Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Tuning, też złożyłam pismo o sanatorium :-))) Spadłam, powiedz mi, co jest powodem, że tak młodzi ludzie chorują na cukrzycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Rano nas mało, hehe. Mam plasterki na przetrwanie. JUT_KA co u ciebie?????? Kalina35 Z tymi ćwiczeniami to bardzo ale to bardzo indywidualna sprawa, ja tak pragnęłam szybkiej rehabilitacji, czailam się chytrze tak że może przy okazji zgubię kilka kilogramów. Trzy przychodnie, po trzy tygodnie ćwiczeń, az po ostatnim podejściu do " intensywnych " ćwiczeń nie mogłam się ruszyć, dwa tygodnie suwałam nogami po podłodze. Uważam że cholernie trzeba uważać z tym rozciąganiem, zwłaszcza jak ma się coś w plecach zmontowane. Co prawda u mnie porobiły się blizny i zrosty, co dodatkowo mi spaskudziło życie, ale to nie zmienia faktu że trzeba wszystko robić z głową, rozsądnie i "spieszyć się po woli" Miłego dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam na 1 piętrze
Chosia, jakie plasterki? No właśnie, gdzie jest Jut-ka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plasterki takie rozgrzewające, żadne hardcory z pochodnymi marihuany. Troszkę rozgrzewa, ale bez rewelacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chosiu, tak, masz rację, ćwiczenia to bardzo indywidualna sprawa i u każdego odnoszą one inny skutek. Tak pomyślałam, bo przecież Tuning miał zaledwie tydzień po mnie, a czuje się nie najlepiej. Wydaje mi się, że w jego przypadku warto gdybanie zacząć od rezonansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano pewnie, bez dokładnego badania nie ma co gdybać. Ech, fajnie że Ty, Kalinka dobrze już się czujesz. Może i my cie dogonimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Kalina; Ja zadnych cwiczen nie dostalem przy wyjsciu ze szpitala. A Ty jakie masz cwiczenia ,rozciagasz kregoslup czy miesnie nog,czyli uda. Mam wrazenie ,ze mam niedoczulice w okolicy kosci ogonowej i posladkow,czy u Ciebie jest to samo. Rezonans powtorny bede chcial zrobic ,pewnie prywatnie bo tutaj nie mam innej drogi,neurochirurg powiedziala zebym na razie zadnych cwiczen fizycznych nie stosowal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko 🖐️ Chosiu :) 3x po 3 tyg ? to maraton jakiś :) Uważam na kręgosłup ,mam w karcie pracy wpisane udźwig do 5 kg i tego sie trzymam z naciskiem na " do " .Jak idę zrealizować zlecenie do szpitalnej apteki to koszyczek z lekami nie waży nawet 1 kg :) jak idę ze zleceniami poumawiać pacjentom terminy na RTG,TK ,USG to papiery ważą kilka deko :D próbki ,płytki z krwią do laboratorium kilka gram ,jak pacjent idzie na umówione badanie idę z nim i nic nie dźwigam, mniej więcej na tym moja praca polega a i jeszcze koleżankom i sobie zrobię kawę jak mam chwilę wolną to szklankę,każda sama bierze :D. Poza tym przeszłam dzis chrzest 3 dzien pracy < reanimaca angażuja wszystkich do czego sie tylko da > ,mało tego jak wracałam z pracy samochód potrącił dziecko wzywalam pomoc, mam dosc dzisiejszego dnia .Wiem,że wszystko trzeba przejśc ,ale tak na samym początku ? Jutro mam wolne choć pewnie nie myśleć sie nie da bo wkuwam do nieco sklerotycznego rozumku ,a jest tego trochę :P Kalinko nie wiem skąd ,pewnie kiedys tez chorowali ,może nie było ich tyle,a może było tylko sie tego nie diagnozowało i ludzie umierali nie wiadomo na co ,bo kiedyś mówili ,że ktos całe zycie do lekarza nie chodził i nagle zmarł .Leżą i kobiety w ciąży . Trzymajcie się ja idę jeszcze ochłonąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuning- też myślę, że do rezonansu poczekaj z ćwiczeniami, ale jeśli stać Ciebie, rób sam badanie, weź ewentualnie skierowanie. Po wyjściu dostaje się zestaw ćwiczeń zależny od operacji. Daj mi swojego mail'a , to prześlę Tobie, siostra ma skaner, więc bez problemu, tylko nie bierz się w takim razie za nie. Same ćwiczenia rozciągają i wzmacniają różne partie kręgosłupa i nóg. Ale z zestawem idź do neurochirurga czy rehabilitanta czy i z implantem można je stosować? Mam pełne czucie po operacji. Brak niestety odruchu skokowego w stopie i czasem przez to jest mniejsze ukrwienie tam , ale wszystko w miarę wróciło do norm. Chosiu i Wy będziecie dobrze się czuć, byle coś robić i nie stać w bezruchu, myśląc, że tak żyć trzeba. Ja też mój stan przyjmowałam już za normę. A masz teraz jakieś badania w planach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
A O MNIE TO JUŻ NIE ZAPYTACIE O WWWYYYYYYYYYYYY zapomnieliscie o furmanku co SPADŁAM Wkuwaj wkuwaj ja zakuwałem 3 miesiace ale wtedy była piekna zlota polska jesien i w dodatku ciepła wiec materialy i sru do parku na laweczke teraz nie da rady Ja w piątek mialem chrzest podpity łebek nie chciał zaplacic za kurs i w dodatku zabrudził tapicerke w mojej gwiazdce buciorami , wylądował na komisariacie wypłacil za kurs,pranie i przestój tyle nawojował Jak posiedze srednio 8 h na postoju to zaczynam odczuwac plecki chyba pojde na l4 he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furmanku Pamiętamy o Tobie :) Jak w korporacji pracujesz to może weź l4, chociaz na kilka dni, weekend przedłużyć, dać odpocząć plecom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja bym takiemu łebkowi co by mi kochanym moim autku tak nabroił jeszcze dokopała, a niech tam kręgosłup boli nawet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
CHOSIA Jezdze calkowicie prywatnie narazie na białym kogucie rozgladam sie za jakąś sensowna korpo tak mi sie spodobała ta robota ze juz czekam na nastepny dzien narazie malo kursow ale jestem dobrej mysli poradzcie jak sie dobrze rozreklamowac wizytowki juz mam /1800szt/ okolo 600 juz rozprowadzilem W tej chwili bym mial l 4 bezplatne w zusie powiedzieli ze l4 platne dopiero po 90 dniach ubezpieczenia chorobowego wychodzi okolo 14 kwietnia deklaracje do chorobowego zlozylem 10 bm zlozyl bym wczesniej ale wstretne babska w zusie mi nie powiedzialy o wszystko sie musimy sami dobijac W weekendy tez jezdze /przewaznie na telefon/ zawsze pare groszy wpadnie U ciebie chyba lepiej z tego co piszesz spacerki kontynuujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
CHOSIA znow tak mocno nie nabroil ja jestem fest chlop i nie moge bic klientow jak bym go lutnoł to by go jeszcze do szpitala wywiezli a mnie na dolek juz kiedys cos takiego przerabilem a poza tym juz mam swoje lata i sie nie bede szrpal ze szczylami od tego sa odpowiednie sluzby postraszyli go troche izba to bulił za wszystko az milo a taki byl chojrak na wejsciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak spacerki jak najbardziej, sztywno mi się chodzi bo ból umiejscowił się na dobre w okolice lędźwi, ale chodzę. Te ZUSy nasz wykończą. Wiesz co, wydaje mi sie że internet jest dobrą reklamą, ale nie wiem czy dla twojej branży. Ja bym ulotki poroznosiła do klubów, pubów, dyskotek, pod urzędy, na słupy, a jak się troszkę "odkujesz" to w gazetach bym dała ogłoszenie mocno i kolorowo zaznaczone. No i polecanie jeden drugiemu - to jest najlepsza teraz reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Kalina Moj adres ; WAL@os.pl Ja natomiast stopa w miare ruszam ale tez mam tam slabe czucie i niestety porazona noga slabsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
CHOSIA Rozumiem ze mrowienie i bol nogi sie juz calkiem wycofal do pleckow a to bardzo wazne ewidentny postęp u mnie wlasnie najpierw ustapilo mrowienie pozniej bol uciekł do ledzwi teraz jak mnie pobolewa to po stronie tej lepszej nogi ale to pikus ZUS wezme w obroty po uplywie tych 90 dnii odbiore to czego mi nie dali w czasie choroby i operacji juz ja im nie daruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadłam, fajnie, że w pracy nie dźwigasz, w razie czego, kawki równomiernie rozkładaj w dwie rączki :-)). Wiem, pewnie się nachodzisz, ja gdy polatam cały dzień czuję nieziemski ból pleców. Może dużo wrażeń jak na jeden dzień, ale to może jak znak, że masz służyć innym swoją pomocą, a nie marnować się w domku? Furman, pewnie, że tęskniliśmy, Spadłam nie nadąża bez Ciebie ;-)))ze stawianiem nam diagnoz, chce dla nas doktorat zrobić z ogonków, które nam wyrastają ;-)))). Tuning- jutro prześlę Tobie, bo dziś mam lenia :-)), zresztą jak co dzień... prawie od 180 dni ;-))). Chosiu, a Tobie wyspanej nocki :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ,wolny i wyspany :) Furman jakże można by o Tobie zapomnieć ,musiałam Was wywołać bo się gdzieś czaicie :) Widzę,że nie tylko Ty przeszedłeś chrzest,ale i Twoja " Gwiazda " :D ZUS raczej nie informuje o nieobowiązkowej dla przedsiębiorców składce chorobowej,a to po to,że w razie czego nie musi im płacić L 4 ,a kobietom macierzyńskiego .Jak córka i syn zakładali firmę to o tym poinformowała ich księgowa na całe szczęście.Płacisz preferencyjny ZUS ? bo nie wiem czy to Twoja pierwsza działalność. Kalinko :D tylko,że Furman jeszcze na temat ogonka tu nic nie wspomniał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Moze Ju_ta jest w szpitalu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też o tym pomyślałam,że może Jutka w szpitalu. Furman mam dla Ciebie pomysła :) Obklej sobie " Gwiazdę "z dużym nr tel< widocznym z daleka >zorientuj się< chyba,że wiesz > jakie stawki są za kilometr,za samo to,że ktoś wsiadł i swoją obniż,skalkuluj ile auto pali ,koszt paliwa < pewnie wiesz co trzeba >i tą stawkę,która Tobie będzie sie opłacała < musi wyść niższa niz pozostali mają > również wyklej dużymi cyframi .Uważam,że to najprostszy i najtańszy sposób.Te napisy daj zrobić odblaskowe,żeby i w nocy były widoczne < poszukaj najtańszej drukarni w okolicach >Takie coś się obkleja na umyty samochód w suchym i ciepłym miejscu. Pozdrawiam MOTIVEMEDIA < możemy Ci zrobić projekt > :D Napisy mogą być wprawdzie magnesowe ,ale druk nie robi ich takich dużych jak do wyklejania. Ps.Stawiasz flaszkę ? Tak założył se taki znajomy korporację w Warszawie ,ale tam to może powstać jeszcze 10 korporacji i wszyscy będą żyli ,Ty możesz zrobić to tu jako indywiduum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam załogę :) i cieszę się, że myśleliście o mnie! Miałam format kompa, więc trochę potrwało zanim się zorganizowałam znowu. Jeszcze nie w szpitalu, ale jutro mam konsultację z neurochirurgiem, podobno najlepszym w Krakowie, załatwianą. Boję się! Jeszcze na dodatek wczoraj trafiłam do rehabilitanta, który pracował "na mnie" 2 godz.i dziś mnie prawie nie boli! Na dodatek ból w nocy był krótkotrwały, tak że owszem, budziłam się ze 4 razy, ale pochodziłam może 5-10 minut za każdym razem i przechodziło. Więc prawie się wyspałam. Pierwszy raz od dłuższego czasu! No i wlał tym nadzieję w moje serce, a tu nagle info, ze jutro neurochirurg! Co prawda rehab. mówił, że droga przed nami długa i kamienista ;) ale zawsze to przerwa w bólu. Więc idę jutro z mieszanymi uczuciami. Rehab. mówił też, że z rezonansu wynika, ze jest stan ostry i bez dwóch zdań neurochirurg będzie chciał ciąć. No i taka jestem rozdarta, z jednej strony przestało boleć, więc może... A z drugiei strony, może zabieg będzie miał trwalsze skutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
Hej Moge doalaczy?? Mam w poniedzialek operacje, jutro badania - lekarz nie daje szans na powrot czucia bo 3 miesiace juz je mam i to za dlugo wiec raczej nerw uskzodzony juz calkowicie.... W UK lekarze mnei trzymali tak ponad miesiac i dopiero dostalam skierowanie a pozneij czekalam na wizyte.... Neurochirurg jest w szoku ze mnei odrazu przy braku czucia do niego nei skierowali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
kurcze pojawiaja mi sie same nicki i nic pozatym, i co ja mam teraz zrobic zeby zobaczyc co piszecie - moj mail beatka2307@wp.pl - dajcie znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma Was? :( Podtrzymajcie mnie na duchu przed jutrem. Bo jak nie boli dziś to się waham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
Mnie neurochirurg powiedzial ze wytna mi tylko ten kawalek dysku co powoduje ucisk ale uswiadomil ze ten kawalek te zmoze sie wysunac po jakims czasie... Wszyscy mi mowia ze operacja w takich przypadkach jest nieunikniona, wszyscy zwlekaja a pozniej ciepia i podobno im wczesniej tym lepiej ale ja nei jestem lekarze a ponoc wiekszoc neurochirurgow chce cia bo tto w koncu ich praca. ostatnio czytalam ze jest to jedna z najprostszych operacji. Okaze sie w poniedzialek bo wtedy beda mnei ciac :( Najbardziej si eobawiam jak ja sobei z 5-cio miesiecznym dzieckiem pozniej bede radzila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Beatka; Jesli stracilas czucie w nodze ,to rzeczywiscie kiepsko,czasem jest szansa ,ze wroci..nawet po 2 latach tak mi powiedzial neurochirurg. Mi kawalek dysku wpadl do kanalu rdzeniowego i nie bylo szans ,zeby go cofnac..tylko operacja. Jestem w podobnej sytuacji co Ty mam 3,5 miesiecznego syna,ktory domaga sie ciaglego noszenia ,jestem 2 miesiace po operacji i czuje sie srednio.. Chirurdzy lubia ciac,rehabilitanci terapie manualne ..i wszyscy ciagna z nas kase.. Zielona; Zalezy od przypadku jedni 3 miesiace inni ponad rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Jutka; Pogadasz z chirurgiem i zobaczysz... na stol sila Cie nie rzuci ,jesli nie masz ubytkow neurologicznych,a praca z rehabilitantem daje efekt ,to moze sama sie nie kladz..(nie badz za latwa...zarcik oczywiscie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×