Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość pan z dyskopatią
Ewo, do 3 lipca jeszcze kawał czasu. A w tej chorobie może zdarzyć się wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziara🌼ja się męczę z szyjnym od...hm,niech policzę...42-26=? No właśnie.Już tyle lat.Potem poszedł lędźwiowy,teraz doszedł zespół cieśni nadgarstka.Ale to nic.Chodzę na rehabilitację,sama się ruszam.Robię wszystko,żeby nie wylądować na stole operacyjnym.Poczytaj trochę na temat swoich dolegliwości ale pod kątem...optymistycznym;) Dasz radę dziewczyno,nie poddawaj się.Inni też na pewno Cię tu wesprą.Pozdrowionka dla wszystkich👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam troche pole ograniczone bo lecze ie w anglii jesli mozna nazwac to leczeniem. Ja mam na to swoje okreslenie, jest to raczej zbywanie pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan z discopatia :) szkoda ze tych basenow jest tylko dziesiec ale pewnie masz szanse zalapac sie ponownie? jesli nie bardzo to mozesz pewnie indywidualnie korzystać bo znasz juz ćwiczenia wiec dalbys rade we własnym zakresie. czy prócz tego basenu do cwiczen masz jakis inny większy w swojej miejscowosci stricte do plywania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaśka
Witajm wszystkich ,,przepuklinowców" i ,,wypuklinowców"! :) Ewa z wro - ja mam taki sam problem jak ty ,lędźwie i piersiowy ,przepukliny+ wypukliny ,u mnie to takie gratisy po chorobie scheuermanna właśnie na tych odcinkach ,narazie byłam tylko na RTG ,aż boje się pomyśleć co mi jeszcze wyjdzie w rezonansie Madziara7718- ja mieszkam w PL ,ale w kwestii diagnostyki borykam się z tym samym co ty,takie uroki mojej zabitej dechami wsi i wspaniałego lekarza który mnie szprycował przeciwbólowymi bo wg .niego ból pleców był skutkiem przemeczenia ,musiałam jezdzic 400 km żeby czegokolwiek sie dowiedziec ,gdzie indziej ortopeda nawet bez zdjecia rtg ,po samych objawach i badaniu stwierdzil ze to przepuklina ,naprawde człowiek się musi ostro nameczyc czasem by sie czegokolwiek dowiedziec ,nie wspomne juz o wydanych pieniadzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia76
u mnie to samo cokolwiek się dowiedzieć to graniczy z cudem. neurolog nie chcial dac rezonansu bo podobno czeka się do 6 miesięcy tomografie 2 tygodnie . po wyniku nic nie wytłumaczyła tylko receptę z neurowitem mydokalm i dicloberl oszczędzać się i wizyta za 2 miesiące . Rodzinna już bardziej wytłumaczyła który odcinak na co promieniuje jakie daje objawy i które mam. dała zwolnienie co neurolog nawet nie wspomniala o wypisaniu . z objawów to mam jak mnie boli to bardzo częste sikanie co podobno jest objawem ucisku na pęcherz (rodzinna) i take jakby palenie pieczenie wzdłuż kręgosłupa. nie wiem na ile mój stan jest poważny na co mogę sobie pozwolić jak z obowiązkami domowymi odkurzaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaśka
kawusia76 - to masz takie objawy jak u mnie ,ja mam ponadto cały czas brak czucia w prawej stopie i czesto w lewej ręce,mrowienia dretwienia ,rowniez palenie wzdłóż kregosłupa przewaznie na piersiowym,do tego dołączyło sie pogorszenie sluchu i wzroku ,generalnie od tego cholernego scheuermanna praktycznie zanikły mieśnie dolne miednicy a reszta mieśni tez jest sporo pokurczona,i podobnie jak u IME doszedł zespół cieśni nadgarstka.Czasami mysle że chyba wolalabym nie wiedziec o tych nieszczesnych przepuklinach ,moze bylabym nastawiona inaczej psychicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Ime, rok przy Twoich nastu latach to naprawdę nic :D Madziara - to w Anglii jest tak źle w służbie zdrowia? :o a to zaskoczenie, bo moja rodzina chwaliła za np. darmowe leki. Asiek - jak dostanę skierowanie to pójdę drugi raz. Ale nie może mi to kolidować z Tensami (IV), krioterapią (V-VI) i masażem (2 poł. VII). A baseny? do dwóch najbliższych mam ok. 15 minut jazdy, jeden jest znacznie droższy, ale ma więcej atrakcji (znana łódzka Fala). W ogóle jak wyliczaliśmy ostatnio to tych basenów jest u mnie w mieście dość sporo, a to może dlatego, że dużej rzeki nie mamy (rehabilitant powiedział, że od razu widać kto z Łodzi jest, bo wody się boi hehe). Przydałoby się więcej tego basenu, ale pewnie będę musiał iść. Choć 30 minut w wodzie jak dla mnie to trochę mało :P W ogóle dziś nieco lepiej, rehabilitant mi powiedział, bym jeszcze na łóżku zrobił parę przeprostów, po nich ból jest w zasadzie przy kręgosłupie. Miałem też już jazdę autobusem, usiadłem na samym końcu i spuściłem sobie nogi, że mi dyndały nad podłogą :D rehabilitant mówił, że kolana muszą być niżej od biodra, poza tym mówił mi wczoraj o klękosiadzie (?) i żebym badał ćwiczenia, bo któreś może powodować obniżanie się bólu. Natomiast co do powyższych postów: przypomniała mi się neurolog na NFZ - "Skąd panu się to porobiło?". I zero, kompletnie nic. Kawusia, ja też mam częste oddawanie moczu do tej pory trwało to u mnie 1 - 2 dni, choć dziś z parciem jest różnie (ja w ogóle też dużo piję, ale wczoraj akurat jak na swoje warunki piłem mało, a w ubikacji co 2 godziny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate 73
Sawa 234, mam już wyniki rezonansu i jestem po wizycie u neurologa. Rezonans nie wyszedł dobrze i na razie nie pisałam bo nie dopuszczam do siebie takiej myśli,że mogę drugi raz przechodzić to samo co 2 lata temu. Oprócz niewielkich zrostów po operacji, które podrażniają delikatnie nerwy i paru niewielkich zmian, wyszło ,że mam również protruzję krążka międzykrgowego co przejawia się pęknięciem pierścienia włóknistego i wysunięciem się jądra miażdżystego poza obrys krążka międzykręgowego. W skrajnych wypadkach dochodzi do wypłynięcia jądra miażdżystego i ucisk na tkanki otaczające kręgosłup. Powoduje to ogromne dolegliwości bólowe i wykluczenie z normalnego życia na długie tygodnie. Jednym słowem mówiąc wysuwa mi się dysk . Jednego już nie mam i jak dalej tak pójdzie to niedługo z balkonikiem będę chodzić. Chwilowo czuję się dobrze i nic nie boli . Lekarz kazał bardzo dbać o siebie i ćwiczyć,ćwiczyć,ćwiczyć. Tak też robię . Wynik dostałam tylko z rezonansu z kontrastem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie jak ludzie np.100 lat temu mieli takie same problemy jak my teraz i jak sobie z tym radzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia76
ja wczoraj wieczorem miałam problemy zołądkowe i ból w pasie obejmujący brzucho i plecy nie wiem czy to od leków . Powiedzcie czy wy też macie bóle kręgosłupa obejmujące i brzucho .Jedyna pociecha jest że przestałam często sikać . Posiedziałam dłużej przu kompie i już mnie pali w kręgosłupie . Narazie siedzę na l4 neurolog 17 kweitnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaśka
Kawusia76 - masz tego samego dnia neuro co ja :p mnie też zawsze ból łapie jak siedzę przed kompem ,a do tego gna mnie tez na kibelek tak mocno ,że do łazienki przeważnie już zasuwam na kolanach,nie chce sobie nawet wyobrażać jak komicznie to musi wygladac,gdyby nie to że ten kregoslup tak cholernie wtedy boli pewnie sama bym się z siebie śmiała.Mozliwe ze masz te problemy z brzuchem od lekow bo pewnie bierzesz silne środki do tego stres ,ale z drugiej strony jak gadalam z rehabilitantką to mówila mi ze przy urazie któregoś tam odcinku kregosłupa podrażniane są takie nerwy ,że odczówa sie bule w brzuchu nawet b.silne,u mnie np.nie rozluźnia się przepona a jak chciała mi ta babeczka masażem (dosc drastycznie wygladajacym)rozluznic to zaczely mi mrowić dłonie ku górze,więc mozesz mieć to samo ,połóż się na plecach luźno i podciągnij głowę brodą do klatki piersiowej- jeśli poczujesz ból pośrodku brzzucha taki tępy jakby w głębi i kręgosłupie to prawdopodobnie masz to co ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia76
rodzinna tak mi wytłumaczyla. odcinek l3-l4 promieniuje na brzucho- wypuklina odcinek l4l5 na pośladki - przepuchlina odcinek l5s1 na udo i nogi - przepuchlina powiedziała że może mnie boleć odpasa w dół wszystko przy tych zmianach. może to nie miejsce na to ale napisz czy masz też problemy z załatwianiem bo ja mam dni kiedy chodzę parę razy a nie mam powodu bo nic takiego nie jadłam co by mi zaszkodziło może coś uciska na zwieracze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaśka
tak Kawusia - ja tez mam z tym problem,praktycznie to byla pierwsza rzecz o jaką pytal neurolog,czy trzymaja zwieracze,trzymaja ,ale chyba nie w 100%;) a gdy dolozyc do tego jeszcze stres to zdarza sie ze jestem w wc do kilkunastu razy na dzien ,nie licze ile razy bylam wczesniej gdy dowiedzialam sie ze cos jest nie tak .Wole tak nizbym miała robic pod siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara9
Nie spodziewałam się aż tak dużej ilości osób z tym schorzeniem na samej kafeterii ;) U mnie od wielu lat występował problem z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym, ale największe pogorszenie było we wrześniu. Po prostu sobie leżałam, gwałtownie wstałam i już nie mogłam się schylić ani wyprostować. Żałuję, że wtedy nie -podjęłam innych kroków niż mydocalm, laser i prądy interferencyjne. Od tamtej pory cały czas boli mnie kręgosłup, często promieniuje do prawej nogi i w kierunku bioder.Nie mogę się schylać. Dopiero niedawno wymusiłam na lekarzu skierowanie na rezonans. Badanie 19stego ale czuję po swoim stanie, że raczej nic optymistycznego nie wykaże. Zaczynam nawet już się rozglądać nad jakąś dobrą kliniką. Czy ktoś może polecić jakąś dobrą klinikę w Warszawie? Bądź szpital?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z kolei ja mam w poniedzialek wizyte u neurochirurga. poniewaz moja granica aktywnosci prawie bez bolu zamyka sie w pierwszej godzinie a w drugiej narasta aby w czwartej zmusic mnie do polozenia sie - nie wytrzymalam nerwowo i umowilam sie na konsultacje. do Pana z dyskopatia :) czy masz tez czasem bole z przodu ida? mi dzis daje pipalic przod uda przysrodkowo. czy ktos tak ma? masakra jakas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam jeszcze dodac bo temat jest ostatnio na topie ze czeste spacery do toalety sa skutkiem stresu i tym samym skoku adrenaliny ktora dziala diuretycznie. wszystko pracuje na zwiekszonych obrotach. trzeba miec naprawde b duze zmiany ze stenoza kanalu aby taki problem pojawil sie. konsultowalam to z kilkoma lekarzami bo tez mialam z tym problem i kazdy mnie uspokajal. jednak trzeba sie obserwowac zeby nie przeoczyc powaznych objawow i ich nastepstw bo te sa juz niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajak?
a jak się przedstawia sprawa ze zwieraczami gdy ma się problemy ze swobodnym wypróżnianiem? Tzn. podczas sikania nie leci od razu tylko trzeba czekać, i czekać i czekać mimo, ze się chce, miał tak ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Właśnie też parę stron temu pisałem jak to jest ze zwieraczami i nikt nie był w stanie odpowiedzieć :P ja dziś do wc chodzę ciut mniej (noc przespana, w sensie 9 godzin bez odwiedzin), ale myślę, że się tym sam podkręciłem :P w sensie ciągle o tym myślę. Natomiast mrowienie z krocza mam fazami, raz jest, raz nie, a tydzień temu nie było wcale. Asiek, mi bóle ani razu nie szły do przodu :D tylko odczuwam je z tyłu. W ogóle dzisiaj, po porannych przeprostach, bóle mam w zasadzie przy kręgosłupie. Jakie to są poważne objawy? szkoda, że moi dotychczasowi lekarze nie byli zbyt wylewni, jeśli chodzi o ten temat. Kawusia - rodzinna wyjaśniła Ci bardzo dobrze :) Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do P. z dyskopatia ;) te powazne objawy to znaczna stenoza kanalu kregowego z roznych przyczyn np duze przepukliny sekwestry osteofity guzy itp. tzn zespol ogona konskiego lub zespol stozka koncowego. w rezonansie ktory miales na pewno radiolog opisalby to gdyby to stwierdzil. w jednym zespole dochodzi do zatrzymania w drugim do nie trzymania. z innej beczki juz dawno chcialam Cie Przemek zapytac czy w domu tez stosujesz jakies cwiczenia na ledzwiowy i czy masz jakis konkretny zestaw? i ile czasu zajmuja Ci te cwiczenia? ja tez dostalam zestaw cwiczen na razie tylko 7:) wszystkie sa z pilka w lezeniu i poz. siedzacej :) sa typowo wzmacniajace miesien poprzeczny brzucha. na prostowniki dostane dopiero za miesiac ale szaro to widze wszystko i ide tak czy owak na konsultacje do nchirurga. moja psychika rwie sie do pracy a moj kregoslup sie buntuje... i badz tu czlowieku madry i pisz wiersze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Aha, na tej zasadzie to biega :D no rok temu na TK nie miałem nic takiego (w sensie miałem tylko ucisk na worek oponowy + w lewym zachyłku bocznym i otworze międzykręgowym). Tak, ćwiczenia na lędźwiowy stosuję gdzieś od października. Dostałem zestaw od fizjoterapeuty w przychodni. Jest ich bodajże 8, z tym że część mi właśnie odpadła, lub rezygnowałem z tych, które mi sprawiały ból. Rehabilitant z basenu to potwierdził. Mam wszystkie na leżąco, na brzuchu, zajmują mi ok.30 minut, robię je 2 razy dziennie, ale nie wiem czy nie zwiększyć. Mogę Ci je jutro wysłać, tylko napisz mi maila na przemeqq22@wp.pl. Z piłką nie mam nic. Pozdr i idę, dobrej nocy dyskopaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Pana z dyskopatia. Dzieki za cwiczenia. Wynika z nich ze nie robisz przeprostow i naprzemiennego unoszenia rak i nog,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Napisałem w mailu - proszę uważnie odczytać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Tylko ostrzegam przed robieniem, bo każdy może różnie to odebrać. A lepiej nie ryzykować, skoro po nich może być gorzej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek19969
do P. z dysco ;) bardzo dziekuje za konspekt. jest czytelny i rzeczowy. u mnie troche tego odpada bo nie sluza mi przeprosty ale czesc wykorzystam. dziekuje :) probowalam spac z miekkim rulonem na boku bo na plecach w ogole nie spie i nie pomaga mi to niestety bo dolegliwosci zaostrzaja sie. dzis mam konsultacje. ide bo raz jest lepiej raz gorzej a raz zle. zobaczymy czego sie dowiem. przyszlosciowo na pewno bede musiala cos z tym zrobic bo trudno zyc z bolem i strachem ze znow sie rozpeta jakas ostra dolegliwosc ktora na dwa miesiace polozy mnie do lozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×