Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość gośćela
Marcinie!Ja nie wiedziałam 6 tygodni(zakaz).A i tak nie jest rewelacyjnie jak u Oli.Na pewno chodzi o nacisk na kręgi podczas siedzenia.Ale jak widzę co operator to inna szkoła.Myśl,że po prostu trzeba myśleć co się robi i tyle.Ela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Oczywiście"nie siedziałam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinnnnnn
co już wszyscy zdrowi? Ela, Lidka, Ola, Ania jak tam się czujecie? ja dobrze, jestem mało stabilny, łydka nie ćmi, ale czasem stopa i pięta, zwłaszcza jak posiedze albo samochodem przejadę i dalej usztywniony jestem trochę, rehabilitacje przerwałem bo mi po niej gorzej.... dziś 2 miesiące ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Witajcie! Po 4,5 miesiąca jest różnie.Nie ma bólu z przed operacji.Jak jest to inny.I on zaczyna mnie denerwować.Chciałabym po prostu wrócić do czasu" przeddyskowego" a to chyba nie zawsze możliwe Pozdrawiam wszystkich! Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinnnnnn
ja spodziewałem sie, że ponad dwa miesiące to już będzie ok, a nie jest, jeśli wykonam jakiś gwałtowny ruch plecami do tyłu to czuje ból w lędźwi, poza tym jak się przesile, coś porobie to czuje ból całych pleców, mimo że miałem operowany lędźwiowy, a ćmienie łydki stopy, pięty, to czuje niemal zawsze jak coś robie, czuje się gorzej jak miesiąc po operacji, czy to norma po 9 tygodniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Marcin myślę że takie cmienia itp. dolegliwości mają prawo jeszcze się pojawiać. U mnie za tydzień będzie 2 miesiące po operacji. Szczerze to czuję się już normalnie czasem schyle się i dopiero za chwilę przypominam sobie ze przecież nie powinnam. Jak za dużo się nachodze to czuję jedynie taka sztywność w plecach. Na rehabilitacji miałeś tylko ćwiczenia czy jeszcze jakieś zabiegi fizyko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Witajcie!Straszna cisza na forum!Jak się czujecie,jakie dolegliwości?Czy już nikt nie podzieli się swoimi odczuciami?U mnie raz super raz lekko kłuje i ćmi.Pozdrawiam!Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda40
A mnie zaczynają bolec kolana i nogi od kolan w dół od klekosiada! I jak tu pracować? Jak wysiedziec 8 godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Chuda 40.!8 godzin to bardzo długo.Wydaje mi się,że dość wcześnie poszłaś do pracy. A czy ćwiczysz coś? Jak ogólnie się czujesz?ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda40
Ela, miło że się odezwałaś. Nie ćwiczę nic bo nie wiem jak. Byłam na rehabilitacji _ lampa solux i prądy. Jak ćwiczyć po operacji to nikt tam nie umiał mi pokazać. Muszę znaleźć prywatnie jakas poradnie rehabilitacyjna ale w moim mieście są tylko te dwie beznadziejne, bez wiedzy na ten temat. A jak mogę ćwiczyć żeby nie zrobić sobie krzywdy? A wiem że 8 godzin to długo dlatego korzystałam z klekosiada ale narazie przenioslam się na krzesło, wstaje co chwile chodze ale wiem ze to za mało. I boję się jak diabli. A ty Elu już pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Chuda 40!Wracam do pracy od 4, maja.Ale u mnie mija dokładnie 6 miesięcy.Ja dużo chodzę,jeżdżę na rowerku.I to mi najlepiej służy.Ja też nie spotkałam fachowego rehabilitanta.Mój lekarz zaleca jeszcze basen i chodzenie z kijkami.Jednak czuję,że jeszcze potrzebuję trochę czasu,aby czuć się normalnie(prawie).ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda40
Ela, jak pierwsze dni w pracy, jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Chuda 40!Witaj!Jestem zmęczona.Najbardziej męczy mnie siedzenie.Trochę drętwieje mi wtedy noga.Staram się często wstawać i ...już czuję zakwasy.Lepiej psychicznie wśród ludzi.A jak Twoje samopoczucie?Na forum cisza,wszyscy już zapomnieli o problemie.Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda40
Tak. Na forum cisza. Moze to tak ma być, że powoli trzeba zapominać. Jakoś przyzwyczaisz się do siedzenia powoli ale często trzeba zmieniać pozycje. Ja na początku strasznie bałam się siedzieć a teraz czasem zapominam wstać i przeginam w druga stronę. Czy masz poduszkę pod ledzwie? Ja sobie kupiłam ale mnie gniecie, niewygodna bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Nie zapomnieli nie zapomnieli ;) obserwuję forum ale nie zawsze mam czas napisać. Pracuje od dwóch tygodni. Trochę siedzę trochę stoję trochę chodzę i jest ok. Pod odcinek ledzwiowy mam wyporke taki pół wałek i z tym bardzo dobrze się siedzi. Zdrowia wszystkim pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćels
Pod plecy mam poduszkę,też mam ją w samochodzie.Na pewno coś daje.Próbowałam 3 i wybrałam najlepszą dla mnie.Chuda,może inna byłaby lepsza?Może jest za twarda albo za mocno wypycha Cię do przodu?ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Mam jeszcze pytanie:czy ćwiczycie.co i jak często?ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzdroj
Hej, ja ćwiczę co dzień ok. 35min. Generalnie 3,5 roku po zabiegu, jest różnie, czasem prawie nic nie boli a czasem to mam ochotę zejść. Jem dużo magnezu, potasu trochę. Oprócz tego w pracy przy biurku stoję średnio ok. 6h, a 2h siedzę. Na operowanym odcinku L5S1 mam już reprzepuklinę (chyba dobrze to wymawiam). Jak się oszczędzam i prawie nic nie robię to jest znośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111111
Witam szejsc miesięcy temu miałam operacje na przepuklinę kręgosłupa ledzwiowego po trzech tygodniach wróciłam do pracy na miesiąc bo potem znowu na zabieg przegrody nosa szłam i od tamtego czasu jestem na zwolnieniu trzy tygodnie temu coś mi się stało w plecy, zabolało po lewej stronie a operacje miałam po prawej zrobiłam rezonans I wyszło ze mam nawrotna przepukline; -( przeciez robilam cwiczenia codzienie po dwa razy wsomie 40 min dziennie i taki efekt masakra załamana jestem niechce tego znów przechodzic .tyle kasy wydalam aby się ratować mam 26 lat chciałbym juz zajść w ciążę ale co chwile coś pojechałam do mojego lekarza neurochirurg i pow.ze do operacji się jeszcze nie nadaje I mam przyjechac dopiero jak mi noga będzie dretwiala.Pojechałam do fizjoterapeuta i zalecił inne ćwiczenia i pow.ze te co mi neurochirurg dal po operacji to mnie okaleczyl nimi ze gdzie takie cwiczenia po operacji. Narazie robie te i ból minął ale czuje delikatny ból tam gdzie miałam operacje lodze się ze to przez zmienna pogodę ale ileż można żyć w tej niepewności powiedzcie mi czy jest to mozliwe ze przepuklina się wchlonie i będę mogła normalnie żyć bez strachu i wkoncu pomyślę o dziecku czy macie jakieś ćwiczenia badz rady które spowodują ze zniknie ta przepuklina dodam że dość często jeżdżę autem kilka razy w tygodniu i chciałbym wrócić do pracy do której też autem będę dojeżdżać ale praca chodzaca pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111111
Przepraszam po trzech miesiącach wróciłam do pracy nie tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgosiaaa
witajcie, czy ktoś moze opisać jakie ćwiczenia fizyczne są zalecane po 3-4 miesiącach od wycięcia dysku L4-L5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111111
Tak jak pisałam wcześniej ja dostałam ćwiczenia od lekarza ale na dobre mi to nie wyszło pojechałam do fizjoterapeuty i dał mi ćwiczenia; położyć się na brzuchu ręce kolo głowy i podciągnąć się do góry wypiac brzuch i na ziemię albo na stojąco nogi leko rozszerzyć ręce na biodra i odchylac się do tyłu i tak przez trzy tygodnie co godzine po 10 razy albo na leżąco albo stojąco zależy jak możesz ją w domu cały czas więc robiłam obydwa na przemian teraz jest niby lepiej pisze ze niby bo chyba boje się przyznać ze jest lepiej bo to nigdy niewiadomo co będzie dalej dwa dni temu byłam u fizjoterapeuta i pow.ze wszystko idzie w dobrym kierunku i teraz dał mi ćwiczenia 6 razy dziennie seria ; 5 razy te na leżąco ,10 razy pozycja na plecach kolana podgięte ręce trzymam na kolanach i ciągne je na maksa do siebie i znow 7 razy pozycja na brzuchu i ćwiczenie które wcześniej pisałam i taka serię 6 razy dziennie plus przerost z rękoma na biodrach w ciągu dnia kilka razy oraz kilka zasad funkcjonowania których oczywiście lekarz po operacji mi wogole nie powiedział a ty jak się czujesz po operacji gdzie była robiona ?obecnie teraz odwiedzam klinikę w poznaniu INSTYTUT MCKENZIEGO POLSKA prezes instytutu Tomasz Stengert ja chodzę do jego asystenta ponieważ niebylo terminu u Pana Tomasza ale pow.ze Pan Adrian jest jego asystentem i tak samo leczy jak on bo to jego szkoła także polecam wybierz się też jeśli potrzebujesz pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgosiaaa
ale kiedy miałaś operacje i jaką? ja ponad 3 miesiące i jak nic nie robie, to nic nie boli a jak piorę, myje podłogi czy coś to jakieś tam ćmienia w stopie i w łydce, czasem mocniejsze, a w plecach to też coś pobolewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111111
Miałam operacje w listopadzie na wypadniety dysk czyli przepuklina jak poszłam do domu to kazali tylko na leżąco ćwiczyć takie wdechy i miesiąc po juz dostałam ćwiczenia które miałam wykonywać dwa razy dziennie po 25 min i tak za dobrze się po nich nie czułam tak samo coś mnie pobolewalo i lekkie mrowienie w stopie potem od marca musiałam przerwać bo miałam zabieg na przegrodę nosowa i nie mogłam ćwiczyć od trzech tygodni jestem pod opieką tego fizjoterapeuty i absolutnie nie kazał mi robic więcej tych ćwiczeń co mi dali po operacji a ty dostałaś jakieś ćwiczenia czy jak to wyglądało u ciebie po operacji do teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dyskopatow Jestem prawie pol roku po operacji przepukliny ledzwiowej i Nadal nie mam czucia z chodzeniem tez jest problem co robic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dyskopatow Jestem prawie pol roku po operacji przepukliny ledzwiowej i Nadal nie mam czucia z chodzeniem tez jest problem co robic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111111
Radze pojechac do tego fizjoterapeuty gdzie ja nie czekaj na cod b i go nie będzie być może da ci ćwiczenia i wszystko jeszcze będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej jestem przed operacja mam duży sekwestr w lędzwiach neurochirurg stwierdził żeby to usunąć jestem już zmęczona ciągłym bólem a trwa to 2 miesiące non stop mam olbrzymiego stracha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Recydywistka2
Jako Recydywistka w tym temacie mogę już co nie co wam na ten temat powiedzieć. Miałam dwukrotnie na przestrzeni trzech lat operację usunięcia przepukliny jądra miażdżystego na różnych ale sąsiadujących ze sobą poziomach odcinka lędźwiowego. Od momentu kiedy trafiła mi się ta przypadłość w pierwszym przypadku minęły dwa miesiące do operacji w drugim półtora miesiąca. I nie żałuję podjętych decyzji. Życie po operacji w porównaniu do stanu przed to dwa światy: niebo i piekło. Kiedy trzy lata temu miałam pierwszy epizod wydawało mi się, że ból jest przeogromny i nic gorszego nie może mnie trafić. Jak bardzo się myliłam okazało się obecnie. Tamten ból przy obecnym to jak zefirek przy wichurze. Przez półtora miesiąca tylko leżenie i bardzo silne środki przeciwbólowe. Jedyne poruszanie się to po czterech jak pies do toalety. Do tego niedowład, przeczulica miejscowa, ból pośladka, uda, łydki, zewnętrznej powierzchni lewej stopy i na zmianę kujący ból dużego i małego palca lewej stopy bądź trzech, środkowych palców stopy. Dołująca psychika, brak chęci do życia i otępienie zmysłów spowodowane bólem i środkami przeciwbólowymi. I wreszcie dzień operacji. Żadnych wątpliwości bo czy może być jeszcze gorzej? Budzę się z narkozy i ...... radość. Ruszam stopą, nie czuję bólu i żyję. Następnego dnia już siedzę i nie czuję bólu. Drugiego dnia po operacji staję przy oknie w szpitalu i uświadamiam sobie, że przez ostatnie półtora miesiąca wszystkie moje doznania były niesłychanie przytłumione. Ból potrafi być tak dojmujący, przenikliwy i parafrazując absolutnie nie uszlachetniający. Pisząc, że po operacji nie czułam bólu to była oczywiście mała przesada ale porównując z tym co było w stosunku do tego co jest to mam prawo tak napisać. Obecnie mija miesiąc od drugiej operacji. Trudno w tej chwili mówić o bólu raczej chwilowych rzadko pojawiających się ukłuciach tylko w odcinku lędźwiowym ale to może bardziej przez moją nieuwagę. Jedyne co jest a nie chciałabym aby występowało to niewielki niedowład stopy. Ale to podobno związane jest z regeneracją nerwu kulszowego i potrzeba na to min. 4 miesiące. Jestem dobrej nadziei i wszystkim wam tego życzę. Nie oglądajcie się na żadną rehabilitację jeżeli jesteście w takim samym przypadku jak ja i w średnim wieku. Dzisiejszy poziom medycyny to nie to co dwadzieścia, trzydzieści lat temu. Wszelkie informacje, że po operacji nie będziecie chodzić, nie będziecie trzymać moczu czy w przypadku mężczyzn o braku erekcji to są zabobony z tamtych lat. Oczywiście mamy do czynienia z 4% przypadków (inf. od profesora), które mają powikłania po operacji ale w tym procencie są także przypadki związane z zapaleniem krążka międzykręgowego czy krwiaki, które mogą się zrobić i uciskać ponownie na nerw. Gdybym ja miała ponownie podejmować decyzję co do operacji podpisuję się pod tym obiema rękoma i w ciemno wyrażam zgodę. Trzymajcie się obolali i wierzcie medycyna może już dużo zdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miał ktoś zastrzyki w część lędźwiowo-krzyżową? Znajomy miał pięć takich zabiegów. Podobno zastrzyki były w kręgosłup. Po zabiegach był podłączany do kroplówki. Nie potrafi mi jednak powiedzieć co miał wstrzykiwane. Jak pytał, to powiedziano mu, że jest to lekarstwo. Ale jakie? Co to mogło być? Sterydy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×