Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość mieszkam na 1 piętrze
Binom, rehabilitacja nawet jeszcze później niż 3 miesiące, szczególnie ćwiczenia na podwieszeniu i fizykoterapia, no chyba że tylko ta przeciwbólowa. Ćwiczenia domowe i tyle. Mi lekarz powiedział, że najlepszy czas na rehabilitacjęi najlepszy okres zdrowienia (łącznie z tym że i basen i rower) dopiero po pół roku od zabiegu. Kalina, też się denerwowałem, że coś mi nie tak ale po wizycie u specjalisty w szpitalu rehabilitacyjnym dowiedziałem się, że brak mi cierpliwości i nad tym powinienem najwięcej pracować, bo wszystko idzie dobrze i właściwym torem. A usłyszałem to po prawie 7 miesiącach od zabiegu. Wiem, żeby nie przedobrzyć z ćwiczeniami i z wysiłkiem no i przede wszystkim nie dźwigać. Do 1 kg i to rozłożone na dwie ręce albo na "pierś". Ktoś pisał o wieku - mam pod pięćdziesiątkę. Aaaaa, dziś chrzest moich butów na spacerze błoto-śnieżno-lodową trasą - suuuuuperraśne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binom
No właśnie wreszcie trafiłam na sensowne forum :)))!!! Przed operacją potwornie się męczyłam, miałam rwę kulszową prawej nogi, rehabilitacja i leki nic nie pomogły, dopiero po rezonansie wyszło co w trawie piszczy. Mnie zalecono po operacji rehabilitację po czterech tygodniach, ale jak teraz zaczęłam ćwiczyć to "odzywa" się znów ta noga. Niestety mam też nieoperowaną wypuklinę L4/L5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam, wiem, że trochę przesadzam z ćwiczeniami i czasem to potem czuję i muszę przez to dzień spasować. Boję się, żeby nie mieć zrostów. A to wyciąganie nie wiem skąd mi się wzięło, bo nigdy przed operacją takiej ochoty nie miałam, a teraz choćby miał mi kręgosłup latać jak trampolina, to muszę się wyciągnąć. Coś w tym musi być i pewnie całkiem zdrowe dla kręgosłupa, a ze mnie pewnie kotka się robi :-))) Też jestem niecierpliwa przeokropnie, do lekarza idę z listą tysiąca pytań nadwrażliwca, ale stwierdziłam, że coś mi się należy, wcześniej nikt się mną łaskawie nie chciał zająć, to teraz im poprzynudzam :-)))) Mówisz, że torby równomiernie wieszać na piersiach ;-))))). Najlepiej byłoby znaleźć sobie tragarza. Gratuluję butków. Ja się zastanawiam, kiedy te na obcasach będzie można założyć:-))) :-))) Spadłam nie wiesz? To podobno zdrowsze, niż te płaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
BINOM czy z topiku dyskopatia ledzwiowa bo mam wrazenie ze juz gdzies czytalem twe posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpliwa41
mi lekarz zalecil rehabilitacje 2 miesiace po zabiegu. Jesli cwiczenia powoduja bol to przestac i robic te cwiczenia ktore nie powoduja bolu robie tak ale i tak nastepnego dnia czuje sie cala obolala i sztywna.Jestem 3 m-ce po zabiegu. Od jutra zaczynam te wstrętne zastrzyki ale moze z noga dzieki nim bedzie lepiej. Mieszkam na 1 - gratuluje butow, wiedzialam ze beda ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spadłam
Binom .No jak ma z leksza ta noga nie drętwiecć czy tam nie boleć skoro rehabilitacją zaczynamy pobudzać mięśnie i nerwy wcześniej porażone .Może Cię boleć i druga noga,która od innego chodzenia podczas choroby była przeciążona ,mogą Cię boleć biodra,pachwiny i różne inne .Jak sie to ma zregenerować i pobudzić do pracy niz w taki sposób.Bóle się cofaja i wracają bo wszystkie nerwy połączone sa ze sobą,Organizm sie regeneruje ,nerwy dostają szału,że były uspione a teraz ktos je rusza ,bo przecież juz podczas operacji ktoś koło nich nam grzebał. No ile jeszcze o tą cierpliwośc trzeba Was prosić, ile się pytam :D :)Jestem 3 lata po a czasem jeszcze cos mnie w dupsku strzyknie :D Kalinko o obcasikach to Ty raczej na reszte życia zapomnij,owszem całkiem płaskie tez są złe.Mi rehabilitant tłumaczył ,że nie więcej niż 2,5 do 3 cm ,ale to obcasik jest nie obcas,a jeszcze lepiej na koturnie o takiej wysokości. Ja tam zakupów nie nosze,jak juz trzeba to taki wózeczek kolorowy na kółeczkach mam . Mieszkam .Cieszy mnie Twoja postawa .Zaimpregnowałeś te butki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spadłam
Furman:) Gramy w drużynie rodzinnej czasem połączonej z kimś znajomym .U nas nie ma żadnego klubu od takiej konkurencji.Oglądalam przed chwila na któryms kanale sportowym tam to jest celność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binom
dziękuję Wam za podpowiedzi:)) FURMAN- ja tu kiedyś pisałam , jeszcze przed operacją. Tak to prawda, mogą pobolewać różne inne części, własnie trochę boli mnie kolano. Jutro troche spasuję z ćwiczeniami. Z tego co piszecie to się trochę dziwię czemu mnie tak "szybko" zalecono rehabilitację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie bardzo dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie :P L5/S1 z pośrodkowo boczną prawostronną przepuklina uciskająca korzeń S1, a L3/L4 wypuklina miernego stopnia.Czy one mogą powodować częste oddawanie moczu:(??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie bardzo dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie :P L5/S1 z pośrodkowo boczną prawostronną przepuklina uciskająca korzeń S1, a L3/L4 wypuklina miernego stopnia.Czy one mogą powodować częste oddawanie moczu:(??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpliwa41
tak ! ja tak mialam , myslalam ze mam zapalenie pecherza bralam rozne leki a okazalo sie ze to od kregoslupa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latam jak kot z pęcherzem:( ledwo z domy wyjde i w pracy latam eh dołujące to wszystko......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spadłam
Bambi.To są nietypowe objawy ,bo do typowych należą raczej zacieśnienia zwieraczy,a więc problem z oddawaniem moczu jak i stolca.Ale nietypowe niestety też są choć rzadko . Objawy "nietypowe" przepukliny: - zwiększona częstotliwość oddawania moczu - bóle podbrzusza - bóle pachwin - promieniowanie do genitalii u mężczyzn - bóle klatki piersiowej i okolic serca - zawroty i bóle głowy A te mierne wypukliny moim zdaniem maja szansę sie wchłonąć ile te mierne mierzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpliwa41
musisz koniecznie powiedziec o tym neurologowi bo ja jak o tym powiedzialam to od razu zapisal mnie na zabieg. Tez latalam jak kot z pecherzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak się ma rehabilitacja do powrotu do pracy zawodowej. Tzn. po jakim czasie od zabiegu mieliście "pozwolenie" na powrót z L4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam na 1 piętrze
Spadłam, dzięki, działo siędziało ostatnim rokiem :P Masz świętą rację z tą cierpliwością. Jut_ka, nie czekaj na pozwolenie bo takiego ie dostaniesz. Zależnie jaką masz racę i jak się czujesz. Ja dokładnie po 6 tygodniach chorobowego poszedłem do medycyny pracy o pozwolenie do pracy prosić. Trochę siędziwili, że jak szybko ale jak lekarka zobaczyła jak sięporuszam, jak czuję bez zastanowienia pozwoliła. Przyznam, słaby sięczułem ale to brak kondycji a nie dolegliwości< Liczyłem sięz tym, że jak mi będzie ciężko to pójdęznów na chorobowe. Do dziś pracujęi mam zamiar nadal. Więc to sprawa indywidaulna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spadłam
Jutka.To co pisze Mieszkam ,tez tu juz o tym pisałam .Żaden lekarz nie wejdzie w Twoje ciało,umysł, odczucia .Sama musisz zdecydować,bo tylko Ty wiesz czy dasz radę i jaką masz pracę.Jak widać jedni po kilku tygodniach inni po kilku miesiącach jeszcze inni po kilku latach ,a jeszcze inni wcale. A teraz pytanie mam ja :) W związku z tym,ze muszę wyrobić książeczkę sanepidowską mam na to troszkę czasu,ale.....jest tak pobór materiałów do badań pon,wtor.środa lub wtor,sroda,czwartek od 8-10 < piątki nie przyjmują >znacie sposoby żeby ten materiał regularnie wydusic z siebie przez kolejne 3 dni rano ? no mam z tym problem -jak muszę to presja :D Słyszałam o śliwkach suszonych,morelach....znacie cos jeszcze mam czas wypróbować czy zadziała :P Pierwsza próbkę mozna oddać po okazaniu dowodu wpłaty < nie można wpłacić w sanepidzie>a jak nie oddam nastepnej próbki następnego dnia od pierwszej to przepada wpłacone 88 zł.No to ruszcie Waszymi mądrymi główkami :D Moja teściowa mawiała,że wszyscy ludzie wszystko wiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpliwa41
możesz pobrać probkę wieczorem i do lodówki włożyć ! Zjedz owsiankę i popij kefirem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadłam, może kawka, dwie!! rano na czczo, sałatka z buraczków gotowanych. Możesz kogoś z rodziny poprosić by zrobił Tobie, jeśli wiesz, że ma już książeczkę i jest przebadany i zdrowy. Wiem, że ludzie nieraz tak podkładają. Gdy są uprzejme babki przyjmują nieraz dwie kupki od razu, czyli może na próbę weź z dwie próbki, już będzie coś, a trzecią rzeczywiście zamroź lub dwie zamroź. Może trafisz na miłe wypytaj te babeczki w Sanepidzie. Przecież to logiczne, że nie każdy ma możliwości młodego sportsmena :-))). Nic więcej nie przychodzi mi na razie do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinka35
Aha, kawka musi być słodka :-)) :-)). Rany, nawet zarabiają na ludzkiej niemocy fizjologicznej! Cwaniacy!! Jeszcze trochę, to będzie trzeba napisać usprawiedliwienie,że nie było się w stanie załatwić, żeby pieniądze nie przepadły :-)). Dziwny ten nasz system. Pobór powinien też być dostosowany do fizjologii człowieka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyton1988
Wiecie moze ile idzie dostac odszkodowania za stabilizacje dynamiczna L5-S1 odcinka ledzwiowego bedac ubezpieczonym w PZU w zakladowym ubezpieczeniu grupowym Plus? moze ktos juz mial cos wyplacone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinka35
Zdetronizowano mnie, za wypowiedź, z koloru czarnego na pomarańczowy :-))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! O co chodzi z tymi kolorami na nickach? Czemu są czarne i no powiedzmy pomarańczowe? Złożyłam dzisiaj w ZUS papiery o przedłużenie świadczenia rehabilitacyjnego, tak radziła mi moja neurolog, że nie ma co sie spieszyć z powrotem do pracy, zwłaszcza jak pracodawca przychylnie podchodzi( u mnie tak jest na razie) to wykorzystać do końca świadczenie, przynajmniej do czasu, aż dolegliwości się zmniejszą. Powiedziała mi moja lekarka, że te blioznowacenia mogą odpuścić bólowo nawet za pół roku, za dwa lata, albo w ogóle. Ale z tym bólem to chyba poradze sobie, niech jeszcze troszkę się zmniejszy, najwazniejsze że noga mniej drętwieje :) Spadłam>>>> Wiesz, kiedyś mialam wycięty pęcherzyk żółciowy, a wiadomo potem kłopoty z trawieniem :( Do dzisiaj niektóre potrawy, cięższe trawię jak wąż i wspomagam się ziołowymi tabletkami Senefol. Jak się przeżrę tak poważnie to biorę na noc nawet kilka, ale potem rano trzeba sobie rezerwować kibelek!!! Jak już nic nie pomoże to polecam, ale to tylko od czasu do czasu, lepiej żeby sobie nie rozregulować zwieraczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi kolorami chyba tylko chodzi o to, czy piszesz bez błędów i nie piszesz o przekrętach w obliczu Sanepidu- to już żart :-)). Bo ja się niczym innym nie wykazałam , by dostać czarny pas & :-)) A może jest odwrotnie, wyższy jest pomarańczowy, nowi zawsze mają czarny??? &:-)-&+=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany Spadłam, napisałam "sałatka z buraczków"!! Surówka z buraczków gotowanych, wiadomo z dodatkiem oliwy lub oleju. Jak Tobie wychodzą te minki z rumieńcami, superaśne jakieś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawie kupki ;) : odkąd biorę na noc przeciwbólowe czopki to regularnie rano odwiedzam wc. No, zawsze to jakiś sposób awaryjny (czopek glicerynowy), choć nieprzyjemny, jeśli się nie musi. Pomarańczowy kolor to wtedy gdy nie ma się zahasłowanego nicka. A kalina 35 napisała "kalinka35" i dlatego pomarańczkę dostała :) Jutro mam rezonans. Prywatnie, bo ze skierowaniem na tomograf (tylko takie udało mi się wyżebrać u neurologa) to czekałabym ok. miesiąca najkrócej. A tak... jedynie 600 zł. nie moje i mam diagnozę za godzinę. I krok bliżej do przespanych nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpliwa41
nie zamrazaj tylko normalnie do lodowki włożyc, jeden dzien moze tak stac , w laboratorium tez tak robia. Ja jutro tez mam rezonans, ciekawe co nam wyjdzie -trzymajcie kciuki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej niecierpliwa tez tak mialas ze czesto chodziłas oddawac mocz? jedna mam wypukline a druga przepukline w odcinku L5/S1 uciskajaca korzen S1 mze to ona jest tego powodem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymamy za Was kciuki, tylko cudów nie spodziewajcie się. Fajnie, że krok do przodu. Będzie dobrze, powodzonka Babeczki :-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tunig
Czesc! Moze ktos mi przyblizy jak jest z tym ZUS? Od 20 sierpnia jestem na zwolnieniu ..za 5 tygodni,17 lutego mija mi 182 dni. Czy oni mnie wezwa na jakas komisje ,czy to ja sam mam tam skladac jakies papiery ,czy tez pracodawca ?Czy pracodawca ma prawo Cie zwolnic po tych 182 dniach.Firma w ktorej pracuje zatrudnia ponizej 20 osob ,a wlasciciel to maly nikczemny dupek. Platnikiem swiadczenia chorobowego u mnie jest ZUS. Spadlam: Chyba Ty jestes w tym troche otrzaskana wiec moze mi to jakos przyblizysz A moze Chosia? Z gory dziekuje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×