawce doxy przy tak wysokim wyniku - no nie mamy się co czarować - trzeba rozpocząć leczenie....Ale dobrze nawet, że została pani przeleczona, bo teraz to mam nadzieję, te antybiotyki panią nie położą do łóżka"No i fajnie mi ;( Mam tylko nadzieję, że ten mój organizm wytrzyma to wszystko.....Powiedział, że najmniej leczyć będę się 4 miesiące a poźniej zobaczymy. Dał mi tetracyklinę 2x3, Rolicyn 2x1, Tynidazol 2x1 przez 10 dni i Flumycon 1 x w tyg. Dodatkowo LINEX FORTE, asparaginy, witaminy, oleje (nawiasem mówiąc - pijcie OLEJ LNIANY ŁYŻKAMI - BARDZO DOBRY NA WSZYSTKO) biostymina no i 250 zł zostawiłam w aptece. MASAKRA!!!! ALE DAM RADE - MUSZE!!!!! Andzelika79 - ty się ciesz, że wiesz już na co chorujesz i mozesz sie leczyć. I wiesz co? nie wierzę, że w Irlandii lekarze nie będą wiedzieli, co to borelioza. Z pewnością bedzie WSZYSTKO OK :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość QxQ
Moj wujek to miał . Bolerioze mozna zlokalizowac po wyciagnieciu kleszcza jesli po pwenom czasie zrobi sie rumien. zreszta kleszcz nie musi byc wyciagniety wystarczy rumien ktory swedzi bardzo . jesli ktos moze to pomozcie i mi ;p http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4199447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata4
A...i jeszcze jedno - to najgorsze :( Muszę dać przebadać moje baby 12 miesięczne, bo prawdopodobnie borelka wcinała mnie już z dwa latka :( Więc dla świętego spokoju ........hmmm ALE SIE BOJĘ!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata4
Już wiem jak zakładać nowe formy ;p ...ale jestem MĄDRA ;);P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata4
A jednak nie potrafie zakładać nowych "forumów" ;)........................ Lenka, Ty to serio jesteś MĄDRALA ;):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa_89
To teraz poprosze o propozycje dzialow na tym forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa_89
Na forum: http://www.borelioza.fora.pl/ utworzylam temat "CO O TYM MYŚLICIE" aby w nim pisac nie trzeba rejestrowac, wiec zapraszam do dyskusji ;) Ja sama nie moge podjac decyzji czy takie forum jest potrzebne, wiec bardzo prosze o Wasze komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilaa 22
Witam. w mojej rodzinie jest potwierdzony przypadek boleriozy niestety widoku na dobrego lekarza nie ma leczenie tez nie przynosi efektu. Pisze o ty bo od pewnego czasu obserwuje dziwne stany mojego organizmu-koszmarny bol miesni, ciagle zmeczienie i zniechecenie, ataki zimna i ciepła. Prosze o pomoc moze ktos z was mial podobne objawy i juz w tej chwili ma stwierdzona chorobe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata4
Hej Kamilaa :) Ja właśnie też miałam takie objawy, tylko że był rumień, ale ten rumień był jakiś niestandardowy ;) dlatego całkowicie go sobie olałam. W ciągu miesiąca mój stan tak się pogorszył, że miałam ogromne trudności by dojść do kuchni i zrobić sobie kawę. NIC MI SIĘ NIE CHCIAŁO,sprzątanie traktowałam jak katowanie, sprzątałam jeden fragment pokoju i odpoczywałam, drugi fragment pokoju, odpoczynek i tak w kółko. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że jestem chora i zwalałam to na nieprzespane noce, bo mam małą córeczkę. Tragedia. Bolało mnie kolano, nawet miałam w pewnym momencie opuchnięte, ale i tak sobie jeszcze nic nie myślałam. Myślałam, że bolące kolana odziedziczyłam po mamie ;) Wariatka!! Dopiero jak pojawiły się inne rumienie i w dodatku jakies mrowienia w rękach i nogach, wtedy się ocknęłam i poszłam na badanie krwi. Teraz, kiedy mam potwierdzoną borelkę - nie mogę odżałować, że taka głupia byłam i nie poszłam wcześniej się zbadać. Ale wiesz jak to jest - kto tam doszukuje się chorób u samego siebie...Przecież mnie tam borelka nie dotyczy....i tu się myliłam ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×