Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Jutka- wspaniale że juz po ! Nasze trzymanie kciukow przynioslo rezultaty ! Kalina - mi też trzeszczą gnaty jak ćwiczę, już myślam że ze mną coś nie tak ale widzę że większość tak ma. Hehehehe ciekawe co u Mare po nocy? Nie odzywa się , widocznie się sprawdzil i już nie potrzebuje naszej pomocy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Jutka; Ja po ataku rwy bylem zawieziny na neurologie. Jak tam mnie nafaszerowali farmaceutykami ,to zadnego bolu nie czulem ..moglem sie schylac..skakac..tylko noga mi sie platala przy bieganiu... Ale rezonans nie klamal... Masz farta ,ze trafilas na taki dobry szpital i dobrych fachowcow...to teraz juz tylko spokojna rekonwalescencja...Zdrowka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam na 1 piętrze
Nie każdy we Wrocławiu taki zły. Ja byłem operowany we Wrocławiu w Klinice Wojskowej i jest super! Warunki też fajne, nie mam powodu do narzekań i polecam. Wiecie co, te spacery to już ostra jazda - coraz lepsza kondycja a dziś w pracy musiałem podbiec i co!? Mogę biegać po równym! Żadnego bólu i strach z głowy tez uciekł! Beatka, Jut-ka - będzie dobrze, tylko dbajcie o siebie baaaardzo! Jak z jajkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
jutka biodro boli jzu coraz mniej - spie calkiem calkiem - tyle ze mrowienie i brak czucia nei minely. Plecki w odcinku operowanym takie dziwne uczucie - jakby po wyrwaniu zeba - czuje ze to bol bardziej po cieciu taki inny... Na ustanie mrowienia czekam - daje sobie cza sa z czuciem mam cicha nadzieje ale pogodzilam sie ze tak moze byc i juz sie przyzwyczailam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutka :) bardzo mnie cieszy Twoja wiadomość. Strach myśleć co by zrobił z Tobą ten manualny,który powiedział " długa droga przed wami czy coś w tym stylu > Poklęczeć możesz nie za długo bo nóżki słabe i ciężko wstać. Jeśli leżaczkujesz,a na początku powinnaś to staraj się co godzinkę wstać < pomijam noc >chyba pokazali jak wstawać ? Niecierpliwa :) niektórzy faceci nie boja się ćwiczeń typu " sex " i jakoś nie boli, dziwne heh, gorzej z innymi typu " podnieść i pomachać nóżką na leżąco " :P Mieszkam :) a pisałam,ze można podbiec,pobiegać to ktoś pisał " NIE WOLNO " czy aby nie Ty ? :) Beatko ból obserwuj jeśli inny i się zmniejsza będzie ok.Niestety na ustąpienie mrowienia trzeba czasu,a odrętwienie no cóż pisałam mi z połowy stopy od palców do połowy pięty ustąpiło ,część nad kostką została < chyba zwłókniły się nerwy i klapa > ale gdyby nie ustąpiło całkiem to nie będzie Ci w niczym przeszkadzało tym się akurat nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam na 1 piętrze
Spadłam, co do biegania mogłem napisać "nie da się" a nie, że "nie wolno". Furman zuch a ja zaraz za nim :P Dziś załatwiłem sobie "po cichu" wejście na dwa urządzonka do wyciskania - jedno na strzałkowy i piszczelowy a drugi na rozciągnięcie tyłu nóg. Od jutra wchodzę, zobaczymy. Dziś był rowerek stacjonarny ale trochę w przód a trochę pedałowanie w tył. Ta rehabilitantka co z nią "załatwiałem" wejściówkę mówiła, że mógłbym zasięgnąc McKenziego dla profilaktyki. Powiedziała jeszcze jedną ciekawą sprawę. Od dobrych kilku lat nie zaleca się na plecach z wyprostowanymi nogami nożyc pionowych bo zbytnio obciążają odcinek lędżwiowy (wykonywane w leżeniu na plecach). A ten we Wrocku zalecał jako główne ćwiczenie na odszukanie i wydobycie z głębin mięśni brzucha. Jak to jest po proawdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolesny
Witam po ...rocznej? przerwie.Czekałem na wynik powtórnego rezonansu(poprzedni w 2008-wypadnięcie jądra miażdżystego z sekwestracją ,odcinek l-5 s-1)Jeden neurochirurg bezwzględnie zalecił operację-drugi(jak się okazało mądrzejszy:) ) zlecił leczenie zachowawcze,spoczynkowe.Dużo zastrzyków,zabiegów reh., pięć miesięcy na l-4.Po dwóch latach miałem drugi rezonans odcinka lędżwiowego.Dysk się"zrósł" ,zabliżnił ,sekwestr znikł(?) przynajmiej nic w opisie nie ma. Zgadzam się -operacje są potrzebne ale jestem żywym :) przykładem ,że nie zawsze konieczne. A jeśli lobby neurochirurgiczne ma jakieś pytania -zapraszam do Kraśnika-siądziemy napijemy się kawy.Wiem ,że za operację lecą punkty z NFZ ,ale czasem warto pomyśleć ,że na stół trafia CZŁOWIEK -a nie przypadek. Będzie burza?? Wszystkim życzę dużo zdrowia i pozytywnego nastawienia. Dla dociekliwych polecam okolicę 40-tej strony tego forum Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolesny
Mieszkam=====>Nie robiłem nożyc (będąc na l-4) Unosiłem nogi na 20-30 cm nad podłogę i starałem się wytrzymać jak najdłużej.Ale to robiłem po 2-miesiącach od dnia kiedy mój dysk pękł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam odkąd ja na rehabilitację chodzę to nikt mi nożyc z wyprostowanymi nogami nie kazał ćwiczyć,mówili o tym,że lędźwiowy cierpi i żeby takich nie robić.Nożyce w wodzie takie w bok obie nogi. Ja jutro idę na parę ćwiczeń BOSU.W sanatorium ćwiczyli nożyce,ale na siedząco < ja tego nie ćwiczyłam,bo nie widzę w tym sensu żadnego >tym bardziej siedzieć :) Mieszkam tak samo lędźwiowy obciążają wszystkie ćwiczenia jeśli jedna noga ćwiczy a druga jest prosta ,ta która nie ćwiczy zawsze powinna być ugięta i na to też mnie " uczulali > tak jak nie powinno się leżeć na plecach z obiema wyprostowanymi nogami.Ja się tego trzymam zresztą już machinalnie jedna noga sama się zgina .Weszło tak w nawyk jak poprawne wstawanie. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolesny :) prawdy są trzy ja mam nawet swoja czwartą :P Piszesz tak str ok 40 -sta cyt.Neurochirurg ,który "wygonił" mnie ze stołu jako jedną z przesłanek do operacji jest zatrzymanie(lub nietrzymanie)kału lub moczu. U mnie przesłanka jak najbardziej u innych mogła być kwestią czasu. Na leki ,prywatną rehabilitację też " kupę kasy " < jak się ja ma of course .>Nie tylko w Kraśniu są mądrzy w tych tematach .Będzie grad ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam na 1 piętrze
Unieść lekko nogi na 8-10 cm nad podłogą i wykonywać ruchy faliste z wahadłem 2-3 cm jednocześnie rozsuwając nogi. I to dopiero po pół roku od operacji. Takie było zalecenie. Jak widać co kraj to obyczaj. A co z McKenzim profilaktycznie po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam - wie, że nie każdy w Wrocławiu zły. Po prostu ta babeczka na takich trafiła. Zresztą nie wiem też czy moi dobrzy. Na razie wygląda to OK, ale zobaczy się z czasem. Beatka - jak nie boli to już OK. Mnie na mrowienie dali pół roku. Mamy jeszcze czas. Grunt że bólu brak. Spadłam - no właśnie. Podobno manualne zabiegi to tak niekoniecznie na tym etapie przepukliny. Rehab. mówił, ze miały sens póki bolało tylko w lędźwiach. Jak zeszło na nogę to już nie. Pokazali jak wstawać, tyle że na niższym łóżku jest trudniej. Ale jakoś trzeba sobie radzić. bolesny - a miałeś ubytki neurologiczne? Jak długo Cię bolało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaka2307
ja bym dodala jeszcze, ze przeslanka jest rowniez pojawienie sie braku czucia..... spadlam - ja zaczynam miec wrazenei ze tylna strona ud ma wieksza powierzchnie nieczujaca niz przed operacja :( ale moze to jzu moje wymysly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaka2307
a mial ktos moze zaparcia przy tym wszystkim, bo mnie sie zaczely jak pojawil sie brak czucia i teraz nie wiem czy juz sie bede tak meczyla do konca czy z czasem minie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam .Ja mam awersję do McKenzi pisałam kiedyś obszernie o tym dlaczego ,nie pamiętam która to strona. " przeprost kręgosłupa powoduje duże przeciążenie jego dolnego odcinka" a stosują .Poza tym pisałam,że 3/4 to samozwańczy rehabilitańci od Mc.Pisałam ile kosztuje kurs i ile trzeba mieć praktyki i mało którego na to stać,Jeśli takowego znajdziesz < prawdziwego > to inkasuje sporo,bo i sporo w siebie zainwestował.Ogólnie się ich wystrzegam,bo nie wszystko w tym Mc jest takie cacy jak się lekarzowi wydaje,bo lekarz tylko o nich słyszał,a nie wie jak jest w praktyce.Naoglądałam się przez 2 miesiące pobytu w dwóch szpitalach kilku przypadków po Mc i mówię im NIE .Kto chce proszę bardzo,ja dziękuję. Tak samo jak przez 3 lata rehabilitacji,żaden lekarz rech.nie przepisał mi masaży i coś w tym musi być,że nie .Sąsiad operowany był w Katowicach,tam gdzie Furman i wszystko pewnie było by okey gdyby nie jego masaże na własna rękę.No i wylądował powtórnie .Mówiłam mu to nie słuchał. Beatko może i tak być bo jak odczuwasz inny pooperacyjny ból w lędźwiu to będziesz i większą powierzchnię na nodze odczuwała ,tak się dzieje przy dużych płaszczyznach odrętwień bynajmniej też tak miałam ,Teraz tylko czasem uczucie dziwnej skory zostaje.To minie Beatko musisz obserwować,ale też nastawić się na czas ,czas się ciągnie wiem .Może być pół roku a może ten magiczny rok. Beatko na zaparcia zaraz po zabiegu ,żeby nie przeć kazali mi pić Xennę < taka herbatka ziołowa zawierająca senes > może u Was pod inna nazwą zapytaj o coś podobnego.Pijesz wieczorem .Nie wcześniej niż 2 godziny po zażyciu ewentualnych innych leków.Przerzuć się na razowy chleb jeśli u Was jest < chleb macie okropny > :D ten biały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też rehabilitantka zabronila ćwiczeń z wyprostowanymi nogami, wszystkie ćwiczenia wykonywać ze zgiętych nóg. Bolesny- super że obylo się bez zabiegu ale dlaczego ma być burza? Jesteśmy dorośli nikt nas do niczego nie zmuszał( no chyba że nasze ubytki neurologiczne hehehe) Beatka u mnie minęły 4 m-ce po operacji i noga ciągle zmrowiała ale się powoli do tego przyzwyczajam !!! Maro chyba ciągle figluje hehehehe - niech mu idzie na zdrowie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
dzieki za info - no ja mam nadzieje ze dadza mi dlugie l4 (bo tu to masakra z tym), a wtedy moge spokojnie dochodzic do siebie - bo narazie sama mysl, ze jak mi go nei dadza i bede musiala wrocic do pracy (jako opikunka osob starszych w nursing home) mnie paralizuje niestety. Takze popytam w piatek a pozniej na konsultacji po operacji neurochirurga. Tu ciezko dostac L4 na plecy bo twierdza ze to jedna z niwielu chorob ktorych nei da sie udowodnic (przynajmniej bez zdjecia czy czegokolwiek), a i tak w moim przypadku gdzie pokazalam historie choroby nei dalo to nic i moze przez to tez ma efekty. Nic teraz maja papiery na to i nie z PL tylko od siebie wiec musza uwierzyc (twierdza ze w PL mozna wszystko kupic no i ja po czesci sie z tym zgadzam) co do chlebka to mam 2 polskie sklepy w centrum a jak sie dobrz poszuka to dobry angielski te zmozna kupic ale nie za pol funta hehe tylko za ok 2 :))) N azaparcia dostalam od lekarki Laxido czy cos takiego - w piatek zapytam co dalej bo w sumei eni bralam tyle ile kazala to mialam dlugo, no ale wiecznei na tym jechac nei moge przeciez. Tyle ze ja mam wrazenie ze to raczej nei typowe zaparcia, j aczuje sie pelna ze tak powiem ale nei umiem tego wydali bo czucia nie mam i mi ciazko bo pre a tu nic.... Oj ja biedna - kiedy to sie skonczy!!!! wiem ze dla niektorych to banalne problemy ale po jakim czasie czlowiek zaczyna sie zastanawiac czy to minie.... ja mam tylko 25 lat i naprawde potrzebowalam duzo wsparcia, bylo tragicznei jak stracialm czucie i jak sie dowiedzilam pozneij ze go moge nie odzyskac - bylo milion pytac czy moj mnie zostawi bo przeciez on mlody i tez ma potrzeby a ja przy braku czucia to sie czulam jak 5 kolo u wozu z nim, ale jest ok - wspiera mnei i mowi ze mam tak glupio nie myslec, jakos sobei poradzimy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko piszesz,ze masz 25 .Skąd takie nastawienie do PL czy aby na pewno Anglia jest taka cacy . Ile w PL mieszkałaś i co takiego < medycznego kupiłaś >,że zgadzasz się z wizjami tamtejszych lekarzy.Jeśli w ogóle się da coś kupić,to Anglia od reszty krajów w tym nie odstaje ,zwiedziłam trochę świata :P Dlaczego szpital od razu nie wystawił L4 < u nas wystawia przy wypisie >,bo mniemam,że pracujesz legalnie ." Najlepsze " w tej Anglii jest to i zarazem najdziwniejsze,że takie traktowania sprawy < chorób wszelakich > mają najczęściej ludzie którzy tam wyjechali i pracują dla " nich " < moich kilkoro znajomych też > przy czym oni są poniekąd oburzeni i nawet częściową się z tym nie zgadzają . Nie masz czucia w okolicy odbytu czy zaparcia miałaś od dawna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
ja wlansie nei mam na mysli ze Uk jest pod wzgledem leczenia cacy... chodzilam i mnei olewali dopoki nie wyladowalam z bolu w szpitalu... Co do kupowania chorob w Pl to mam znajomych ktorzy kupili sobei historie choroby i mase jak tyklko poszlo to lekarz tez mowil L4 tyle i tyle i zadnych problemow. W PL sia moja neurolog odrazu zdziwila. Chcilam midac L4 tylko z eja nei wiedzilam co wpisac w polu ip zakladu pracy i dalysmy sobei spokoj :( Ja jak jest ok to nie narzekam na UK ale jak sie cos zlego dzieje to jest masakra wlasnie, z placzem chodizlam w ciazy do lekarzy bo tak bolalo a oni ze moge robic to i to i nie moge miec L4. Wlansi e ztym czuciem to jest problem bo go nei ma, a zaparcia sie zaczely od dnia kiedy je stracilam i boje sie ze jak czucie nei wroci to bedzie juz tak do kona. A chce ci dodac ze ja sie lecze od 15 roku zycia bo wtedy sioe zaczal bol biodra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko to,że niektórzy to nie może rzutować na całość,niech się ci w Anglii zajmą swoimi przekrętami,które za darmo " rozdają " :D Jeśli zrobili wszystko tak jak trzeba to czucie w tej okolicy wróci.Jeszcze jakiś czas będzie takie dziwne uczucie,dlatego chodzi o to,żebyś nie parła i brała przez jakieś 7 dni coś na rozluźnienie stolca.Mi czucie wróciło w niedługim czasie choć takie dziwne uczucie przez jakiś czas miałam ,.Jak się rozluźni zwieracz zaparcia ustąpią.Jesteś parę dni po zabiegu dopiero . Czy Ty jesteś na jakimś macierzyńskim czy wychowawczym urlopie na dziecko< nie wiem jak się to u Was nazywa > dostajesz jakieś pieniądze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istnieją w Wielkiej Brytanii, przysługujące wszystkim pracującym dwa rodzaje zasiłków chorobowych. Statutory Sick Pay, czyli państwowy zasiłek chorobowy, wypłacany od czwartego dnia choroby, w wysokości około 70 GBP tygodniowo oraz zasiłek wypłacany przez pracodawcę, zależący od ustaleń umowy o pracę. W przypadku Polaków przybywających do pracy w Anglii, pracodawcy najczęściej nie proponują żadnego zasiłku, wykorzystując ich niewiedzę i chęć dostania jakiejkolwiek pracy, nawet za płacę minimalną i bez przywilejów. Tylko od naszych zdolności negocjacyjnych i tego co możemy zaoferować naszemu pracodawcy zależy czy taki zasiłek uda nam się wynegocjować. Są oczywiście małe firmy, które z zasady nie wypłacają takich zasiłków swoim pracownikom, bez względu na to czy są Anglikami czy nie. Niektórzy dostają 70,funtów tyg,niektórzy,50,a inni 30 pewnie zależnie od płacy i wewnętrznych przepisów pracodawcy < u nas wew.przepisów pracodawcy na całe szczęście nie ma uff > http://www.benefity.org.uk/statutory-sick-pay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Beatka; Z tym czuciem tez mialem problem byc moze nadal jest..mam bole w okolicy kosci ogonowej,a jednoczescie chyba brak czucia powierzchniowego okolo 2 tygodnie wczesniej zawadzilem o cos posladkiem..nie wiem jak i kiedy ,bo nie czulem zobaczylem po prysznicu ,ze mam tam spore obtarcie,ktore pozniej bolalo...sam nie wiem czy to mozliwe ,ze czucie raz jest raz go nie ma....nie bardzo wiadomo jak sie zachowywac..generalnie najlepiej sie czuje ,gdy leze i nic nie robie...czy to normalny stan? Tez nie wiem ,no i nie zawsze sie tak da..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Spadlam; Ale u nas 50% prywatnych pracodawcow nie placi pelnego zus-u od zarobkow..wiec i tak dostajemy po tylku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuning zgoda ,ale nie ma tak ,że do składki chorobowej wcale zgłosić nie musi, < a z przepisów uk, wynika,że nie musi > pracownika musi choćby od najniższego zarobku.Nie musi do chorobowej zgłaszać siebie,bo dla nich obowiązkowa nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadłam, a dlaczego nie można leżeć na plecach? ja na plecach budzę się zawsze. Jakaś rehabilitantka powiedziała mi, że warto wówczas tylko jakiś mały wałeczek, ręcznik podłożyć,żeby zachować lordozę. Przyszło mi coś do głowy. Nie wiem, jak Wy, ale ja mam płaskostopie i może warto nosić wkładki ortopedyczne. Może płaskostopie w jakimś stopniu też przyczynia się do deformacji kręgosłupa. Co o tym myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinko :) < zdziwiona jestem gdzie napisałam ,że nie można ?> chyba ,że chodzi o to iż nie można < nie powinno się > z wyprostowanymi obiema nogami ? Leżenie na pleckach jak najbardziej :D ja tak leżakuję patrząc na telewizor,lecz zawsze obie nogi ugięte :)Jak jest odpowiednie podłoże < materac > to żadnego ręczniczka nie trzeba. Czy płaskostopie przyczyną deformacji kręgosłupa ? trzeba by pogooglać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
ja jestem na macierzynskim - tutaj platne jest 39 tygodni a pozneij jeszcze jakos 3 miechy bezplatny mozna ciagnac. Mam wszytsko napisane tylko niechc mi si eisc na gore - len ze mnie hehe. Ja platny macierzynaki mam do 6 marca ale do pracy jak bede wracac to musze 8 tygodni wczesniej napisac z echce wczesniej wrocic a nie po 52 tygodniach. Dlatego boje sie ze jak wroce od kwietnia to mi juz nei dadza L4 a ja do maja musze byc w domu.W kwietniu jade do PL wiec nie maialabym problemu z L4 bo wiem ze moja neurolog mi da - tym bardziej z epo operacji jestem. Wszystko zalezy od mojego stanu, ael i tak wole sie nastawic na najgorsze - trudno najwyzej miesiac sie jakos przemeczymy z jedna wyplata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolesny
Do Spadłam=====>To chyba ks. Tischner?"Prawda.cała prawda i g.....o prawda" A jaka jest Twoja -ta czwarta? :). I ta przesłanka (zatrzymanie kału-moczu) była powodem dla którego jestem pewien ,że operacje sa potrzebne(czytaj -konieczne) W KRAŚNIU -być może grad będzie .W Kraśniku nie było :) Do Jut-ka----->Osłabiona prawa stopa ,brak czucia z prawej strony łydki prawej,zmniejszone czucie w paluchu stopy prawej.Stopa nie "człapie" ale marznie bardziej niż lewa.Jak długo czułem ból ?Około miesiąca(zastrzyki miałem w domu -nie dawałem rady dojść do przychodni-500 m).Potem zmniejszał się stopniowo ,ale czy zniknął całkiem??Raczej każda zmiana pogody daje większe-mniejsze "doznania" :) Do niecierpliwa 41===>Rok temu ktoś bardzo uparcie, dawał mi na forum popalić ,za to,że piszę o przemyśleniu kwestii operacji.Jak to mówił pewien aktor "Nie chciało mi się z nim gadać"Poczekałem na drugi rezonans i teraz mam pewność ,że nie musiałem byc operowany.Zaznaczam- JA nie musiałem być operowany.I nie żałuję decyzji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolesny - ja tak sobie myślę, ze Ty jesteś bardzo cierpliwą osobą. Ja między innymi dlatego się zdecydowałam na operację, że nie miałam już cierpliwości do bólu. 5 miesięcy leczenia i ból coraz silniejszy. I objawy zamiast się cofać, były coraz wyraźniejsze. Przede wszystkim wykończył mnie ból i nieprzespane noce. Rehabilitant, który mnie pionizował na oddziale mówił, ze dawniej, gdy dyski nie były operowane, ludzie cierpieli miesiącami ból i kończyło się to albo paraliżem i innymi ubytkami neurologicznymi albo rozpuszczeniem sekwestru. U Bolesnego ta druga opcja. U wielu z "nas" (skoro już takie silne antagonizmy zaznaczamy) ta pierwsza opcja, z której ratowano nas operacją. A w gruncie rzeczy efekt ten sam, bo tego dysku i tak nie ma. Czy się wchłonął czy też go wchłonął neurochirurg, tam i tak jest puste miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko .Jeśli masz płatny wychowawczy to w tym momencie chyba nie ma sensu L4 < u nas L4 wychowawczego nie przedłuża > jak u Was nie wiem.Pomyśl o L4 pod koniec wychowawczego,ale najlepiej popytaj ,bo co kraj to obyczaj.U nas nie płaci się dwóch świadczeń jednocześnie. Bolesny :D heh figlarzu .Świta mi mała " tyczka potyczka między Tobą,a icemario :D i tak mi się skojarzyły te zachwalane przez niego implanty na 20 operacji tradycyjnych przez neurochirurga -każdy narzeka 1 jego < implant ortopeda > i 100 % sprawny no rewelacja :) wszyscy wymieńmy dysk na implant. Ty zachwalasz rehabilitację w Twoim przypadku < zgoda > ,a czy zauważyłeś,że obok mojej przesłanki dodane było " u innych mogło być kwestią czasu " ? No i te lobby neurochirurgiczne z punktami NFZ :) na rehabilitację ich nie ma ...no proszę Cię ....:) No i na koniec ....matko od kafeterian :) dlaczego Bolesny musi być aż tak bystry" siem " czepia mojej literówki w Kraśniku < miało tak być > no przecież :D A sam robi big mistake :D " usówać " str 28 :D :D Dobranoc figlarzu ,przybądź znów im nas więcej tym weselej .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×